CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: FiRe_Fly

Animal Cruelty

yang nih kat China plak;

Reply #48 Baiduri Othman's post

ish...tak nak la bayang2, sedih la plak..aku ingat kucing aku kat umah sudah..sedikit senyum skrg

kejam sungguh pelaku yang tidak bertamadun seperti ini! :@

ada satu gambar kat internet, depa pergi salai kucing2 tu utk dimakan, veitnam kot/???

cepat...bagitau c Jamil Kucing....

gilernyerrrrrrrrrrr.......

sedihla aku tgk....

Follow Us

Reply #53 penyo's post

Belum lagi tengok VC kat multiply kawan saya. Ada VC sembelih kucing. Lepas tu celur dlm air panas mcm buat kat ayam cabut segala isi perut & kulit. Lepas tu bagi potong utk buat nasi goreng kucing. Ni kat China jugak.

Mari kita doa..

Kita doa ramai2 sekarang ni jugak depan PC ni supaya Tuhan musnahkan orang-orang macam ni dari muka bumi.

Sedey sangat hati aku. Patutlah sekali bala Tuhan turunkan di China ni besar2. Dah ler semua benda nak lantak. Mati takut sangat.

Semoga Tuhan perkenankan doa kita. Amin

siannya kucing tu

Balas #53 penyo\ catat

Tak yah kat Vietnam. Vietnam, Nepal yang keje kat Mesia ni selalu tangkap kucing2 terbuang untuk jadi lauk. Bangsat punya keturunan. Pernah sekali aku jumpa kat pasar bergerak je berbungkus dekat 2 org lelaki Vietnam.

Aku beranikan diri pegang bungkusan tu sbb kalau kucing memang masa tu juga aku lepaskan dan maki dia. Tapi Alhamdulillah itik. So legalah sikit.

Reply #57 keys's post

Saya pun terfikir mcm tu jugak. Binatang terutama kucing, anjing, arnab dsbnya adalah binatang yg lemah. Memang diaorg boleh berdikari ttp mrk perlukan bantuan & kasih sayang manusia. Rasanya kalau jumpa manusia yg keji mcm ni nak bagi a big punch kat muka dia. Biar padan muka dia pecah berderai. Uissshhhhh...... kejamnya saya.

Reply #59 keys's post

Dah culture diaorg makan apa2 saja. Susah kita nak educate kalau dah jadi culture mrk.

ngilu nengok nyee

Laknatullah....

Doa jer la ramai... biaq kena sambaq kilat ja.
aku depan mata pernah tgk Kucing kena simbah ngan ayaq panas ngan tokey kedai makan
pasal kucing tu curi apa ntah kat kedai tu kat dapur...

kalau benda nih jadi depan mata aku, sanggup aku bakar balik badigol H R M J D H tu...

p/s: aku pun teringat kucing aku kat umah tu... Sedih siot..

xder perikebinatangan langsung :@  :@  :@

aku harap kucing tu tak merasa sakit terbakar tu lama..
maksud aku.. dia mati cepat.. so tak menderita lama sgt..

kalo bunuh utk makan tu.. maybe la sbb culture diorg..
ni bunuh sbb suka2.. mmg bangang..

kuang aja.. ...hati kowdi!!!

Akak speechless tgk manusia yg takde hati perut ni:@
mmg jenis yg sampai hati buat binatang macam ni
ada chance jadik pembunuh

Reply #63 macpunks's post

Kejamnya. Mesti terkupas bulu kucing tu. Pernah jumpa kucing mcm ni berkeliaran kat belakang rumah. Maybe kucing ni main2 kat halaman rumah org & lepas tu kena simbah dgn air panas. Kitaorg bagi dia makan & tiap kali time makan dia tau nak pergi rumah kita. After some time tak nampak lagi kucing ni. Kesian betul.

So baik kita semua ada kesedaran & sampai kesedaran kpd kawan2 kita, family members, colleagues, sanak-saudara etc. Kalau di negara2 maju, diaorg kalau jumpa binatang mcm anjing atau kucing, diaorg akan hantar ke shelter homes. Tak semua mrk mcm tu & ada jugak yg kejam dgn binatang. Tu lah sampai ada group yg sanggup buat apa saja agar manusia jenis ni dihadapkan ke mahkamah.

Reply #64 kaogi's post

Memang tak ada perikebinatangan. Bila tengok kekejaman yg diaorg lakukan memang kita nak doakan mrk diperlakukan sama. Tapi kan bayangkan kalau manusia kejam ni dilenyek or dibakar hidup2, disimbah dgn air panas........

Padanlah manusia yg kejam dgn binatang dilemparkan ke dlm neraka jahanam. Lainlah binatang tu mengancam keselamatan & nyawa. Ni tak tak takat kucing. Sedangkan Nabi Muhammad saw. kena kencing kucing masa nak sembahyang. Dia tak marahpun & salin baju & ambik wuduk semula. Dah dia sayang dgn kucing. Ada hadith tentang Jew prostitute masuk syurga sebab korbankan minuman dia kat anjing masa dia sesat di padang pasir. Kalau dlm Al Quran, manusia disuruh jaga 3 hubungan - hubungan dgn Allah swt, hubungan sesama manusia & hubungan dgn alam sekitar termasuk animal & plantation kingdom. Jika tak jaga hubungan ni - rosak binasalah kita & alam ni.

[ Last edited by  Baiduri Othman at 6-12-2008 09:08 AM ]