CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: g2606

Bila tuhan sedang menduga

Originally posted by dunhill20red at 4-4-2009 15:39
benda ni x plu pikir.... ianya akan datang...dengan sendirinya... cume cara kita  dan cara ia dtg kita tak tahu bagaimana sape yang dulu.. sapa yang kemudian...dan bila........

mksd aku is aku takut nak fkr apa akan jadi kat aku bila smpi ms 2

Originally posted by otakotak at 5-4-2009 03:15

mksd aku is aku takut nak fkr apa akan jadi kat aku bila smpi ms 2

oneday perasaan takut tu akan hilang mmglah nk hadapi benda2 mcm nie mmg sukar tapi apa2 kena kuatkn semangat tu je panduan nya...but smua bergantung pd diri sendiri

Originally posted by babasai at 4-4-2009 11:41
klu di pikirkan dr segi logik mmg sukar nk hadapi..
Insyaallah bila ia t'jadi tuhan akan beri kekuatan dlm diri kita..

YES SETUJU GAN UR WORD COZ REALITI N BUKAN FANTASI

Originally posted by dunhill20red at 4-4-2009 18:58
sebenarnya... bendani takdir..  mmg bendatu datang kita tak bersiap siap... tapi secara rohaninya ia dah bersiap... masa ayah aku ninggal aku sakit teruk... mak aku ninggal pun aku tgh sakit lagi... sbb ayah aku meninggal 7 bulan lepas mak aku pula meninggal.. lepastu terkapai kapai aku sorang.. adik bradik jauh ... ada yang duk serumh ada yang duk jauh... pastu sihat aku start megembara dan sambung belajar.. dan sekarang aku rindu nasi lemak arwah mak aku (       

innalillahwainalilahirajiun....
sy setuju dgn awk...awk mmpunyi semangat yg kental...sy kagum...
betul, anggap sy ni dugaan dr Allah....sesungguhnya, Allah berfirman:Allah menguji hamba2NYA berdasarkan kemampuan hamba2NYA kerana Allah itu MAHA PENGASIH LAGI PENYAYANG....
lg satu, Allah sygkan kita bila kita diuji sbb tu Allah akan kuatkan iman sesorg apabila hambaNYA itu diuji.

so, i hope u always be strong and tabah dlm menghadapi dugaan Allah...insyaAllah, u akan mendapat kejayaan di dunia dan akhirat nnt....

Balas #24 pinklollipop\ catat

Hidup ni camni la.. kekadang kita diatas kekadang kita dibawah......  tapi lps mak ayah aku xde aku byk bljar benda yng baru.... bassuh kain sendiri masak sendiri.. nak makan cari sendiri.. xde duit mkn megee,, penah makan magee bahagia pada dua.. pagi mkn sket malam mkn sket.. penah xmkan beberapa ari.. penah makan air pnas letak buat asam untuk rasa manis masin agar ilangkan rase lapa.. mcm mcm dah... penah pi sarwak tdo tepi jalan... xde kje.. semuanya untuk teruskan hidup... sekarang aku berusia 23tahun.. masih merangkak rangkak untuk teruskan idup.. semoga Allah megampuni salah lakuku yang lepas dan mudahkan hidupku dan murahkan rezekiku.. dan ampunkan kedua org tuaku..

Originally posted by dunhill20red at 5-4-2009 22:34
Hidup ni camni la.. kekadang kita diatas kekadang kita dibawah......  tapi lps mak ayah aku xde aku byk bljar benda yng baru.... bassuh kain sendiri masak sendiri.. nak makan cari sendiri.. xde d ...

syahdunya bc kisah idup u ..kan xda sedara mara or adik2 atleast blh menumpang kasih

Follow Us

Balas #26 g2606\ catat

da sedara mara adik bradik pun ada... tapi tu la.. aku x suka duk dengan adik bradik dan sedara... 3mgu lps 16 hari aku terlantar hospital... sempat menumpang rumh abg 2 hari je.. terus aku bla umh kawann aku.. rase terkonkong.. dan rase buat kluarga susah je... baik bla umh membe.. skrg ni pun duk umh member... tak best buat adik bradik susah.. kita sendr yang susah takpe orang tak nampak.. mkn tak mkn  org tak nampak.. skrg aku tegok org suka membazir... kekadang bengang juga.. sbb aku dh rase berbagai2.. senang dah rase susah dah rasa,,

skrg aku mengalaminya

Originally posted by selendangemas at 6-4-2009 01:08
skrg aku mengalaminya

ko galami apa..bg arr tau atleast leh cool skit

Originally posted by dunhill20red at 5-4-2009 18:34
Hidup ni camni la.. kekadang kita diatas kekadang kita dibawah......  tapi lps mak ayah aku xde aku byk bljar benda yng baru.... bassuh kain sendiri masak sendiri.. nak makan cari sendiri.. xde duit mkn megee,, penah makan magee bahagia pada dua.. pagi mkn sket malam mkn sket.. penah xmkan beberapa ari.. penah makan air pnas letak buat asam untuk rasa manis masin agar ilangkan rase lapa.. mcm mcm dah... penah pi sarwak tdo tepi jalan... xde kje.. semuanya untuk teruskan hidup... sekarang aku berusia 23tahun.. masih merangkak rangkak untuk teruskan idup.. semoga Allah megampuni salah lakuku yang lepas dan mudahkan hidupku dan murahkan rezekiku.. dan ampunkan kedua org tuaku..

kesiannya awk....awk bersabarlah yer....mungkin sekarang awk susah....insyaAllah suatu hari nnt....hidup awk jd senang....
jodoh, pertemuan, rezeki, ajal maut ketentuan Illahi...cuma satu je boley berubah....rezeki....kalau kita usaha, berdoa...rezeki kita boley berubah dgn keizinanNya....so awk berusahalah yer mendapatkan keredhaan dari Nya....jgn lupa doakan kpd allahyarham mak ayah + adik beradik awk yg telah pergi ke Rahmatullah....doakan kesejahteraan mereka utk akhirat kelak....beza umur kita x jauh pun...byk benda yg awk boley blja....so, jgn takut utk belaja sesuatu yg br...asalkan x langgar suruhanNya...solat jgn tinggal....sbb solat tiang agama islam...
ibadat lain sbg dinding dan pelengkap kpd rumah (agama islam)...so, take all this as a challenge...and be positive always...

Balas #30 pinklollipop\ catat

ya... benar kata kamu... sekarang ni sy tgh berusaha dgn kerjaya skrg... wpun byk ujian yang datang...

Aku kehilangan mak aku..sampai jer balik dari kerja..ada kereta ambulan depan umah aku..
aku ikut gie spital..aku tak sempat nak cakap apa2 dengan emak aku..tubuh dia lebam-lebam biru..
dia pandang aku lepas tuh dia [pergi meninggalkan kami (aku dan adek2)..

Lepas skang nih,,aku tanggung adek beradek..dan bapak aku...dan aku terpaksa meninggalkan pak we aku..sebab tanggungan aku..pada keluarga aku..

Originally posted by anniehanida at 6-4-2009 07:31
Aku kehilangan mak aku..sampai jer balik dari kerja..ada kereta ambulan depan umah aku..
aku ikut gie spital..aku tak sempat nak cakap apa2 dengan emak aku..tubuh dia lebam-lebam biru..
dia pan ...

Sempat juga mak kamu memendang kamu ye... takziah... aku mula2 mcm kamu juga tanggung adik 2 orang tapi akhir2 aku sendiri tak tertanggung diri... terpaksalah sorang duk dgn abg yang sulung... sorang duk skolah anak yatim piatu.... apa boleh buat... adik bradik lain ada yng kaya2 sombong... aku yg serdehana dah cuba tpi tak mampu... diri aku sendiri ditiup angin pun rebah..................

dlm i bersedey kehilangan uncle tersyg... i dpt tahu.. my swettheart ada gurl laen

Originally posted by lily_kama at 6-4-2009 16:02
dlm i bersedey kehilangan uncle tersyg... i dpt tahu.. my swettheart ada gurl laen

alahii cian u erkk xpa kumbang bkn se ekor...u saba yeaa

Balas #31 dunhill20red\ catat

bagus la camtu.....semoga awk berjaya dunia dan akhirat....anyway, if awk rs perlukan tempat utk luahkan perasaan....luahkan je la kat kitorg di sini....jgn pendam sorg2....x baik utk kshtan mental dan fizikal.....happy always wlupun de mslh....mudah2an dpt solution bila tenang....

Balas #36 pinklollipop\ catat

sekarang nak kata ada mslh mmg ada... bapak nye mslh.. tapi aku mls layan sementara waktu ni...aku nk betulkan keadaan diri aku yang senget....lagipun semua org ad mslh kan... cume bezanya kecil besar atau serdahana...

Balas #37 dunhill20red\ catat

ok....take ur time to settle ur prob....agree wit u...betulkan diri dulu....kalau awk rs nk share mslh awk...share je la....insyaAllah, sy cuba settlekan mana yg sy mampu....

Balas #38 pinklollipop\ catat

dah 3 tahun ni cube settle tapi x setle settle lagi... ahahaha aduiii malah makin byk dugaan yang dtg... makin byk dan makin hebat dugaan... ape yg mampu berserah dan berdoa agar keyakinan kembali dan dpt lalui segala dugaan..

Balas #39 dunhill20red\ catat

privacy ey? its ok kalau p&c...kalau awk nak mintak nasihat juz bukak thread br je la....