CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ilahkhatibrani

PENGALAMAN MISTIK II ILAHKHATIBRANI

Close [Copy link]
Originally posted by mauminumapa at 18-5-2009 15:42
ilah..wat ageing report ka????

Tak ....ilah wat report..lain..naper nie..momi kerja bhgn Finance  ka

Balas #1855 ilahkhatibrani\ catat

opss.. macam mana ilah blh tau nama betulku?...ni mmg btl2 misteri..

Ilah, nak tny lah..
Klu kita berkawan dgn kawan2 yg ada pedamping nih kita blh terkena tempiasnya jugak ker? Zty ada fews xperience la masa study dulu..tapi x de lah seram sgt..
Jap lg zty share citer yek..

Reply #1855 ilahkhatibrani's post

kite pun dah breakfast..sambil mkn sambil baca kat umah ilah ni...

Salam Ilah, akak rasa Ilah tak jawab pun soalan akak atau akak
yg tak faham?

salam shiza>

wasalam...

Originally posted by marlisa_syazana at 19-5-2009 10:34
salam Ilah....
salam semua...
Ilah hari xde citer baru ke?dah seminggu x jenguk sini...baru hari ni nak melapor diri huhuhu...

Salam Marlisa

a.ah..lamer ilah tak nampak marlisa....patutlah seminggu takder ...
hmmm citer baru....Insya-Allah ...ader..cuma tak leh kerap cam umah lamer dulu....
tapi kalau ader citer baru ilah akan update kat pg pertama...tuk rujukan kengkawan semua

Follow Us
salam ilah n semua...
xboring tau baca kisah2 ilah.. even dr pg akak sempat pi baca thread lama ilah..
mmg best w/pun dah penah baca..

Experiences zty yg ala2 kene tempias kawan yg ada pedamping..

Housemate zty masa study dulu zty x sure samaada dia ada pedamping ke apa ker.. tapi dia tau yg ada ‘benda’ yg jaga dia..

Kisah 1

Zty namakan member tu lily la yek.. ada satu pg tuh zty mmg malas nak g kelas.. mmg zty suka sgt ponteng kelas pg..kelas pg start kul 8.. so pg tu sorang jek kat umah sebab sumer member dah gi kelas.. zty siap2 la nak gi kelas kol 10, zty masuk la blk si lily nih nak pnjam tudung dia. Tgk kat katil si lily nih cantik jek berkemas.. si lily ni mmg jenis bgn paling lmbt and slalu katil dia mmg x berkemas.. zty ckp dlm hati.. rajin plak si lily nih kemas katil dia..

Sampai jek kat kelas zty tegur lah si lily nih.. rajinnya ko kemas katil pg nih.. muka si lily ngan 2 org roommate dia berubah.. lily ckp mmg dia x smpat kemas katil pg tuh.. si lily nih tny bantal bersusun kat sebalah kiri ke kanan? Zty ckp lah susun kat bahagian kiri.. si lily blh jawab.. sah lah benda tuh yg kemas.. smbil pandang muka rommate dia..

Rupa2nya sumer housemate zty tau si lily nih ada ‘benda’ yg jaga dia.. zty x tau cos br jek pindah kat rumah tuh..sebelum ni mmg dah byk kali bnda tuh kemaskan katil si lily klu dia x smpat nak mengemas.. and selalunya klu benda tuh yg kemas bantal mesti kat bahagian kaki.. selalunya klu kita kemas katil bantal kat bahagian kepalakan..Zty dlm takut2 tuh siap ckp lagi kat lily.. untung ko lily.. ada *bibik* tlg kemas kan katil ko.. yer lah masa tuh zty sorang2 kat umah.. kot ternampak ker benda tuh mau pengsan kat situ gak.. diri ku ini amatlah penakut..

Kisah 2

Zty nih nak kata pandai  menjahit x lah sgt, tapi klu setakat nak alter baju tuh blh lah.. ada satu mlm tu si lily nih mntak tlg kecikkan pants dia.. so zty pun buat lah..tapi x smpat siap lah coz dah mlm.. smpat bukak jahitan jek.. tuh pun half way tak smpat nak bukak sumer sbb dah ngantuk.. zty ckp kat lily zty smbung esok lah.. lg pun esk nak kuar zty suruh si lily  beli  pants baru .. lily ok jek cos dia kata bukan  nak pakai esk..

Esoknya masa tgh siap2 zty mnpk lily nih berdiri kat meja study dia n membelakangkan zty. Zty nampak dia pakai seluar yg zty bukak jahitannya mlm tadi. Zty x de lah tegur dia masa tuh.. tapi ckp dlm hati.. ehh.. si lily nih dah kecikkan pants dia sendiri ker?.. ermm x pe lah.. nak pki sgt kot pants tuh..

Bila kitorang dah keluar zty tgk si lily pakai jeans.. zty tny lah dia.. nape tukat baju and bkn tadi dia pki pants yg dia nak alter tu ker? Zty bg tau dia zty nmpk dia berdiri kat meja study dia..Si lily pucat muka sekejap.. dia ckp kat zty..dia x pki pun pants tuh cos .. pants tu blm siap.. n dia x dek  pun pergi kat meja study .. muka zty pulak yg pucat.. abis sapa plak yg zty nmpk?..lily ckp dgn zty.. “x pe blk nnt kita tgk pant tuh.. bertukar tmpt ker x and dah siap berjahit ke blm.. manalah tau kot benda tuh tlg jahitkan.. senang keje ko“..si lily buat lawak..

Balik jek umah 1st thing yg kitorang cari pant tuh lah.. mmg pant tu berubah tmpat.. tapi x siap berjahitlah.. cuma jahitan suma dah abis bukak.. zty ckp kat lily.. “nape lah kawan ko tak tlg jahit skali.. klu x senang keje aku“. Zty buat lawak plak.. tapi sebenarnya takut..

Kisah 3

Satu hari tuh parents lily dtg.. kitong mmg suka klu parents datang cos mesti bawak byk makanan punya.. so kitorang x yah masak.. parents lily nih ada bwk 1 jag air soya.. so bila parents lily nih dah balik kitorang pun start lah kenduri. Carik lah air soya yg parents lily bawak tuh.. tgk2 jag tuh dah siap berbasuh.. suma orng terkedu.. siap tny lg housemate kitorng yg ddk blk belakang kot2 dia minum air tuh sorang2.. hehehe.. tuduhan nak sdpkan hati..si lily dah pucat dah.. si lily ckp ni mesti mak aku buat apa2 kat air tuh.. maksudnya mcm air penawar lah cos parents lily nih mmg tau ada benda mendampingi si lily nih.. si lily nih pun call lah mak dia tny air tuh air apa.. mula2 mak si lily nih ckp air soya biasa.. tapi bila lily ckp air tuh dah kene buang and x smpat nak minum baru lah mak dia ckp mmg mak dia buat air penawar utk si lily nih.. mak dia ckp klu bg air putih takut lily x nak minum..

Mlm tuh kitorng citer lah pasal kejadian siang tadi.. lily ckp mmg ada masa dia blh nampak benda2 tuh.. and dia ckp pedamping dia tuh bdk kecik. Benda dia tuh suka sgt ngan teddy bear dia.. si lily siap ckp lg skang nih pun benda tuh ada kat atas katil dia tgh tgk kitong yg tgh bersembang tuh.. zty dengan ala2 berani ni jenguk lah kat bilik dia.. tiba2.. arrghh.. zty jerit.. cos ternmpk bayang2 bdk tgh ddk kat katil si lily ni smbil hayun2 kaki kat tepi katil n peluk teddy bear si lily. Katil si lily nih kat atas.. lily tny apa yg zty nmpk.. zty ckp lah nmpk bayang2 bdk duduk kat katil dia smbil peluk teddy bear dia.. tapi nmpak bdn ke bwh.. x nmpk muka.. klu mnpk muka agak nya dah pengsan dah…
Si lily blh sengeh jek…kureng asam tol.. sejak hari tuh.. zty mmg dah x ponteng kelas pg dah.. takut ddk umah sensorang..

Tu lah ilah antara pengalaman2 zty.. skang ni dah lost contact dah ngan lily.. n alhamdulillah x penah nmpk lg benda2 tuh..mmg klu blh x nmpk and dengar pun x nak.. zty nih mmg lah penakut yg teramatnya.. citer hantu jangan harap lah nak tgk.. citer zombie kampong pisang tuh pun x penah tgk smpai abis..

double posted...

[ Last edited by  zty_sue at 19-5-2009 11:06 ]

Originally posted by sherry_rock at 19-5-2009 10:50
Salam Ilah, akak rasa Ilah tak jawab pun soalan akak atau akak
yg tak faham?

Salam kak,

maaflah kalau akak berkecil hati..saya tengah berusaha nak jawab soklan kat pg belakang lagi,,,termasuk soklan akak..malahan saya terpaksa bukak umah saya nie sampai enam..sebab saya terpaksa selak page yg terdahulu..sebab ilah perasan ader yg ilah lum jawab..lagi...jadi bagi ilah masa...yek...lagi2 tenet tengah slow time nie..lagilah lambat....

Insya-Allah ilah cuba jawab...malahan gamba akak saya lum ader kesempatan membuka...saya cuba buka dan lihat ari nie..tapi sebelum tu..saya nak reason yg kukuh naper akak nak saya lihat gambo tu....minta maaf kalau akak berkecil hati...sebab kalau tak silap saya akak ada bagitau yg gambo tu bukan umah akak....saya ada sebab bertanya cam nie..

janganlah mengadili saya cam nie....bagi saya masa.....sabar yek...

dan mengenai anak akak lak yg dikatakan selalu ckp nampak hantu lak.....kebiasaan nya budak2 yg kecil susah nak menipu..dorang nie lurus dan putih..jadi apa yg kuar daripada mulut dorang ...kebanyakannya benar..belaka..

minta maaf sekali lagi.....

[ Last edited by  ilahkhatibrani at 19-5-2009 11:11 ]

murning

Balas #1872 ilahkhatibrani\ catat

alahai..sian ilah..tak ilah..pelan2...
sebab buat keje sambil2 ni mmg selalu terlepas...

Salam Nik

Salam ibuiqah
terima kasih sebab memahami keadaan saya

Salam Zty...
wah ..ader citer..terima kasih sebab sudi posted citer kat umah ilah....hmm nanti ilah soh Bicha bagi tacang yek

sementara soklan yg ilah lum jawab ilah cuba jawab ari nie....Insya-Allah.....sekiranya ader soklan yg kat page kat blkg ilah takder jawab..tolong highlight kat ilah yek...terima kasih..dan minta maaf sekali lagi

aduih...tenet..lembaplah ari nie.

ko ni ilah, banyak betul berinteraksi dengan pelbagai spesis entity yg beraneka ragam sampai berjuling mata aku membaca, tapi malangnya ko tak memunafaatkan pertemuan ko itu dengan interaksi yg bersifat keuntungan... rugi rugi... silap2 ko laki bini leh duk relaks je goyang kaki... enjoy...

Reply #1870 zty_sue's post

wah...pengalaman yg menarik gak nie......ada lagi ke?citer lah....

Reply #1876 JodoKast's post

hahaha...
smalam baru je ilah sebut nama ko

Originally posted by JodoKast at 19-5-2009 11:47
ko ni ilah, banyak betul berinteraksi dengan pelbagai spesis entity yg beraneka ragam sampai berjuling mata aku membaca, tapi malangnya ko tak memunafaatkan pertemuan ko itu dengan interaksi yg b ...

salam Jodo..

yeahhhhhhhh..jodokastttttttt...he...he...ilang tension ilah..he..he...he..he.....

hmmm kalau tak silap ilah ader yg bertanya pasai kawan dia ..sebab ader masaalah..tapi kat page berapa yek....rasanya kawan lina......

kalau lina baca msg ilah nie ..tolong bagitau pg berapa..sebab tenet kat opis sekarang nie teruk tul lah......

ilah, bile nak crite lg?

Originally posted by 7983yash at 14-5-2009 16:35
nak tanya la....knapa ye org prempuan nie mudah d ganggu ke..

yela mcm yg ilah ckp mana yg telah berkahwin nie biar suami yg kena buka pintu rumah...
smemangnya org llaki tidak mudah d gan ...

Salam yash...

antara lelaki dan wanita....lelaki semangat kuat sedikit daripada perempuan ..kalau ader yg perempuan kuat semangat hanya segelintir sahaja..sebab perempuan banyak emosi..dan kelemahan...jadi mudah terpengaruh..contoh terdekat..bila berlaku histeria kebanyakkan pelajar wanita kan.....berbanding lpelajar elaki..
tetapi kelemahan perempuan lak boleh ditutup dengan cara tertentu ..salah satunya...berzikir...

manakala biar suami yang buka pintu dahulu bila nak masuk umah pun ader sebab.....malahan digalakkan dalam Islam...hmm yang ni terserah sama ader nak ikut tidak......