CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 44395|Reply: 75

perabot cavenzi berkualiti ke?

nak tanya kot sapa tau...perabot2 kat cavenzi kenapa murah sangat? tau kan cavenzi? bese dalam iklan metro. satu set bedroom dapat below 1000. design
perabot kebanyakan cantik2 dan modern. ada sapa pernah beli dan tau kualitinye?

klu nak tau kan p jer trus cavenzi punye showroon..
kawan i pnah pegi cavenzi nih..
kes nyer sbb tgk promotion giler2 kat dlm surat khabar..
bila pegi tgk kat showroom design yang dlm paper tu lagik mahal dr harga tu..
yang murah sbnrnya design lain..
mcm haram kan...
tp xtau lah if forumer lain punyer pendapat berbeza ngan i..
lagi satu transport charge utk cavenzi nih deliver brg kat depan pintu rumah adalah sgt mahal..
sbb kene amik stok tu trus dr kilang..

aku x kira jenama, asal nampak berkenan, terus beli...apsal xde lak terbeli cavenzi? Tp abg aku n wife dia mmg minat giler ngan cavenzi. Aku tanya gak berapa...beribu riban gakla......ratus punye haram...

tp design mmg cantik2..modern cotemporary style

pernah juga jenguk-jenguk cavenzi ni, Design luarnya ok tp bila belek2 lebih mendalam ada ternampak paku-paku terjulur, terus tak jadi.

bukan semua kot...

aku penah gi cavenzi ni.hajat hati nak beli lah perabot yang murah2 macam dalam katalog yang dia dok edar..tapi sampai sana, salegirl tuh boleh cakap set yang aku nak beli tuh tak tahan, kayu cepat rosak n suggestkan aku set lagi marah..alahai...kalau tak tahan yg g jual watpe? sejak tuh aku malas nak tgk kat cavenci...yg sakit hati penah sekali cakap set yang aku berkenan dah abis lak..xde stok lagi lah...alahai...alih2 aku beli perabot kat kedai perabot biasa...walaupun mahal sikit, tapi puas hati sbb customer service bagus..kos pengangkutan free lak tuh..

Originally posted by isma29 at 28-2-2009 02:04 PM
aku penah gi cavenzi ni.hajat hati nak beli lah perabot yang murah2 macam dalam katalog yang dia dok edar..tapi sampai sana, salegirl tuh boleh cakap set yang aku nak beli tuh tak tahan, kayu cep ...

ooo..strategi la ni ek...sabar je la..tgk dalam paper hebat2 promo...tapi design cavenzi ni cantik2 la....modern style tu aku berkenan kalo pi kedai perabot
bese dalam katalog depa ni jenis lama2 dan ukir2 tu modern style ni susah nak jumpa. nak pi ikea mahal sangat. aku berkira skit sebab anak2 tengah
membesar..malas beli mahal2....

tapi bagusnye kedai perabot bleh tawar2 dan delivery free.

Follow Us
dalam katalog nampak cun dan ekslusif... tapi kawan yang dah beli kata... skali anak bujang dan anak dara dia berdisko atas sofa, terus terasa spring terkeluar...

dah tgk dgn mata kepala sendiri tp not for me la... tp kalau utk keluarga baru atau org baru nk mula kehidupan sendiri, boleh la beli coz murah kan...

aku dah beli bedroom set- rm699, katil bujang- rm 85, set sofa- 399...sumer dr cavenzi kajang dan alamanda.
aku beli ni pun sbb design dia look modern style!!
dari segi kualiti lak...tak berapa ok sgt laa...set bilik tidur: almari dan dressing table..ok, tapi katil...2 bln pakai dah rengang2..
katil bujang ok laaa...sbb ank aku yg tido..tak berat sgt kot...kayu dia pun jenis solid
sofa lak..3-4 bulan pakai..dah terasa dok atas spring!!!

cavenzi ni murah,tapi kualiti agak kureng sket la..even design dia mmg uptodate,
tapi tak tahan lama..kalau ada duit lebih beli ler yg mahal sket..tahan sket
menggunakannya....

penah pi cavenzi kat ganu. xde la membeli ke ape, cuma tgk3. tp ok la slaes girl/man dia..dorg layan je kitorang (agaknya xde customer yg dtg kot). tgk3 brg dia mmg nmpk ok, tp xtau la quality ok ke x. cuma kwn ade bgtau nyesal beli cavenzi sbb cepat rosak. ntah la..x berani nk ckp sbb xpenah guna. tp mmg design cavenzi ni cantik la:victory:

Originally posted by teacher_shakira at 28-2-2009 22:27
nak tanya kot sapa tau...perabot2 kat cavenzi kenapa murah sangat? tau kan cavenzi? bese dalam iklan metro. satu set bedroom dapat below 1000. design
perabot kebanyakan cantik2 dan modern. ada s ...

kualiti dia x bagus sgt berbanding harga dia......

walau design dia cantik... more perabot dia x solid....

kerangka dalam aje kayu dan paku...

yg luar aje... mcm playwood ( special material yg dicompress)

dia gam .. utk cantumkan......

kalau tersepak sikit pon boleh tertanggal kepingan luar tu.....

tapi.... dia ada import masuk tilam from australia n bagi brand cavenvi....

sale dia jual rm1400...... lembut sgt2... berkenan pulak...

compare dgn kingkiol punya tilam.... rm1800...... ( ada penjagaan tulang belakang).....

cavenvi ada yg berkuality.... Tapi mahal...... design still modern....

katanya kuality import.....

offer...terbaru

set bilik tido ( master bed room)
set bilik tido tetamu

set meja makan
set sofa  ( with coffe table)

kira satu rumah lah.... RM2999  aje...

tapi set yg dalam itu... set yg dia pilih....

kalau kita nak set lain... yg lebih cantik.... HARGA lain.....

cavenzi nie...

nampak je cun tp tak de kualiti...
cepat je rosak...
murah pada barangan terpilih je, mane yg lawo2 tu rege mahal lahh..

sesuai bli pada sesape yg cepat bosan ngan perabot heheh...suka tuko2 gitu..pd yg suka modern style lahhh...tp sampai satu tahap, dia akan kata...hmmm kat mane ekkk nak buang perabot2 yg dah tak guna nie...

tp pada cikna, baik bli yg tahan lama, rasa selesa wp mahal sket n harus ikut tema yg berkenan dihati... value for ur money kan...

aku rasa mgkn hanya certain brg je kot yg okey n berbaloi. aku tgk klu perabot2 yg dibuat dr kayu nie, mmg nmpk mcm bazir je beli. tapi klu bab sofa, mcm berbaloi sgt. x tau lah aku. aku beli sofa 3+1+1 dgn harga promotion Rm1,800. Harga asal RM 3,600. Mmg berbaloi sgt sbb smp skrg, msih terasa mcm baru. Lembut n mengasyikkan. Hah!! Lihat lah sofa ku itu, sudah hmpir 3 tahun, tp still cam baru beli je kualiti dia. Bak kata my partner, buy cheap, buy twice.

susah2 IKEA je.......

cavenzi punya perabot.. mmg no doubt la.. very modern..
pernah g tanyer cavenzi kt perabut ldp tu..
konon2 nyer nk amik single bed kt c2..
rega mmg murah tp subj to delivery charge rm 100..
eventough umah dkt ajer..
fm my umah.. mmg blh nampk cavenzi punya kedai..
tp.. delivery fee tu mmg x leh avoid..
kalo nk x mo bayar delivery, g amik sendiri kt balakong..

kdg2 kayu2 dr cavenzi mmg xde kualiti sgt..terutama set katil..cpt je patahh.huhuh

harga yang ada kat katalog tak sama dah pernah nak beli sofa tapi harga yang murah cam kat katalog untuk kualiti kain yang murah

Reply #1 teacher_shakira's post

sy pun ade beli set bilik tido dan meja mkn cavenzi yang murah....murah memang murah, moden style tp tak berkauliti...die pakai kayu compress....tp klu beli yg solid wood rasenye ok....tp mahal le....

Just my humble opinion..

Memang dari segi design Cavenzi ni murah tapi kuality wise kena tengok gak kot barang2 yang korang nak beli tu sebab kadang2 "Alah membeli menang memakai" betul x? Tapi kdg2 dapat jugak "yang menang membeli menang memakai". Kalau korang nak survey2 furniture ni cuba beli paper Start hari Jumaat n Sabtu n kdg2 korang akan dapat  bargain.. Cam saya dulu beli Sofa half leather (ie atas je leather) dapat bargain sebab ianya model lama n colour pun ada satu je..

Yg saya nampak banyak bargain di ara Sg Buluh tu sebab di dalam Kg Baru Sg Buluh tu mmg banyak kilang perabut..

Ttg delivery charges RM100 yg mahaltu sebab semua furniture tu dtg dari kilang Cavenzi yg di Batu 11 Cheras tu yg dekat dengan JAya Jusco Balakong tu..