CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: camPro

Keberkesanan Buku Siri Cepat Membaca- Bacalah Anakku

59# simbiosis

gud idea gak yer..nnt maria nk cube...white board nye ade..cume tak terpikir plak..

60# greydove

info yg sgt2 bergune nih..TQ..TQ..

nk tanye..buku ladybird peter n jane tu mane nk cari yerrr...sume nye out of stock..

60# greydove  

info yg sgt2 bergune nih..TQ..TQ..

nk tanye..buku ladybird peter n jane tu mane nk cari yerrr...sume nye out of stock..
MariaClara Post at 12-8-2009 17:41

biasanya ada kat Popular, MPH, Times....cuba tanya staff kat kaunter utk ko order.

Peter & Jane cara lama...tapi, anak kedua aku pakai kaedah ni ok jer dia membaca. 2-3 hari ni dia dah start menulis ayat2 simple sendiri...contohnya " I am a Fish. My name is Nemo. I am a frog.My name is Fedo" pastu dia listkan semua nama2 animals....komunikasi pun dah boleh sikit2 dlm broken english dgn her sis. Sekarang kat tadika anak aku baru masuk level 5b.

63# greydove

sorry..eceli tak tau plak peter & jane tu cara lama..sy mmg tak bape tau bab2 ni..maklumlah anak pn baru jer sekolah..
maria baru jer nk berjinak2 dgn bende2 ni..tp yg stail fonetik tu tau la yg siri bacalah anak ku in BM..tu yg maria tgh cari yg utk english..

ape maksud u cara lama yer? TQ

peter and jane ni kaedah membaca berulang2...budak2 kenal & menghafal word yang dia nampak...lama2 perkataan2 tu lekat kat memory dia....aku kata dia kaedah lama sbb ni kaedah 80-an dulu...kalau aku x silap arrr....smart reader dan fonetik tu baru discover dlm 10-15 thn ni kat Malaysia.

65# greydove

yup.. betul tu masa anak dewi kecik mmg mende tu br je kuar .. anak dewi dah 18 tahun now dia dyslexia. so mmg dewi kena rely byk fron info dr internet ( masa tu internet pun masih br berkembang)  untuk info pasal anak2 dyslexia ni.

dewi mmg guna fonetik untuk anak dewi sebab ni saranan dr info yg dewi dpt. buku bacalah anakku n bacalah sayang is one of the recommended by the org kat kedai buku tu . then ladybird series for english. yg ni phonetic. kalau peter n jave tak phonetic.

kalau jawi .. Iqra' ni phonetic arab la pulak.

Follow Us
a'a mari abaru beli buku peter n jane ni..berulang2 knn...tp stakat ni anak maria suke la plak..tp tak knal huruf..dok hafal jer la tu..hehe..

Huhuhuhu....Lamanya saya menyepi .... frust sangat sbb stuck kat buku 3... Anak saya macam x minat ler plak...

68# camPro

heheh mmg ada budak cepat bosan lagi2 byk sgt repetition

beli buku biasa la yg interactif.. get anak2 tu to love books.

bacakan kat dia bed time stories... make it interesting ..

then dia akan minat nak pick up & read the book sendiri..

saya beli buku sejak bulan 7,time tuh anak saya yg first tu baru 2 tahun 7 bulan...dia dah bole baca na..ni... nu... ba...bi...bu... sambungkan ayat-ayat pendek (yg page belakang) tuh kekadang dia bole baca ngan baik kekadang sebut lain baca lain,kiranya buku 1 tuh dah teruk sgt dah...bole tak saya start buku kedua pulak....anak saya mmg gemar membaca,sampai saya kata sudah2 lah nanti sambung lagi yek...saya tak penah paksa dia baca, tapi dia yg paksa saya bacakan utknya..hehehe...

salam

sitislam memang guna buku ni untuk ajar anak membaca...bagus buku ni..tapi kita sebagai ibubapa kena rajinlah mengadap..

saya nak tanya...

kalau kita nak ajar anak membaca...umur berapa kita patut start?

72# mymisteri

Mulakan dari seawal yang boleh.... I sbnrnya pun dah mulakan agak lewat... 3yrs bru mula... Seelok2nya sedari awal lagi... bile ank mcm suka kan buku... dah leh mulakan dengan mengenalkan alphabet.... sekurang-kurangnya....

salam

sitislam memang guna buku ni untuk ajar anak membaca...bagus buku ni..tapi kita sebagai ibubapa kena rajinlah mengadap..
sitislam Post at 13-10-2009 11:35

betui..betui... ni tgh cuti sekolah... masa yang amat sesuai untuk saya mengadap anak saya membaca buku ini... huhuhuhu:pompom:

kalau anak ada masalah nak focus masa baca
cuba ribakan dia masa belajar tu
dan suruh jari comel dia tu tunjuk kat suku kata tu masa baca
akak but mcm ni dulu dgn buku ni, berkesan

buku nih bukan menunakan pendekatan phonetic... kena eja jugak... macam ni cara gunakan buku nih

(1st eja dan bunyikan, 2nd bunyikan tanpa eja)
ka ki ku ke ke ko

kuku kaki aki aku

(baca tanpa eja)
kaki
kaki aki
kaki aki ada kuku
ini kuku kaki aki

p.s : perkataan yg diuna munkin beza sikit sbb saya tak rujuk buku asal.

cara mengeja nih sebenarnya sukar bagi budak y lemah.. budak y agak lambat membaca lebih sesuai diajar dgn kaedah phonic/ bunyi.

kalau anak ada masalah nak focus masa baca
cuba ribakan dia masa belajar tu
dan suruh jari comel dia tu tunjuk kat suku kata tu masa baca
akak but mcm ni dulu dgn buku ni, berkesan
jee72 Post at 7-12-2009 20:40

o ye ke.... ok lah nak try la gak.... slalu buat masa dia nak ngaji jer... waktu baca buku ni, dia nak tgk mulut kte baru dia sebut... huhuhuhu

salam ,

puri pun nak kongsi citer anak puri now darjah 1, time 5 thn puri htr dia kat tadika islam biasa , cikgu ckp anak puri slow compare dgn sebaya dia ....kat tadika tu guna buku bacalah anakku ....so rasa sedih gak bile dgr cikgu ckp mcm tu , tpi kwn2 ckp jgn push sgt , nti dia tertekan lak ..so ok le ..... bile 6 yr puri htr kat genius aulad usj ...awal2 tu mmg nampak slow le ..bile pegi jumpe teacher ..so puri citer problem kat umah sume , bile kat umah mcm2 alasan bile suh baca je ...sakit kepala , penat , nk tidor , nk mkn le ......kalu main mmg dia le no 1 .

so teacher dia citer lak karakter dia kat skul ... different sgt dgn kat umah , kat skul dia suke dipuji ...baru buat cantik2 , terlampu teliti n kemas ..so lambat siap le , kat skul dia dah boleh membaca ..tpi kat rumah kejap buleh ..kejap x buleh ...puri n hubby pun x faham ..kat umah coloring mmg x cantik ..tpi kat skul dia menang lak contest yg steadler buat kat skul.....hehehheheheh

anak saya semuanya guna anakku, tapi semua masuk kelas kia juga... that means bukan sebab anakku, mungkin sebab daya anak tu sendiri