CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: baby77

linguaphone jerat student

kat tempat aku pun ada student kena tipu.. so sekarang ni nak masuk kes dalam Tribunal Pengguna sebab nak suruh dia orang bayar balik duit student yang dah terasa dipaksa/ditipu tu.. modus operandi dia, dia tangkat student sem 1 je, sem-sem atas semua dah tahu tektik dia orang ni.. masak la LP nanti lepas masuk kes dalam tribunal nanti..

penah gak, masa zaman baru masuk uni....
dah ckp xnak, siap pegang, tarik kita...
aku pun dok layan dgr apa dia nak kata tapi tetap tak nak beli...
sekali dah geram, aku buat-buat menagis tahap mangalir air mata punya, gelabah kau
terus diorg pujuk aku jgn nagis

lepas tu, jumpa LP ni sebelum diorg buka mulut dah ckp tak berminat...
walaupun diaorg akan mengata tp aku buat tak tahu jer...
teruskan perjalanan...
yg tak paham bahasa memang akan dapat maki-makian..

tapi diorg kt pesta buku lg teruk, selamber badak jer tarik kita ke booth diorg...
lagi satu groiler, ni akan attack ibu bapa yg ada anak kecik...

penah gak, masa zaman baru masuk uni....
dah ckp xnak, siap pegang, tarik kita...
aku pun dok laya ...
mijot Post at 10-10-2011 00:23

pergh....mcm sinetron..siap nangis nangis ni...hahaha lawak lah mijot

hunt-chan...
tu senjata paling berkesan tau
skrg ni takde bersinetron lagi, maki jer terus kalau tak paham bahasa...

sya ada 2 set linguaphone niey..bahasa inggeris ngan japanese..tapi xpnah kena lagi bahasa kasar ngan syarikat diorang maybe sebab sya deal selalu ngan salesperson tue sendiri..kalau office diorang call,sya slalu cakap da deal ngan salesperson..haha..pastue diorang da xcall sampai ler saya habis bayaran..masa buat full settlement,dapatlah gak discount sket..

Follow Us
dulu aku layankan je org yg jual linguaphone nie,,,best gak dgr diaorng bercerita,,,hahahahha

dulu pun penah jugak kena.. salesgirl LP ni suruh aku sebut perkataan "TUNNEL". pastu aku sebut la..then dia cakap salah tu dik, sebutan yang betul ialah .....
masa tu aku dalam hati cakap hek eleh kerek gila minah ni. macam la aku taktau sebut perkataan TUNNEL tu.bukan bombastic word pun. last2 aku pun cakap, tak payah nak skema2 la sebutan, asalkan mat saleh faham ape kita cakap dah la. then aku pun blah dengan bergaya wakaka..

limau pown hampir nak kene ngan LP nih...hare sungguh...seb baik tak beli...siap suruh tinggal no tepon la ape la...haishhh...time tu sem 1 ke sem 2 tah..muka blur2 lagi

Salam, korang nie tak reti bahasa ker..bukan ker bebudak sales tu dah bagi tau...yg diaorang nie tak ...
Duri79 Post at 30-3-2011 12:22

mmg dorang cakap dorg xpaksa tp cara bercakap tu nampak naa memaksa..siap cakap dye tunggu aku p keluar kan duit ..tu tak memaksa ke namanya tu ???

aku tak tahan betol la kalau yg sampai main tarik2 lengan kita suruh duduk dengar diorg explain huh.

pernah kena....tp x layn..

lain kali kalau terserempak dgn geng jurujual LP ni mungkin kita boleh cakap begini... "apa perlunya belajar english... sedangkan saya duduk di Malaysia... dan awak sendiri promosi barang kepada saya dalam bahasa Melayu..."

Salam, korang nie tak reti bahasa ker..bukan ker bebudak sales tu dah bagi tau...yg diaorang nie tak ...
Duri79 Post at 30-3-2011 12:22

hai bang...
promoter LF ke??

blah laa lu...
macam aremmm! :@

aku penah terkena ngan benda nie, cuma aku bayar deposit je....barang tu aku x amek, persoalan aku agak2 sangkot ngan bank x? sebab kawan aku sampai sangkot ngan bank sebab benda nie......

LF? cissssssss.... mnyesal aku beli.

baby77 posted on 25-2-2009 09:30 PM
pasal aku kena la aku bukak thread nie. dlu aku kena paksa beli nie masa aku study dlu. biasa la br  ...

bro. sy baru tahu pasal lingual phone ni dari junior sy. dia kena tipu..

kesan bro tak bayar? pasport bro akan dibekukan. bro tak boleh wat pinjaman dengan mana2 bank..

nasihat sy pg sebarkan pasal syarikat ni. and then.. pg tribunal pengguna dan kpdnk.. utk batalkan contract..

isskandar posted on 25-2-2009 10:56 PM
aku penah kene tahan ngan penjual linguaphone nie...

kosser sangat penjual tuh, cakap english ber ...

bro. bagus bro. aq band 3 pun pernah kena tipu dalam business tp pasal lingual phone.. ada kes dia ugut BUNUH customer. dh kena saman rm 10 ribu. padan muka mereka..

aq harap ko nasihatkan keluarga ko. adk bradik. sedara mara jiran berhati hati masuk IPTA.. sebab mereka target semester 1.. ramai dh kena.. tlg ingatkan bro.. kesian adk2 kita.. aq ni org islam.. rasa sedih tgk pekara begini berlaku

te_clone posted on 26-2-2009 01:34 PM
sampai bole blacklist ehhh????
da mcm ko pinjam kat bank la plak smpai bole kene blacklist....

bro. sindiket lingual phone ni dpt restu kerajaan bro. apa bukti nye? lingual phone boleh masuk IPTA UITM, UUM USM.. pelik tak? sape yg bg kebenaran? kenapa tak de siasatan??

so langkah bijak. nasihatkan keluarga saudara mara elakkan lingual phone ni. jgn sampai kena tipu. ramai budak2 semester 1 jd mangsa. ramai budak part1 DUNGU IDIOT STUPID.. jd berhati hatilah bro..

salah posted on 7-1-2010 12:15 PM
Salam and Hye!
Can anyone who had experience the same situation (terjerat dengan pembelian linguaph ...

pergi report tribunal pengguna. report polis.. aq ada tips bg ko menang kes. tp special kes lah. kalau nk PM aq..