CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: baby77

linguaphone jerat student

Reply #20 baby77's post

aku kalu nmpk promoter aku wat bodo jer.. bagi risalah pun aku tak nak amik.. sebab tu kot tak penah prasan bende nie..

Kalau kalau salesman datang nak promote Linguaphone ni aku ckp BACK OFF. jek...

Reply #22 Rhyno's post

ko cakap kat penjual tuh ker?

Salam and Hye!
Can anyone who had experience the same situation (terjerat dengan pembelian linguaphone) reply to me personally (iltizam09@gmail.com). Currently searching those ppl with the same cases as me. Thanks =)

Hmm, kadang2 kalau time kte wat bodoh tak nak layan kena marah dgn salesperson tu
memang sakit hati
nasib laa non of my fren yang terpengaruh nak beli benda ni
tapi linguaphone ni under siapa sebenarnya?
knape tak try report kat bahagian pengguna?
sebab macam menipu je kalau sampai kena bayar rm4400 dari rm1600

ari yg xdpt dilupakn..time tu kat skolah festival kolej(fesko)..
dak2 jual linguafon(LF) ni mmg bersepah..
time tu ina da lmbt nk g kls..dia suh stop dgr psl LF..jwb leklok dulu ade kls..
kali kedua dia desak suh dgr gk ceramah 2,3minit je katenye psl LF...ina ckp leklok taknk..
kali ketiga dia leh ckp 'ni psl masa depan..kalo adek gune LF..cerah masa dpn adek'..part ni ina buat xdgr..jln je sbb da lmbt sgt nkg kls..boleh lg dia pegang2 siku org suh benti ..
mmg biadap..yg ni otomatik terckp omputih ngn biadap jgk kt dia sbb nk marah sgt..angin betul ngn diorg..
tp sygnye bile dah balik kat bilik..roomate dah beli LF ni..nangis xberlagu kwn ni..ina tanye dia nape tak call dulu tnnye pndpt org len..dia ni ex-bestfren ina..kesian r..dia xpenah gune pon LF ni..ade kt umah ..mybe dah bersawang cm org len..
ntahla..ina kalo org jualan langsung bebenda cm ni mmg tak pernah percayepn..
pd yg terkena..bgtau yg len supaya  xtrkena..sayangila biasiswa anda..

Follow Us
kiranya zaman aku dulu kami lagi beruntung la kot..cos time aku study ada notis kat campus pasal LF nih..so semua student agak berhati2 bila di'approach' oleh salesperson LF...

tp just recently ada la salesperson yg jual LF nih approach i...
kemain aggresive lagik...ckp ngan LF nih masa depan cerah ler, english leh superb ler, speaking takkan gagap2 la... (tapi dia ckp bm jer)
aku jawab leklok arr kata tak berminat...(penuh sopan santun hokay)..
tp bleh lak brother tuh kata..ni la student sekrang, benda elok takmo beli, tapi benda cam henpon leh lak beli mahal2..benda utk future takmo lak nak invest..katanya...

aku aper lagik...tension arr...sukahati dia jer nak tuduh aku camtuh...
thn aku jawab balik la... yg kerja aku memerlukan aku speaking 100% tak kira customers or peers..and aku rasa latihan tuh pun lagi better dari just dengar dr kaset2 yg cuma ulang2 perbualan yg most of the time kita dah tahu sejak sekolah menengah lagik. then aku gitau la dia, aku dah grad tahun 2006 lagik...even masa student dulu pun aku dah tak berminat ngan blaja english thru kaset2 nih cos for me its nonsense.. trus diam brother tuh...(neway, aku speaking ngan dia dah time tuh..sbb dah sakit hati )

kiranya zaman aku dulu kami lagi beruntung la kot..cos time aku study ada notis kat campus pasal LF nih..so semua student agak berhati2 bila di'approach' oleh salesperson LF...

tp just recentl ...(neway, aku speaking ngan dia dah time tuh..sbb dah sakit hati baby_pingu Post at 8-1-2010 01:56

ahhahxsz..ble sakit hati mmg otomtik trspeaking..org xphm bahasa cm2 kne basuh..

kat rumah ade mase zaman kecik2 dulu abah beli.zaman kaset tu.err sekarang gune kaset lagi ke?
and dengar jugak la awal2.hahaha

yg dekat U ni adelah kawan aku terkena tapi dia kata dia macam kena pukau.tetiba je pegi atm amek duit nak bayar benda ni.fuhh

mennnciiiiii LF...... memang menjengkelkan betul. tipah dah tertipu ngn LF nie,wat perabis duit PTPTN je. kalo lah tau awal2 mang sure x beli punye. I punye dah bersawang dh kat umah tue...

Salam, korang nie tak reti bahasa ker..bukan ker bebudak sales tu dah bagi tau...yg diaorang nie tak paksa beli...cuma sapa2 yg nak menambah ilmu saja yg beli...tapi ada yg jugak terikut ikut kawan bila kawan baik kome beli...Tapi rata rata kome nie masuk u ke ipta ke semuanyer hancus...ambil tessel pun tak lepas...suruh belajar tak mau...tapi selalunyer yg aku tahu kome nie suka berabis duit biasiswa beli bukan bukan...dan ada juga yg berabis kat gf / bf...tak yah ler nak masuk blog mcm nie...dah itu keja dema... Sapa kata bukak sales mengatal...yg kome tu...mengedik apahal....pantang nampak laki hencem sikit dah tergoda...tak tau ker dema nie dah ada yg berbini...Eh, diaorang nie tak main lah pukau2 org nak cari rezeki halal lah ngok....! Jangan nak tabur fitnah , hasut kengkawan atau junior kome kat sana....Tu salah kome , Sapa suruh sign kalo tak nak beli...Tak kan diaorang nak bagi makan anak bini dgn cara mcm tu cari rezeki...Kome ingat kome masuk u ke Ipta ker senang nak dapat keje...Kalo bahasa English kome pun teruk....Nasib baiklah kerajaan nie pandai...tak mau pelajar2 gagal di ipta, tu dema dah balik belajar dlm bahasa melayu...Langsung tak ada peningkatan hidup...Kome cakap LF tak bagus, tapi kome aje yg malas nak usaha tingkatkan diri...dah beli produk lf simpan bawah katil...Sapa suruh...mak bapak kome suruh ker...Terpulanglah...duri cakap tuk semua sebab duri pun belajar lf.Wasalam

saya x beli tp terpaksa mendengar penerangan ringkas katanya yang panjang lebar..
tapi x nak la beli..kawan saya kena..skg benda 2 terperuk dlm bilik jer..mane der pkai..

salam...yup sy antara salah seorang dari beribu mangsa... sy ingat lagi masa tu kat Politeknik (tahun 2005). sy mcm dipukau oleh sales/PR linguaphone tuh. tak silap sy harganya masa tu ialah RM1800.00. Macam2 ayat manis ditabur (dorang mmg manis mulut). Sy beli masa tu guna cara ansuran dan akhirnya ansuran menjerat sy dan bertahun lamanya sy tak mampu bayar bulanan akibat kekangan wang. Akhirnya sy terima surat amaran saman dan meminta sy menjelaskan tunggakan berjumlah hampir RM4000.00 Mmg terkejut masa tu Tuhan yg tahu, setelah berbincang dgn pihak pengurusan dan memahami keadaan sy yg masih menganggur, mereka merengankan beban dengan mengurangkan jumlah tunggakan pada angka RM3800.00. Sy terpaksa bertarung nyawa untuk membayar kesemua tunggakan kerana takut disaman. Mmg rasa macam tertipu dek kerana interest yg dikenakan terlalu tinggi dan di luar kemampun seorang insan naif mcm sy. Apa yg sy boleh rumuskan ialah, mereka memang bertujuan berniaga dengan menjerat pelajar-pelajar melayu walhal produk yang dibekalkan tidaklah sehebat mana pun... anda di luar sana, hati-hatilah dengan produk Linguaphone yang mampu menjerat anda... salam..

orang2 linguaphone ni telah membazirkan masa fly lebih stgh jam utk denga dia bebel tah ape2 tah masa kat matrik dulu:@:@nasib baik fly mmg jenis xkn beli apa2 sbelum mintak permission dr parents&i'm so not interested with the product..nasib baik jugak fly reti buat muka menyampah,sombong,xberminat..siap bidas balik segala apa yg dia ckp smpi masa nk blah tu salesman dia siap ckp "pandai mmbidas ye?" so fly ckp "i'm really good at that"

masa zaman matrix & uni dulu ramai promoter ni dtg buat sales.pernah sekali dia tahan kita.siap cakap omputih bagai.pastu tanya kita berapa bahasa yang kita boleh cakap..then my fren terpengaruh nk dengar penjelasan sampai call parents suh masuk duit nk beli.yang me tau parents dia xmau bg duit sebab benda ni mahal sangat.me tak terpengaruh pun.siap promoter tu cakap me ni berlagak sebab buat muka kekwat masa dia bagi penerangan tuh.

LinguaPhone ni ape? tak penah dengar pon??
menakutkan je baca pengalaman korang ni..

Reply 21# DaoMing_Si

btol.. salesman drg mmg kurang ajo..aku pun pernah kena..dia tahan aku..lama dh ni masa stdy dulu2... dia bg aku 1 word bi.. tanya aku taw x maksud word dia.. aku pun x igt apa word 2..yg aku igt mcm term2 law cm 2..mana aku nak taw.. memandangkan aku srg stdnt engineering aku tanya balik kat dia word aku..engineering nya word lah..pun dia x taw.. siap sound aku..asal awak ni belagak sgt..haha.. kalau drg bg risalah aku ambik je..pas2 buang dpan2 dia..hehe

Reply 31# Duri79

ni salah srg budak sales kot..haha

aku paling menyampah dengan sales linguaphone...kat kolej berlambak diorang nak jerat budak2 kolej...hari tu aku kena tahan dengan diaorang dekat shopping complex... kate nak ambik masa 5 minit je...sekali dia membebel dekat 15 minit... aku cakap bas aku dah datang sebab aku nak balik kolej... dia still duk membebel lagi:@:@ sekali kawan aku datang tarik aku...tak pasal2 aku ngan member aku tertinggal bas... kawan aku lagi sorang nyaris2 nak keluar kan ic sebab dia ni jenis yang tak pandai menjawab... nasib baik aku ngan member aku tak terpedaya nak beli benda alah ni...

experience aku cani lak;

aku duk jln ngan membe, engat nak lepak library, pastu kebetulan lak org LF ni wat promotion dpn library. aku dah nampak tp engat nak lari, tp takleh. sorang salesgirl ni tarik aku, n sorang salesman ni tarik membe aku ni. pastu, aku pon layan je lah sb time tu takla rushing sgt..

salesgirl tu duk promote2, siap bg test lg gune. aku layankan aje lah sb akak tu baik. (dlm ati mmg takde niat nak beli even bodoh english ;p )before tht aku penah dgr LF ni tp taktau bape hargenye, but bile aku tnye harge kat akak tu, die kate harge blkg kire, pastu die duk promot lg. kelebihan2 bile guna LF ni..aku pon angguk2 je lah.. but the end aku tanye harge lg skali. makk aiihh..rm2000. mane aku nak cekau duet. aku pon terus trg la ckp aku ni takde duet, stdy ni pon tak wat loan, hrpkan duet mak bapak jek. aku pon cite2 la aku org susah, tgk kamus ni kak, kamus adik sy drjah 4 lg. skang die dah form5, nak beli kamus pon takdo duet. (sambil2 tunjuk kamus yg oldskol; hahaha) pastu akak tu punye la pandai, konon nak bg diskaun utk aku SORG je, die nak bg sribu bape ntah dulu, yg lebih die support, jgn bgtau org lain katenye, die kate nak tolong aku jek, utk mase dpn katenye..erm...aku pon dlm ati kate, baik nau akak ni, siap nak sponsor lg, tipu ni tipuuu... aku pon ckp r, still mahal lg la kak..nt la sy pkir dulu. sy naik library dulu, pikir2, then sy dtg balik kat akak k. dgn sopan santun aku mengundur diri..hekhek.

pastu kat dlm library aku ngan membe aku tu borak2 r, salesman yg tarik membe aku tu pon ckp mende serupe, tp aku dpt harge murah sikit r dari die..haha. tapi aku tak terpedaya pon sb aku tau aku cane. hehehe..pemalas nak blajar. time skolah dulu pon kalau beli bku latihan mcm la buat, berkepuk je dlm beg..hoho. nak lak beli mende alah tu, kompem wat semak je nt, bljr english gune mesin, baik aku bljr ngan ben bradshaw..haha

by the end, mase kitorang kuar library tu, kitorang jln cepat2 dgn harapan mereka2 tak nampak. yess~! terlepas jgk..selamat duet aku. baik aku shoping dari beli LF tu..hohoho

moral of the story; jgn terpedaya ngan kate2 seorg salesgirl/man. dorang mmg dilatih utk kite terpedaya, mcm kalo dorg puji2 korg ke ape ke, tu phyco je tuh..