CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jellypuff

TERATAK SEMBANG

Originally posted by Nurina at 14-4-2009 08:03
salam selamat pagi......
pagi yang cerah....
nape ek bangun tido badan sakit2
u olls ada x amik supplement
meh criter ckit, apa supplement yg ok...

B x sker makan ubat.. yang terpaksa makan (kalau sakit) pun B kengkadang ngelat.. inikan pulak nak ambik supplement.. memang x akan ada punya.. hehehehe

Originally posted by Nurina at 14-4-2009 08:18

laksa kat utara mmg best kan
org kata dia org pakai belut...
betul ker ?  

x semua kan?  kalau nak boleh order tapi kalau x mintak depa bagi yang biasa nyaer.  kata orang laksa belut sedap giler.. btul ke?

Originally posted by Nurina at 14-4-2009 08:19

lautan api sanggup ku renang
inikan pulak jalan kaki .....

allaaahhhh, dulu tu, apa sangat la pudu-sogo... tambah2 jln ngan partner... klu suh balik kampung jalan kaki pun sanggup   cinta punya pasal... ahahahahha

Originally posted by Nurina at 14-4-2009 08:22

ayoyo B....
klu guna downy tu bole licinkan baju
dah berkontena nina beli B....

eh katanya boleh la... baru jew tengok iklan dia tadi.. sampai anak dia kata : skarang baju yang dibasuh boleh trussss dilipat... gitew la lebey kurang...

Originally posted by Nurina at 14-4-2009 08:03 AM
salam selamat pagi......
pagi yang cerah....
nape ek bangun tido badan sakit2
u olls ada x amik supplement
meh criter ckit, apa supplement yg ok...

bagus info ni..kut sapa ada pengalaman baik juga kongsi..

dulu saya jarang makan benda2 cenggini...disiplin kureng.....haha

now dah start makan majun MAB je..itu je berani makan....so far ok la...stamina mentain selain merapatkan apa yg longgar *tak tau la pulak kan..haha tp yg perasan mmg tak sakit2 kaki dah *saya sakit urat belakang kaki nih sejak mengandung ank pertama lagi...now lega sikit lah...

Originally posted by Nurina at 14-4-2009 08:13 AMakaktime keje dulu slalu lah wat perangai ni...tp dh x keje ni x brani dahkang hb cop pemalas plakdia slalu sebut ayat ni tau "unta padang pasir pn x malas mcm awak" statement n ...
adui, lazer sama mcm asben saya...tp kalau dia ckp mcm tu, sayabalas je balik minta dia tolong..tp jarang sangat la..boleh dikira...part lipat melipat nih, dia mmg tak buat la...apa lagi jemurkain....tp mmg saya dh bagitau kat dia, part membasuh mmg saya rajin...partmenjemur pun saya rajin..part mengutip kain pun rajin.tp partmelipat...mmg kureng sket....nak tak nak lipat la juga...saya x adamaid pun....rasanya dia pun faham....walaupun dok rumah, penat woo....celik matakeje..keje...keje...tp tak kurus pun...siap bagi pesanan: Lepas kutip tu lipat aje terus....hehe mmg buat mcmtu..tp kadang2 bila nak keluar tu, saya letak je dlm bakul....bila dahletak ni la, nak melipat tu asik tertangguh..lagi2 bakul tu dok tingkatatas...

Follow Us
Originally posted by Nurina at 14-4-2009 08:15 AM

pegi jgn x pegi....
tp mmg kena wat duit banyak2 tau...
baru ar namanya cuti2 m'sia...

betul betul betul.....................

Originally posted by Nurina at 14-4-2009 08:16 AM

teringin gak nk beli kat ariani tu
tp rasa cm x sesuwai lah....
cm bazir2 duit....
lain lah klu dapat duit terpijak   

tudung jenis ni ikut musim.............

actually saya suka lagi bawal....bila2 boleh pakai....selagi tak koyak...

Originally posted by Nurina at 14-4-2009 08:18 AM

laksa kat utara mmg best kan
org kata dia org pakai belut...
betul ker ?  

ada sesetengah tempat kut...saya pun tak pernah merasa...tak reti makan belut...tp dorang kata sama je rasanya macam ikan kan....rasa di Kuala Kedah kut senang dapat...hehe

biasa org skang pakai ikan kembung/sardin dan lain2 yg senang dapat...tu pun sedap....nyum nyum..

Originally posted by Nurina at 14-4-2009 08:19 AM

lautan api sanggup ku renang
inikan pulak jalan kaki .....

zaman gila-gila waktu nih...........

penah tak naik sambela kat The Mall tu?? wakakak tak tahan tul....naik je benda alah tu, balik muntah2....pening kepala tak sudah....naik plak bas mini yg penuh mcm sardin tu...ayoyo lagi la menyumbang kepada kemuntahan....huk huk

Originally posted by Nurina at 14-4-2009 08:20 AM

hb kan ada....
x pun anak2 pjan pun ada 3 kan...
gunakan lah khidmat derang....   

dorang tak pandai lagi............lagipun kan, sorang pegang camera tu...abis la berebut2 masing2 nak pegang...dh byk kali jatuh tu....siap nangis2 tu masing2 nak...........

Originally posted by GabriellaMendez at 14-4-2009 09:26 AM

allaaahhhh, dulu tu, apa sangat la pudu-sogo... tambah2 jln ngan partner... klu suh balik kampung jalan kaki pun sanggup   cinta punya pasal... ahahahahha

adeh...tergelak baca nih.................betul la tu..balik kg jalan kaki pun rela...................abis la KL tu pusing jalan kaki jek......

Originally posted by GabriellaMendez at 14-4-2009 09:24 AM

x semua kan?  kalau nak boleh order tapi kalau x mintak depa bagi yang biasa nyaer.  kata orang laksa belut sedap giler.. btul ke?

di sini, area Tumpat amat terkenal dgn sup belutnya...belut goreng la...hingga ada 1 restoren ni mmg jual makanan berasaskan belut lah....pernah masuk TV3 atau Jalan2 cari Mkn tak silap saya..tp saya tak pernah pergi....asben je yg selalu pergi dgn customer dia....dia kata sedap..entah la....

ok...nak sambung mengait pulak....ada lagi 8 lai alas pahar nak kena siapkan...buat sikit2 ni....lenguh dah bahu ku........

Originally posted by pjan at 14-4-2009 09:32
adui, lazer sama mcm asben saya...tp kalau dia ckp mcm tu, sayabalas je balik minta dia tolong..tp jarang sangat la..boleh dikira...part lipat melipat nih, dia mmg tak buat la...apa lagi jemur ...

B memang x pernah mintak hubby tolong basuh or lipat baju walaupun hubby slalu gak nak tolong tolong... sbbnyear, x seswai langsung B ngan cara hubby... semua baju campur - towel, jeans, baju putih, baju kaler... office wear B pun masuk washing machine jugek.. adoooiiiii... tuh kengkadang, kalau B tengok baju2 lain macam jer, B taw la dia dah marathon basuh baju.  sidai pun camtu, senget sana sini.. hehehehe.  kesian plak kan hubby, dia nak tolong, tapi B lebeh rela klu dia x tolong...

Originally posted by pjan at 14-4-2009 09:36

ada sesetengah tempat kut...saya pun tak pernah merasa...tak reti makan belut...tp dorang kata sama je rasanya macam ikan kan....rasa di Kuala Kedah kut senang dapat...hehe

biasa org skang ...

B klu masak laksa guna ikan selangat... yummmmmmmmmmm

Originally posted by pjan at 14-4-2009 09:45
ok...nak sambung mengait pulak....ada lagi 8 lai alas pahar nak kena siapkan...buat sikit2 ni....lenguh dah bahu ku........

rajin nyea pjan mengait.. alas pahar ya?  B nie x patience la  ... memula memang bersemangat... tapi alas meja selai pun susah nak siap... sampai benang pun leh tuka kaler... adeeeh

Reply #208 GabriellaMendez's post

boleh percaya ke iklan tu hehehe

Originally posted by jellypuff at 14-4-2009 11:51
boleh percaya ke iklan tu hehehe

ekekekeke... nama pun iklan, kan?  harus krew terhegeh hegeh menenyeh seterika kat atas baju nak nampak licin....

selamat tengahari semua..