CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ctredzuan

kad kredit mana yg ok?

76# maisara_tipu

rasanya kelayakan minimum memang rm1500..
cuba u try apply..

ini yang bahaya..jangan diamalkan selalu..nanti buruk padahnya...sbb saya pernah buat masa zaman bujang dulu...
tanya Post at 9-2-2010 23:23

setakat ini ...cc tu tidak membawa masalah..sbb kita ni berbelanja berhemah!!

Berbelanja ikut duit yang ada dlm akaun bank..!!

belanja tu bukan sorang2...satu keluarga daaa...............suami isteri ...anak dah besar2  3 orang...!!

bukan selalu..........SESEKALI..!!

kalo bab shopping mmg akan selalu 'ter' mama...hahhahahaaa
ann_9027 Post at 9-2-2010 19:36

sesekali.............." TER " .........tak apa lah..kalau selalu...bahaya tu!!

ko dah tengok dah ke sistem dia camana?
kalau bank tak charge macamana dia nak tanggung kos..nak bayar gaji pekerja camana?
sebab tu masa ko apply dia kira siap2 untung dia....kalau setuju ko akad ...
YNdaliz Post at 9-2-2010 23:32

ayat terakhir ngko semua org setuju...tp byk mangsa ditipu..no hidden chargelaa 0% interest lah ;)
Aku nak sampaikan supaya kasi mesej yg benar...
Ayat ngko yg 1st buat aku gelak kejap
Usahkan tengok sajer..malah aku design system visa, mastercard, amex, & JCB for oil n gas company...
Setup line guna Tandem and X-series machine route to cisco direct to bank...
Rental line for visa, mastercard, amex, & JCB...part ni semua mandatory company kena byr mahupun bank sendiri...
Yang paling untung adalah visa, mastercard, amex, & JCB company lah..tu semua US company...
Bank nak buat duit mesti subscribe visa, mastercard, amex...JCB kat US sahaja..mesia tak pakai...
Tapi tak semua bank subscribe line iaitu GEC (Global Embargoed Country)...majority negara islam yg anti america takkan subcribe line tuh...diorang ada line sendiri kalo nak guna credit card diorang punya localbank...kalo traveller nak pergi ke GEC country mmg susah kena bwk byk cash...disebabkan company haku bukan amerika...so boleh direct link transaction ke GEC...tapi ada T&C...selain GEC ada jugak oil n gas buat line sendiri iaitu shell card superkad...yg original dr shell...bukan dr citibank...hitu kisah zaman aku kerja handle benda tu dulu...muahehehe
If talking bout debit card especially on visa electron...tak semua transaction dpt terima visa electron...jgn anggap oh ada cop visa semua merchant leh apply...dekat negara Euro tak semua merchant yg offer visa electron...due to security purpose...itu ajer alasan diorang yg leh kasi...tatau ler mudah steal ke haper ke...

Kesimpulannya, kalo mesia buat talian sendiri...diorang nak kaut untung pun aku cayo..nak buat zero percent interest pun aku cayo..tp kalo subscribe line semua nak kasi zero interest den tak cayo...mahupun conventional dan juga islamic bank...kalo agent promote credit card diowang kata itu ini free...tipu jer semua tuh...kalo dah terkena jerat...baru nak naik berang...nama pun dah naik dlm ccriss kat BNM...adeh...
Nak guna boleh, tapi disiplinkan diri...kurangkan kuasa beli dlm diri...so pilihlah bank yg offer minimal interest...
kalo tak disiplinkan diri, nanti nak apply mana2 loan keta ke umah ke semua utk keperluan dah tak dapek...disebabkan credit card walaupun sebulan tak bayor...kecuali kalo ada underground...toksah citerlaa huhu

Berbalik pada soalan owner topic nih...kalo nak traveller mmg perlu...kalo fikir nak rasa murah bank services kena survey mana2 localbank di mesia nih...worldbank like HSBC, Citibank, RBS (Royal Bank Scotland) and etc mmg confirmlah service diorang mahal...carilah bank yg dekat dgn cawangan atau service yg mudah dibayar dgn interest yg terendah...itu jer jalan yg terbaik...as long as ada cop visa and mastercard adalah setanding dgn world bank juga...

Harap-harap info haku ni dpt beri manfaat pada semua org supaya tak tertipu drpd mana2 agent bank yg masih mentah dlm dunia business transaction infrastructure...

ayat terakhir ngko semua org setuju...tp byk mangsa ditipu..no hidden chargelaa 0% interest lah ;)
Aku nak sampaikan supaya kasi mesej yg benar...
Ayat ngko yg 1st buat aku gelak kejap
Usahk ...
mrsakit Post at 26-2-2010 09:27 AM

gud info..
look likes awk tau serba serbi perjalanan bank system..tmbh2 CC

hrmmm kalo lah org tanya awk, nak apply CC dr bank mana, awk suggest apa?

Mana mr sakit xjwb nih

Follow Us
soory ye mod..
aku nk up balik thread nih..

aku baru apply cc ngqn maybank(jnama sony pe ntah),yang classic pnye..
.aku amat perlukan sgt2 cc nih sbb aku dah kna emergency yang memilukan hati.

ni first time aku nk pakai.
aku xnk pkai debit kad sbb sume duit aku dh humban ke ASB.
ASB ade kuar kad debit tak?

so,aku akan hnye pkai bile time emergency jelahh..

citer pasal cc ni, aku baru je apply maybank cc petronas visa. but then dia bagi gak american express walaupun aku xminatak. so perlu ke aku terminate a.e tu? tapi kalau tengok dr segi interest charge a.e jauh lebih rendah banding ngan maybank petronas or even cc cap lain pun. a.e punye interest per annual just 9% je. n no annual fee, everything free. kita cuma banyak apa yg kita guna je + interest per month yg cuma 0.75 % saja. any opinion?

boleh tak aku nak menyampuk sikit...mood ni bukan nak berjual/promote yea just info je

e-cosway-Am bank credit card

1. anda layak mohan kad kredit e-cosway ambank dgn mudah

2. jika ada kwan anda ingin dptkan kad kredit ini, anda layak dpt rm50 utk setiap permohonan kad kredit e-cosway ambank paltinum & gold yg diluluskan.lebih ramai yg memohon dan lulus lebih rm$ anda dapat.

3. percuma rm10,000 insurance "personnal accident" utk pemegang kad kredit e-cosway ambank.

4. setiap pembelian dgn pengunaan kad kredit ecosway ambank, anda akan mendapat (eVolume)ev dan (card value point) CVP

Rm100=0.33eV and 1CVP/2CVP di partner merchant
eV=e$=RM

5.Bila kawan anda gunakan kredit kad tersebut, anda layak dpat point setiap kali kad kredit itu dgunakan samaada bayar bil, tempahan tiket, cosway stokist,insuran,restorant,pusat membeli-belah dsb.

ni namanye berbelanja dgn berhemah khann

Card credit lain-lain tak pernah guna..

Guna ambank prepaid crdt card biasa tu je. mastercard
Bo ...
chiclet Post at 5-3-2009 10:55 AM

ni debit card ker kredit kad??

zaraa dah settle utg keta 20k, tup-tup org cimb pun call lar..promo cc dier..huh..dah tu siap tanya kita bila nak subscribe...mlas nk layan..cakap jerk..isnin depan after lunch...karang ko call...after dat...mmg takkan angkat nyer..mls nk pakai cc nih...sakit jiwa..

CC apa yg bagus, anyone bleh suggest?

seeloknya jgn la pakai cc ni..aku pakai card debit je..ada duit baru belanja..ukur baju badan sendiri..kalao tak mampu jgn buat pasal.kang tak pasal2 bangkrap..kebnyakan yg bngkrap skarang ni <40 tahun...walaupon ada rasa segan sket bila gi hotel,restoran ekslusif etc dorang tanya pkai cc apa?...ckp je tak pakai cc..nah! amek ni duit siap ikat.

saya rasala paling senang kalau apply kad kredit yg kita ada akaun dia skali. Bukan apa, senang nak bayar. Bila buat transaction, nak bayar tu..teus transfer je dari akaun kita secara online. mudah gitu Saya pun ada kat kredit cimb. Saya apply kad ni sebab saya nak daftar paypal. Senang, nak bayar tak yah pg bank kalau nak bayar. Hari ni transfer, trus masuk je..

lamanyaa topik ni.. dah 10 tahun

Rate

1

ctredzuan replied at 19-11-2019 02:27 PM
lamanyaa topik ni.. dah 10 tahun

Salam sis @ctredzuan

lamanya..and thank you drop by. Bukak la topik if u free bila bila. Hope u are well.

adila39 replied at 19-11-2019 11:31 PM
Salam sis @ctredzuan

lamanya..and thank you drop by. Bukak la topik if u free bila bila. Hope u ...

wkmsalam insyaAllah sis