CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 9648|Reply: 29

Pengalaman Bersalin Anak Kedua

Salam...Insya Allah bln 8 nie sya akan bersalin anak kedua....nak tanyer la pendapat mereka² yg da bersalin anak kedua, ketiga dan seterusnyer....samer ke bersalin anak sulong dan anak kedua nie...sya dgr org citer kalo anak kedua nie slalu nyer senang dr yg sulong...betul ke?

samala kite..

he..he..

saya due pertengahan okt ni..
yang sulung lelaki,alhamdulillah senangla jugak..

tapi risau tu tetap ada gak..

harap2 sama cam yang pertama la..

Insya-Allah.

insya'allah mudah sbb dh ada jalan..

Betul tu. Akak dah anak 4. Yang pertama tu memang la payah sikit nak keluar sebab baby besar - 4.2 kilo dan bersalin normal. Anak yang ke-2 tu senang nak kluar dan sakit pun taklah lama dan yang seterusnya dah tak de masalah.

aku ni jenis tak sanggup rasa sakit.. so since dah ada ubat penahan sakit ...anak pertama aku ambil epidural ..masa anak kedua bila aku rasa sakit sikit terus   aku minta gak ubat tahan sakit kat dr. dan anak ketiga aku aku yakin kan diri untuk tidak ambil ubat tahan sakit..... alhamdullah rilekje beranak

Originally posted by zusya at 2-4-2009 17:16
Salam...Insya Allah bln 8 nie sya akan bersalin anak kedua....nak tanyer la pendapat mereka² yg da bersalin anak kedua, ketiga dan seterusnyer....samer ke bersalin anak sulong dan anak kedua ...
Salam adik zusya..
akak rasa terpulang pada rezeki masing masing la ye.  Bagi diri akak, anak kedua lah yg azab sekali.  Sakitnya start dari malam 14hb, bersalin nya 16hb, 7 malam.  Anak ketiga,  mmg dalam 7 jam dah keluar tetapi anak yg  4 pulak, sekali lagi  dekat 24 jam sakit baru keluar, itu pun kena vaccum.

Follow Us
biasa dgr kat ofis ni.. yg first senang... yg ke dua azab... sakit...

i pun yg first rasa mcm tak sakit sgt... tapi bila dgr kawan2 cakap yg no 2 sakit... dah seramm

no 1 sakit yg amat...no 2 senang n no 3 lg sng sgt sbb c-sect
no 4 ni hrp2 bleh normal insyaallah

Pengalaman saya ... masa nak keluar tu kurang sikit sakitnya, mungkin betul sebab dah ada laluan, walaupun beza dgn anak pertama 7 tahun. Cuma yg tak tahan tu masa contraction & sakit pinggang yg sakitnya, tak terucap.

Doktor jangka bersalin pada 22.9.99 tapi saya betul2 punya set dlm mind nak bersalin pada 19.9. Memang "puas hati" la sebab bersalin gak pada 19.9.1999. Alhamdulillah. Bukan senang nak dapat tarikh tu, hanya saya sorang yang bersalin di hospital tu pada hari tu

pengalaman saya pulak, no 1 lama jugak dlm labor room sbb induced, n jln pulak lambat bukak

yg second pulak alhamdulillah senang sgt....gi check up pg jumaat 6/3 gynea kata dah 3cm, dia kata mlm nnti mesti sakit n bersalin , tunggu punya tunggu x jugak sakit2 sampai lah esok pg pun x sakit.ms check up tu ada tanya gynea kalau still x sakit jugak dia kata dtgle mlm ahad 8/3. so mlm 8/3 tu admit terus ke labor room dah 4cm.....masuk dlm 10pm, 12.48am baby pun keluar....alhamdulillah baby selamat lahir 09/03/09,  hr maulidur rasul baru2 ni.

Hmmm lain org lain ek...tp cam sya anak yg sulong skang nie 1thn 4 bln...jarak nyer tak jauh...doa²kanlah dipermudahkan proses bersalin tu...masa bersalinkan anak sulong tu sya kembar darah...tiap kali contraction darah keluar byk...sampai kena masuk darah lepas bersalin sbb HB rendah sgt...masa proses meneran tu tak sedar kejap sedar kejap tak sedar...sedar² doc tanye baby girl ke boy...tak tau camne rase bile baby kluar...

kawan aku baru je bersalinkan anak ke-2 dia 1 month ago

masuk labor room 7.30 am, keluar 8.13 am

yess....depends pada individu gak...

cam haku...anak pertama...start sakit kul 10.30mlm...tapi tak kerap....since anak sulung..kul 11.30mlm gi sepital...masuk LR kul 12t/mlm...rupa2nya dah 10cm..manalah haku tahu..nurse tu bebel gak la..hehehe...disebabkan aku neh jenis yang takdak gesa bersalin orang kata...lepas doktor masukkan air baru rasa nak meneran...kul 12.49am selamat....Alhamdulilah

no 2...start sakit lam kul 11mlm...sebab dah ada experience anak sulung ...terus gi sepital...lepas siap semua pendaftaran..masuk LR kul 12.05am...bukaan rahim masa tu baru 7cm...tapi prosesnya cepat...sebab kul 12.24am...selamat bersalin anak ke 2....

anak ke 3...Alhamdulillah senang gak....syukur sangat2....

Originally posted by kipas_akustik at 3-4-2009 10:25

cam haku...anak pertama...start sakit kul 10.30mlm...tapi tak kerap....since anak sulung..kul 11.30mlm gi sepital...masuk LR kul 12t/mlm...rupa2nya dah 10c ...

alhamdulillah

kau jenis senang bersalin ye

Reply #14 mala0n's post

Alhamdulillah sangat2...harap2 nanti anak ke 4 pun gitu gak

takut nyer..tgh tunggu mase jek nih. bulan June ni bersalin anak no 2. anak yg 1st bersalin bulan june tahun lepas. mintak2 la senang beranak kali nie....

alhamdulillah anak sulung mudah jer....
(sakit bersalin tu tetap ada gak...tp keluar mudah-dua kali teran jer)
pas habis teran aku dh terpikir nak baby lagi.....

skg ni tgh pregnant anak 2nd...berdebar2 gak bila pikir nak bersalin....
doa jer sama ngan sulung...

saye pun berdoa harap2 yg 2nd ni akan dipermudahkan proses bersalin yee

juat nak share pengalaman , 1st baby ( 2003 ) pegi last check up pagi terus masuk wad, kena induced pastu jalan lambat bukak so operate kul 12.30mlm , 2nd baby ( 2005 ) doc suruh try normal kena induced jugak 1hb Julai kul 1 masuk ubat terus jer rasa sakit nak bersalin...tapi baru buka 2cm..masuk ubat sekali lagi kul 7 mlm...sakit yang amat sangat sampai tak leh tdo buka 3cm..esok kul 8.30pg baru buka 4cm doc pecahkan air ketuban terus masuk labour room pukul 4.30ptg baru bersalin , 3rd baby ( 31.01.09 ) masuk ubat kul 10pagi , tapi rileks jerrr tak sakit , kul 4.30 dah buka 4 cm terus sakit yang amat pastu ke labour 7.02mlm bersalin .....

Originally posted by kipas_akustik at 3-4-2009 10:25

cam haku...anak pertama...start sakit kul 10.30mlm...tapi tak kerap....since anak sulung..kul 11.30mlm gi sepital...masuk LR kul 12t/mlm...rupa2nya dah 10c ...

seronok nya dgr org mudah bersalain ni..bg la petua ape ape ke..lili insyaAllah akan bersalain anak kedua 24/10/09. nih..hrp dpt normal..sbb yg 1st tu emegcy c-sect

12Next
Return to list New