CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pantangmundur

Pengalaman Tolong Orang (Mistik)+sket panduan dan tunjuk ajar-PantangMundur

Balas #117 pantangmundur\ catat

ehh.. pantang pon leh takut ker..

Balas #120 lindasam\ catat

saye sebenarnya pertengahan 20-an...agak tua ar...

Balas #121 halimi78\ catat

takot wooo....mase tue dahla muda, banyak  lagi benda yang takde di dada ni...

tapi pantang tak tahu la ape nasib pantang sampaikan selalu terlibat dengan perkare2 mistik ni...emak marah tau...die tak suke...  tapi kesian tengok2 budak2 yang saket tu...tak salah kan kalau tolong....

Balas #123 pantangmundur\ catat

bagus apa tolong org.. biasala.. mak mesti risau.. sbb bila kita tlg wp niat kita ikhlas takut nanti ada yg berdendam sbb kita menghalang dia.. tu sbnrnya yg drisaukan.. me faham coz last time me pon kene badi sbb bawak member g berubat.. xde la teruk... tp terasa hampes la jugak..

sebelum terlupe....

ok...sebelum aku crite yang selanjutnya mengenai kisah Amy, aku ade lagi 1 crite...antare pengalaman aku la...

crite pasal aku pandai bende2 mistik ni merebak dengan cepetnya di tempat aku belajar...sampaikan ade sorang budak ni, name die Dia datang kat aku...

"NZ, boleh tak aku nak tumpang rumah kau... aku takut la tinggal kat kolej aku dengan kawan2 aku yang laen (Dia ni duduk kolej laen sebenarnye)...aku dengar kau pandai gak benda2 mistik ni...kan?" Dia tanye aku...

dalam hati aku bkkata, "ergh...kes baru lagi nampaknya " (kalau buat bisnes mesti aku kaya~ hahaha...gurau je)

aku tengok la Dia ni...tengok dari luaran memang macam biase takde masalah ape2...aku pon tanye la ape masalah die...die pon buka stokin tunjuk ibu jari kaki die...aku terkejot gler...

"Astagfirullahalazim...macam mane boleh kene macam ni skali?"
korang tau tak knape aku terkejot?????IBU JARI die lebam gler!!!! warne kelabu nak ke hitam kalernye...tak pernah aku tengok kes macam ni....

selidik punye selidik, rupenya die ni dapat SAKA RIMAU...yang macam dalam waris jari hantu tu...tapi masalahnya die ni tak tahu nak gune SAKA ni (bukan sebarang orang boleh menanggung ilmu ni sume)...

so, setiap kali maghrib die akan jadi macam rimau...series...aku tengok dengan mate kpale aku sendiri...aku mule2 takut gak, tap aku try la hadapi segala yang mungkin....yang pasti cume 1...yakin dengan segala kuasa Allah, semuanya akan baik...selepas tu, seminggu die tdo rumah aku...Alhamdulillah...sepanjang seminggu tu die ok...selepas magrib ajak bace doa same, kadang2 bace yasin, semuanya ok...so, Dia decide nak balik kolej die...

yang peliknya, biler die balik kolej die balik, die menjadi...makin teruk die menjadi dari sebelum ni...nak taknak kene panggil family die suruh bawa pegi berubat...1 semester jugak la die berehat untuk berubat...jadi aku tak jumpe die nak dekat 1 semester lamenye...next semester aku jumpe die balik, Alhamdulillah aku tengok die dah sehat...tapi, rupenya benda laen pulak jadi...1 hari tu, aku ttinggal nota, aku balik la kolej aku....

mase aku nak pegi kelas balik, aku nampak Dia tengah terduduk kat foyer kolej die (kolej die depan kolej aku)...mase tu ade sorang budak skali ngan die...aku pegila kat Dia...yela, nak tanye khabar...

Beberape langkah lagi aku nak sampai kat Dia, tbe2 Dia menjerit sekuat hati....

"Jangan bagi die dekat dengan aku!!!!!! Aku taknak die!!!! Suruh die pergi dari sini....!! Suruh die berambus!!! Aku taknak tengok die!!!" Dia menjerit2 macam kene histeria...(macam aku ni hantu pulak... )

dalam hati aku, "Aduh!!! Sudah...budak ni kene lagi ni..." aku peduli ape Dia menjerit...aku pon pergi kat Dia....buat ape yang patut...aku buat sorang2 sebab sume budak kat situ jadi pemerhati je...semua tak berani....bayangkan aku sorang2 kat foyer tu btungkus lumus tolong Dia...(aku dahla ade kelas mase tu~)...tapi takpela...kawan tengah susah, aku tolong la...

tak lame lepas tu die sedar...dengan terpinga2 Dia tanye..."Eh NZ...knape kau kat sini??? ape yang berlaku ni....?Knape aku kat sini???"

aku senyum je...aku cakap..."Ko tanye kawan kau ni...aku dah lambat la...aku ade kelas ni...ape2 berlaku, kontek aku ye..." then aku salam die, n trus blah pegi kelas....

p/s: orang nak kene ni bukan tahu waktu pon...

Balas #124 halimi78\ catat

sepanjang tolong2 orang ni, pantang tak penah la kene tempias ape2...cume selepas tolong orang, pantang akan rase penat gleer, takde kudrat lagsung n macam nak pitam....

nak tahu tak nape jadi macam tu...ade sedikit penjelasan untuk ni...

selalunya, kalau seseorang dirasuk atau kene, orang tu takkan ade tenaga untuk lawan 'benda' tu....jadi,, untuk mengelakkan orang yang kene tu dari terus lost atau pengsan, sesape yang tolong tu selalunya akan pegang tangan orang yang saket tu...and selepas tu orang tu kene niat yang die akan bagi tenaga die kepada orang yang saket tu...tapi benda ni takkan terjadi kalau orang yang saket tu tak percaye yang die akan mengambil tenaga orang yang die pegang tu...and percayela, sape yang tolong orang saket, mesti akan rase penat gler sebab secare teorinya, tenaga die telah diambil....tapi sekali lagi aku nak ingatkan, semua ni takkan berlaku tanpa kekuasaan Allah...

and korang penah tengok or bace Mutiara Naga (dragon ball) tak? kan goku selalu buat bebola dari tenaga segala hidupan...sebenarya kite pon boleh buat (cume bukan dalam bentuk bebola la)... aku kalau terlampau penat, (lepas tolong orang la) aku akan duduk bersila, dengan tapak tangan atas lutut, tenangkan diri, dan pikir aku menyerap segala tenaga yang ade d alam semesta ni...tapi ni semua teori aku...aku takde bukti untuk ni semua...so, kalau ade sape2 rase ade yang tak kene tolong tegur...and sape ade saintifik explanation, plz bagitahu...

thanks...appreciate sangat2....

p/s: lagi 1 mak marah sebab die takut pantang akan terleka and menyimpang...tu je...

Follow Us

Balas #126 pantangmundur\ catat

sbnrnya ada surah2 yg boleh damalkan dlm bilangan tertentu, insyaAllah tenaga akan pulih.. hilang rasa penat.. tu rahsia mcm mana org dulu2 leh sustain tenaga dia utk keje siang ari n beramal waktu mlm..

Balas #127 halimi78\ catat

owh...ape ye surah2 tu...
thanks for the info...

Balas #128 pantangmundur\ catat

sowi.. x brp ingat.. dlm kombinasi.. setiap satu 40x.. fatihah, alfiil, n 2/3 surah lg..

Originally posted by pantangmundur at 5-4-2009 18:02
Salam sume...atas galakan korang, aku buka thread baru untuk cite serba sedikit ttg pengalaman aku...
bagi yg br masuk thread ni, korang boleh refer kt thread  Misteri, Paranormal & Sakti ( Myst ...

thanks for the great info pantangmundur!!! :handshake::victory:

best la cite ko pntang...ko still study lagi ke skg????bgtau je lah name kolej kat tmpt ko blaja tu...aku x-uitm arau gak...nk gak tau...hmm yg psl budak kne rogol pak gad tu, memang betol ea....aku ingt kan memain...sbb mase aku study sane aku amik dgree...so xamik port sgt citer2 budak2 diploma ni...bg aku tu sume mcm rumous pak gad...sbb nk elak bebudak kua mlm2 bute...biase lah...dah senior time tu...tau nk study je...

Balas #130 kiblatku30\ catat

u r welcome...keep in tuning k? thanks for all the support....appreciate sangat2...

Balas #131 saga2717\ catat

yang pasal pak guard rogol budak tu kat beringin...otai hantu ade kat mayang...kat belakang siding tu perkampungan bunian yang aku penah cite tu....n pokok2 depan cendana tu sume tempat pontianak bergayut...  

lupe lak...aku dah meninggalkan arau nak dekat 3 tahun dah...sekarang dah habes belaja dah...

[ Last edited by  pantangmundur at 19-4-2009 00:15 ]

yes..teruskan bercerita..i loike!..

berbalik kepada crite AMY...

ok...selesai pengalaman crite aku ngan Dia...aku nak sambung balik crite aku tolong Amy...untuk freshkan ingatan korang semua, baek korang bace yang last post aku pasal Amy...

masuk semester last aku kene pindah kolej lagi...aku kene duduk kolej dahlia...(kalau sesape tahu kolej tu kat uitm arau )...dapat tingkat paling atas sekali...penat woo...and kolej tu paling banyak gangguan masalah bekalan air....pressure low, sebab tu air tak sampai... (eh, ni nak crite pasal mistik ke crite pasal kolej ni? ~ tapi ade kaitan ni semua...sabar...)

critenye bermule begini...1 hari ni Amy datang kolej aku, nak tumpang billik kawan aku...(Amy duduk kolej yangsebilik sorang je..)... die macam tahu yang emosi die tak stabil, so, die taknak ambil risiko, die tumpang la bilik kawan aku, merangkap jiran 1 floor aku...

tibe2, mase aku tengah lepak2 kat bilik (pakai seluar pendek beb mase tu...aduhhh) membe aku datang...dengan cuak gler...tercungap2 (sebab berlari) menjerit2 cari aku...

"NZ!!!!! x15...!!!!!" aku tercengang..."ape hal lagi ni...aduiii"...aku tanye...budak2 tu kuang asam tau....taknak jawab...dorang suruh aku cepat....aku tak sempat nak capai long pants pon...aku pon bergegas la berlari ke bilik kawan aku tu...

sampai2 bilik kawan aku tu aku tengok Amy da terjelepok kat tepi tingkap...pengsan...aku cepat2 beristighfar...pergi kat Amy...Amy pengsan...memang tak sedar langsung...aku suruh kawan2 aku pergi cari air isi dalam baldi (lupe nak bagitahu korang, aku ade belajar dari seseorang, biler nak mengubat seseorang kene letak 1 baldi/ mangkuk/ gayung air kat tempat oraang yang kene tu, tapi air tu mestila diletakkan d tempat yang tinggi di tempat kejadian)...mase tu plak kolej aku takde air (kan aku da cakap tadi, memang ade kene mengene~) jadi...mase tu aku tinggal Amy berdua je dalam bilik tu...

aku pon pergi ke Amy...aku tengok mate die tertutup (yela, kate pengsan~)...tak lame selepas tu, Amy bersuare (tapi suare die macam ke dalam sikit, mcm suare laki)...
"Assalammualaikum..." aku terkejut...aku tak jawab soalan tu...aku belajar ilmu ni, dorang kate jangan senang2 jawab soalan, kalau tak tahu kite deal dengan siape...aku diam...Amy bersuare lagi...
"Assalammualaikum..." aku masih senyap...selepas tu Amy bersuare balik....
"NZ (die panggil name aku)"...aku punyela terkejut gler, sebab macam mane die tahu aku yang masuk, padahal mate die da terpejam, and aku masuk selepas die pengsan...bdebar gler aku mase tu...Tuhan jela tahu ape yang aku rase malam tu...dahla tinggal aku berdua je dengan Amy...kawan2 aku ni pergi cari air pon lame betol...

selepas tu Amy sambung lagi...die cakap...
"NZ...jangan risau...saye ni penjage Amy..." dalam ati aku berkate2..."aduh...penjage plak...ape hal ni"....aku tak penah jumpe situasi macam ni tau...

"NZ...saye nak kamu ambil seteguk air kosong, kemudian kamu semburkan ke belakang tengkuk Amy ni....buat sampai die sedar... selepas tu kamu buat seperti yang macam selalu kamu buat" Amy mengajar aku (sebenarnye penjage Amy)...

tak lame selepas tu kedengaran tapak2 kaki berlari2 anak balik...akhirnya kawan2 aku sampai...aku da menggigil da sorang2 dalam bilik tu... aku pon suruh dorang letak gayung air kat atas almari...selepas tu aku buat la seperti ape yang disuruh tadi....

mase 1st aku sembur belakang tengkuk amy, die menjerit punyela kuat...bgegar jantung aku ni rase...aku buat lagi sampai Amy separuh sedar...biler Amy da sedar sikit, aku suruh la ade 2-3 orang kawan aku bace Fatihah and ayat kursi... (aku dalam keadaan tak suci mase tu...)

tapi korang tahu tak ape yang kawan2 aku buat???

sambiil menggigil2, hampir semua ayat Kursi tu dorang bace terbalik!!!! ade ayat belakang di bacenye dulu, ayat depan d bace ke belakang...tunggang langgang!!! aku tepuk dahi je...last2 aku suwo dorang buka yasiin, bace ayat kursi tengok yasin...

tak lame selepas tu, aku pon buat part aku, Amy kembali sedar...die tercengang2 tengok ramai kat sekeliling die...

ktorang kasi die rest sikit, tak lame selepas tu, macam2 ktorang tanye...

Amy bgtahu...
Die ternampak 1 lembaga hitam kat tingkap bilik tu...terus die pengsan selepas tu...and sedar2 je die da kat katel and kawan2 da kerumun die...

aku tanye la pulak pasal penjage die tu...Amy cakap, die terpakse ade penjage sebab die maen silat...rupe2ny, bler die lawan silat, die bukan berlawan dengan lawan die je...kalau lawan die ade penjage, die akan kene teruk dibantai dari segi rohani oleh penjage lawan die tu la...sebab tu die terpakse ade penjage juga...and penjage die bukan calang2...dari keturunan wali songo...aku terkesima dengar crite Amy...

and semenjak hari tu, aku dapat teknik baru untuk menolong orang yang aku praktikkan sampai ke hari ini...

pade aku ni antarre pengalaman aku yang paling menarik...korang rase?

p/s: nasib la sape yang kuyup kene sembur dengan aku tu...

Reply #135 pantangmundur's post

salam pantang...
.bagusnya pengalaman pantang ..arituh nak paham cete yg terawal siap type semula kat wordpad...

Mmg interesting pengalaman yg pantang alami ..harap2 terus gigih bercerita...

:victory:  pantang...setiap kali pantang tolong orang..pantang dapat ilmu n teknik baru.. macam penceritaan pengalaman Tamar Jalis gituw.

p/s: haku pun dah melekat dh melekat kt benang ni..

:kiss:  pantang thanks 4 sharing

pantang...ada masa citer laa lagi ye....

Originally posted by pantangmundur at 17-4-2009 22:06
sepanjang tolong2 orang ni, pantang tak penah la kene tempias ape2...cume selepas tolong orang, pantang akan rase penat gleer, takde kudrat lagsung n macam nak pitam....

nak tahu tak nape jadi ...

pantang , memang betul menda ko cakap tu
tapi leh je nak elak dari kena curi tenaga ... sebab tu di suruh membuat pagar sebelum memulakan apa2
paling mudah selawat agung 3x
tapi yang shiri biase pakai ayat "sumon bukmon"
dada kawasan penting kena jaga ...

shiri pun x berapa pandai sekadar bercerita ape yg shiri pernah lalui
kalau ada tambahan sila la ...
andai tersilap maaf banyak2

Originally posted by shiri at 19-4-2009 13:01

pantang , memang betul menda ko cakap tu
tapi leh je nak elak dari kena curi tenaga ... sebab tu di suruh membuat pagar sebelum memulakan apa2
paling mudah selawat agung 3x
tapi yang shiri ...

selawat agung tu amenda shiri?