CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pantangmundur

Pengalaman Tolong Orang (Mistik)+sket panduan dan tunjuk ajar-PantangMundur

Balas #79 halimi78\ catat

yenil setuju dengan halimi..

memang ada syaitan yang keje dia tak bagi orang bangun sembahyang subuh..

selalu gak terkena sebelum subuh tu tak boleh tido..elok jer lepas azan, terus rasa mengantuk...

pantang mundur,

saya nak sangat baca cerita u ni tapi post no1 tu langsung tak paham la sebab byk sangat guna shortform & ayat2 budak zaman sekarang. tak leh faham. kesian saya ni. harap sapa2 yang nak bercerita jangan lah byk sangat shortform, kalau dah 80% shortform, berpusing biji mata ni...

salam.

slalu aku tumpang baca je ni aku tumpang nyibuk lak... apa2 pun mmg menarik kisah pantang ni. bila pantang cite pasal jaga member dia ni aku teringat la zaman aku sekolah dgn kursus perkhidmatan masa keje dulu. member2 aku kena histeria la.. tp masa aku kena kursus perkhidmatan dulu tu la yg teruknya sampai nak dkt 2 minggu. 4 hari aku tak tido dok jaga member aku yg kena histeria... sampai lebam2 tgn aku. Tp masa tu bukan member aku sorang je yg kena ramai lg yg kena. Masa tu ada la dlm 7 org yg kena. member2 kursus aku yg lain2 sorang pun tak nak tlg aku jaga member aku yg kena rasuk ni. Dorang sume takut. aku sorang2 kena jaga dia   seksa betul aku time tu.  Da la time dia gelak mak aih! x hingat ko. kul 1 pg plak tu...

Yang paling aku tak blh lupa masa member aku jd balik. masa tu dlm bilik tu ada bbrp org lelaki dan bbrp org ppuan la termasuk aku sbb baru pindahkan member aku ni dr tkt atas gi tkt bawah plak. pastu member aku tu dah start balik dah.. tgn dia menggigil pastu dia mula menangis sambil tido. aku tau dah dia mula balik aku pun kejut la member aku. member aku tu  lelaki time tu dia tgh tido kt hujung katil... aku pun kejut la suruh dia bangun. dia pun gi la amik air sembhyg sbb nak baca yassin.  masa tu aku dgn sorang member aku ni duduk dkt dgn dingding dkt toilet bila dah jd histeria balik kami pun mula la gabra la jugak sbb masa tu dia mula mengganas atas katil sambil berdiri. lps member aku amik air smbhyg tu dia pun terus baca yassin... masa dia tgh baca yassin x lama pastu kami yg berdua ni pelan2 cabut lari pegi ke pintu bilik   yg lain sume dah mula gi berkumpul kt pintu tu dah.. Tinggal lah member aku yg tgh baca yassin tu sorang2 duduk dkt dinding berdekatan pintu toilet tu...

Agaknya dia perasan kami dah cabut lps tu plak ditambahkan keseraman member aku yg tgk kena rasuk tu gelak dia pun mula baca tak betul. Pastu apa lg member aku yg kena rasuk ni siap gelakkan dia la sbb salah baca..
Antara yg aku ingat2 lupa benda tu ckp "hahahaha! ko salah baca? kena..pa? ko takut?" apa lagi member aku ni cuak la.. sib baik dah tak byk lg kena baca. Elok abis je baca... melompat dia lari pegi dkt kita org yg lepak kt pintu berjemaah ni.   Pastu dia marah kita org sbb lari tinggalkan dia sorang2 .

Lps abis dr kursus tu member aku yg kena rasuk tu pun pegi la balik kg untuk berubat pulihkan semangat dia semula. Masa tu mcm2 han** ada. Mcm benda2 ni satu family plak. ada yg budak kecik (siap nyanyi lagu isabella lg tu.. ),  yg bersilat bapak dia kot (member aku yg kena ni budak s'wak siap terlepas lari pegi bersilat tgh2 hujan.), Mak dia agaknye member yg aku jaga tu kot. Tp budak s'wak tu yg paling teruk dlm ramai2 yg kena. Tp pengalaman bg aku benda ni pengalaman yg tak pernah aku lupakan sampai bila2.

Balas #103 cheerz\ catat

hehehe.. kesian kawan tu kene tinggal sensorang.. sama la cam yg jd kat umah abah dulu, seb baik member tu x kene cium kan???

diorang mmg ada gak yg berkeluarga... hangpa mmg terjumpa yg keluarga la kot no?

Balas #102 batricia\ catat

sori...saye dah edit dah...cubela bace...enjoy k??

Balas #105 pantangmundur\ catat

baru ingat nak soh pantang edit 1st post tu... baguslah kalo dah edit

Follow Us
Originally posted by batricia at 14-4-2009 11:22
pantang mundur,

saya nak sangat baca cerita u ni tapi post no1 tu langsung tak paham la sebab byk sangat guna shortform & ayat2 budak zaman sekarang. tak leh faham. kesian saya ni. harap sapa2 ...

tak pe..aku dah nasihatkan budak remaja ni..kita yg dah berumur2 ni..terkial2 nak baca...

cerita versi skema....

hai semua...hari ini aku nak sambung crite pasal member aku yang cantik tu yang nak di ambil oleh rakyat bunian...

ok...selepas sehari kejadian yang sebelum ni aku critekan, member aku ni (aku panggil LIL jela dalam forum ni, senang sikit) LIL ni macam dah ok sikit la...die macam tak lost or gone dengan tibe2..hati aku dah mule tenang disamping memanjatkan kesyukuran kepada Allah Taala, sebab LIL ni dah ok...

tapi, jangkaan aku jauh meleset... rupe2nya, Allah masih nak menguji LIL ni...kejadian ni bermula pada keesokan malamnya...

selepas maghrib, aku tengok LIL macam dah ok...aku ajak la die pergi jenguk member2 kiteorang yang duduk kat kolej laen...kolej kawan2 kiteorang tu kat bawah kolej aku...so, kalau nak pergi kolej tu, aku kene lalu tangga ar yang menghubungkan kdua2 kolej... (paham kan?) aku dengan LIL pon pergi la ke bilik2 member2 kiteorg, sembang2... sampai nak dekat pukul 10 malam ni aku pon rase nak balik...aku ajak la LIL balik...dalam mase nak balik tu. aku tjumpa membe lame aku...jadi aku bebual la kejap...tengah syok aku bebual, tbe2 baru aku perasan yang LIL tak de kat sebelah aku...

"Aduh....mane nak cari plak minah ni malam2 macam ni?" sambil menggaru kepale aku cakap dengan diri aku sendiri...so, dalam kegelapan malam aku cari ar LIL kat kawasan kolej tu, sampaikan kat kawasan2 semak pon aku cari....tak puas hati, aku balik bilik, cari kat bilik and kawasan kolej aku pulak...still takde lagi...aku kol LIL, ade orang angkat, selepas tu mesti putus...banyak kali aku cube, macam tu jugak...aku dah risau dah...sebab nak dekat pukul 11, aku tak jumpe LIL lagi...dalam hati aku cakap "mati aku nak jawab ape dengan mak bapak die ni kalau die hilang...."...

aku berlari balik ke kolej kawan2 aku tadi, aku mintak tolong dorang cari LIL same2 ngan aku...dengan berbekalkan lampu hp n cahaya bulan malam tu, kiteorg mencari LIL d serata ceruk n pelusuk kolej2 kat kawasan tu...still tak jumpe...aku dah mule nak bertawakal dengan Allah je...

tibe2, salah seorang kawan aku menjerit...
"NZ!!!! (NZ tu name aku~), LIL kat sini...!!"
korang tahu tak LIL kat mane???

LIL ade kat tangge yang menghubungkan kolej aku n kolej kawan2 aku tu...aku pon berlari la ke LIL...aku n kawan2 aku ni dah ade betul2 kat depan mate LIL...tapi 1 bende pelik berlaku....

LIL TAK NAMPAK KITEORANG!!!

Puas da aku goncang2 bahu LIL, panggil2 name die sume...tapi die langsung tak bagi responds kat kiteorang...instead korang tahu tak ape yang LIL react???

dengan masih berdiri and HP die kat tangan, aku nampak die dail nombor telefon aku....selepas tu die cakap...
"Isk...mane NZ ni...dahla banyak kali call tak angkat," sambil marah2 aku...
aku pon marah la die balik..."wei, kau ni biar betol? aku kat depan mate kau ni...yang kau nak telefon aku knape?"...tapi LIL masih react macam aku n kawan2 aku takde langsung depan mate die...

ni dah parah ni...last2 aku selawat banyak2, bace ayat2 yang sepatutnya, and tak semena-mena, LIL pengsan time tu jugak...kat tangge tu...and nasib kawan2 aku ade...kteorang pon angkat LIL bawa balik bilik aku....

sampai billik, jam pon dah pukul nak dekat 1 pagi...aku mintak tolong membe aku temankan aku malam tu, atleast ape2 jadi, aku tak sorang2 la...jadi malam tu alhamdulillah takde ape2, aku pon nak pastikan yang LIL dapat rehat jela...

besoknya, aku n kawan2 aku soal siasat LIL, ape sebenarnya yang berlaku malam tadi...LIL cite la....
"Tbe2 mase ko tengah bebual, aku nak pegila basuh muke kat paip tepi tu..selepas aku basuh muke aku, aku tengok kau dah takde...and yang peliknya, aku tak nampak ape2...mate aku nampak gelap je...takde lampu, takde ape2...so, aku jalan jela....aku taktau aku jalan pergi mane pon...pastu kau telefon...aku angkat, tapi aku dengar bunyi angin je...banyak kali pulak tu...sampai la satu mase tu, aku try call kau, tapi tak dapat...selepas tu, sedar2 je aku dah ade kat bilik"...

begitulah cerite kawan aku yang mane mate die dah ditutupkan dari dunia realiti...selisih je...mintak2 disimpangkan...

p/s: LIL sekarang dah sehat dah pon...atas sebab2 privasi, name sebenar terpakse dirahsiakan...

Reply #108 pantangmundur's post

hah...baru sedap baca....

Reply #108 pantangmundur's post

cite pantang ni mcm drama kat tv3 dulu..kalo xsalah anak pontianak.
maknanya mmg betul la kalo org ilang sekejap pastu jumpa blk dia kene sorok bunian...
xsangka pantang ade byk experience eh..

kolej baru...kisah baru...

last post aku crite pasal LIL kan? selepas kejadian tu semue, family rase risau sangat...so, family die decide yang dorang nak bawa LIL balik rumah,, duduk dengan family balik...so, LIL tak dapat meneruskan pengajiannya...aku pon dapat roommate baru...

semester seterusnya, aku dapat kolej baru...kolej tu terletak paling jauh dari bilik kuliah...ape nak buat...redha jela...kalau korang slalu bace post aku, ade 1 post ni aku penah crite macam mane ade sorang senior aku ni ajar macam mane nak pagar sesuatu tempat tu...

so next2 post ni aku akan crite tentang pengalaman aku dengan senior aku tula...aku panggil amy jela...senang nak crite...

ok...amy ni budak silat...wakil negare, memang terer la....tapi die slalu saket (yang mistik2 ni la)...kadang2 die tengah jalan balik dari kelas, nampak ssuatu atas bumbung terus pengsan (kadang2 llebam2 badan die sebab jatuh atas jalan tar, kat tangge dll)...kadang2 tengah tutup tingkap bilik pon tibe2 boleh pengsan...lagi 1, die tahu yang die akan kene setiap kali die rase sedih, kalau emosi tak stabil macam ade masalah keluarge or masalah denagn boyfren die...

melalui penjelasan Amy, die start saket sejak die form 4....ade orang suke die (seperti biase orangnye cantik) tapi die tak layan...yela, still skola lagi kan...tapi manusia ni kadang2 ati busuk...orang tu hantar bende yang bukan2 seperti santau dan bende2 yang swaktu dengannya pakai bomoh siam kat Amy...Amy kene serangan sangat teruk sampaikan die hilang ingatan 1 tahun dalam hidup die...dalam 1 tahun tu die hanya terlantar atas katel...berkat usaha keluarge die, macam2 usaha buat, Amy pon sedar setelah stahun...Amy sambung balik sekola  yang die ttinggal and die belajar silat (silat ni untuk ilmu batin pon ye gak)...

and die dapat sambung blaja dekat u yang aku blaja tu...cume 1 masalah die kesan dari die kene santau bomoh siam tu...die senang kene and nampak bende2 ni sume...

1 malam ni, die balik dari kelas, lalu sebuah rumah, terus pengsan...kebtolan aku ade d tempat kejadian, aku gune la ape yang telah diajarkan kepada aku dalam mimpi bserta2 ayat2 suci Al-Quran untuk menyedarkan die...masalah aku ialah kawan2 yang ade d sekeliling adalah sangat penakut sampaikan aku susah sangat nak bekerja...nak tak nak aku paksa kawan aku untuk pegang tangan2 die, sorang pegang kepale, and aku seperti biase pegang kaki...

ape yang aku buat ialah cube megeluarkan benda yang ganggu amy tu melalui kaki...so ddengan segala kudrat and dengan kepercayan sepenuhnya kepada Allah, aku tarik ibu jari Amy (slalu2 la tengok expose mistik kalau nak tahu mcm mane keadaan sebenar)....selepas aku tarik tu (dengan kepercayan bahawa benda tu telah ditarik brsame) aku letak tapak tangan aku ke lantai (pergerakan seperti mebuang ssuatu) dengan niat bahawa 'benda' tu telah dihantar ke tujuh lapisan bumi...(kalau korang penah tengok jangan pandang belakang, die gune jagung...konsep die same je...untuk memrangkap benda tu d ssuatu tempat supaya tidak lagi menganggu manusia~)....

aku buat teknik yang same beberape kali sehinggalah Amy sedar...tapi proses nak menyedarkan Amy tu agak sukar...kesian tengok Amy pon ade sebab die meraung kesakitan...terjerit trlolong sampai 1 kolej boleh dengar...jadi semenjak peristiwa tu, setiap kali Amy kene, dorang mesti cari aku and aku mule dapat nickname...budak2 panggil aku Bomoh Rugged...sebabnya, kadang2 aku tengah basuh baju (duduk kolej yang sume perempuan) aku pakai seluar pendek je...dorang boleh panggil aku emergency2 macam tu...kalau sempat, bolehla aku capai kain batik ke, seluar panjang ke...kalau takk sempat macam mane... so...sejak tu dorang panggil aku dengan gelaran tu...

tapi kisah Amy tak berakhir di situ..macam2 pengalaman yang aku takkan boleh lupe sepanjang aku tolong Amy...jadi aku akan post d mase hadapan....

p/s: aku macam lagi suke Bomoh Remaja je...walaupon dah tak berape remaje sangah neh~

ok ar tu,bomoh rugged.. ,
jgn lupa sambung citer yerk,pantang..

bagus cerita ni semuanya betul

Balas #112 z3t_ex\ catat

ok...malam sket lagi sambung...banyak sangat la program siang ni...

cite2 dalam ni semuanya bukan rekaan...semuanya benar belake...dari pengalaman sendiri...harap dapat sedikit sebanyak ilmu...

Originally posted by pantangmundur at 16-4-2009 15:30
ok...malam sket lagi sambung...banyak sangat la program siang ni...

cite2 dalam ni semuanya bukan rekaan...semuanya benar belake...dari pengalaman sendiri...harap dapat sedikit sebanyak ilmu...

aku pn ader skit2 pengalaman,
tapi takde 'kelebihan' mcm ko..

kekadang,dlm seram ade lawak gak pengalaman tuh..

bagus r pengalaman nko pantang. aku respct nko. 1 soklan. dlm pantang dok bdepan dgn situasi mcm tu, xde lgsung ker perasaan takut?

Balas #116 riesz\ catat

mule2 tu rase takut ar...memang takut sangat...lame2 dah biase macam tak kesah sangat...cume skang pantang macam phobia tengok cite hantu sebab cite2 hantu tu memang macam yang pantang penah experience...and mostly macam dalam expose mistik memang sebijik macam ape yang penah pantang lalui...

tapi kan, ade mase2 kalau pantang tak sedap hati or takut sangat, pantang memang jadi seorang yang teramat penakut...ade mase2 la...bukan selalu...

jom ar bkongsi pengalaman same2...mesti best...nak2 kalau ade lawak...kn?

Originally posted by z3t_ex at 16-4-2009 16:15

aku pn ader skit2 pengalaman,
tapi takde 'kelebihan' mcm ko..

kekadang,dlm seram ade lawak gak pengalaman tuh..

Reply #111 pantangmundur's post

aku dapat bayangkan..ko tengah cuci baju sedap2..tetibe ade orang jerit.NZTOLONG WEI TOLONG..adeh potong stim btol la...

ape2 hal..aku terkesima membaca part LIL x nampak korang,siap marah lagi ko tak jawab tepon..(psst,sane ade coverage tak? maksud aku kat alam sane)

NZ makin bes la bc post ko ni...serius aku ckp post ko yg 1st dulu bt aku x buka thread ko ni tp ari ni aku tgerak nk buka n baca even x paham sbb aku nk tau citer ko. skali aku masuk bhs ko dah brubah. lega....

tahniah la kat ko n smoga ko makin rajin nak mengepost citer kat sini. ko ni awal 30-an ker lewat 20-an?