CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pantangmundur

Pengalaman Tolong Orang (Mistik)+sket panduan dan tunjuk ajar-PantangMundur

[quote]Originally posted by halimi78 at 10-4-2009 20:34
huhu.. siap tepuk2 bantal gitew.. xpelah, cuba ejas sket... baca doa tido, ayat kursi, then br tido.. tepuk2 bantal watpe? xkan nak halau main tepuk2 gitew...

saje nak bg bantal lebih empuk kekdahnye

Balas #80 razhar\ catat

ya aku setuju...aku harap tuan rumah tak guna sangat bahasa sms nih sbb aku pun terkial kial nak paham...kalau shortfom standard tu takpe laa

contohnya byk 'ag' apa mendanya ag tu pun aku tak tau

Reply #82 sepaileman's post

aku masa mula2 nak baca posting dia..kena slow2..nak paham apa maksud dia.... ..dia kena ingat dlm porem ni..semua generasi dan peringkat umur ada masuk..

'ag' tu...kalu tak silap aku la..maksud nya LAGI..betul kot.....   budak2 or remaja suka guna 'AG'...bunyi manja2 sikit...

anyway..dia kan tok bomoh remaja..tu guna bahasa SMS.....errr agak2 hantu setan yg tuan rumah cuba ubat tu paham tak bahasa SMS dia....hmmmmm

Balas #85 razhar\ catat

aduiii 3 kali ko reply posting aku...udah udah laa kang dia kecik hati pulak

wooo baru aku tau ag tu lagi

ketinggalan zaman betui aku nih

Follow Us

Reply #86 sepaileman's post

ok bos!! tu pun masih blur lagi aku dibuat nya....cerita no.1 tu aku paham secara kasar2 je..kira agak2 betul la maksud yg nak disampaikan...

anyway..tuan rumah ye..sila ambil tindakan yg sewajar nya.....

Reply #86 sepaileman's post

makna nya ko ni beranak masa jaman belum ada hset kot....tak pun masa ATUR yg besar2 mula digunakan...sebab dari pengunaan bahasa sms ni..biasa nya era 90an keatas yg banyak guna bahasa SMS ni...era2 sebelum jaman 90an..semua mmg tak reti mana...

tepuk2 bantal

tah..aku buat sebab takut ade debu..lol..kalo tak esok pagi sure aku dapat idung tersumbat..

tapi mase aku kat skola la..senior aku cakap..kalo nak panjat naek atas katil jgn maen terjun jerh..mane le tau ade bende tgh landing kat situ..tak pepasal kene himpit..tapi btol ka? so dierang cakap ngan aku suruh cam intro dulu kat katil turh..contoh..kibas2 katil....serius aku tatau sebab aku tak nampak (and tamo nampak!!0

pantang...nk lagi

Balas #89 Dotz\ catat

tu aku xmo komen la.. sbb spjg ingatan aku xdepon aku main lompat2 naik katil ,pon ada gak yg dtg  menghimpit nih.. kat hostel ker.. kat umah ker.. sama jer..

Reply #91 halimi78's post

kui kui..takpe takpe..sekrang pon aku dah tak buat lagi...agak2 nak naek atas katel jerh aku bace bismillah dulu..

mintak maap otai2 semua...

sori sangat2 atas penggunaan bahasa yg korang tak paham tu...akan ku cuba memperbaiki bahasa aku...kadang2 x persan ar...sbb macam lambat sangat nak tulis2 panjang2....sampai lupe nak tulis ape...trus ilang idea...

ok2...selepas ini x buat da...sbnrny ade sambungan cite terakhir...tapi mcm x sempat lak malam ni...sok pantang janji pantang post...k?

stay tuned...........~

sambungan......

ok...selepas membe aku tu da pegi berubat ngan sorang ustaz tu, die dah btambah ok la...dah boleh blaja...dah boleh amek pekse...sgalenya bjalan ngn lancar...

and semester kdua membe aku tu, die kene pindah kolej lain...(sebab kolej yg ktorang duduk tu untuk freshie je)...so, disebabkan family die pcaye aku, so aku telah dpertanggungjawabkan untuk tengok2kan die kat u tu la...jadi ktorg pon pindahla...

aku ingat sume da ok da...takde ape2 masalah...tapi maslah laen lak timbul...

mula2 ingat masalah biase je...die kate ngn aku, die slalu mimpi die pergi 1 kampung ni...cantik sangat...aman, ade banyak kuda...orangny cantik2 hensem2 blake...die kate ade 1 family kat kampung tu nk jadikan die anak angkat...mule2 aku layankan je cite tu..tapi lame2 risau plak sebab dengan tak semena2, die akn pitam...(tp mcm tdo la)...pas2 die jage, msti die cakap die jumpe family yg dalam mimpi die tu...aku btol2 da tak sedap ati...aku tanye mcm mane life org2 yg dalam mimpi die tu..die cakap, sumenye baik2 blake, treat die baik sangat...cume die tak penah nampak orang2 tu solat....aku cube selidik ape yg blaku sebenarny...

pas aku buat kajian, rupe2nya kawasan hutan blakang kolej aku tu ade 1 perkampungan orang bunian...aku da cuak ar....sebab aku banyak gak dengar cite manusia ni diambil bunian ar..(ditambah plak membe aku ni memang cantik orangnya)..ade yang tak dapat balik sampai biler2...aku sangat takut...tapi....takut aku tak dapat dbayangkan biler kjadian ni blaku....

1 ari tu membe aku ni pegi toilet...balik dari toilet ni die cakap kt aku...
' NZ (mulai skang NZ ialah nickname aku k?)..., knape ek asap tu asyik ikut aku je...?ko nampak tak?'....
aku tengok ar...tapi aku tak nampak ape2...aku cakap ar aku tak nampak ape2...

"Isk...takkan ko tak nampak...tula asap tu!!!" die tunjuk lagi kat aku...still aku tak nampak ape2...aku da bderau da ni...dalam ati aku tdetik, kalau tibe2 die ilang, ape aku nak jawab kat mak bapak die ni....

aku buat kputusan, aku bawa die jalan2 (tpakse korban kelas aku aritu) kat kawasan sekeliling n tempat yang ramai orang (atleast kalu blaku ape2, ade orang nampak la)...die still cakap ade asap follow die....aku tak tau nak buat ape. aku bawa ar die kat 1 kolej kat bawah kolej ktorang ni...kolej ni ramai gak orang lalu lalang bbanding ngan kolej aku...so aku msg kawan2 aku, nak minta pendapat dorang tentang ape yang blaku ni...

sementare tggu dorang, (aku dok kat bangku kat bawah kolej jiran), membe aku tu tibe2 bsuara..."NZ, ko tengok ni...ape ke gler orang ni siram pokok tengah2 ari bute..."aku pon toleh ar tengok pokok yg die maksudkan tu...aku tak taula mate alu tak betol ke ape, tp memang tak de sape2 pon kat situ...cnfrm...(kjadian ni tengah hari tau)...aku pon bace la ape2 yg patot sementare tggu kawan2 aku balik dari kelas...

pas2 membe aku ni bbunyi lagi..."Cing..5x (mcm panggil kucing,,aku tak reti nak bunyikan )..." aku terang2 garu kpale mase tu, sbb aku masih tak nampak ape pon...
membe aku cakap " Comel gler kucing ni...kn?sume putih", sambil maen2 ngan kucing tu...(walau dlm realitinye memang takde...)

aku da mule pening...akhirnya kawan2 aku sampai...aku cite ar kat dorang dari A smp Z....dorang tak tau nk respond mcm mane...untuk buktikan kat dorang, aku suwo membe aku tu bgtau brape orang yang lintas kitaorang...

aku cakap, "Lil, bape orang yang ko nampak tengah lalu skang ni?"...
denagn selambenye membe aku tu cakap 5 orang...tapi aku n kawan2 aku nampak 4 orang je....n ktorang tanye hampir setiap kali orang lalu, LIL mseti bgtau jumlah yang laen dari ape yang ktorang nampak....ktorang sangat2 tak puas ati, jadi untuk group yg terakhir lalu tu ktorang suwo die pegi kejar n tanye orang tambahan yang die nampak, tapi ktorang tak nampak tu...

"wei, bape orang ko nampak kali ni?" aku tanya...
die jawab "4 orang", padahal aku n kwn2 aku nampak 3 je...
"Eh, ko pegi kejar n tanye budak yang last ko nampak tu..."
die pon kejar ar...die cuit (seolah2 cuit bahu seseorang, tapi ktorang nampak mcm die bebual sorang2) n hulur salam...die tanye orang tu (yg die sorang je nampak)..."Name awk sape? Owhhh...Duduk mane??....Ea???Rupenye...nak pegi mane ni macam nak cepat je???" (pada mate aku die still ckp sorang)...pas2 ktorang kumpul ramai2, (kt bangku tadi) tanye ape sebenarny yg blaku...

membe aku tu cakap la, budak tu name die "R"..die nak cepat nak pegi satu tempat katenye...n membe aku cakap budak R tu macam tak peramah n macam taknak layan die...n sepanjang mase bcakap muke die masam je..tak penah senyummm...

hmmm....aku sebenarny takut nak bawa membe aku balik bilik sebab takut kalau die tertido, nanti die kene amek...tapi membe aku tu kate die penat sgt...nak taknak kene balik ar bilik...

masuk je bilik, membe aku pengsan...aku tahu, family bunian tu mcm suke sangat kat membe aku ni (nk buat menantu kot), so, sepanjang die pengsan, aku kene sentiasa bebual ngan die, cakap pasal family die and sume orang yang sayangkan die....sebab aku tau, die mesti gone kalau biar je...takut semangat die untuk lawan bunian tu tak kuat...jenuh gak ar nak buat die terjaga balik...and bende mcm ni blarutan untuk bminggu2 lamenye...

kalau die sedar, die mesti cakap yang ade laki hensem naik kuda, bawa die pegi jalan2 sume..ni baru sbhagian dari critenye...ade lagi sambungannye...

nantikan...tu pon kalo forumers sume suke la...

p/s: pasal bunian pon kire mistik jugak kan?

cantik mcm sape member ko nih? ade mcm maya kiran?

maya kiran? kui kui.. adeh bahaya gak crite rakan ko nirh pantang..mmg berkenan abes..dah la siap citeh ala-ala telenovela..ade laki hensem..bawak naek kuda... perrghhhhhhhh

ok ok,out of topic..sorry

Balas #95 stania83\ catat

macam lana lang (kirsten kreuk cite smallville tu) + fouziah gous sket kot...tapi maya karin (maya kiran) takde langsung....huhu

Balas #96 Dotz\ catat

nampak mcm telenovela, tp serius dotz..kalau dotz kat tempat pantang agak2 mcm mane...:victory:

Reply #98 pantangmundur's post

rase nak kencing,tensen, takot pon ade gak..nak nak kalo kene menjawab ngan parents budak turh

Citer pantang mmg lain daripada yang lain.... Penjelasan panjang lebar, takde loose kat mana-mana...

Bagus pantang, teruskan, stail penceritaan pantang mengingatkan saya kepada allahyarham UNCLE-K... Arwah byk cerita mistik, dan dia pun byk berkongsi disini...

Teruskan pantang...