CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamasyairah77

langsir kat mana murah?

Reply #32 PahBedah's post

la... ye ke??? Lain kali Pah bedah check lah balik... suh depa pengang tengok dr atas smp bawah ok tak.. kalau tak ok suh diaorg buat balik. Ckp le ngan diaorg Pah Bdah ni duduk jauh so nak kena tengok elok2 karang kalau tak elok takkan nak dtg balik..

Benda2 cam nih kena le check balik... kata 1 jam nyer jahit memang ler ...

Originally posted by Mas916 at 19-4-2009 21:09

tlg jawap....

susah jugak, kalau yg tak biasa area Lunas ni...
kilang dia jlan nak ke Sungai Ular.
ada kilang2 kecil sebelah kiri jalan...dekat2 Taman Sri Aman kalau tak silap.

ye.. mmg payah jugak, sbb ummi yg dok lunas pong x tau sebenarnya kat mana kilang nih sehinggalah ada kawan tunjukkan jalan..

ni ummi bagi alamatnya.. kebetulan p kilang tu ari jumaat lepas.. lepas penat beli langsir, boleh beli kacang dan maruku kat sebelah kilang tu.. ader kilang kacang dan maruku.

ENTERTEX (M) SDN BHD
1020 Jalan Makmur 3/7
Taman Perindustrian Makmur
09600 Lunas, Kedah
Tel: 04-4843466, 4843754, 4849853
Fax:04-4843470
email: entertex@tm.net.my
contact person Miss Lee
012-4387027

nnti ummi terai kalo ummi boleh pastekan map dier..ye

ari tu ummi p kain bunga2 mcm yg baby iman wat langsir (pinjam gambaq ya)

cuma RM5 semeter.. rambang mata ummi.. pa'kal x bole beli lagik sbb ader 3-4 jenis kain yg spare utk wat langsir x terbuat2 lagik.. hikhikhik

Originally posted by mangkuk_ayun22 at 20-4-2009 11:39 AM
la... ye ke??? Lain kali Pah bedah check lah balik... suh depa pengang tengok dr atas smp bawah ok tak.. kalau tak ok suh diaorg buat balik. Ckp le ngan diaorg Pah Bdah ni duduk jauh so nak kena  ...

Betul tu. Kiter kena la check balik langsir yg kiter tempah tu. Aritu pun, masa tempah langsir untuk kat nilai ni untuk langsir tingkap 2 panel, mula-mula dia cakap kain tu cukup utk 2 panel. Pastu bila dah siap, tengok macam pelik jer langsir tu, sebab rasa memang kain tu macam sikit sangat utk langsir tu, macam flow langsir tu cam sikit sangat. Bila hubby argue ngan tokei tu, hubby cakap buruk la cam ni. Pas tu dia bengang agaknyer, dia tambah lagi kain utk flow tu free of charge. So kitaorang balik, senyum lebar ler, leh dapat harga murah ngan kain banyak tu. Ha ha ha. For your advice, kalau you jenis yg pandai jahit, atau dah biasa beli langsir mahal, takyah la nak tempah kat nilai tiga ni, sebab kualiti memang jauh la bezanyer. Macam I, tak kesah sangat pasal kualiti jahitan. For me yang penting kualiti kain dan paling penting sekali murah dan cantik.

Originally posted by siefay21 at 20-4-2009 14:14

Betul tu. Kiter kena la check balik langsir yg kiter tempah tu. Aritu pun, masa tempah langsir untuk kat nilai ni untuk langsir tingkap 2 panel, mula-mula dia cakap kain tu cukup utk 2 panel. ...

siefay21....

i agree with u. dulu masa memula dulu laa (sebelum terer jahit langsir and bukak kedai sendiri), saya pernah tempah kat nilai3 untuk yg kat bawah aje (living hall, dining hall ngan bilik maid). Bilik maid ngan dining jahit bodo2 jerr. Living lak ada kepala (3 panel sliding). Mmg kualiti dia orang out sebab bila balik pasang, hampehhh.....buruk jerr. Herot berot. Nak jemput kengkawan (masa tuh nak buat housewarming) pun rasa malu. Tapi gantung gak laa dah beli. So, rasa tak puas hati sesangat bila tengok langsir tuh, terus ambik kelas jahit langsir kat Campbell. Bila dah belajar jahit nih, baru kita tahu macam mana ukuran yg betul, jahitan yg betul. So dah experience macam tuh, seboleh2 saya tak nak pengalaman dulu happened kat customer saya. Dan kata2 siefay21 pun ada betul nyer...bila kita dah biasa tempah yg mahal dan cantik, seboleh2 jgn laa kita pegi yg murah sebab yg murah tuh belum tentu kualitinya ok.....dan yg mahal tuh pun belum tentu kualitinya pun ok.....so, kena pandai menilik....hanya jauhari yg mengenal manikam.

hai sume....saye nak beli langsir tok katil tiang..leh tolong x...time kasih..

langsir kat rumah saya sepupu yg jahit. dia bawak saya pilih kain kat nagoya greentown mall ipoh.
saya nak tiap2 biliik - master, anak2, dapur & hall lain2 stail. memang variety ler jenis & corak langsir kat rumah saya.
beli langsir je tak ingat dlm rm1200+ kot, peh tu upah jahit dlm rm500+ termasuk pasang rod + drill.
abang dia pulak buat wiring + drill, masuk semua sekali dlm bill, semuanya tak sampai rm2k tapi memang puas hati ler.
bukan sebab my cousin tapi memang dia capable & buat biz ni kat rumah dia di tambun.

[ Last edited by  buahcinta at 23-4-2009 20:11 ]

Follow Us
Originally posted by mrsaafifi at 20-4-2009 12:37

ye.. mmg payah jugak, sbb ummi yg dok lunas pong x tau sebenarnya kat mana kilang nih sehinggalah ada kawan tunjukkan jalan..

ni ummi bagi alamatnya.. kebetulan p kilang tu ari jumaat lep ...

kalau dari pekan lunas..payah dak nak cari kilang ni...buleh bagi check point atau landmark dak...kalau kata saya dari bertam..lalu ikut tasek geluoq..jumpa simpan hala ke lunas...senang dak???? sampai ke kedai kain lim sebelah capati abang dah ka?

Originally posted by haruki_naoki at 24-4-2009 01:03

kalau dari pekan lunas..payah dak nak cari kilang ni...buleh bagi check point atau landmark dak...kalau kata saya dari bertam..lalu ikut tasek geluoq..jumpa simpan hala ke lunas...senang da ...

kalo dari tasek gelugor.. lalu jln ara kuda kan..

smpi di pekan lunas (btul2 pekan lunas) ada traffic light.. amek simpang ke kiri (arah ke pdg serai).. slps dari balai polis lunas jln tu mcm ada simpang Y (sbenarnya simpang ke kanan tp simpang tu betul2 di selekoh).. kalao terus (Y kiri) ke pdg serai.. amek Y kanan (ke pkn sgi seluang).. jln terus smpi jumpa kawasan kilang (di sebelah kiri).. sblh kanan adalah taman perumahan.. masuk kawasan kilang tu.. carik lorong nombor tiga.. kilang tu berhadapan dgn kilang buat kotak dan bersebelahan dgn kilang maruku & kacang..

petua: kalo dah smpai pekan sg seluang.. traffic light simpg 4, ada masjid di belah kiri, maknanya anda sudah terlepas kawasan kilang tu..

boleh check kat google earth atau wikimapia utk dpt mapping yg lebih jelas.. ummi nak tempek kat sini x berkesempatan.. line sini slowwww gilerrrr

ps: ummi boleh bwkkan p tmpt tu dgn syarat pd hari jumaat shj @ slps opis hour.. hehehhe

Originally posted by mrsaafifi at 24-4-2009 09:54

kalo dari tasek gelugor.. lalu jln ara kuda kan..

smpi di pekan lunas (btul2 pekan lunas) ada traffic light.. amek simpang ke kiri (arah ke pdg serai).. slps dari balai polis lunas jln tu ...

tq ummi..siap nak tlg bawak tunjuk jalan...ummi dok dekat ka...saya try cari dulu...kalu tak jmpa..saya mntk tlg...

Originally posted by haruki_naoki at 24-4-2009 11:23

tq ummi..siap nak tlg bawak tunjuk jalan...ummi dok dekat ka...saya try cari dulu...kalu tak jmpa..saya mntk tlg...

ummi mmg dok dkt.. betul2 kat pekan lunas tuh.. so kalo ader masalah nak carik kilang tu mmg boleh bgtau kat ummi (in advance please)..kot2 ummi free boleh bawak p sana terus)..

nilai 1 murah gak

baru balik dari jakel JB....langsir cantik2...aku buat utk 2 sliding door...2 day curtain utk sliding door...satu blind utk dapo...7 tingkap 3 panel baru 700 lebih...siap upah skali

Reply #38 Iman_Baby's post

salam Iman,
nak tanye, kalau langsir pattern speerti di bawah (yg berlobang2 bulat2, x tawu nak panggil ape ), untuk tingkap mengunjur ala perancis (total 4 panel) n tingkap 2 panel, 2-2 tingkap dgn ketinggian 3m, agak2 berapa rm u quote? x penah tempah langsir, so xde idea langsung harganye
sekian macehhh..

Originally posted by opie5662 at 3-5-2009 00:35
baru balik dari jakel JB....langsir cantik2...aku buat utk 2 sliding door...2 day curtain utk sliding door...satu blind utk dapo...7 tingkap 3 panel baru 700 lebih...siap upah skali

owh..opie kat JB ker?
nilam pun kat JB...tapi lum penah singgah jakel tampoi tuh tgk2 kain baju/langsir.
ada kawan kata ok kat situ....bli kain + jahit skali.
kalo harga berpatutan...bolehlah nilam round pas nih.

Originally posted by nilam_puri82 at 4-5-2009 01:24 AM

owh..opie kat JB ker?
nilam pun kat JB...tapi lum penah singgah jakel tampoi tuh tgk2 kain baju/langsir.
ada kawan kata ok kat situ....bli kain + jahit skali.
kalo harga berpatutan...bol ...

nilam..opie dok pahang...tp sbb sale cam tuh kene turun JB jugak sbb kat jakel segamat or KL sale 80% je...lg pon kitorg mmg dah biasa amek kat jakel..hubby kalau dapat tender fabrik or karpet, mmg amek kat jakel..dah le harga mmg murah...pas tuh mintak diskaun lagi kat tokei die..hihihi

saya suka beli kain langsir di nagoya

[ Last edited by  veegirl at 4-5-2009 10:14 ]

Balas #56 veegirl\ catat

kat nagoya kain langsir cantik2 gak..byk pilihan..mama punya baru siap..utk master bedroom je...

Balas #48 mrsaafifi\ catat

umi...saya dgn akak2 pun melilau gak aritu...siap tanya macik2 yg jual goreng pisang depan taman tuh...

me pun tgh survey langsir nie..huhu dah bertahun x bertukarr..

langsir kat nilai 1 ada yg ready made tak..? macm..lepas kita pilih kain..pastu suruh jahit..lagi 2 jam dtg amik..bole tak?