CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: banzai_5000

PHONE BERMASALAH. NEED REPAIRS? ASK HERE...

Reply #100 banzai_5000's post

bagus2 ...
kekekeke

ok hp aku dia tak leh on...mcm pwr takde...sblm jadi benda tu..hp aku panas semacam walaupun standby mode...aku ada citer dulu prblm hp aku...cmni la...nnt bila free aku col bro tuk set date chck hp aku...leh ke bro?bro still pki no hp lama kan?

Originally posted by knowme at 16-8-2007 12:49 PM
ok hp aku dia tak leh on...mcm pwr takde...sblm jadi benda tu..hp aku panas semacam walaupun standby mode...aku ada citer dulu prblm hp aku...cmni la...nnt bila free aku col bro tuk set date chck ...

yup. no problemo.

wei...aku nak tanya sikit...kalau nak ganti board k750i berapa....

Originally posted by one07 at 16-8-2007 02:31 PM
wei...aku nak tanya sikit...kalau nak ganti board k750i berapa....

x tau. yg penting mmg >rm100

tu ari phone aku jatuh dr kocek baju...pas jatuh terus kuar skrin putih..letih aku on off tetap jd camtu..tp klau org call leh je jwb..aku tanya kat kedai dia ckp program x btul...2-3 ari pastu bila aku main on-off hp aku elok je idup.tp bila terhentak skit kuar skrin putih blk...
soklannyer ape masalah hp aku sbnrnya?

tp skang hp aku xde masalah...saje je tanye kot2 jd camtu blk

Follow Us
Originally posted by ahpek at 16-8-2007 04:10 PM
tu ari phone aku jatuh dr kocek baju...pas jatuh terus kuar skrin putih..letih aku on off tetap jd camtu..tp klau org call leh je jwb..aku tanya kat kedai dia ckp program x btul...2-3 ari pastu b ...

lcd con ko mungkin dah loose.

Banzai..nak tanya..braper kos tukar Ribbon HP yang jenis Sliding?????member aku kene RM180 tukar ribbon sliding N80......dia bgtahu yg N95 nyer ribbon lagi mahal....betui ka???

aku nat tanya sikit pasal masalah n gage aku nie . aku slalu tukar tukar  memory card .pada suatu kali tuh bila jer on dier berkelip lambang nokia dalam 5 kali pastu off ,aku on lagi tutap jadi mcm tu gak aper masalah nyer hah.kalau baiki braper abis

Originally posted by medangmru at 16-8-2007 06:48 PM
Banzai..nak tanya..braper kos tukar Ribbon HP yang jenis Sliding?????member aku kene RM180 tukar ribbon sliding N80......dia bgtahu yg N95 nyer ribbon lagi mahal....betui ka???

die tukar kat mane. klo kat NOKIA-zitron, avaxx memang ler mahal sebb ori.
klo tukar ngan aku mungkin murah ngeh ngeh ngeh....

Originally posted by apocot at 17-8-2007 04:05 AM
aku nat tanya sikit pasal masalah n gage aku nie . aku slalu tukar tukar  memory card .pada suatu kali tuh bila jer on dier berkelip lambang nokia dalam 5 kali pastu off ,aku on lagi tutap jadi m ...

mungkin nak kene upgrade software ko tu.

Hhhhmmm...thread ni dah mcm kaunter pertanyaan plak aku rase...:cf:
ape tajuk thread ni ek?

Originally posted by medangmru at 16-8-2007 06:48 PM

yg penting aku ambik murah dari rege tuh

Originally posted by ahpek at 16-8-2007 04:10 PM
tu ari phone aku jatuh dr kocek baju...pas jatuh terus kuar skrin putih..letih aku on off tetap jd camtu..tp klau org call leh je jwb..aku tanya kat kedai dia ckp program x btul...2-3 ari pastu b ...

aku punya sony dulu pun mcm tula jugak pek..dah 3bulan tak siap2..kuar putih jer...dulu aku main on off mauler elok kejap..pastu lama ckit lgsg tak mau...smalam aku pergi kedai tu tanya die cakap tak leh repair kena tukar board baru....baik ko tolak cepat pek..

Reply #114 one07's post

erk aku pakai skang ok lg ni...ke akan jd lg pasni?

Reply #115 ahpek's post

tak taula....tgk nasib gak...

Reply #116 one07's post

adeh klau aku nk tolak yg ni nk kena cari SE k750 jgk..best arr guna model ni

Reply #117 ahpek's post

tau takper....aku dah pakai mcam2 sebelum ni..k800la,n70,n6300,3250..tapi tak best cam k750..tu yang aku beli baru tu..pek aku nak tanya ko...psl sony tu kan..3bln lepas aku antar sony tu repair kat kedai..2minggu pas tu,die call aku cakap dah siap..die cakap kos repair rm280 ...esoknyer jugak aku p ambik..pas 2hari pakai hp tu jd balik mcm tu gak..sampai skg dah 3bln..smalam aku pg,aku cakap nak tarik balik hp tu dan mintak duit balik..cina tu cakap tak boleh,.pastu die cakap kene tukar board baru..bagi die tempoh 2minggu lagi..die cakap kene tambah sikit duit lagi..aku cakap dengan die baik maku beli baru jer.pada pendapat sume apa perlu aku buat...???

Originally posted by one07 at 17-8-2007 11:59 AM
tau takper....aku dah pakai mcam2 sebelum ni..k800la,n70,n6300,3250..tapi tak best cam k750..tu yang aku beli baru tu..pek aku nak tanya ko...psl sony tu kan..3bln lepas aku antar sony tu repair  ...

pertama....aku sedey ngan citer ko ni wan...alahai....silap2...kos repair HP ko tu dah boleh beli sebijik lagi K750i yg baru ( AP set ).....peilim ke naper kedai tu cakap 2 minggu baru siap.....???

Sebenarnya tak pelik...ini merupakan taktik tokei2 kedai yang nak sembelih korang....kalau nak dikirakan....spare part utk K750i ni melambak2 kat Low yat....bb K750i ni merupakan model yang paling laris...kalau model plg laris...for sure spare part ada byk ( ini pemahaman aku la )....cuba tgk Nokia n3310...walaupun dikeluarkan pada tahun 2001 ( hujung )...tp spare part mudah carik...malahan eksesori lain cam Housing bagi HP 3310 ni masih dikeluarkan.....Sbb apa 2 minggu....sbb tokei tu nak psiko korang yang masalah tu mmg berat dan perlu masa...bila camtu....so...tokei tu akan naikkan kos repair walaupun rega part tu takdele semahal mana...:@:@:@:@

Eeerr...heran gak aku naper ko cakap yg K750 yg d best banding dgn K800i....setau aku...K800i mmg superb dr segi kualiti photo finish....siap xenon flash lagik...cuma kelelmahan K800i yg plg ketara ialah kualiti video recording cam hampeh.....

so.....since banzai ada kat sini...harap2 dia bley tolong ko.....mungin dia ada byk kabel camner nak dapatkan spare part murah utk masalah ko tu wan.....

Rate

1

Originally posted by one07 at 17-8-2007 11:59 AM
tau takper....aku dah pakai mcam2 sebelum ni..k800la,n70,n6300,3250..tapi tak best cam k750..tu yang aku beli baru tu..pek aku nak tanya ko...psl sony tu kan..3bln lepas aku antar sony tu repair  ...

Dulu mase aku kja repair hp kat samsung pun...ramai customer yg senasib cam ko. quote rege mahal2,
x smpi seminggu prob dtg balik.

klo ko nak tau, style kja kat service centre ni bukan nye die dok ngadap
hp ko smpai berjam2. kitorg ni kene kejar target. cth satu hari tu mesti kene siapkan 30 biji hp.

ko bayangkan je la camne diorg ni repair hp ko. buat main2 jer....betul...x tpunyer.
aku camtu la dulu. sebab cina2 yg senior ni pun cenggitu. kitorg kene folo ckp supervisor. klo die nak 50 bijik.
ha lagi parah.

padahal yg byk suh tukar board tu ko nak tau sebab ape. sebab diorg malas nak repair ic yg seketul2 tu yg halus.
blom tentu bleh ok klo tukar ic. nak play safe, diorg suh tukar board baru la. memang la prob ko terus xder sebb dah tukar
board baru.  regenyer  ngeh ngeh ngeh....bersiap sedia lah...