CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

Diari aktiviti harian seorang andartu : jom share!

Close [Copy link]

Reply #78 mesmerize's post

mes,

trebel memang best. pi tengok tempat orang. macam2 benda kita boleh jumpa.
tengok cara hidup orang.

nenek teringin nak menjelajah naik ketapi dari utara ke selatan ke timur dan barat.
entah bila boleh tercapai.

nak kena set cuti bebetui

aku dah 25 tahun...risau gak...
even ada bf, tp......mcm takda lg hint2 yg dia akn melamar aku nih..

sedih lak baca citer leon..

aku doakan leon jumpa jodoh dgn org baik2...aminnn..dan dapat melahirkan anak sendiri..aminnnnn

hmmmmm faham sume perasaan korang....  nina dah 32.... dok sewa sorg2...
ari keja isnin-jumaat sengaja bangun lambat 2 jam sblm g keja... keja tghari sampai ptg...
balik dah mlm kul 7 mlm lepak2 main tenet.... kul 12 tido.. kdg mmg boring gile ... tp wat x reti jelah
ari sabtu x keja xtvt kemas umah n basuh baju stok seminggu tu.... iron pun stok semngu....
pastu br la g jenjalan sorg2 mana2 je yg rasa nk g...
kalu ajak kwn mcm menyusahkan dorg lak nk teman...
sorg jelah sng ikut je kaki nk g mana....
ahad dok umah lepak tido main tenet....   
kalu ahad pun boring br la kuar jalan2 lagi.. tp xde tujuan pun kdg tu....
perabis minyak keta jelah....

Sedih bila baca kisah korang ........cheq-sue rasa bersyukur sebab dah ada keluarga yg bahagia. Utk Leon, cheq-sue nak bgtau....you masih muda. Kat negara kita sekarang ....dah jd suatu yg normal bila kahwin pd usia 30-an. Ramai artis-artis kita macam tu......Jd usia yg boleh dikatakan "andartu" bukanlah pd usia 30-an tetapi lebih sesuai apabila sudah mencecah 40-an. Cuma nasihat cheq-sue Leon perlu lari sikit daripada rutin. Jgn buat rutin yg sama sahaja. Perbanyakkan join aktiviti-aktiviti yg melibatkan golongan belia. Cthnya join club kereta.....kembara dsbnya. Dgn aktiviti begitu...kita dpt jumpa lebih ramai org....mana tahu....di antara ramai-ramai tu....rupanya jodoh kita ada di situ.

To  kak Leon...,

Hmmm..... baca cite akk cam x caya je yg msih ada gak kisah akk ni...,  Kalo akk2 sume baca... kak Leon ni lgsg  hmpir x leh bersosial lgsg.... tgk la tmpat keje pun ayah yg rekemn supaya x main BF, Ada degree tpi gaji bwh 1.5 k ? .. kalo nak p melancong pun cam akk sume kta p Europe? Bleh ke dgn gji yg kurang cm gitu ( andain sya je la)

Kak Leon x kn x de walau sorang pun yg senasib dgn akk yg bleh dibawa brkongsi kata? Atau mgkn kwn baik...? Maaf la kalo sya kta , tpi akk Leon x leh Say NO 100% kalo org ada rekemen this or that guy kat kak LEon...Cuba Kak Leon Set kn dlm hati yg mayb ini hanye satu perkenalan sebagai kwn je n not more than that?

Lgu satu Kak Leon x bleh terlalu naif @ terlalu merendeh diri sgt...sampai diburuk2kan atau dipelekehkn org kat tmpat kje

Lgi satu akk Leon X pena ke Voice Out all this thing kat Mak n Ayah kat yg Kak Leon x Suke cara dieorang? Mgkn die org akN marah..tpi akKdh cuba try..at least u try kn....n bukan tujaun akk nak menderhaka...

Lgi, akk kn ada DEGREE , TPI KERJA LEBH KURANG CM KERANI? ape ni  kak? (Maaf kalo sya menyinngung akk) akk x cuba ke apply position yg lain yg bleh disamakan dgn qualification akk, tpi of course kte x bleh demand sgt ....sesyukur yg boleh la... tpi we flash back d previous problem yg akk x leh tukar kje coz ayah akk x bgi kn...

Maaf  kalo coretan sya yg pnjg ni menyinngung akk. bukan mksud sya ....sya minta maaf byk2..tpi yg pasti sya minta akk agar lebh BERANI IN IMPROVING UR SELF (SELF ESTEEM AS WELL) .....Jgn fikir terlalu negetif sume bende kak.....Berani Mecuba,,,Berani Voice Out... etc

Sekian...

Follow Us

Reply #71 antiQue's post

TQ for ur advice Kak antique..... Thats what im doing now..enjoy may life as it is.... X nak terlaul fikir yg umur dh lmakin lanjut (Eventhough im just early 20s now, well at leat now 2009) X nak fikir yg x pena couple la,,,,,, adae ke org nk kat aku ke,,,,, kekurangan aku ke ,,,and etc... ape yg psti i just wanna enjoy n mensyukuri sume nikmat ALLAH yg dh bgi kat kte skrg ni n yg baklak bgi..... Tpi enjoy mesti with d Limit kn..  But at d same time kene berusaha mencari gak ler...

Originally posted by matakucing at 1-3-2009 03:31 PM

yalah, aku paham perasaan korang..khasnya kengkawan aku kat opis tu..
tu pasal aku tak nak dorang kecik hati...

lagi satu ada gak sorang member laki kat opis aku dok suh aku tolong carika ...

boleh laa minta bantuan cri jodoh gak nnti

huhu........
so, aku still bujang n maybe dalam kategori nie kot...
aku paling maleh nak gi kenduri kawen sepupu sepapat sebab dorang suke tanya bila pulak turn haku...
dah tau aku nie bujang apa salah rekemen kat haku..ini, taknak pulak rekemen.....
kawan2 belajar pulak sume dah kawen....

tapi yang best aku dok sensorang...
pastu dapat kengkawan keje yang best2....
apa taknyer, aku kawan ngan member2 yang umo sume muda dari haku so, still boleh enjoy...
selalu pas abis keje kitorang g makan2...
tak pun kuar makan malam n lepak sampai pagi....
pastu kalo ujung minggu mula ler merayap time malam sampai ke pagi....
pusing2 naik keta abiskan minyak..huhu

tapi yang takbest takder port yang seronok untuk hang out....
selalu pegi port sama ajer lah...

hrmmmm ..sian kena kongkang ngn family ..kak leon kna bgtau famili larr...mn leh selamanya ikut telunjuk mereka ..mereka hidup lagik blh ler duk ngn mereka..bygkn kalo mereka pergi meninggalkn dunia suatu hari nanti pastu akak duk sengsorang ....mesti ms tu adik badik pun dah x pedulik ..nasihat sy, bincangn ngn konfran psl nih ngn mak n pak ..memula mungkin mereka akan terguris hati..tp akak pun ada hak untuk pilih jln hidup sndiri ...psl keje pun, elok ler akak mencr yg seswai ngn kelulusan ngn minat akak ...sian akak ..nk memberontak tp x mampu nk luahkn sb tkut melukakan hati mak pak ...after all, pd sy hidup kiter kiter yg tentukan...kalo sumer pun diinfluence oleh mak pak sy rs mmg xd makna ...kiter pun asyik rase nk memberontak ajer ...akak sy pun dh berumo 28 thn tp dier pun mls nk fikir psl jodoh..dr berkahwin n dpt lelaki yg salah baik membujang..ni dier yg ckp ..

Reply #1 leon_mclaren78's post

cuber cari ank angkat ..
jadual brubah skit sebab busy dgn baby ..

Reply #88 mis3ry's post

hang pegi msk bod2 yg ramai lelaki ..
lamer2 jumpe yg bkenan ..

Reply #78 mesmerize's post

den cdg hang pegi mekah ..
minta doa byk2 kat saner jumpa jodoh yg sesuai ..

Originally posted by sandra_iskandar at 6-3-2009 19:42
hang pegi msk bod2 yg ramai lelaki ..
lamer2 jumpe yg bkenan ..

bod yg dicadangkan adalah seperti berikut:

1. ask the man
2. car & motorcycle

klu nak masuk bod nih kener buat2 jadik pompuan melayu terakhir, ctrl ayu & innocent sentiasa ... klu tak misi agak susah nak dicapai ... sorry gurau jer ...

ko gi la jadik volunteer kt umah2 anak yatim ker.. umah ibu2 tunggal.. umah anak2 cacat..

Originally posted by [Red^Ribbon] at 1-3-2009 00:25
waaaa leonnn...

ko ngan aku satu kapal kee....meh haku nak citee...cite sedey mendayu-mendayu haku...

leon oii..ko tau semalam haku jumpa sapee..?haku terjumpa ex-bf haku yg pertama..ke ...

Red Ribbon... ko ada kekasih gelap ke??! Aku pun ada plan2 nak pasang gak sbb at least ada gak org yg bleh halang aku dari bunuh diri pasni! Huhu...

btw... thanx ye share kisah hidup ko... tetiba aku terasa mcm nk kumpul je geng2 senasib kat sini pastu kita naik kapal reramai & buat bachelor party... eheeeee....

Originally posted by nenektua at 1-3-2009 10:13
yup...
setujuk dengan mes.
pi melancong. tengok dunia luar.
penuhkan aktiviti.... you never feel loneyly.. bebehv

Melancong mmg dpt merehatkan fikiran... masalahnya aku x bleh nk buat sbb:

1. Aku x bleh kuar dari rumah waktu cuti
2. Aku mmg sengkek x de duwit... lepas bayo utang, gaji aku tinggal RM300-RM400 je utk dibelanjakan sampai ujung bulan... waaa...

... tensennnnnnnnnnnnnnn....

Originally posted by Anak_cucu@adam at 3-3-2009 17:19
To  kak Leon...,

Hmmm..... baca cite akk cam x caya je yg msih ada gak kisah akk ni...,  Kalo akk2 sume baca... kak Leon ni lgsg  hmpir x leh bersosial lgsg.... tgk la tmpat keje pun ayah yg r ...

Aku penah try nk kompess dgn parent tp x de gunanya sbb parent aku jenis yg keras hati... kalo dia kata NO, sampai kiamat la NO!! Korang tentu x percaya setiap kali lepas aku kena "basuh" kat bapak aku, sblm sesi tamat dia akan paksa aku salam & mintak ampun dgn dia & mak aku walopun kdg2 tu aku x tau apa kesalahan yg aku dh buat! Lama2 aku rasa dh x ikhlas nk mintak2 ampun dgn diaorg lg dh... hati aku mcm dh empty, malah rasa sakit ati lg ada la... aku dibuat mcm budak2 sekolah rendah, padahal umur aku ni dh tua.. Maybe parent korang sporting & baik2, sbb tu korang x dpt bygkan keadaan aku yg serba-salah ni!

arrrghhhhh....

Aku malas & malu nk bukak cite why parent aku bertindak kejam kat aku skrg ni. Ekceli parent aku btambah "ikat aku ketat2" sejak adik aku merepot kat parent aku yg aku ni ada skandal dgn laki org sblm ni dlm 2 thn lepas. Ekceli dia bkn kekasih gelap aku punnn... dia just member opis aku yg berlainan department, tp dia kena deal dgn department aku, dia slalu ajak aku lepak minum kedai mamak bincang hal keja after office hour... sbb tugas aku ni mmg memerah tenaga aku tahap maksimum, aku tensen gile, member aku tu nampak aku mcm dah "slow" buat keja & menjejaskan tugas kami, jd dia ajak aku cerita & luahkan masalah yg terpendam kat opis...

sejak aku geng dgn dia, aku mcm 'hidup balik'... dia byk gak la bagi aku motivasi. Slow2 aku try sattle tugas aku dgn sabar. Time aku sedih2 & tensen2 dia mmg support aku & slow talk dgn aku sampai aku recover balik. Mmg aku hargai sgt2 la friendship kitaorg ni, lgpun aku x penah ada geng lelaki sblm ni...  tp kat mata org lain dh jadi something plak sbb dia tu umpama "superstar" gak la kat tpt keja aku. Aku plak bodoh pi story dgn hadik aku sbb asalnya aku just nk share cite ttg tpt keja je.. maybe hadik aku ni salah sangka dia ingat aku ada skandal ke hape dgn pakcik tu, langsung la dia repot kat bapak aku... apa lagi bapak aku punya la mengamuk, sib baik dia tak pijak aku sampai mati... hadik aku buat muka x bsalah je. pastu la bapak aku tergesa2 suruh kawan2 & saudara-mara dia carikkan jantan utk kawinkan dgn aku... weiii... ingat aku ni kucing ke, ayam ke senang2 nk kawin2kan... of kos aku x nk, itu yg bapak aku hangin gile, aku x tahan & jiwa aku jadik kusut antara takut, kecewa, geram, sedih... aku gi merajuk ke rumah kawan aku tanpa pengetahuan parent aku. Tp parent aku berjaya pujuk aku balik... aku sampai kena dptkan rawatan jiwa kat spital sbb terlalu tertekan. Pastu parent aku mcm slow down sket...

Skrg dh lebih 2 thn berlalu, bapak aku kembali mcm dulu balik... malah skrg aku kena kawal lebih teruk... mcm hari ni aku kena gi opis sbb nk sattlekan keja... kalo duk umah aku mati kutu asyik terperuk kat dlm bilik je sampai esok. Lgpun aku ada byk gile keja yg x sattle2, x sanggup rasanya nk mengadap boss gila & pembuli besar aku tu esok. Masa aku nk gi keja td pun bapak aku mcm x suka je... dia siap warning aku... "ko jgn buat perkara yg bukan2 pulak"... Ya Allah... luluh hati aku dgr... sampai skrg pun dia x pcaya kat aku padahal aku punya la nk baiki keadaan... kalo aku nk buat jahat, anytime boleh lah... karang aku buat betul2 baru tau!!:@  

Tp bygkan kalo korang berada di tpt aku... punya la aku berusaha nk gain back kepercayaan bapak aku, tp bapak aku sket pun dh x caya aku lagi, malah syak aku yg bukan2. This is not the first time dia warning aku mcm tu... dh byk kali. Setiap kali tu juga aku sedih & down gile. Berbanding hadik aku tu, dia bebas sebebas-bebasnya... nk kuar gi mana siang mlm pun boleh sorang2, tp kalo aku nk kuar kena bawak hadik aku jadik bodyguard. Skali tgk hadik aku ni dh jadik mcm kakak aku plak... suka2 komplen aku & dh x hormat aku lg sejak bapak aku lantik dia jadik pengintip CSI, aku dilabel mcm banduan. Skrg ni aku tgh down sgt2 kat opis sampai x bleh nk wat keja! Sedih bila kuarga sendiri pun dh x percayakan kita lagi... syaitan keliling aku skrg ni asyik berbisik supaya aku berambus kluar je dari rumah yg mcm penjara tu... tp hati aku ni x sampai bila mengenangkan mak aku yg garang tu kdg2 x brapa sihat.

Aku stay lg dgn parent sbb aku x mo jadi anak derhaka... tp skrg ni parent aku mcm memaksa aku jadi derhaka! Dia dh sekat hak aku utk bersosial mcm org lain.. aku mcm org gila duk kat rumah sorang2 mcm banduan, walhal aku perlukan somebody utk berbual & berkongsi masalah! Naluri aku ni org kata dh sampai seru nk berkeluarga sendiri, tp segalanya terhalang! Bila tgk baby org lain, hati aku jadik sayu x pasal2. Rasa mcm hidup aku ni x bermakna lagi dh... aku kalo boleh x mo habiskan sisa hidup aku kat umah kebajikan bila tua nnt. Tp parent aku x paham penderitaan aku sbb diaorg umur mcm aku ni anak dh 2! Kalo parent aku dh x de nnt, aku nk bergantung hidup dgn siapa???!! Kalo aku ni lelaki, aku x kisah sgt.

Skrg ni aku hanya pikir nk carik keja jauh2... aku nk bina hidup baru selagi masih sempat... Sbb selagi aku x move out drp umah ni, maybe 10 tahun akan dtg pun aku tetap akan mcm ni! Tuhan pun kata "nasib sesuatu kaum tu x akan berubah selagi kaum tu x berusaha mengubahnya sendiri" rite? Aku dh bersabar mcm ni dkt nk 6-7 tahun dah... Tp kali ni aku dh dkt nk 'meletup', dh x mampu nk bersabar lg... aku pun bukannya perfect & maksum. Kalo boleh aku nk pergi kat tpt yg parent aku x bleh nk buat sport-check aku lagi...mcm kat sabah ke, sarawak ke... tp masalahnya camne aku nk gi sana sbb offer keja pun susah nk dpt. Utang aku byk pulak tu! Sebulan abis dlm RM700 bayar hutang je.. Once aku dh dpt offer keja jejauh, pasti segala masalah hidup aku ni akan sattle secara beransur2, insya-Allah!

lepas kowang baca kisah aku ni pasti ada yg mengutuk aku ke... x pe la itu hak kowang... just skrg ni aku mahu mulakan hidup baru, tp aku masih belum terlepas lagi drp 'ikatan' parent aku ni... Kpd mereka yg dh jadi ibubapa tu, kowang jaga2 la... jgn sesekali bagi anak utk org lain jaga utk tempoh masa yg lama sbb ia hanya merenggangkan hubungan dgn anak. Pastu jgn sesekali pilih kasih walopun ada anak yg mukanya buruk. Dan juga jgn sesekali pandang rendah kebolehan anak2. My parent dh lakukan semua mistake di atas ni, hasilnya skrg --- aku yg berada dlm dilema & tekanan yg x pernah abis hingga ke saat ni!

Utk geng yg sudi membaca, doakan agar aku menemui kebahagiaan cepat2 ye... thanx!

Originally posted by sandra_iskandar at 7-3-2009 07:41
cuber cari ank angkat ..
jadual brubah skit sebab busy dgn baby ..

Dulu2 penah gak nk try tp bapak aku x suka... maybe dia jenis yg x suka baby. Lgpun aku duk umah parent aku, so peraturan kat dlm umah dikontol 100% oleh parent aku. Nk beli brg dlm umah pun kena tanya dulu... Penah skali aku pandai2 masukkan streamyx kat umah, bapak aku mengamuk sbb aku memandai2!

Kalo aku duk umah sewa, dh ramai baby aku amik bela taw!