CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 21714|Reply: 51

Kisah Seram di Sekolah Asrama di Kelang

Banyak pengalaman pahit manis aku di sekolah ni..Tapi yang plg xdpt dilupakan, sekolah ni sngat femes dgn peristiwa seramnye..Tahun 1999, aku dpt offer masuk sekolah ni.Kiranye ni fisrt timelah aku dpt masuk sekolah asrama penuh n fisrt time jugakla hidup di asrama yg jauh dengan parent aku.Tp aku rs xsyok betullah, especially die punye bangunan2 die.aisey, buruk, lepas tu boleh pulak byk bangunan lama2.ade org ckp tu bekas istana zaman dulu2.Well, seminggu pertama , aku adalah berkenalan dgn sorang student prempuan ni dan kebetulan jugaklah katil die betul2 sebelah katil aku dlm dorm.Diani seorang peramah dan berasal dr selatan tanah air.Aku rasa sepnjang aku di asrama aku xpenahla tak tidur nyenyak, mungkin penat sangt n byk aktiviti di sebelah siang dah jugak mlm.Tapi dlm semua student baru sibuk dgn minggu suai kenal, roomate aku sorangni tetiba berubah laku.Aku ingt lg, satu mlm tu dalm aku tidur nyeyak, aku terjaga sebab ternmpk satu makhluk duk sibuk mencari brg dlm almari.Berdebar jugak..rupany2 roomate akusorangni.Aduhai apleah pulak minah ni wat pagi2 buta? Aku tanyelah kat die ape ko buat mlm2 buta mcmni?Die tak jawab langsung solan aku.akupun desak die lg..die bgtau aku die nak basuh baju.Apa ke hal nak basuh baju pukul 4am?Time tu aku termatlah mengntuk n dlm kepala aku tak terlitas langsung pekara2 pelik. Seingt aku bermula dr saat tu lah die berubah laku, pendiam n aku dah xrasa kewujudan die..Bukan sebab aku asingkan diri aku dr die ..cuma die berubah sikap menjauhkan diri drpd semua org.well..whut to say..takde faedahpun untuk aku pikir.

Ok, sini aku nak citer skit pasal dorm aku..masa aku dpt dorm ni, syokla jugak, dpt dorm tingkat plg atas n plg hujung..kirenya dpt nice view jugakla n tmpt lepak best time ptg2..tp menjelang mlmnye, kirenye dorm aku ni scary jugakla.sebab dorm aku ni, betul2 ko nmpk pokok besar brseblahan blok aku.dan semua katil akan ngadap tikap kaca n confrim2 mlm2 kalo ko terjaga ko akan nmkpk bayang2 pokok tu n segala benda yg melintas dekt tingkap tu..maksud aku kelwar n segala haiwan yg boleh terbangla.heheh.Ok, beralih pd citer roomate, akuni..sedar xsedar, aku dpt tahu dieni jatuh sakit.n berperngai pelik.Dan satu benda aku hangin betul dekt die ni,, die ni kiranya sellau xpuas hatijek dgn ape aku wat n selalu duk soal aku mana aku nak pg.satu mlm tu, die tengking aku mana nak pg.Time tu jugak aku terpndang mata die.Aku terkejut tgk bijimata die ni merah semcm jek ....n plg horror, rambut die mak ai, megerbang mcm hantu india lak..

bersambung..boss aku dtg kt tempt aku lak dah..to be continued

[ Last edited by  zera at 17-3-2009 12:06 ]

Rate

2

sekolah asrama biasalah tu....

member ko tu dah kena rasuk ker zera...

huhu seramnye leh pulak mate jadi merah n rambut menggerbang.. baru bgun tido kot rumet ko tu..   tu yg mamai dok tengking2 ko..

pape pn waiting for next episode...

aku menanti sambungannya..

Asrama penuh kat klang??? hmmm......Kolej Islam ke?? Aku dulu budak Klang gak, tau dan perasan ke-angkeran asrama kat area sana......

Follow Us
Originally posted by zera at 16-3-2009 04:06 PM
Banyak pengalaman pahit manis aku di sekolah ni..Tapi yang plg xdpt dilupakan, sekolah ni sngat femes dgn peristiwa seramnye..Tahun 1999, aku dpt offer masuk sekolah ni.Kiranye ni fisrt timelah a ...

asrama mana2 pun cenggitu la.. musti ada punyak "benda" tue... urmm.. sambung la citer tue.. kengkawan len nak baca tue..

jgn la kena kat asrama anak akak, depa jirat cina lak tu

Originally posted by mentollica at 16-3-2009 04:42 PM
jgn la kena kat asrama anak akak, depa jirat cina lak tu

sekolah mana kak? haku sekolah menengah Penanti, BM duluk.. asrama depan jirat cina gak..

sorryla...byk kerjalah

aku sambung part di mana roomate aku duk menengking aku tu..tp seriuos lah...tu la muka plg menakutkan aku pernah nmpk n aku ingt smapai harini..mata die time tu merah menyala n rambut die mengerbang..maybe dirinye xterurus sebab jatuh sakit tp honestly aku xsyak ape2 yg mistik.. mungkin disebabkan aku xpernah ade pengalaman mistik..yelah aku sebelum nipun duduk kt rumah je, manalah pernah duduk asrama..seingt akula solan die, die tanye..eh ko nak pg mana..masa tu aku dah naik fed up dah dgn minah ni..aku pun buat donno jek..eh aku lupa lak..sebelum die ni jatuh sakit, adelah peristiwa pelik berlaku dekt die ni..ade satu hari tu..die pegang tgn aku, n die nangis2..aku tanye apsal plak ko nangis ni..kalo homesick tu biasalah, ko bergaulla dgn org lain, maybe dpt kurangkan skit perasaan sedih die tu..lepas tu die teresak2 dgn aku, die ckp mak ayah die susah..ayah die penoreh getahjek.eh minah ni, seingt aku masa minggu suai kenal tu, die bgtau aku ayah die kerja office.bila masa lak tukar profession?die menagis2 lg ckp die byk wat dosa dekt parent die..well okay..aku rs die ni mcm xbetuljek..akupun dah naik runsingla n ngadu kt akunye ketua dorm..tp aku rasa ketua dorm aku tu xfungsi pun....buang masa!! n lepas kejadian physco die tu lah aku kreng skit dgn minah ni..bukan aku xnak berkwn dgn die, kalo korang kt tempat akupun mesti korang rs seram n takut jek dgn minah ni..cra die pndang aku dgn mata besar die tupun buat aku kecut...

ok the next few days,die ni dipinahkan ke dorm org sakit..yelah..dorm2 ni adela warden pantau untuk kasik ubt ke hntr pg knik ke..time lepak2 dgn kwn2 dlm surau, aku ade dgr2 la org berckp pasal roomate akuni..pasal die xingt nak sembahyangla..ade dekat 2kali jugak parent die dtg pujuk die stay kt sekolah tu..yelah bukan senang nak masuk asrama weyy.peluang sekali jek dlm hidup..lepas bbrp minggu tu..die ni kira dah pulih skit dr demam n die masuk balikla dorm asal..tup2 pada satu malm..n aku xkan lupa dlm hidup aku...

ko kolej islam eh?? asrama penuh kat Klang tu aku rasa KISAS je. bangunan pon cam buruk gak sket. hehe..

alahai korangni..kalo aku xbg hintpun..semua org tahula sekolah ni punyer story..mcm2 citer okay! tak terkira.

okay aku sambung balik, mlm tu..aku rs xsedap hati nak tidur kt tepi die ni..yelah, seram aku dah dtg dgn dngr byk citer pasal roomate akuni...akupindahla tidur dekt akunye ketua dorm..konon2 rs selamat skitlah..dlm pkul 2am, tiba2 ade suara garau tgh menjerit2 allahuakbar..aku pasti n ingt sampai skrg suara tu jelas mcm suara lelaki..   yg aku pelik takde sapapun berani keluar dr dorm n katil masing2..semua mcm kaku..mungkin semua org xde pengalamn misteri mcm ni n takut..dah boleh agak, most student dlm tu tidur mati..tp tolongla, tidur mati dlm keaddan mcm tu..org matipun leh terkjut bgn semula..

aku tekup telinga aku dgn bantal n bunyi tu semakin kuat..yg aku xtahan, bunyi tu berakhir sampai azan subuh..korang bygkan brp lama org dlm tu ketakutan!!!

time azan subuh, semua org berlumba2 keluar dr dorm n act mcm biasa..akupun salah sorang yg dah xsabr nak kelaur dr dorm tu..seram gile..time aku nak melangkah tu, ade terdengar pulak ade org sound aku..eh ko nak pg mana?? aduh, mmg seriau gile aku..runpenye2..roomate aku yg kena rasuk td tu menyoal2 aku pulak..  aku mmg xberani nak pnadang die ni..mmg kecut sgt! aku xpaham nape die xpuas hati dgn aku..nape aku jek kena attack! keesokan harinya, mmg bykla aku dgr org berceirta pasal die..rupanye, akak yg tidur sebelah dgn roomate aku ni bematian2 berubat die mlm tu..berani betul akak tu.kalo aku sure aku dah sama2 naik menjerit sebab takut.

pd esok tu jugak, die ni dihantr jumpa warden n warden call parent die ni suruh amik die balik..yelh, aku rs ade something yg duk menunggu dekt die ni..parent die ckp, time dekt rumah ok jek,,time balik asrama, die berperangai aneh balik..well, after seminggu lepas tu...mak die dtg amik brg2 die..n mak die ckp maybe die xbersekolah kt sini lg... ......tp kenapa ye??

to be continued...

Hemnnn...... seram gak citer ko nih....

Balas #12 zera\ catat

wah mane sambungnye..eh ko kisas spm taon ble?

mana sambungan nih? saspen tul laaa

KISAS memang nampak ancient...kat dalam tu tepi padang ada satu rumah papan yang buruk dan besar.....tu bangunan apa sebenarnya tuh? bekas istana ke? x leh nak runtuhkan?

Dalam pada bangunan2 lama tuh....KISAS ni ranking no. 1 SBP kan?

lom ada smbungan ker

mane sambungan ni.. ke dah takde sambungan?

takkan abis kat situ jerk...

menanti sambungannye..

Reply #12 zera's post

Still tunggu sambungan tuan tanah...