CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 13283|Reply: 47

Minta tolong...tak reti guna www.jobsmalaysia.gov.my

salam ...

saya ni ingat nak cari keja lain. ada register kat jobmalaysia tu. ari ni ada nampak iklan bank rakyat utk jawatan eksekutif/pegawai bank so mohon la... tetiba kuar ayat camni

" Mengikut maklumat kelayakan yang anda nyatakan kepada sistem, anda dikira tidak layak untuk kekosongan ini. Sila kemaskini maklumat kelayakan anda sekiranya anda merasakan anda layak atau pilih kekosongan lain"

Iklan dia cam ni

Nama Majikan :BANK KERJASAMA RAKYAT MALAYSIA BERHAD
Nama Jawatan : Eksekutif / Pegawai Bank
Keterangan

Eksekuti yang mempunyai 1 hingga 3 tahun pengalaman dalam bidang pembiayaan komersil/dokumentasi pembiayaan komersil/SPED dan pasaran modal

Tetap
kekosongan Jawatan 5

Tarikh Tutup  :
30 April 2009

Kelayakan : Degree - Accounting And business Management

saya ni degree account and mmg dah keje dlm 5 tahun kat bank jugak la. so apsal kuar ayat camtu. saya ada try apply keja lain yg kat part kelayakan tu dia tulis degree accounting je... boleh la plak. maknanya saya kena adjust balik ke degree saya dr "accounting" to  "accounting and bisnes management"

dah pening dah ni nak pakai sistem ni... ada sapa2 tak penah jadi camni. sakit hati betul sbb ada vacancy kat Perbadanan Nasional Berhad utk Pegawai Kewangan pun tak boley apply. kat iklan tu dia taruk nak degree Accounting and Finance.

thanks in advanced..

Rate

1

Balas #1 norzyy\ catat

KONTEK PEJABAT TENAGA KERJA  TERDEKAT N TANYA DERANG..

udah call tp tak der angkat.... hu..hu..hu.. ptg nanti le saya dail lagi....

Balas #3 norzyy\ catat

uik..ngulor kot derang..

aku tak ske guna ni.sbb tak efisyen langsung..cam bodo jer..

Balas #5 elnor_81\ catat

fakta "tak efisen" tu saya setuju. ada ka nak tgk permohonan yg kita dah mintak, kita kena klik kat menu" Masuk Bakul Saya".   cam awak la plak.

tp disebabkan nak try apply keja kat gov and badan berkanun saya redah la jugak. nak mengharapkan spa8... paham2 je la...

Follow Us
however saya udah call.  jawapannya pun agak lawak. mmg degree yg kita pilh kena betul2 dgn degree yg majikan tu taruk. kalau majikan kata dia nak degree acct and finance means sapa yg taruk degree dia accounting only... akan kena reject

solution... dekat bhgn kelayakan tu tambah je maklumat degree.... mula2 taruk ada degree acct, than taruk lagi kita ada degree acct and finance, than taruk lagi etc....

cik kak yg jawab tipon tu pun kata sistem ni mmg mcm pelik sikit. hawau betui....

mmg x suke pon gune system ni...

sape la yg buat ni

Originally posted by norzyy at 3-4-2009 14:51
however saya udah call.  jawapannya pun agak lawak. mmg degree yg kita pilh kena betul2 dgn degree yg majikan tu taruk. kalau majikan kata dia nak degree acct and finance means sapa yg taruk degr ...

hahahaha... ape ke mende la sistem diorg ni... kite ni isi maklumat ikut ape yg kite ade la kan... erm nak tambah² tu yg payah... pernah jugak jd mcm ni.. mintak² die kate x kene dgn kelayakan.. erm pk².. malas la nak apply.. dah susah sgt...

memang pelik pun sistem nie. Kalau tengok status permohonan tu tak pernah berubah pun. Kalau call pejabat yg kita apply tu..semua jawatan dah penuh. tapi status ..sedang diproses. Sampai ke tua la kalau nak tunggu dipanggil interview. Cari jugak bahagian nak komplen kat web tu..tapi tak jumpa.

mmg hampeh sistem ni.memalukn jerkk

aku pun x paham ngan system ni.... payah betulllllllllll

Sistem dia memang tak user friendly langsung. Lepas tu company yg list dalam tu macam takde tapisan. Banyak company cikai-cikai jer. Ntah apa-apa ntah.

[ Last edited by  unclesox at 5-4-2009 22:28 ]

sistem lawak

maybe yg rekacipta sistem ni peg. teknologi maklumat zaman dahulu kala kot. tak pun masa belajar programming dulu lecturer nya ajar sistem terbelit2.  heran betul tak kan diorang sendiri tak perasan betapa sistem ini memningkan org.

aku pun memula nk try gak..tapi aduhaii leceh betul...separuh jln dah fed up

hahaha...
mule2 tgk sistem ni pn..rs cm hampeh...
tp reg gak sbb nk cr kje..

saja nak kongsi info. baru godek2 portal suruhanjya perkhidmatan pelajaran (SPP) and ada vacancy utk  "Pegawai Pendidikan Pengajian Tinggi  Gred DH41 (Siswazah) bagi Pengkhususan Senibina dan Kejuruteraan Automatif".

bolek klik sini utk iklan http://www.spp.gov.my/index.htm

tp kan nak apply post ni kena pakai www.jobsmalaysia.gov.my

so pd sapa2 yg nak apply diharap boleh bersabar masa nak isi jobsmalaysia ni

kalau tak silap saya la.. jawatan ni utk jd cikgu matrik or kolej komuniti. kalau salah tolong betul kan

selamat apply

saja nak kongsi info. baru godek2 portal suruhanjya perkhidmatan pelajaran (SPP) and ada vacancy utk  "Pegawai Pendidikan Pengajian Tinggi  Gred DH41 (Siswazah) bagi Pengkhususan Senibina dan Kejuruteraan Automatif".

bolek klik sini utk iklan http://www.spp.gov.my/index.htm

tp kan nak apply post ni kena pakai www.jobsmalaysia.gov.my

so pd sapa2 yg nak apply diharap boleh bersabar masa nak isi jobsmalaysia ni

kalau tak silap saya la.. jawatan ni utk jd cikgu matrik or kolej komuniti. kalau salah tolong betul kan

selamat apply

Reply #18 norzyy's post

berminat jugak dengan iklan tuh, nak try mintak
dari dulu lagik mintak utk pegawai pendidikan pengajian tinggi, senyap sunyi jerk....

aku pulak lupa password, dia suruh e-mail kat dia..dah sebulan aku menunggu..........................