CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BabeYSHa

[BEST]Kisah Seram Di Kilang Perindustrian [PAGE 11-Misteri Kematian Miss SONY]

12# genchi

tolong menolong kekdahnya..

13# anniez08

ehehhe yelahh kalo dakkk sndri nak baca pong berpusing bijik mato

besh2.....
mana tuan umah?
cepat ar sambugn.....

no45
nanti jgn lupa wat perenggan yek
sakit mata bile baca

16# libra_gurlz

no46 la

sambung lg sementara aku tgh takda keja ni..
kena wat paragraph ka?hehe sori..syoknya taip sampai lupa nak wat.huhu..

baju akak2 tu terkoyak nampak la baju dotttt..dottt tu..seksinya.mata2 engineer n technician yg bujang n tak brapa bujang aku nampak semacam ja..takpe lupakan,
n then mlm keesokkannya..jd lagi.ustaz mcm biasa komunikasi lg.makhluk jawa menyerang lg.dgr cita yg shift siang pun kena teruk.makhluk yg sama.haiii...

aku perasan kalau wktu mlm kejadian tu akan stat kul 11 and keats.n kami mcm biasa keja pun akn distop.tunggu la kat dpn pak guard dok dgr mcm2 bunyi n suara.tak kira mlm siang bacaan quran dpasang tp stil gak dok jd.otai makhluk ni.sbnarnya ada byk kisah yg trjadi di celah2 cita histeria ni tp aku amik yg bes2 je unt diceritakan.

ustaz soh makhluk tu kuar sebelum dia wat lagi teruk.benda tu berkeras.ustaz tanya dah lama ke dok sini?dia jawab dah beratus2 tahun dulu.mak oii betul ka?dia dtg bersama pedagang2 brbangsa jawa beratus2 thn dudulu.ish2..ni baru dikatakan hak kerakyatan.ustaz patut minta ic baru tau jawa ke bukan.hehe,

benda tu siap cakap budak yg dia rasuk tu ada sakit jantung.ustaz tanya kwn budak ni,mmg betul.ustaz tanya tak kesian ka kat budak sakit jantung ni masuk dlm bdn dia.benda tu cakap dia kesian gak tapi dia suka kat budak ni.siap bgtau budak ni suka kat sorang mamat technician kat situ gak tapi perempuan ni berasia.hai abis terbongkar rasia suma org benda ni punya keja.mamat technician yg dgr dok tgh tolong ustaz ni pegang pompuan tu pun terpinga2..

lagi benda tu ckp dia suka masuk ke bdn org yg dah biasa dia masuk.senang sikit katanya.hampeh makhluk ni.wat lawak pun pandai.pastu ustaz tanya brapa org sebenarnya yg ada kat sini.benda tu ckp yg asal mereka sekeluarga tp dia dah panggil kwn2 dia yg lain soh serang pekerja2 kat sini kerana dendam kesumatnya sbb tak jumpa lg anaknya.tu la org kata dendam kesumat ni sifat syaitan ni rojim n manusia patut menghindar sifat ni.

patut ramai makhluk ni.angkut geng.hish..pastu ustaz tanya ampa nak apa sebenarnya?benda tu ckp dia nak dijamu.ustaz kata takdA duit.benda tu cakap tak payah nak tipu,boss J*p*n byk duit.aku nak tegelak.pandai benda ni bab kewangan.ustaz offer nak bagi ikan kering.benda tu ckp aku ni dah berumur beratus2 tahun tak sesuai mkn ikan kering nanti berulat perut aku..hai pandai bijak bestari benda ni.demand.
ustaz offer ikan kembung.benda ni ckp mkn ikan kembung nanti abih kebung perut anak2 dia..ustaz tanya ampa nak apa?

rupanya dia nak kambing sekor,pulut kuning n ntah apa2 lg tatau tak brapa dgr walaupun jarak kami dgn pusat histeria tu tak jauh pun..pastu aku dengar benda tu gelak kuat sgt n disambut oleh geng2 dia yg lain.abis suma2 kakak2 yg kena rasuk mengilai2 panjang..ya Allah rasa nak gugur jantung dgr mengilai2 tu..sayup2 n sgt seram..pastu ustaz tak kata apa.dia baca2 sikit.n las sekali benda tu mengadu dia sakit belakang.dia kata dia dah bongkok lama dah tu sakit kat pinggang.patut ada sorang pekerja penah nampak kelibat makhluk berbongkok dlm toilet.

las skali puncak ceritanya,lagi seminggu aku nak abis keja.dgr cita anak dia dah balik yg lari kes kena jolok ari tu..anak dia yg slang jawa panggil mak,bapa n adik beradiknya..ibuuuu..marilah kita pulang...(baca dlm slang jawa yg agak pekat).yg ni aku sendiri dgr masa shift siang dlm kul 3pm.n las aku dpt tengok kakak2 yg kena rasuk gigit sudu sampai berdarah2 gigi..depa bagi sudu takut tergigit lidah..

n byk lagi sebenarnya tp aku cita part2 yg bes je.aku keluardr kilang tu membawa pengalaman misteri seram yg takkan aku lupakan sbb aku takpenah kena benda2 mcm ni.skrang aku dah pun bergelar sorang pendidik di sebuah secondary skul di utara semenanjung.aku perturunkan cerita ni dr satu generasi ke 1 generasi anak2 muridku bila time bulan puasa.hehe..bdk2 dgr cita laju je.blajar malas.huhu

tq pd siapa2 yg baca cita ni.sj nak kongsi cerita.sori takwat perenggan awal tadi.

Follow Us
wah... besh2... nak lagi..

kelako erk antu nih.. pastu pandai lak tuh.. tamo makan ikan kering..
tuan umah pon kelako gak..

16# libra_gurlz  

no46 la
genchi Post at 18-9-2009 13:35

aiyak.... kurang 1 ler......

hantu bijak nih..

antu2 jawa nie leh tahan gak na....
Yang ak xtahannyer....dh cam rakyat depa kt sne...siap nk wat..."sapu-sapu malaysia" nie.....

wah... besh2... nak lagi..

kelako erk antu nih.. pastu pandai lak tuh.. tamo makan ikan kering..
tuan umah pon kelako gak..
anniez08 Post at 18-9-2009 13:56

cik anniez..takda dah cita seram.itu cita petama n di harap itu cita seram terakhir dlm hidup aku.tak mo dah jumpa kes2 mcm ni..takuittt....

anak dia yg kene jolok tuh p lari mana???

ntah2 sbnrnya dia p lari kawen kat siam

keh3 {:2_74:}

anak dia yg kene jolok tuh p lari mana???

ntah2 sbnrnya dia p lari kawen kat siam

keh3 {:2_74:}
sosimple Post at 18-9-2009 20:46

aku pn tatau cik sosimple oi dia lari pi mana.mungkin lari pi amik rawatan jmpa doc pakar sbb sakit kena jolok ngan galah pokok pelam tu.. wallahua'lam..
semoga kita semua beroleh ikhtibar dr kisah ni.sesungguhnya iblis setan sentiasa ada di mana2 n sentiasa berusaha unt menyesatkan kita yg bernama manusia dgn pelbagai helahnya..selagi kita berpegang kepada alQuran dan Hadis insyaAllah kita takkan tersesat sampai bila2..

haha pandai noooh hang buat cerita. pandai selang selikan dgn citer lawak & sedikit nasihat.. takde ah sepanjang org baca citer ko dok rasa seram je.. dok meremang bulu roma je.. heh heh. like your writing style

anyway, seram weh.

klau aku nmpk tu mesti pensang woo..
yg kisah anjing tu pulak camne?

haha pandai noooh hang buat cerita. pandai selang selikan dgn citer lawak & sedikit nasihat.. takde ah sepanjang org baca citer ko dok rasa seram je.. dok meremang bulu roma je.. heh heh. like your wr ...
a.ceCCo Post at 21-9-2009 00:20

tu la cik coco oi..bukan wat cerita ni.ni cerita betul..meremang bulu roma den baca komen ko.hehe,

cikgu no46.. ada citer lagik x nih..

cikgu no46.. ada citer lagik x nih..
anniez08 Post at 24-9-2009 21:58

takdak dah cik anniez oii...aku ni tak reti karang cerita yg bukan based on pengalaman org lain..kalau based on pengalaman sendiri tau la aku cerita..tu cerita kilang conan tu aku rasa sendiri ,tu lajuuuu ja cerita.apa2pun thanks coz bc cerita aku tu..seram tak seram terpulang la kat ampa..yg penting aku rasa benda tu semua n harap takdak dah la cerita seram dlm idup aku pasni.takuiiiittt.....

29# no46

kilang conan ke canon eh..?

29# no46

kilang conan ke canon eh..?
anniez08 Post at 24-9-2009 22:35

kuikui... maap la cik anniez oii..mana bole bgtau nama kilang yg betoi.nanti kena saman pulak..anggap sj la kilang conan.dah dkt tu.pikir2 sendiri ye adik ye..bes tul cita conan tu ye..dh lama tak tayang kat tv.mana agknya si conan tu..tiba2 ja no46 rasa nak tido.. bai.