CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pantangmundur

Pengalaman Tolong Orang (Mistik)+sket panduan dan tunjuk ajar-PantangMundur

Balas #58 shiri\ catat

lupa td, yg dipesankan, yg pertama tu elok dbaca sblm solat spy hati lebih tenang semasa solat

Originally posted by halimi78 at 6-4-2009 19:35
seronot pe baca pengalaman g2.. siap leh tlg org...

cuma pasal mimpi tu... kalo dulu2 slalu gak aku mimpi sblm ada benda2tu berlaku kat aku.. skrg jarang sesangat.. mayb sbb aku skrg x sesuc...

aku pun dulu selalu mimpi jumpa cik pon..siap lawan2 lagi..tp guna alfatihah dgn ayat kursi jer..and menang...
alhamdulillah...

tp tak taula..mungkin cuma mainan tido jer..

memang tak syok mimpi jumpa makhluk2 ghaib mcm ni..

Balas #62 yenil95\ catat

skrg2nya mimpi camtu sbg peringatan... bkn kita jer ujud kat dunia ni... n peringatan bahwa kejahatan itu ada yg nyata ada yg tersembunyi.. sbb tu bila berdoa mohon djauhi dr kejahatan baik yg nyata mahupun tersembunyi..

ok alim , terima kasih ye
shiri amek xpe ke wirid nie
tapi maafla xdapat nak bagi mas sepuluh

Balas #64 shiri\ catat

xpe.. bkn saya punya pon... sume hak Allah.. cuma jgn lupa bsedekah pada mereka yg menyusun dan menuliskan, mewariskan utk kita..

sy pun asalnya ntah mcm mana leh tergerak hati nak amik utk tambahan.. x sangka tu berkait dgn amalan org sblm sy...

[ Last edited by  halimi78 at 8-4-2009 18:01 ]

Balas #54 tarabas1976\ catat

tq bro... for ur posting.. rasanya dah dpt. sblm ni bahagian hujung ayat 29 tu aku slalu tersebut dgn x sengaja.. jenuh aku cari jawapan, apa maknanya.. sbb sblm ni wirid yg aku baca cuma dapat bahgian depan.. pastu tetiba le sambung.. bila wirid yg tu aku slalu tersbut bahagian hujung yg ni... n 3-4 mlm lepas aku ada mimpi pasal forum cari (tp thread yg x wujud).. tetiba ari ni bro post.. aku dah dapat ayat yg lengkap... alhamdulillah..

Follow Us

hui

duk amal2 wirid2 nih bahaya..

xleh ke amal wirid ni serentak??.. lagi pun sume nyer dtang dari sumber yang satu kan ( AL-QURAN).. terasa macam leh terpesong yang menjurus arah syirik lak bila percaya ayat nih tuh benda nih, ayat tuh tuk benda tuh n amal kan setengah2 je ..(xtau la bagi cadangan je).. sebab ape yang haku belajar, ayat AL-QURAN nih saling melengkapi, kalau baca separuh2 takut maksud xsampai leh dosa.

sowi ek.. ni pandangan owang yang belajar x pandai, belajar x tinggi, ilmu x kemana.. cuba tnye tuk imam ke atau owang yang belajar AL-QURAN dengan mendalam dari sudut bacaan, tajwid, qiraat, asbab nuzul ayat n tafsir AL-QURAN..

sowi ek sume kalau pandangan haku nih membuat sape2 terasa hati.. haku nak tegur sebab benda ni berkait ngan pegangan n AL-QURAN..haku wirid2 ni yang owang duk bagi haku xberani amal.. cukup bagi haku baca AL-QURAN selagi mampu n sempat setiap hari.. xberani men ptong2..maaf banyak2

Balas #67 ajim_encem\ catat

wirid tu sume berasal dr sumber yg satu tu jugak... even kalo guna ayat quran pon boleh memesongkan bila nawaitu salah... lgpun wirid adalah amalan tambahan mendekatkan diri dgn Khaliq.. apa yg berlaku bkn dsebabkan amalan tu tp hanya menunjukkan kekuasaan Allah... xde suatu yg berkuasa melainkan Allah.. harap maklum.. aku pun x berapa pandai tp tu panduan dr org yg lebih tahu..

Balas #38 shiri\ catat

tqvm shiri...baru ku paham

Balas #42 nagaijau\ catat

ok tq for the explanation

pantang x masok2 pon... mana dia ha??

hai sume...sori2...aku agak sebok ar...

ok...berbalik kepada cte aku yg last dl, psl membe aku kne ngn bnd tu kn...makin ari membe aku tu makin teruk tau...ktorg ade ngadu gak kat warden pasal kjadian ni...tp warden ktorg mcm x amek pusing sangat...ms aku lak sket tganggu ar sbb aku xleh nk bllaja, nk setelkn keje2 aku sbb dok tgkkan membe aku ni...bayangkan, stiap mlm pas magrib mesti mjadi...kdg2 siang pon kne gak...agak pening aku ms tu...

then, ade jiran aku tu sorang kakak ni ar, die datang kt aku pada 1 ari ni...die kate die sian tgk aku dok handle bnd ni sorang2, sbb kbnyakan bdk2 laen cabut bler membe aku ni mjadi...
'dik, ape kate ko pagar umah ni dik'...kakak tu ckp kat aku...aku pon tpinga2...aku mn la tau nk pagar sume ni...aku bkn bomoh ataupon org yg sgt tggi ilmuny...
die kate...
'senang je dik...yg penting ko kne pcaye dengan sume ktentuan dan kkuasan Allah'...
aku ckp ar...'kalo gtu akak jela yg wat...sy x brani'...
die jawab balik....'org laen xleh wat dik, dlm rmai2 org, dalam ko paling kuat...aku pon xskuat ko...aku aja crny bleh la...'
nmpkny aku xd pilihan....nk xnk aku kne wat gak ar...yg pasti, aku letakkan sgala kpercayaan aku kpd yg Maha Kuasa Allah s.w.t...
die suwo aku amek sgenggam garam (penuh)....pastu die suwo aku taburkan garam tu di sepanjang empat penjuru umah tu...dengan syarat....aku kne bace fatihah, 3 Qul dan ayat kursi sampai btol2 habes garam n 4 pnjuru tersebut...sblum aku pagar tempat tu, aku btol2 kne bersihkan ati aku n jiwa aku, sbb ni mlibatkan smthng spiritual...

sejak aku pagar tempat tu, serangan ke atas kawan aku tu da semakiin bkurangan...n aku pon bw die g jmp ustaz yg ag btauliah (aku xpercaye bomoh)...sampaila membe aku tu da beransur pulih...aku igt pas die da ok tu xd masalah ag, tp masalah laen plak timbul...bnd ni ag pengalaman ar bg aku..mmg xdpt nk lupe...so...nantikan next posting aku....

Balas #71 halimi78\ catat

boss...smalam mimpi antu balik ar...stelah sekian lame...pdhl tdo dllm wudhu' n bc sgale2 bcaan yg patot...aduhhhh....

p/s: ade forumers yg tgh saket ke ek?

Balas #73 pantangmundur\ catat

ntah la... sy sdiri 2-3 hari ni rasa penat smcm... td pas maghrib leh tertido, smlm pon.. padahal keje xde la byk.. kemarin byk lak entiti berkeliaran kat skolah... semalam ngan ari xde la plak...

[ Last edited by  halimi78 at 10-4-2009 00:24 ]

Reply #73 pantangmundur's post

pantang,apa maksud sakit tu? x clear la
ekceli 2,3 ari ni bila bgn tido kepala sy sakit ya amat.nk subuh payah sgt sbb kepala berat,xleh bangkit. hopefully xde kene mengena

Balas #75 ceempaka\ catat

huh.. gangguan apakah ini? sbb rajin sgt baca cite2 kat bod nih kot sbb tu sakit pala   

kalo nak subuh payah sbb kepala rasa berat, sah ada setan dok gayut kat kepala

tu la org pesan.. lenkali nak tido jgn lupa pesan kat diri sendiri nanti nak bangun nak solat subuh n nak tunaikan tanggungjawab...

thanx pantang coz bkn saje u cerita sal pglaman
tp share gak some ilmu yg bleh kte amalkan
insyaAllah leh bwa manfaat kpde kte sume d cni...

Reply #76 halimi78's post

cik halimi jgn le kate cenggitu  mintak dijauhkan hasutan2 setan nie

rutin harian sblm tido,ceem akn basuh kaki,amek wuduk(kdg2),tepuk bantal kepala 3x smbil ckp sok nk bgn subuh,baca doa pastu ZZzzzzzz

Balas #78 ceempaka\ catat

huhu.. siap tepuk2 bantal gitew.. xpelah, cuba ejas sket... baca doa tido, ayat kursi, then br tido.. tepuk2 bantal watpe? xkan nak halau main tepuk2 gitew...

btw, mmg ada syaitan yg ditugaskan khas utk menggoda setiap anak Adam... mengikut tahap keimanan seseorang.. salah satu tugasnya membisikkan halwa nafsu manusia, mengajak menjauhi syariat Allah... dan rasa mengantuk dan bermalas-malasan mengerjakan solat adalah di antaranya

[ Last edited by  halimi78 at 10-4-2009 20:37 ]

Originally posted by pantangmundur at 5-4-2009 18:02
Salam sume...atas galakan korang, aku buka thread baru untuk cite serba sedikit ttg pengalaman aku...
bg yg br masuk thread ni, korang leh refer kt thread  Misteri, Paranormal & Sakti ( Mystery, ...

cuma aku minta ko jgn BANYAK sangat guna bahasa SMS....bukan semua org paham bahasa ala2 SMS ni......