CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 69227|Reply: 241

Pengalaman Tolong Orang (Mistik)+sket panduan dan tunjuk ajar-PantangMundur

Salam sume...atas galakan korang, aku buka thread baru untuk cite serba sedikit ttg pengalaman aku...
bagi yg br masuk thread ni, korang boleh refer kt thread  Misteri, Paranormal & Sakti ( Mystery, Paranormal & Supernatural )

Rate

1

rajin nye ko menepek info..apa kata, ko teruskan bercerita...

4) makananya asap dan tulang.. sbb tu pas kenduri kendara tulang temulang mesti ditanam..

mereka mmg tau baca quran... x kira islam atau kafir..

[ Last edited by  halimi78 at 5-4-2009 18:12 ]

citer la lagi....mesti banyak pengalaman ko pasal mende2 mistik nih....

ko camping kat mersing area maner...

Balas #5 bentayandrantau\ catat

outward bound sekakap mersing xsilap aku....

Follow Us
aku rase ko xyah tggu respond forumers sangat la,,,pekata ko trus je cite pengalaman2 tu.
insyaAllah nnti ramai la yg melekat..sbb intro cite ni dah menarik

pengalaman kedua...

disebabkan byk sgt cte, kdg2 aku lupe citeny...
so korang akn bace skejap aku skola, skejap kat u...tp aku cube sbaek mgkin crite dgn tsusun, so that korang bleh follow ar....

so, aku da cte yg aku slalu mimpi2 ttg kne kejar antu sume kn...n tak lame pas tu aku dpt mimpi org ajar aku ubat org....dlm mimpi tu aku diaja secare details mcm mn nk kuarkn 'kuasa jahat' yg mganggu manusia ni...mslhny skang aku bkn jenis yg nmpak hantu/ makluk halus ni...makneny mate aku xtelus ar (which aku thankful sgt2 sbb aku mmg xnk~)...aku cte ar psl mimpi aku ni kt sorang senior aku ni, kbtolan die mmg blaja psl mcm mn nk detect bnd2 paranormal ni...so, aku blaja ar serba sedikit ngn die...die ckp kt aku mcm ni....

"bdn manusia ni ade aura, yg kite xdpt nmpk dgn mt kasar kite...(kalo korang nk test, korang try angkat sebelah, pas2 dgn mgunakan tgn korang yg ag 1, korang try wat bulatan kt tapak tgn yg korang angkat td, tnp menyentuh tapak tgn tu...lm kelamaan korang akn rs bulatan yg korang konon2 buat tu..try kt org laen pon bagus gak~)...

pas2 senior aku cakap, dlm dunia ni ade 2 unsur je...1 unsur baik n 1 unsur jahat...disebabkn ko xleh nmpk bnd2 mistik ni,  untuk nk tau ade unsur tak baek kt ssuatu tmpat tu, ko juz perlu lalukan tgn ko...kalo ko rs tgn ko ni mcm takde ape, mcm ringan je, mkneny tmp tu clear...kalo ko rs tapak tgn ko tu mcm berat sgt, mkneny ade ssuatu ar kt ctu"..tula yg senior aku ajar...

diigtkn yg aku ni da di ajar mcm mn nk ubat org dlm mimpi, tp aku xleh nk ubat kalo aku tak tau mane 'bnd' tu sembunyi...sblum aku ckp pjg ag, aku nk bgtau yg 'bnd2' ni suke dok kt rongga yg kosong, mcm rongga2 kt tulang blakang kite...dorang suke dok gak kt area paru2 n hati kite...sbb tu adela sgt penting untuk aku tau dimana dorang brade, so atleast bler aku tak bleh kuarkn, aku leh alihkan ke tempat yg kurang bbahaye...kdg2 sian aku tgk kwn2 aku mraung kuat gler mnahan saket kalo dorang dok kt organ2 penting...

plz remind sume yg bnd ni yg bkuasa spenuhny adalah Allah..once kite percaye yg Allah itu maha bkuasa, sgaleny mungkin...adalah mjadi sebahagian dr rukun iman ialah percaye kpd alam ghaib...

bbalik kepada cte aku...ms tu ktorg sume blk dr camping kt area sini jela...ms camping tu ade membe aku kne ikt ngn something...smp la die tak bleh nk blaja sume..'bnd' ni dok kt tulang blakang bdk tu smpkn bdk tu asek tbaring je...xleh nk bgn...sian gler...so aku try nk tlg mcm ape yg telah diajarkn kepada aku...aku pon cube la...meraung2 bdk tu kate saket stiap kali aku cb nk kluarkn 'bnd' tu...nsb baek senior aku ade tolong...senior aku jage kpale, aku jage kaki..lame gak ar aku brusaha, smp bpeluh2...hny bbekalkn ayat kursi n fatihah (sbb ilmu xd ag) aku pon cube ar tolong...ape yg aku boleh tlong iz juz alihkan bnd tu ke tmp yg membe aku tak saket sgt ar...so, pas die da sedar cekgu aku anta die balik n suwo mak bapak die bawa pegi berubat kt mane2 yg patut...pas2 ustazah aku pgl aku n die bagi aku 1 ayat...smpai skang aku gune ayat tu utk tlg sape2 yg saket...

aku suke bkongsi ilmu...jadi kalo korang jmp org2 histeria ni...

1. kalo korang lemah semangat, pergi tmp laen...
2. bace ayat kursi, dengan 9 tmp bhenti...(mcm mn aku nk tjuk ek? )
3. kalo korang rajin hafal ar ayat ni...surah Al-Hasyr ayat 20 hingga abes... (xsilap aku ni surah ke 59 dalam juzuk 23)
4.Yakinla bahawa Allah ni Maha Berkuasa ke Atas Hamba2nya...

p/s: sorila kalo aku tulis ni tak best bg korang...nnt aku smbung lagi...

[ Last edited by  pantangmundur at 14-4-2009 15:47 ]

ayat ni ker..

Balas #9 halimi78\ catat

oopss...makneny aku tsilap...start dr ayt 20 surah tu...

start ayat 'Lau Anzalna.........sampaila habes....'

Balas #8 pantangmundur\ catat

yg senior ko ckp tu.. kalo rasa berat ada unsur yg jahat, cam aku stuju...

coz kat umah aku biasa jer ada yg dtg singgah, tp x rasa pape.. tp bila kat skolah, kat tpt diorang ada ttekan rasanya kalo dok lelama..

salam,
mencelah skit ye tuan rumah
betulkan aku kalau silap ye...
kalau unsur jahat ni kite dapat rasakan haba / panas di tapak tangan ( incase mengunakan tangan utk merasa)
kalau yg baik / elok lak korang kan rase angin yg ade kat sekeliling tapak tangan korang tu sejuk n berangin dingin .... wallahualam

aku berminat belajar n tahu pasal menda camnie
sebenarnya , kadang kala walaupun menda sesuatu menda nampak mistik
tapi still dapat dijelaskan secara saintifik jika di kaji n difikirkan

bagi aku ,iilmu "mistik" adalah satu cabang ilmu n teknologi yg masih belum dapat di rungkai sepenuhnya melalui sains masa kini ...
ibaratnya , ketika alexander g bell mula mencipta n mpekenalkan telefon
tidak semua pada zaman itu memahami konsep teknolgi telefon sehingggakan orang tanah arab ketika itu mengatakan AG Bell mengunakan jin utk berhubung melalui telefon ...mistik bagi orang arab tapi teknolgi bagi AG Bell so renungkan

Balas #12 shiri\ catat

yup...aku sokong kamu...sbnrny isu paranormal ni org2 barat da kaji...aku ade bc gak ttg artikel ni..ade sbb knape entiti/ makhluk hallus ni takut ngn garam/ bawang putih serta ayat2 suci ni sume...ia telah dibuktikan secara saintifik...

seingat2 aku, (btolkan kalo aku salah), makhluk2 halus tkt ngn bacaan2 suci ni sbb bacaan2 ni akn watkan 1 getaran, di mana bila bgetar, makhluk2 ni akn ilang kuasa...sbb makluk2 ni tdiri daripada partikel2 / zarah2 yg halus...aku xbrape nk igt ar...tp bnd ni sume kite boleh blaja...cume kne bhati2 tkt ade yg tpesong serta syirik...

bestla pantang kau nya pengalaman... aku pun mcm shiri gak suka nk ambik tahu ngan blajar pasal menda2 paranormal ni..

aku walaupun ada sedara2 lam famili aku tahu serba sedikit pasal menda2 (leh berubat orgla) ni, tapi bila sampai tang aku mcm aku ni kurang tau sgt menda2 mcm ni.. ha tpi kalo adik aku dia tau sket2la.. sbb tu aku suka baca dan ambil tahu menda2 mistik nih..(korang paham x aku tulis nih...)

pantang bila kau nk sambung crita kau ni..

sambung la lagi pantang..aku suka baca sbb ada sekali dgn petua & bacaan yg perlu..sambil2 baca citer seram leh tambah ilmu..

bagus..teruskan lagik..

yeah yeah yeah yeah..
suke suke..
PMS dah maju..
terus berkembang di persada tanah air..

(kalo korang nk test, korang try angkat sebelah, pas2 dgn mgunakan tgn korang yg ag 1, korang try wat bulatan kt tapak tgn yg korang angkat td, tnp menyentuh tapak tgn tu...lm kelamaan korang akn rs bulatan yg korang konon2 buat tu..try kt org laen pon bagus gak~)...

boleh tak explain dgn lebih detail tak... ? sorrylah singkatan ko tu kadang2 aku terconfuse sikit..

[ Last edited by  me_shhiza at 6-4-2009 12:18 ]

Balas #12 shiri\ catat

tq for the explanation shiri

Originally posted by me_shhiza at 6-4-2009 12:17
(kalo korang nk test, korang try angkat sebelah, pas2 dgn mgunakan tgn korang yg ag 1, korang try wat bulatan kt tapak tgn yg korang angkat td, tnp menyentuh tapak tgn tu...lm kelamaan korang akn ...

kunci ilmu amal nie
"ainul yakin"
korang kena yakin ape yg korang buat
memang ko takkan nampak tapi yg penting korang kena yakin menda tu ade...
cam pantang cakap , x la semudah itu sebenarnya

nak buat korang kena bertenang(cam meditasi) , pas tu ko kena rase ape yg ade sekeliling korang(udara dsbg nya)
pikiran&hati jangan merewang sebab akan effect ape yg korang cari n cube rase
sebab bile kite berpikir ia akan mengadakan ape yg ade di pikiran korang...

jadi korang kena tenang , kosongkan pikiran n then rase ape di sekeliling n tapak tangan...
pastu bile ko dah dapat rase .... mulenya ko akan dapat rase skit2 je ..
di situ la kena ada kenyakinan ngan apa yg berkumpul di tapak tangan korang
senang citer ;
hati(tenang) - minda(kosong) - suasana(tenang)
pas dah dapat rase , korang kena yakin ape yg korang rase tanpa state dalam pikiran korang ap menda tu
biar deria rase korang yg menentukan apa yg korang rasa ,
jangan dahulukan pemikiran utk mencari apa tu ...
kerana ia akan membentuk apa yg korang pikirkan itu ....

aku tulis nie korang paham tak  , aku cube menjelaskan dari sudut mudah , semudah yg boleh
sori la kalau tak sampai maksud aku
sekadar berkongsi apa yang aku tau ....

ilmu , makin di kongsi makin bertambah