CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamasyairah77

LOAN GOV

wawa77...kes awk tu mcm kes mama...x lepas buat loan klu nama pemaju ada lg kt geran tu...tp ada penyelesaiannya...kena isi borang 14 A atau B..x ingt laa...mama dh sign snp bulan 4 skrg ni baru settl ...
mamasyairah77 Post at 22-12-2009 13:43

brp rege umah sampai kena bayar 11k tu ?

yukitada...285K...

pengalaman aku beli rumah alhamdullilah.... takder masalah submit jer pastu lulus.. dalam sebulan dua semua setel kot... tapi takder la penin... bayar lawyer utk perjanjian Gov ngan kita dlm 3500 jer... utk perjanjian dgn pemaju free(ditanggung oleh pemaju)...  aku rasa senang sebab beli umah baru kot dan kontraktor tur dh ada rekod kt Bhgn pinjaman...majoriti kawasan perumahan tur pun org gomen jer yg beli jadi senang nk deal... skrang payment dh kuar 35%... takder interest pun setakat nih... kalau gov lmbt byr memang ada interst iaitu lepas 21 hari ... tapi aku tgk cepat jer diaorg byr so tak perlu nk push sgt... bagi rumah second aku takder pengalaman so no komenlah...

rumah zaza nak beli ade prob la puloks....owner tak tukaq nama dia lagi...still nama pemaju...pemaju pulok tak mau direct transfer...so makan masa........

Saya baru sign SPA semalam..tapi lawyer bagitau umah nak beli tu kena mintak consent dulu sebab gadaian negeri..katanya biasa dlm 2 bulan baru terima consent ...pastu dah ada consent baru leh submit ke bersama salinan SPA, Borang 1, Borang 3B dll ke BPP...tul ke?

SPA ker SNP ? u beli umah second ker ?

Follow Us
106# yukitada

sama jer kan SPA (Sales Purchase Agreement) dan SNP (Sales and Purchase Agreement) ? yup..beli umah sub-sale..

kalau kena interest sebab BPP lambat keluarkan progress payment pd pemaju, peminjam tidak seharusnya membayar interest tersebut. sebab peminjam dah tiada peranan kat situ. BPP yg kena pastikan mereka buat bayaran pada pemaju ikut tempoh masa yg ditetapkan.

aku nasihatkan, kalau korang masih dikenakan interest lewat bayar tu, call BPP dan minta mereka berbincang dengan pemaju untuk waive interest tu. PEMINJAM JANGAN BAYAR SESEN PUN, SEBAB BUKAN SALAH KORANG.

terima kasih.

105# idx

idx..btul..mmg kena ada consent letter...tp mama nya ari tu x smpai sebulan pun...

109# mamasyairah77

OO...yeker mama, harap2 saya punya pun cepat laa...tak sabar nk masuk umah baru..

nak tanya hari tu asben klip g nk wat loan ...ingat kan hantar borang diorang luluskan loan baru buat snp semua rupenye kene setel snp baru leh antar borang ek??betul ke

aahh setahu sy kena wat snp dulu coz itu antara dokumen utk submit loan nati

Loan gomen nie kene ader snp baru bley buat loan. Tapi selalunye kalau baki gaji layak.. tak payah risau.. susah macamana pun mesti boleh. Saya  ari tu makan masa setahun baru selesai.

Post Last Edit by 800214 at 11-3-2010 16:24

nak tanye,aku beli umah guna loan bank
pastu join loan lak tu
sbb mase nak beli umah gaji aku byk potong..
800lebih je tinggal,org tu kate tak lepas wat gomen loan
skrg aku dah lega sket..personal loan yg aku buat nak abis byr dah bln 10 nnt
bleh tak kalo nak transfer bank loan ke gomen loan??

aku buat gov loan beli umah bln 2 arituh...dah la aku sign mcm MOU ngan pemaju yang kata kene settle semua hal pinjaman dlm masa 45 hari..kene la pulak raya cina lagik..laywer cutik seminggu....tapi bernasib baik..so far laywer aku bagus...dia cepat buat....aku risau gak sbb pemaju asyik duk hantar surat mintak 10%..padahal aku loan gov..mana ada 10%....bgtau kat laywer..dia kata jgn risau, dia akan hantar surat pada pemaju..surat yg aku dpt nih auto generate.....semua pembeli dia anggap bank loan...risau gak..dah la surat pemaju hantar warna merah..mcm amaran...sampaikan laywer aku pn marah pemaju duk hantar surat warna merah......aku pn risau la takut kene byr yg lewat byr tuh...so far aku takda terima surat dari pemaju lagik..mmm..nak kene call laywer nih...risau gak......

aku hantar permohonan loan ari jumaat 12/02/2010..loan lulus 17/02/2010..mmg laju gila la bpp buat keje.....sebelum hantar, semua dokumen akan di periksa kat kaunter...so kalu ada yg tak kene..dia akan bgtau....rugi jek amik cuti semata2 nak hantar borang...hantar borang tak sampai 5 mnit pn.....

nak tanya sesapa yang ada kenalan kat bpp....nak tanya pasal payment,pemaju dah antar surat pada bpp 2mggu lepas (for the last payment)..tapi sampai skang xder apa2 progress...saya ingat nak masuk umah cepat sebelum posa ni,nak masuk bulan posa xlarat woooo..

pengalaman aku beli rumah alhamdullilah.... takder masalah submit jer pastu lulus.. dalam sebulan du ...
Apollo Post at 24-12-2009 14:55

rumah area mana n loan bape k?...tq

dah kebetulan thread loan gomen nih. nak tanya kat porumer2 sini, boleh ke guna loan gomen untuk beli umah yang ada dua nama.

kesnya camni, arwah bapak mentua ada tinggalkan sebijik umah, yang mana nama umah tu diletakkan nama isteri aku dan adiknya. so sekarang ni kami plan nak beli bahagian adik dia yang separuh tu, tapi takde cash. so ingat nak buat loan. tapi buleh ke camtu ek

dah call bpp tu tapi takde penahnya angkat:@

Reply 118# al-asil

Macam tak boleh.
kalau nak beli kene buat perjanjian baru. Kalau ko buat personal loan n bayar kat adik binik ko tu.. tak boleh ke.. pas tu tukar nama.. abis citer... heheh pendapat aku jer ni. nanti call ler BPP balik..

Reply  al-asil

Macam tak boleh.
kalau nak beli kene buat perjanjian baru. Kalau ko buat pe ...
huji Post at 20-7-2010 08:20

tu la rasa2nya macam tak boleh kan. nak beli separuh umah jek

nantila aku terus pegi putrajaya ke, senang sikit