CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ilahkhatibrani

PENGALAMAN MISTIK II ILAHKHATIBRANI

Close [Copy link]

Reply #1899 ilahkhatibrani's post

hehehe... itu jin pencen... hehehe...

ilah, aku nak tanya ko nih.

betul ke kononnya benda2 terutamanya senjata macam keris pedang, kalau dah penah bunuh orang, ianya ada jin menumpang? dan jin ni kononnya akan berdamping ngan si pemiliknya? heran aku, camne dia nak lepak buat umah tangga kat benda2 tu... kecik sangat...

aku tanya sebab 3 bulan lepas pedang pusaka dari nenek moyang aku dedulu dibagi ke aku oleh bapak aku. masa tu dia kemas2 barang2 kat umah, buang mana yg taknak, so terjumpa la balik menatang tu.

kebetulan masa tu, aku dan anak bini pun ada kat umah dia, so dia pun tanya la aku nak ke tak. aku cakap ye jela, kot2 bleh jual sbg brg antik, masyuk gak poket. hehehe.

pastu baru2 ni aku ikut kawan aku pegi jumpa wak apetah. kawan aku ni suka kumpul keris2 lamaso dia slalu jumpa wak ni untuk mandikan keris untuk bagi cantik la wangi la ape tah aku pun tak faham.

pastu dia pun bgtau wak tu yg aku ni ada pedang lama. so wak tu pesan suruh bawak klu dtg nxt time. aku iye kan je la since aku ingat wak tu nak mandikan pedang aku tu kasi kilat sket, so gamaknya klu nak jual, tinggi lagi harga.

so aku pun lepas tu bwk le pedang tu, pastu wak tu ckp pedang aku tu 'somyang' pedang penah digunakan untuk membunuh orang. aku pun cuak la. rasa macam nak bagi je kat wak tu, tapi rasa rugi plak.

wak tu cakap pedang tu ada jin dan merbahaya takut2 nanti dia mintak darah anak bini.

aku tak percaya benda2 ngarut camni, tapi risau gak keselamatan anak bini. wak tu nak buat upacara 'penyucian' kat pedang aku tu, tapi aku xnak coz raa macam khurafat la plak percya benda2 mati camni ada kuasa nak amek nyawa org.

ko punya pendapat sebagai pakar jin cmne plak? help please...

Balas #1900 nezha\ catat

Salam Nezha, sama2 kasih...

selalunya kat umah lama ilah akan luangkan masa tuk menjawab soklan daripada kengkawan..tapi yg tu ilah masih single lagi...tapi kat umah lama nie ilah lewat sedikit sebab sekarang dah berkeluarga jadi banyak menhabiskan masa ngan family.....jadi maner2 soklan yg ilah terlepas pandang kengkawan leh ingatkan ilah ...takper ilah tak kisah..

dan kengkawan yg pm ilah lak....ilah pun lambat bls berbanding semasa single....tapi ilah akan cuba cari masa tuk bls pm kengkawan semua ...cuma jangan berharap sangat yg ilah leh balas dalam masa terdekat....kalau ilah sempat..dalam hari yg sama ilah balas...tapi selalunya ilah balas lewat....jadi maner yg berkecil hati minta maaf yek..Insya-Allah ilah cuba ..

[ Last edited by  ilahkhatibrani at 19-5-2009 14:14 ]

wat momi ,jodokast dan sheery...jap ilah jwb...nak rehat jap....

wat zetty jugak nanti ilah jawab..lepas ilah rehat nie

Originally posted by cikputeh82 at 19-5-2009 10:58
salam ilah n semua...
xboring tau baca kisah2 ilah.. even dr pg akak sempat pi baca thread lama ilah..
mmg best w/pun dah penah baca..

salam cikputeh..terima kasih...

Reply #1903 JodoKast's post

arwah tok ayah saya pernah ada pedang...terlibat dgn kes 13mei...serius..tp pedang tu skang abang ipar simpan....selalunya..keris/pedang nie org menuntut yg pakai..maknanya ada la ilmu.....abg ipar pun dulu mcm ni gak..nk jual bagai..tp pernah jumpe dgn org2 yg pandai ilmu batin...nasihat suh simpan..tp takde la kena perasap ke ape....skang nie ada kt abg ipar...

Follow Us
Originally posted by LadyD at 19-5-2009 13:07
salammm n slamat tengahari kawan2..kenapa kahh tenet ari nie mengots semacamm.... ..semalam down all day..anyway..termengah2 merempit..

salam lady D

Originally posted by halimi78 at 19-5-2009 13:22
betullah Ilah... x salah lagi..

ramai org beranggapan masalah selesai pas rawatan dgn perawat... tp ramai yg tlupa mpersiapkan diri selepas pengubatan... sedang hakikatnya diri sendiri lebih b ...

salam halimi...

terima kasih sebab sokong jawapan ilah....tapi halimi lagi sifu berbanding ilah..

Balas #1877 mimi77\ catat

salam mimi77..

tu jek la pengalaman zty masa berkawan ngan kawan yg ada pedamping.. terkena agaknya tempias dia.. skarang ni dah x nampak apa2 dah.. alhamdulillah...

tu yg nak tny ngan ilah kot2 klu berkawan ngan kawan2 yg ada pendamping ni kita pun blh terkena tempiasnya.. sebagai panduan jugak.. at least x dek lah terkujat mcm zty dulu..

to ilah.. take your time k..

Reply #1911 zty_sue's post

zty......pengalaman tu paling bermakna tp ms mengalami mesti penuh dgn rs takut.....

hai ilah...lambat plak aku jengah benang nih.....

pasal mimpi saya tuh....ada masa nnti ilah bg penjelasan yer.kat sini pun ok.boleh share ngan yg lain2.tapi kalo ada hal2 yg tak sepatutnya....just pm

ramainya salam

nak salam gak la

kak ilah...takde ceta baru ke...

ilah sibuk...

Originally posted by nik2121 at 19-5-2009 15:21
ramainya salam

nak salam gak la

salam nik..

dah jumpa Acong

Originally posted by mauminumapa at 18-5-2009 13:23
salam ilah,

ada kawan nak tanya... dia soh momi tanyakan....

smalam dia kuar ngan family.. makan kat uptown..masa tu maghrib...bawak bb tecit lagi..pas tu hubby dia ada terdengar bunyi berd ...

salam Momi..

soklan pertama ilah....kwn momi nie...kali pertama ker mengalami kejadian nie...

soklan kedua...hmmm kawan momi nie dah cuba check belah keluarga dia ader SAKA atau pendamping

lepas jawab nie baru ilah jawab yek

bus
Originally posted by mimi77 at 19-5-2009 16:01
ilah sibuk...

tq..tolong jd wakil tuk ilah ...a'ah memang ilah sibuk....tengah closing..pagi tadi pun leh jawab banyak soklan sebab big boss tak banyak tanya ....

Originally posted by zty_sue at 19-5-2009 11:01
Experiences zty yg ala2 kene tempias kawan yg ada pedamping..

Housemate zty masa study dulu zty x sure samaada dia ada pedamping ke apa ker.. tapi dia tau yg ada ‘benda’ yg jaga dia..

Kis ...

Salam zetty..

yang jenis menjaga..cam kes kwn zetty...tak dorang takkan kacau..kecuali kalau zetty kacau kawan zetty tu...atau cuba nak memisahkan dia ngan kwn zetty....haa baru dia kacau

salam Sheery..

ilah dah lihat gambo sheery..hmm tak jelas sangat cuma ader bayangan jer ....

Originally posted by ilahkhatibrani at 19-5-2009 16:32
salam Sheery..

ilah dah lihat gambo sheery..hmm tak jelas sangat cuma ader bayangan jer ....

gambo katner?