CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ilahkhatibrani

Pengalaman misteri I - ilahkhatibrani

Close [Copy link]
ish seram giler baca cerita ko ...tp area pj mmg terkenal ngn hantunya...hantu yg serem ala2 cerita hantu inggeris...aku nak describe pong tak tau cene...cam sekolah aku kat area situ dolu pon sama...

cerita ko nih leh buat pelem nih...tp mmg seram...siriyes aku seram

Balas #53 mAmAfAieSz\ catat

aku rasa ilah duk sorang la situ...yg lain2 penyewa tuh ..sebenar nya tak wujud

ilah ko pernah cakap2/borak2 tak ngn penghuni2 umah tuh

[ Last edited by  kacang^soya at 15-3-2009 13:25 ]

nanti aku nk gi tgk area umah tuh...misti keseraman menjelma tatkala aku reached situ...aku pon bugis gak...tp campuran larr...mmg kebanyakan org bugis leh `rasa' menda2 camni kots...tp aku penakutsss...

cara abah ko cakap cam ko nie watak dalam Ghost Whisper tuu

Originally posted by mAmAfAieSz at 14-3-2009 15:20
hah sib baik pintu bilik!!!!  KALU X MMG HARU... ilahh masuk umah tu rase mcm umah tinggal lame ke tak...or besih jek mcm ade yg berkemas dapo semua ok??? prof tu sure pompuankan??? pakai tudung  ...

prof tu pompuan ..badab dia besar..rambut kerinting pakai cermin mata...freee hair.....hmmm umah tu ...bersih ...tapi taklah bersih sangat..tapi bilik ilah bersih...tandas pun bersih

Originally posted by monreyes at 15-3-2009 08:25
ko cuba2 lah mimpi lagi..
mana la tau leh nampak lak persekitaran dia kat mana...
btw dlm mimpi tu org Indon ke Melayu..

hmmm tak maulah..sebab ilah lum sedia lagilak

Follow Us
Originally posted by kacang^soya at 15-3-2009 13:18
aku rasa ilah duk sorang la situ...yg lain2 penyewa tuh ..sebenar nya tak wujud

ilah ko pernah cakap2/borak2 tak ngn penghuni2 umah tuh

hmmm tak pernah pun..tapi dulu mase dok situ...ader pernah beli burger kat sebelah petronas tu ..abang tu siap tanya ngan ilah tinggal kat umah town house tu.mase dia tunjut kat kwasan umah ilah dok tu.....ilah jawab..a'ah...pas tu dia tanya....umah yang maner satu...ilah mase tu tak nak jawab sebab muka abang tu mcm lain mcm jer.( iyelah takut..nanti tak pasai2 dia masuk umah. dah tinggal sorang mase tu...adik dah gi umah kak long....hu..hu..hu..masa tu think negative sikit.. )...mungkin dia tahu kot sejarah umah townhouse tu...sebab muka mcm terkejut..sebab tu dia siap tanya umah maner satu...

Originally posted by palmolive at 15-3-2009 19:36
cara abah ko cakap cam ko nie watak dalam Ghost Whisper tuu

iyer ker..ilah tak follow sangat citer ghost whisper tu...takutlah ....lagi satu dulu mase kat opis ader sorang budak nie..ilah tahu dia ader pendamping..sebabnyer..ilah leh nampak kalau benda dia tu tgh posses dia ...ilah leh tahu....ader mase tu kwn dia mcm marah sebab ilah leh lawan mata ngan dia....so dia ikut ilah balik..dan kacau ilah...hmmmmmmm ..repot ngan abah..abah marah ilah..sebab kwn ngan org mcm tu....lainkali kalau dah tahu..jangan rapat sangat.. .sebab ilah lum pandai lagi....hu..hu..hu....last2 abah ajarlah sikit2...kat ilah nat wat cam ner ...huh dasyat tau bende tu...sampai leh wat satu opis tak suka ngan ilah....tiap haridia masak nasi ngan  lauk dari umah paksa kawan ilah yang rapat ngan ilah makan lauk dia ..tapi alhamdullilah..lepas abah ajar ilah camner nak wat...dia kalah wehhhhhhilmu dia dah tak kebal...kawan2 ilah pun tak tahu kenapa dorang leh kwn ngan budak tu...ilah just senyap...jeh...hmmm...mase dia dah tak 'lut ' lagi kat opis...dia terus resign...hmmmm tul org cakap kalau kiter gunakan ilmu yg kiter ade tuk kejahatan..makan diri...

l

[ Last edited by  ilahkhatibrani at 16-3-2009 08:57 ]

Originally posted by ryani83 at 14-3-2009 20:55
uish.. mmg seram.. tp u berani ye.. hmmh.. mungkin u mmg dikurniakan 'sesuatu'. kalu u dapat gunakan 'sesuatu' untuk membantu org lain, alangkah bagusnya.. mcm, kes sha...... yg hilang tu.. ape c ...

hmmm tak taulah...sebab sekali kiter dah commit dengan hal2 mcm nie...kiter akan terikat sampai biler2...ilah tak bersedia lah......

kalau aku, malam 1st tu jugak aku berambus.

terer gak ilah ni... mau gak duk situ selama seminggu. kalo saya... hr pertama kena dah blah.

Balas #71 paz\ catat

hu..hu..hu..ilah tak tererlah paz...ilah nie manusia biasa mcm paz gak....cuma mungkin ilah terlalu lurus bendul sangat kot...sebab kadang bila ilah ternampak bende 2 mcm nie..ilah akan motivate diri ilah....yang semua tu hanya ilusi sahaja:

hmmm ilah ader pengalaman nak citer ngan korang...tapi bukan pasai umah sewa nie lagi..tapi pasai rumah parent ilah kat kampong kena buatan orang....dari umur ilah 14 tahun lagi...tapi sekarang dah ok dah....cuma bende tu tak leh masuk umah jer..sebab abah dah pagar umah...korang nak dengar..tak.....errrr...MOD leh sam bung kat thread nietak..atau ilah bukak new thrread yang lain

ayah ilah ni jenis yg berisi juga yer... patut lah bende tuh minta tolong ngan ilah.

Reply #73 ilahkhatibrani's post

sambung pun ok jg...

Originally posted by ilahkhatibrani at 14-3-2009 13:37

town house tu dekat yang petronas station...hmmm dekat ngan surau...tul 2 depan flat yang belakang flat tu ader jambatan gi stesen komuter ...kat situ banyak umah besau2 laaaa... town house m ...

aku ada nampak satu umah townhouse ni dah lama kosong n ada iklan utk dijual..betul2 depan jalan raya, umah itu ker? rumah kat area tuh ada enam bilik kan? ntah2 lima bilik ada penunggu yg teman ko tido memalam kat bilik ke6....naik bulu roma aku wei...

ilah, aku rasa ko ni mmg ada sixth sense. kalau dah ada kelebihan, janganlah lokek membantu entiti atau insanyang memerlukan. ko patut repot kat polis bagi info apa yg ko nampak dalam mimpi, kot2 kejadian jenayah lampau dapat dirungkai...

dan kes budak hilang tu, patut ko kene tolong pihak berkuasa. jangan dipersiakan kelebihan yang ada, gunakan sebaiknya.

ilah, ko bleh mimpi tak big sweep nanti angka apa yg naik. tq. PM me plzzz nti 50-50...

Originally posted by isma29 at 16-3-2009 12:03

aku ada nampak satu umah townhouse ni dah lama kosong n ada iklan utk dijual..betul2 depan jalan raya, umah itu ker? rumah kat area tuh ada enam bilik kan? ntah2 lima bilik ada penunggu yg te ...

kalau town housebetul2  depan jalan raya ..lepas petronas tu....betul laa.tu....

sempat lagi jodokast ni...

Originally posted by ilahkhatibrani at 16-3-2009 12:25

kalau town housebetul2  depan jalan raya ..lepas petronas tu....betul laa.tu....

rumah tuh dalam dua or tiga dari corner lot kan?....sampai skrg pon aku rasa umah tuh kosong lagi...