CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 339519|Reply: 1789

Diganggu atau mengganggu?? ~saka dan sihir bergabung, MELETOPP~

Last edited by siape_aku on 29-7-2012 01:35 AM \n\n Post Last Edit by siape_aku at 1-7-2012 17:53

hi all,

aku rase kalau korg biase kat sini...mesti biase n penah bace posting aku pasal aku ade sixth sense or kelebihan utk nampak bende2 halus a.k.a jin nih....tp masalahnye aku dah tak tahan....aku dah tak larat nak hadapi sume ni,....aku penah tanye kat satu psikiatris, katenye aku ade pola 38...kire mcm kes si emily Rose... artikel tu ade dlm mingguan wanita tahun lepas kot...nanti aku carik balik...

selama ni, aku cube buat2 tak nmpk (advice dari sorg porumer) tapi pagi tadi mmg aku terkejut....sbb aku nmpk budak lelaki tu tercegat tepi peti ais umah aku time azan subuh pagi tadi.....yg aku plak bgn g toilet ....sebelum2 ni aku just nmpk dlm bilik mainan kat umah aku je....bilik mainan tu penuh dgn mainan anak sedara aku ....bersepah2 mmg tak bole nak kemas....mmg aku penah terkejut sampai demam nmpk budak kecik bwh kusi mainan anak sedara aku,..... ...

umah aku ni dah bnyk kali jugak buat penawar....renjis air yasin...tapi mcm ade gangguan.....ke aku hanya berhalusinasi sbb tekanan ??? sbbnye yg nmpk bende2 ni hanye aku...dan nak kate aku berhalusinasi....bile pggl ustaz dtg ubatkan....mmg sah ade "bende" tu tumpang umah aku....

mase jumpe bro rdz ari tu...mmg tak berkesempaan nak cite detail hal ni dgn die....

mcm mane aku nak buat ek??? Last edited by siape_aku on 1-8-2013 08:35 AM

Rate

1

bertuahnya ko dapat tengok benda2 halus.. tiba2 haku tingat cerita Dukun Dara lam majalah UJANG ha...

Sebenarnya jika ko memang dianugerahkan dengan keistimewaan ko neh.. Tak mustahil ko leh jadik bomoh....

haku kagum gak ngan ko.. sebab ko kuat semangat gak yek tengok menda2 tue..   kalo haku la... urghhh!

bace ujang gak ke??? same la kite....jadik bomoh??? takmo la aku...mslhnye kdg2 aku terkejut gak...bile dah terkejut....mmg demam kaw2 punye sampai tak bole bgn 2 hari....mak aku dtg jaram dgn air pon aku tak sedar....tido dgn selimut 4 lapis siap toto atas skali...tutup kipas....mmg kena angin sikit pon tak tahan....yg paling tak bole blah...lepas dah buat beberapa kali bacaan yasin dan renjis seluruh rumah dan panggil ustaz...kelibat yg intai2 aku tgk tv tu masih ade lagi....waaaaaa ....time aku tgk america next top model ke...canada next top model ke...yg pastinye rancangan tgh mlm kan...mesti ade die intai2 aku....kdg2 tu aku bgn g balik dinding die intai tu...takde ape pulak...bile aku duduk balik kat kusi....die intai balik....kate bapak aku...klaua tak hilang tu semangat rumah...ye ke???

Balas #3 siape_aku\ catat

Kesiannya ko.. Cuba le masa dia mengintai-ngintai tu, ko ajak dia sekali duduk tengok tv, see whether dia take-up the offer tak? Org kata kalau selalu ternampak "benda-benda" tu, lemah semangat- ko lemah semangt ke?

Aku teringat petua nenek aku, kalau rasa -rasa macam ada gangguan tu cuba cakap, "Aku tak kacau ko, ko jangan kacau aku"...

Cubalah petua ni. Insya Allah, jadikk. Kalau tak jadik jugak ko cari la petua lain pulak..

sekadar menolong...

Reply #4 jjenabmatpau's post

KALAU DIE DTG CAMNE????  KALAU HENSEM TAKPE GAK...SBB SELAIN DIE TU YG SUKE INTAI2 TU...ADE SATU LEMBAGA BERUPA LELAKI TEGAP...HA YG DIE NI ...AKAK AKU PON PENAH NMPK...TAPI SKANG NI DAH TAKDE...

aduhai....
agaknye mende tu 1 family kot?   

Follow Us
scary nyeee.... sib baik cicik tader anugerah nih... bior la hijab mata nih tak terbukak sbb skang cicik kategori berani lepak mlm2 kat ruang tamu tgk tv ngan lampu tertutup... nk takut pe... tapi kalau jadik sape_aku tu, jgn kan dok sorang, dok satu family pun cicik takut... huhuhuhu....

Balas #1 siape_aku\ catat

tajuk thread ko patut diganggu & mengganggu..heheheh

klau dia intai2...ko duduk ler membelakangkan dia..

xpun cuba azan waktu ko nampak dia...kot dia lari ker..atau dia dengar jerk waktu tu..

erkk...bunian x tu..

entah...wallahualam

aku pun klau boleh...mmg xnak nampak & takat ni alhamdulillah..aku xpernah & xnak nampak

quote]Originally posted by siape_aku at 18-2-2009 12:03 PM
bace ujang gak ke??? same la kite....jadik bomoh??? takmo la aku...mslhnye kdg2 aku terkejut gak...bile dah terkejut....mmg demam kaw2 punye sampai tak bole bgn 2 hari....mak aku dtg jaram dgn ai ... [/quote]

Aku pun lebey kurang sama mcm ko....tapi tak de ler sampai demam....terkejut tu, jgn ckp lar...mmg buleh luruh jantung.
"Benda" tu pun suka main cak2....sama lar cam citer ko tu....sakit ati gak kengkadang tapi aku malas nak layan.  Macam ko gak, aku living in denial...entah lar, susah nak explainkan dan zahirkan keadaan ini dgn kata2...

Reply #9 lampu_liplap's post

owh ye ke?? aku kekadang tu bile dah bengang..aku brani la bgn g tgk...nak soh azan aku tak brani...kot kang die melompat kat aku...mau mati kejung aku....dah la sorg2....kalau aade org lain at least diorg tau gak la ape yg jadi....dlm bilik smpai aku kena cium time tido(mulut plak tu) ....die tarik jari kaki, die sentap jari tangan tapi kena himpit mmg tak penah la plak...tapi yg dulu paling tak bole blah bile bende hitam tu dok merangkak tepi katil aku..dari arah kepala aku ke kaki....aku pon pndg je la...sbb dah ngantuk sgt.....

bile aku pusing blakang je...aku rase cam ade org duduk atas tilam aku tapi aku buat kering je....buat tak tau n terus tido sampai pagi....yg tu ustaz tu kate hantu raya menumpang.....huhuhuhu sempat port kejap je la....

[ Last edited by  siape_aku at 18-2-2009 03:58 PM ]

aduyyyai...
ape seram nau hamba baca cite tuan hamba ni...
uhhh...menakutkan betol..!
tak sanggup hamba..

Reply #3 siape_aku's post

errrrr.. kalau aku dah pengsan agaknya...

masa ko tengok tv tu .. benda tu nak join ko tengok tv kot...

Reply #10 siape_aku's post

kira kuat semangat gak ko yer...

Originally posted by siape_aku at 18-2-2009 12:03 PM
bace ujang gak ke??? same la kite....jadik bomoh??? takmo la aku...mslhnye kdg2 aku terkejut gak...bile dah terkejut....mmg demam kaw2 punye sampai tak bole bgn 2 hari....mak aku dtg jaram dgn ai ...

ada gak layan UJANG dulu ha... sebab layanzz citer Dukun Dara tue...

Urmmm... benda yg ko nampak tue.. mcmana rupanya?

Saya cadangkan awak pergi berubat dgn usz Majid kat Kuang.
Ada sorang budak 5 thn tu dia ada kawan "tak nampak".
Ust tu ajar parents dia ayat untuk menutup pandangan.
Lps tu budak tu terus pulih (normal). Sila pergi ke link dibawah:
http://www.akrine.blogspot.com/

Balas #10 siape_aku\ catat

Cakap pasal gangguan masa tido tu kan....tak lama dulu aku penah ler kena... aku penat...dan nak tido...sekali masa aku berkalih tempat tido tu, aku pusing...aku nampak ada lembaga itam berdiri tak jauh dari katil aku....yg nak dijadikkan citer, benda tu, tak de kepala wei.....
Tapi disebabkan aku dah terlalu penat, aku jadik baran lar...terus aku jerit dan sound benda tu"wei, ngko nie kan, tak abis2 nak menyusahkan aku...aku nak tido pun susah"..lepas tu terus baling bantal peluk aku lar kat benda tu...

Aku pusing balik, aku nampak dia kat situ lagi.....aku kata "pegi mampus lar ko...kalo berani dtg kaco, mau nyer aku siat2kan kulit ko tu"....lepas tu aku sambung tido balik......

Besoknya, mmg aku jumpa bantal peluk aku atas lantai.....dan aku dah tak nampak lagi "benda" tu (yg satu tu lah) sampai sekarang....tapi, mcm org kata lah kan, satu pegi, 10 mari lar pulok.....huhuhu

Reply #13 mamia's post

takde la kuat semangat sgt...demam gak kekadang tu bile terkejut.... rupenye tak tau la nak ckp...bnyk yg muncul mcm bayangan hitam je...scume pagi tadi budak yg tepi peti ais tu...die pakai sluar pndek...rmbut lurus.....muke melayu....subuh esok aku nak tgk die ade lagi ke tak sbb mlm tadi pon mmg tido aku terganggu....asik menggelisah je...tu pon slh satu tanda aku akan jumpe bende tu...tido aku tergnaggu...

Reply #15 sherry_rock's post

i think my dad know this place...tapi takut la nak pegi...

anak jin tu...aku pun penah kena tahun lepas
sekeluarga dia orang semua, ada mak, ada bapak dgn anak kecik dlm umur 1 tahun lebih saiznya
dia tak kacau cuma lalu lalang aje kat rumah dan lepak dlm bilik tido anak2 aku, dia lepak kat depan almari baju aje..dan buat anak2 aku gelisah tido dlm bilik dia orang
so kita dah halau dia, dah takde dah, anak2 aku pun okey dah tido dlm bilik

Originally posted by siape_aku at 18-2-2009 05:39 PM
i think my dad know this place...tapi takut la nak pegi...

kalau ko sorang aje, rasanya ko tu yg elok diubatkan dulu