CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

Diari aktiviti harian seorang andartu : jom share!

Close [Copy link]
Originally posted by sandra_iskandar at 7-3-2009 07:42
hang pegi msk bod2 yg ramai lelaki ..
lamer2 jumpe yg bkenan ..

Dh rata bod2 dlm forum ni yg aku lepak, tp mostly laki org... yg single2 pun adik2 baru abis skolah...

Originally posted by sandra_iskandar at 7-3-2009 07:44
den cdg hang pegi mekah ..
minta doa byk2 kat saner jumpa jodoh yg sesuai ..

Gi mekah naik sampan ke? Aku ni org miskin tau.

Parent aku baru balik drp mekah hari tu (itupun sbb diaorg ada KWSP)... diaorg kata dh tolong doakan utk aku.
Tp soal jodoh ni mana bleh suka2 mintak sbb dh tersurat sejak lohmahfuz lagi..

Originally posted by fossil at 1-3-2009 22:56
sedih lak baca citer leon..

aku doakan leon jumpa jodoh dgn org baik2...aminnn..dan dapat melahirkan anak sendiri..aminnnnn

Thanx Fossil...mudah-mudahan...

Originally posted by hainina at 1-3-2009 23:38
hmmmmm faham sume perasaan korang....  nina dah 32.... dok sewa sorg2...
ari keja isnin-jumaat sengaja bangun lambat 2 jam sblm g keja... keja tghari sampai ptg...
balik dah mlm kul 7 mlm lepak ...

Nina, kalo aku duk umah sewa mcm ko tentu aku x tensen mcm skrg ni...
Tentu mcm2 aktiviti aku dpt join.

Dulu ms skolah menengah aku penah register jd member fan club artis Hong Kong, Leon Lai (tgk la nick aku pun sempena nama dia!)... tp bila bapak aku tau, dia marah gile... dia takut aku masuk kristian... ntah hape2...

Bila aku nk join aktiviti kelab, dia punyalah marah aku sampai suruh aku mintak ampun. Aku x paham nape plak aku kena mintak ampun padahal aku hanya mintak kebenaran dia nk gi join aktiviti kelab je. Time aku paling down skali bila x dpt gi join aktiviti kelab masa Leon Lai turun ke KL dulu... kalo x dah lama aku jadik gefren Leon Lai tu.... heheee...

Originally posted by juju_amin84 at 6-3-2009 10:12
hrmmmm ..sian kena kongkang ngn family ..kak leon kna bgtau famili larr...mn leh selamanya ikut telunjuk mereka ..mereka hidup lagik blh ler duk ngn mereka..bygkn kalo mereka pergi meninggalkn du ...

Dik, dulu ahkak penah gak la terlepas ckp kat hadik ahkak tu.."sampai bila nk ikut ckp parent je...dari kecik sampai tua x bleh nk wat keputusan sendiri"... then hadik ahkak yg bijak tu pegi repot skrip ahkak tu kat bapak ahkak... apa lagi... bapak ahkak siap perli2 sambil marah2 ahkak sbb katanya ahkak ni dh menyombong, x sedar diri...nk blkgkan mak bapak... mcm2 lagi la... sampai sakit ati dgr... kesimpulannya bapak ahkak ni jenis yg x bleh dibantah.

Originally posted by leon_mclaren78 at 9-3-2009 12:24

Nina, kalo aku duk umah sewa mcm ko tentu aku x tensen mcm skrg ni...
Tentu mcm2 aktiviti aku dpt join.

Dulu ms skolah menengah aku penah register jd member fan club artis Hong Kong, Le ...

waaaaa tensennya idop.......
nasibla nina mmg dr sek lg dah biasa dok jauh dari family...
minta2 suatu ari nanti family leon paham keadaan leon....

Follow Us

Reply #105 leon_mclaren78's post

waaa..tensenyeeeeennnn kalo i kat tmpt kak leon...kalo i dah lama kot lari dr rumah...even my mom sporting pun i slalo blackmail dia..kalo die bising2 kat i..i nak tggl asing   tros my mom cuak...so dia biar jek i buat apa2 as long tak melampau2...susah laa kak leon...tatau camne nak ckp..coz ur parents terlampau kongkong...

alahai kesiannya leon, membujang sampai tua la kalau macam ni.  Err kalau nak join aktiviti surau parents ko bagi tak?  Anything, just to get out of the house for a few hours!!!

Reply #104 leon_mclaren78's post

Ingatkan nma Nickname Leon Dari Anak Jolie-Pitt yg comei tu..... ...ke kebetulan...huhuu

Biar btl kak LEon ni...mak n bpk slalu cm tu eh...kalo  die org rsa kte wat slh..kne mintak ampun n salam depan die....huhu..... ...

Moral of d Storey..kak LEON X LEH PERCAYA LGSUG DGN ADIK KAK Leon 2.....Batuu Api....:@ :@

sedihnya aku dgr cite ko leon...aku dpt rasa apa yg ko rasa tu leon sbb hubungan aku dgn parents aku pun tak baik gak...sbbnya adalah aku duk dgn diorang sampai dah umur nak tua ni pun tak reti2 nak duk sendiri lagik ..dan aku tgk hubungan parents aku dgn adik2 aku yg duk jauh2 tu ok je..whatever it is leon, ko kena usahakan jugak duk asing2 leon, cuba hidup berdikari...nanti bila parents ko dah takde nanti, lagik ko sunyi..adik ko nanti pun dah kawin dan beranak pinak pun dah tak layan ko dah...kalau ko duk menyewa ke apa, at least ko boleh bina hubungan dgn org2 di sekitar ko nanti...

Kecian leon. Aku paham perasaan ko. Sbb lebih kurang sama je idup...

senang aje FAL-SAMPAH idop ni...

Duk DEKAT2 bau TAIK...walau baik camana punnn tetap jugak bau TAIK...
Duk JAUH2 bau BUNGA...walau buruk camana punn tetap jugak bau BUNGA..

Jadinyaaa..sendiri pikir & sendiri pilih laa...
Kalo dah jelas & nyata ada @ tak kita di depan famili tiada NILAI sepatutnya..
Apa nak tgg lagi..?

Salah sapa kalo sendiri yg biarkan diri tak dihargai spt sepatutnya..?
Salah sendiri jugak membiarkan adik2 & famili utk pijak sesuka rasa tanpa kita sendiri menghalang mereka dari diperlakukan camtu...

sendiri punya idop...sendiri punya masa depan..sendiri punya hala tuju..sendiri tentukan..

aku dulupun ada terdetik kat hati nieh, boringnyer idup takder seseorang yg dicintai di sisi ...sedih tau, tgk kwn2 semua..bahagia jer diorg..ada anakada suami, kerjaya pun best...aku asik pikir, bila lah turn aku plak..ke aku akan berkeadaan camnie je sampai bila...
so di satu hari yg indah, setelah bertahun2 berdoa, berusaha, berjalan, sedih2..
tiba tanpa diduga ada sorang mamat  nieh meminang aku..
aku pun, terima jelah, sapa tak nak terima..
baik, solat, ada pelajaran, kerja pun lebih baik dr aku..
so terkejutlah kawan2 aku..
aku cuma katakan jodoh aku dah sampai..
insyaALLAH bln 5 nieh aku kawin..
huhuhu..
dalam nak mencari jodoh nieh,
macam2 halangan..
apappun aku ada satu kepercayaan,
ALLAH s.w.t pasti akan mendengar doa kita..
yg penting, jangan jemu2 berdoa..
insyaALLAH

Balas #113 remizati\ catat

cemana mamat tue bley tetibe datang meminang? ke memang dah kenal lama?

aku tak kisah pon tak kawin

kalu ada jodoh ada la

sedih baca cerita leon..
semoga leon tabah dgn ujian ini...
nak ckp apa lgik pun tak tau dah..
psl kita pun dlm bot yg sama gak...beberapa tahun lagik dah boleh join geng 40an
but stil solo...
kalo psl adik2 g dating, kakak tak leh dating tu pun dah lalui gak
time study dulu ada la nak mula kwn2, dan2 tu kene lecture psl 'bahtera','nakkhoda' dll yg sewaktu dgnnya...  adoilaaa....

tak dinafikan mmg kenkdg tu mcm down sgt... but i try to think positive
i can go anywhere i like, wherever i want...

i live alone (the house is mine)
memula mcm boring tp pastu bela ikan
now bele kucing lak - 8 ekor semuanya!
hilang tension/sunyi dgn kerenah 8 ekor 'anak' ni...
lg satu yg kita suka wat - beli cd/dvd movie or boxset tv series
pastu wat marathon smpai buntang!

now i don't really care psl kahwin sbb dah penat mencari
insyaAllah ada jodoh, kahwin le.. tp kalo takde, kita redha dgn kehendakNya
skrg ni walopun ada 'kawan gelap' tp kita tak mengharap sgt
sbb 'kwn gelap' kita tu tak menepati ciri2 piawaian big boss a.k.a abah
rasa mcm nak sound gak kat dia 'mana nak cari lelaki bujang about my age with the same level of education as me?' heheheh.. kalo kat 'universerenti' mungkin ada kot

p/s: skrg ni my famili tgh busy the youngest sister nak kahwin, kalo ada sesapa raised the isu of 'not married yet', kita nak kasik sedas, bole kot ye? sibuk aje jg tepi kain org....

hmmm.. been there, done that.. dan macam remizati.. setelah bertahun-tahun (7-8 tahun) berdoa, bermandi bunga, berubat (mak dok bawak jumpa ustaz sana ni), berblind date, berpaksa rela date dan macam2 lagi..
One fine day, ada lelaki sms sikit je ayat sms pertama dia tu, 'askm'. and it led to now 3 wonderful years of sweet sour of marriage. Dalam 2 bulan je kenal terus kawin.. desperate betul. Tapi anak family fren so kenal dah latabelakang maknenek nya.

Masa dalam 8 tahun single tu, duduk ngan family gak. Dekat bau taik tu biasalah..lari dari rumah pun penah few times.. haaa. tp, bery dok fikir itulah kesempatan Allah bagi utk berjasa pada family. Sekarang bila dah kawin, nak tepon pun susah sampai emak yang selalu call  bery and sll homesick nak balik kg.

Bery join Gym, aerobik la, language class kat uitm la, gathering itu ini.. macam2 laa masa tu. tengok wayang sorang laaa... tapi mmg penuh aktiviti jarang dok je kat rumah. Sorang pun tak kisah, buat tebal muka.. buat2la kita nie outsation ke kononnya, kekekeke.. padahal mmg lone ranger..

erm...harapnya suatu hari pun jodoh ribbon akan sampai...dah penat nak blind date, nak kenal org. lelaki about my age selalunya dah kawin. kalau ada sisa-sisa tinggal yg lom kawin tu pulak selalunya nak benda lain. and bila dah jadi gitu, mmg mentah2 je haku rejek..

hari2 doa moga dicptkan jodoh. in my case, mak bapak xhirau langsung whther im married or not. derang lg sebok nak matchkan my sis yg tgh bljr tu adelah. sedey mmglah sedey. rasa mcm xwujud dlm rumah ni. semuanya ribbon terpaksa buat sendiri. masalah keta, masalah duit...

skrg tgh kumpul duit. hajat hati nak beli rumah sendiri nanti. keta dah ada. nti nak move out. insyaallah...

Err.. I pray you guys will meet your best jodoh when the right time comes. Be it early, be it late, never mind. Anggap saja begini, bila jodoh belum juga sampai, bermakna masa tu belum lagi sesuai. God knows better, and just pray that perancanganNya adalah yang terbaik untuk you guys. Things you guys can do :

i) Visit anak-anak yatim atau orang tua.. be with them kerap sikit. Maybe boleh adakan satu rutin bersama mereka.. you know.. they just love it when people visit them. Mungkin boleh buat kelas tuition untuk mereka ke apa. Know one thing, if we are alone.. they feel even worse.

ii) If you love books.. go to places like MPH and buy as many books as you want. Then read it.. jadikan ianya satu adventure dalam dunia kalian sendiri

iii) Jika you guys ada duit, jadikan ianya satu peluang untuk melihat-lihat dunia. Go to interesting places, and have some peace of mind there.

iv) Kalau rajin, pergi spa ke gym ke, dan jadikan ianya satu rutin yang enjoyable to you guys.

v) Create one hobby yang mengasyikkan.. atau kalau ada peluang buat duit melalui hobi tu, the better. Bila kita dah tenggelam dalam keasyikan, things like men will have no place within us.

vi) Dok seselalu dalam CARI ni, tapi jangan baca thread yang depressing. Carilah yang happy-happy sket

vii) Berkumpul dengan gadis-gadis lain seperti kalian.. tapi jangan pulak bila berkumpul tu korang sibuk concentrate bincang cemana nak cari jodoh.. lagi lah depressing. Cari aktiviti-aktiviti untuk korang bersama.

Pendek kata, don't leave much space for you to be idle.. make sure banyak aktiviti supaya tak lah rasa sangat

My one cent..

kalu tak kawin pun apa salahnya
?

if dah ditakdirkan gitu

ENJOY la!

CHERRISH THE MOMENT

tak semua yang kawin bahagia