CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BabeYSHa

[BEST]Kisah Seram Di Kilang Perindustrian [PAGE 11-Misteri Kematian Miss SONY]

Maka terjadinya peristiwa, aku berkerja berdua sehingga jam 12 tengah malam dan kemudian rakan ku nak balik rumah( kami berdua tinggal bersama) sebab esokdiakena gi Simgapura.
So sekitar jam dua pagi ...
rdzaccess Post at 10-9-2009 12:18 AM

apa yg ko nampak kat mamat tu?

ISH.. PERAH LIMAU BUKAN NK PUJA MENDA TU KE..? SETAU KITA LA, PERAH LIMAU KAT DARAH BUAT ROH X TENTERAM

dulu masa aku keje kilang flextronics kat senai (dekat airport) memang selalu jadik kes histeria.

aku keje kat blok B2, yang ujung skali kira kalo nak menapak ke pintu pagar depan tu memang jauh giler. so bila dah ujung tu faham2 je lah. blok tu pun masa seblom dibina, ada pokok besar kat situ (before aku keje flextronics, aku keje kat kilang solectron sebelah so aku tau ler keadaan kawasan tu seblum blok B2 tu dibina).

so masa aku keje situ memang banyak kali lah jadik kes histeria, terutama nya kat operator pompuan shift malam. dalam sebulan tu mesti ada kes sampai aku pun jadik immune. fyi, aku ni engineer kat situ. kadang2 kalo ada run product baru sampai ke malam aku stay kat kilang. kalo histeria tu, memang selalu production pun sangkut gak la kan. aku tatau apa punca diorg ni kena histeria. sebab masa tu aku ni macam hati kering sket, takdenya amek tau padahal org yang kena tu elok je tengah jerit2 merapu2 sebelah cubicle aku. kalo orang citer pun aku ni ala2 masuk telinga kiri kuar telinga kanan. tatau la apasal masa tu aku ni lain macam sket berani. kalo malam2 orang siap berteman2 nak gi toilet, aku rilek je masuk toilet ujung yg jarang org masuk tu sensorang tgh memalam buta.

tapi akhirnya dalam berani2 aku tu, kuar jugak ketakutan aku. satu malam tu aku stay back sampai kul 11+ mlm. tengah syok2 buat keje sorg2 aku dengar bunyik radio kat PA system. aku dalam ati pk ah ni mesti receptionist datang bukak radio kot. aku rilek je lah. fyi, bunyi PA system ni satu kilang la dengar. so bukan aku sorg je yang dengar.

bila aku balik, aku lalu la depan pintu yang ada kaunter receptionist tu. pintu tu jenis kaca gelap so kita leh nampak org kat dalam kalo ada cahaya dr dalam kan. biasa nye pintu ni memang lock lah kalo malam xleh masuk. bila aku lalu tu aku pandang le ke dalam nak tengok sapa la yg rajin datang stay back memalam ni. kat reception tu ada la nampak cam pompuan rambut panjang kat kaunter tu. tak jelas la rupa sebab dia macam pandang ke bawah. so aku pun buat tatau je, terus je lah balik.

esoknya aku dengar kecoh la pasal hal radio bunyik kat PA system tu. sampai ke pagi lak tu. sume tatau sapa yang bukak. pak guard cek cctv pun xde nampak org masuk kawasan receptionist tu waktu malam. kira xde sapa la sebenonye kat situ. yg aku ni, terus gigil siot. adusss.. sapa lak yg aku nampak malam tadi tuuuu..

sejak dr tu aku mula la takut bila nak balik lambat. aku akan limit sampai kul 9 je kalo nak stay back. kalo lalu depan reception tu pun mmg aku takkan toleh punya. seram kauuu..

sekarang aku dah x keje situ. flextonics pun dah pindah ke tg pelepas. aku tatau apa jadik kat blok tu dah skrg..

Rate

1

Reply 163# setankuning

mak aii..seb baik dia x tegur setankuning kan..baru balik keja bang...ala2 yusni jaafar tu,kui kui kui..

Reply 2# BabeYSHa

aku penah kerja SONY  Prai, aku pun penah dgr citer ni..tapi versi lain

diorg ckp arwah si Intan ni sombong....xpandang laki2 kat sana...pastu di waktu senja (setelah tamat shift ), diorg (budak2 yg sakit ati kat dia ) sorokkan bekas air dia ..dia dah keluar dir kilang, then dia terigt pasal bekas air dia .. bila dia patah balik nk g amik... diorg wat kerja laa (dgr citer dia dibantai dgn jentera angkot barang tue) , then diorg packing dia dlm kotak...kejadian tue berlaku kat area stor (bahagian receiving ) , tpt area aku kerja dulu.. bila senja jer ..rasa meremang jer

tengah bace thread ni tetibe ingat psl pengalaman angker my sis..

A few years ago, my sis keje kat kilang Freescale (aka Motorola) dekat Federal Highway tu.
Mase tu my sis keje shift malam (10pm - 6 am). Jarak antara toilet ngan production line tu agak jauh la jugak. So around 2am camtu die g toilet sorang2 (coz dah biase die xderla takut sangat)... Mase die masuk dalam toilet tu die die tengok xder orang dalam toilet... so die pn cepat2 masuk...

Toilet tu gak kecik jer so if ader orang jalan masuk ke, bukak air kat sinki ke, memang leh dengarla... Mase die dalam toilet tu tibe2 die dengar bunyi orang flush and tarik tisu tandas laju2 kat toilet sebelah kanan die.. my sis mase tu dah cuak giler la coz die takde dengar bunyi orang masuk pun.... lepas dah boring tarik tisu tu, bende tu g bukak tutup pintu toilet sebelah kiri pulak..

my sis pun cepat2 keluar, g sinki nak basuh tangan..
mase nak basuh tangan tu die sempat la ngintai kat cermin, mane taw memang ader orang masuk die x perasan ker...
tengok2 memang die sorang jer... coz pintu toilet len sume terbukak..

my sis pun cepat2 la masuk dlm production line balik and pakai uniform die,...
if nak masuk dalam line tu,  diorang kene 'anginkan' badan dalam 30 seconds nak elak habuk @ debu masuk coz parts dalam tu sensitif.. mase tengah "menganginkan" diri, my sis dengar ader bende cakar2 pintu macam nak masuk...
die memang dah takut gile dah mase tu, siap jer anginkan badan die terus lari masuk dalam line.. sejak hari tu die x berani lagi g toilet sorang2 dah if shif malam...

off topic jap, mase tu Eill balik umah nenek tengah2 malam...
pas parking kete Eill jalan tengah antara my parents ngan my sis nak masuk umah nenek..
tibe2 Eill rase ader air kene kat atas kepala... malam tu memang tak hujan..
Eill tanye orang lain sume kate xder kene air pun...
Quite weird coz kitorang jalan dekat2, so if Eill kene yang len pun mesti kene skali..
Ade orang kate air kencing langsuir @ pontianak.... tapi x tawla

Rate

1

Follow Us
Tiba-tiba rasa nak share pengalaman bekerja masa zaman lepas SPM dulu... Kali pertama bekerja sebagai production operator dekat utara semenanjung, sebuah kilang Jepun. Kilang nih memang terkenal dengan kejadian-kejadian  yang menyeramkan termasuklah kejadiah histeria.. tak kira lelaki ke perempuan..semua kena..
Masa kejadian tu dengan kawan baik kena shift malam graveyard punya shift 9 malam sampai pukul 8.00 pagi, waktu kejadian lepas azan subuh.. lepak dengan kawan dekat belakang surau, mengadap ke depan kilang dan membelakangi padang bola... memang seronok dengan tiupan angin.. layan le lentuk kejap...
Tiba-tiba kawan baik cakap, kita ni kan.. kalau duduk berdua mesti ada makhluk ketiga.. dia teringin nak tengok makhluk Allah tu...celupar betul mulut dia.. cakap kat dia jangan celupar sangat... tiba-tiba je tali kasut terbuka.. tengah-tengah duk ikat tali kasut dengar member nih panggil nama... lain betul suara dia... antara keluar dengan tidak ton suara pun dah jadi garau semacam...
Tiba-tiba timbul gerak hati suruh tarik kawan dan lari cepat-cepat dan jangan pandang belakang..
Dengan sekuat hati menarik kawan.. walaupun terasa macam hampir nak mengheret dia... bawa dia lari ke depan surau... walaupun jarak surau tu dekat tapi dapat la rasakan dah lari berbatu-batu jauhnya...
Pegang tangan kawan cuba nak tenteramkan dia... dia menangis tak berhenti-henti manakala aku rasa nak ketawa walaupun tak rasa lucu pun... tapi sebab kesiankan dia aku tahan rasa ketawa tu.... Lepas dia dah ok skit baru dia cerita apa yang berlaku...
Lepas dia cakap yang dia teringin nak tengok makhluk tu dia terasa macam ditarik-tarik nak tengok di belakang... Bila dia pandang kat belakang dalam jarak tak sampai 10 meter dia nampak 'cik kak' memakai baju putih dengan rambut panjang menutupi muka dia terawang-awang.. tetapi seakan-akan terdengar 'cik kak' tu menarik rantai besi... Kawan ku tu bercerita sambil tersedu-sedu... Kami buat perjanjian cerita habis kat sini sahaja takkan cerita pada orang lain... sebabnya malu... time orang tido kami merayau..
Bila masuk section kakak-kakak lain semua heran.. selalunya kami berdua nih akan bersembang dan usik mengusik satu sama lain.. lain pulak pagi nih, sorang tunduk sorang lagi asyik tersengih.. aku pun tak tahu kenapa aku rasa nak ketawa... tiba-tiba seorang kakak tu sergah kami berdua... aku terkejut, kawan aku tu menangis... selepas cerita apa yang berlaku dan buat dia berjanji takkan cerita hal tu pada sesiapa... dan dia berjanji...
Pada keesokkan harinya, ingatkan semua dah ok, kawan aku tu  dah ok, kami nak lupakan kejadian tu... hmmm.. selepas perhimpunan shift kena panggil dengan section leader tanya pasal hal semalam... memang kakak tu tak leh simpan rahsia... rupanya  bukan takat section kami je dah tahu, tapi siap hampir satu kilang tahu... Jadi famous la kejap.. tanya kat mana tempat tu dan sebagainya...
Dalam pukul 2.00 pagi, terjadi satu perkara yang paling kami tak kehendakki, 2 orang shift kami kena histeria, sebabkan dengar cerita kami, alhamdulillah kami berdua tak kena apa2... tapi sawan nangis kawan aku tu datang balik... terpaksa ditenteramkan... section leader suruh kami duk di surau sambil pak guard datang sesekali menjenguk kami..
dengan baik hatinya pak guard menceritakan pengalaman dia, tanpa disuruh... lagi la.. kawan aku tu nangis...
lepas kejadian tu, mak dengan abah suruh berhenti kerja.. duk rumah...
the moral of the story, mulut jangan celupar....

Rate

1

citer pasal pengalaman kat kilang nih aku ade sket jek citer nih... masa tu aku keje kat kilang printing... mesin printing nih besar mengikut brape warna yg boleh print... satu hari tu mcm biasa tak ot hari tu so kitorang pon cam biasa jelah siap2 nak balik kol 5.

sume dah siap2 nak kuar kilang dah main power sume dah tutup. lampu da tutup cuma tinggal cahaya dari pintu kuar je.. laluan nak keluar tuh ade mesin btul2 kat tepi pintu kuar... mesin tuh besar macam lori 5tan... mesin tu mmg tak operate selama aku bekerja kat situ.. yg aku tau mesin tuh rosak jek...masa tgh jalan lalu kat tepi mesin tuh tetiba mesin tu bergerak sendiri.. kalo bergerak sket2 takpe.. nih mcm ada org on mesin tu pastu mesin tu operate jek cam biasa...

aku btul2 kat depan mesin tuh... membe aku lak kat blakang aku... aku berhenti ler tgk mesin tu... membe aku ckp...jalan... aku pon terus je kuar...sebelom lalu kat pintu aku sempat toleh kat main power kat tepi tu sbb mmg kene check sblom kuar kilang.. main power tuh OFF...!!! masa da nak kunci pintu pon mesin tuh still operate cam biasa...

membe aku terus ajak aku pg minum... dia cakap kat aku mesin tuh ada sejarah dia... ada org yg pernah mati dlm mesin tu... dia terjatuh masa kat atas tgh isi ink... mula2 tgn dia nak paut kat mesin, terpegang roller kat atas yg tgh berguling2 tu... terus ngan dia sekali berguling kat roller tu... meninggal kat situ gak... patut lah aku pernah tanye membe aku, mesin tu tak operate ker...? dia jawab mesin tu rosak... padahal bos aku tak boleh nak jual mesin tu pon...!! sbbnye tiap kali dia nak jual mesin tu mst akan ada masalah... so mesin tu terbiar je kat tepi tu...

tp bila da lama keje kat situ, bila mesin tu kekadang cam ada bunyi spanar ke or tetiba bergerak..wat don no jek lah... rupanye mesin yg aku operate tu pon ader citer cuma orgnye tak mati, tp tgn nye je putus........   (ini kisah benar semata2 benar yer)

Rate

1

nie sy nk crita skit pasal kilang SONY

Sy x pasti kejadian bunuh tu berlaku tahun bila, tp rasany ...
zameyla Post at 30-10-2009 11:30

want dulu keje kilang sony gak.. sony video... tapi kejap jer... dlm awal ke april 2000 want berenti.... alhamdulillah setakat ni tak pernah want jumpa2 entiti2 ni sumer... tapi satu jer .. want ni kan bjg masatu duk asrama sony kat sri bayu, bangi tu.. masa tu tido malam... want mmg pasti dah.. want kunci pintu masa tu... tidur sorang lak... tiba2 terbgn tgh malam, serentak bgn tu want ada terasa benda dtg kat want... (want punya peel masa tu kalau tidur mmg berkelubung)... benda tu pijak hujung tilam.. terasa la mendap kan kat hjg kaki.... peh tu terasa mender tu singkap kain selimut ni.. want cam mamai tp sedar.. tp nak buka mata tk berani... terasa dgr cam sore pmpuan nyanyi tnpa fhm butir bicara.. and ada angin laju masuk ikut telinga... want baca ayat2 pun jadi berterabur... huhuhu dalam 2-3 minit rasa angin tu kluar balik... and mende tu beredar... lepas tu baru berani bukak mata.. berlari ke suis lampu and tidur bukak lampu sejak tu... huhuhuhu satu hari tu kaki menggigil... masa tu mmg takde roomate... itu la first time kena...

Rate

1

kat sony dulu ada org kena hempap kontena... budak sony tv... want dgr2 mcm tu je... thn 2000 rasanya... dia mmg mcm dah tau nak ajal... dia langsaikan htg moto dia... hari kejadian.. dia tgh bergayut dgn henpon.. dekat satu kontena yg di parking kat situ.. alah kontena yg depan takde kepala.. ada satu trailer bawak satu kontena ni reverse ke hapa tak igt.. terlanggar kontena tu.. patah kaki depan dia and hempap la sedara kita ni.. meninggal la beliau... huhuhu... want pun dgr2 je.. tak tau la kalau tmpat kat situ jadi apa malam2.. kut la iblis menyamar jadi dia ye dak...

awek2 sony mmg comel2.. termasuk want ( ekeke tidak la... melawok jah!) ..

Rate

1

best3x...ada lagi tak? aku minat baca citer seram kilang....heheheh...eh, aku ada dgr gak Unile*** lama (kat Bangsar) pun ada kisah2 seram kan...saper2 tau? citer la

lagik lagik

nak dengar la lagi pasal miss sony tu...tragis btul cara dia mati..moga Allah tmpatkan dia di kalangan org beriman..amin...
dan balas perbuatan org yg wat dia tu..

nak dengar la lagi pasal miss sony tu...tragis btul cara dia mati..moga Allah tmpatkan dia di kalang ...
al-tapahi87 Post at 17-4-2011 11:30

Tu lah pasal. kalau dia sombong pun tu hak dia lah. Takkan nak dendam sampai camtu sekali, takda bezanya manusia ni dengan binatang kalau camtu.

Al-fatihah buat arwah.

TQ mod senteira bagi tacang....

biasa kalau org tu mati secara tragis, mmg akan terjadi mcm ni..tgk je la kes hantu pakai baju merah yg dok ganggu org kat kedah/perlis tu...dengar2nya dia pun kene rogol/bunuh jugak..
mmg kejam dan sadis betul laki yg rogol/bunuh kejam ni...mmg xde ati perut...

Reply 166# Eill

your sister kerja kat freescale nie lagi ker?? dept mana, toilet mana dia kena, heheheh, mungkin saya kenak kut kakak awak, anyway kisah tu hanya kecik ajeeee dan biasa, banyak cerita lagi......

Reply  Eill

anyway kisah tu hanya kecik ajeeee dan biasa, banyak cerita lagi......
vicheatjoe Post at 20-4-2011 00:05

ce cite... ce cite...

Reply  Eill

your sister kerja kat freescale nie lagi ker?? dept mana, toilet mana dia kena ...
vicheatjoe Post at 20-4-2011 00:05

my sis dah quit dah pas die kawen... dept x ingat, tapi die kat tingkat atas skali...
Are u working @ Freescale?   
Eill pernah praktikal kat Freescale dulu.. dekat HR dept

kat sony dulu ada org kena hempap kontena... budak sony tv... want dgr2 mcm tu je... thn 2000 rasany ...
want2bhappy Post at 7-4-2011 09:48 AM

{:3_83:} awex2 sony manyak sabahan nan kelate kekdahnye khen?  mmm.. akak opismate haku pun sony gak dulu2... dia kata kalo supervisor2 tue.. mmg sabahan sapu dulu la.. diorang kan gebu2 gitu...

Pasal miss Sony.. mcm2 versi haku dengar... termasukla citer dari kowang2 neh.. adeh.. ada kembar lak ke? {:3_83:}

Hitachi punyer citer ko penah dengar tak? kan dekat2 nan Sony jah?