CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JAY-Z

kenapa suka mengelak bila diajak utk "bersama"

dh biasa tgl sorang sbb somi keje jauh dan kena tgl lama-lama...

sumore keje bz... balik rumah utk mandi dan tido saja....

mesti benang nie baru kena pindah nih... bagi aku somi kena fhm situasi isteri..rejection is normal, tapi jgn le jual mahal sgt takut laki cari yg murah kat luar... kena pandai haggle gitew

layannnnnnn...zassss....

sori la, but aku mmg angin bila org sebut kalu tak layan suami bila suami nak, kira berdosa, nanti malaikat laknat sampai the next day.

come on la. takkan lah Allah tu kejam sampai macam tu.

islam ni bukan barbaric religion. islam ni indah, lembut.

cth, macam bila kata mencuri tu kena potong tangan. itu cerita pendek. cerita panjang nye, nak kena selidik kenapa dia curi, brp byk dia curi, cukup haul or not, dah selesai selidik baru leh jatuh hukum. tak de nye masa tu curi, masa tu kena potong tangan.

itu yg buat aku angin, bila org amek approach cerita pendek. tak layan suami, dosa, masuk neraka. cuba la buka sikit minda, tengok isteri tu macamana. be in her shoes.

kalu betul dia tolak tanpa alasan munasabah, then by all means you can say dia berdosa.

but berapa ramai lelaki yg mampu bagi kehidupan yg gives the wife the luxury of jez goyang kaki, mmg hidup hanya untuk layan kehendak suami.

berapa ramai wife yg kerja, tolong suami tanggung keluarga, when it is not even her tanggungjawab? dah balik dr kerja, isteri kena uruskan rumah, but ada ke the suami tolong pulak isteri with her tanggungjawab?  

ingat la, kalu wife tu tak halal kan pendapatan dia the suami buat sara diri/keluarga, suami tu akan dpt dosa.

thus, berapa ramai lelaki/suami yg return the wife punya assistance - ada tolong kemas rumah, kutip baju kotor, cuci/sidai/gosok/lipat baju, masak, kemas dapur, jaga anak bangun malam, bagi makan kucing, etc, etc?  kudrat pompuan ni byk mana jek, semua benda dia kena buat, kena jadi superwoman.

so please guys, jgn la cepat sgt nak menghukum your wife bila dia kata she can't be with you when you want it.  stop kejap, and think, dari pagi subuh tadi lepas dia bangun, ada tak sesaat that she got to stop, and rest her mind and soul.

setuju ngan owenkatz.

Setuju sesangat!!

Follow Us
kalau memahami satu sama lain ...so no problem la...

Originally posted by owenkatz at 28-4-2009 13:39
sori la, but aku mmg angin bila org sebut kalu tak layan suami bila suami nak, kira berdosa, nanti malaikat laknat sampai the next day.

come on la. takkan lah Allah tu kejam sampai macam tu.
...

sebenarnya tolak ansur penting dlm sebuah kuarga terutama kalau idup kat kl ni sebab kebykkan isteri kerja utk bantu suami..

so suamipon kenalah bertolak ansur gak....sama2 keje kan balikpon sama2 penat...sama2 gak ler layan anak2..bila buat keje =2 tu isteripon xla rasa sgt penatnyer...jd kira adil ler =2 penat, =2 mkn, =2 layan anak2 dan =2 dlm segala2nnyer la...pas dah siap mkn mlm tu =2 ler rehat ber=2 anak2...jd bile mlm tu penat pon dah ilang sebab kite buat keje =2 then dah rehat =2 gak td...

so bile semua benda dibuat ber=2...semua jd mudah..bak kt wonderpet tu kami xbesar....kami xkuat bile kerja= semua jd mudah....yeehhh...wonderpet...

saya tak penah tenguk insiden madu terbang ke sarang lebah

yang saya paham dari nature laws ialah lebah pi carik madu kendian bawak dan simpan kat sarang dia

so kalo lebah pi carik2 madu..dia tenguk madu dok  larik larik ..dia dok jerit..eeeeeeeeyyyyy maduu napa ko larik..kalo aku tak makan ko..takkan aku nak makan cikedis kut...jangan laa lari2 dan nyorok maduuu..abang lebah maiii niiiii..agak2 lebah tu dapat tak madu? maybe dia dapat pig influenza je kut

lebah yang bijak..ni spesis rare nih..lebah educated aa pendekar bujang lapok cakap..tentu akan tanya diri dia..kenapa madu tu lari? badan ku berbau ka? ketrampilan ku tak bergaya rosham nor ka? ketiak aku bau tengik ka?

this is the greatest win..to win without a fight. Self struggle..selagi innerself tak harmony, aman sentosa there will be no love inside dan aura tu negatif di luar sana..di rasai oleh semua hidupan. Once this is fixed, musuh tinggal yang nyata saja yakni iblis, seperti yang di janjikan.

mebbi laki dia macam muka susan boyle

Balas #30 MelahJanda\ catat

hi melah..miss you..

tgk keadaan la x layan suami. kalau ikut hukum tdo membelakangi suami pn dah x boleh
apatah lagi x bersama. Dlm hadis kata isteri kena layan suami walau di atas tungangan unta.jd kiaslah seumpamanye. inikan pula di rumah. mana kita mau suami cr lain ke atau ikut tuntutan syarak
fikir-fikirkan lah............

aisey poll ni utk pompan aje rupanya

hahahaha

sib baik la laki libido rendah

masalh skgr ni byk yg sy dgr husband yg x mau 'bersama'. .tu apa plk hukumnya???pnt ja wife pakai bj seksi2..

Originally posted by mama_putri at 29-4-2009 10:23
masalh skgr ni byk yg sy dgr husband yg x mau 'bersama'. .tu apa plk hukumnya???pnt ja wife pakai bj seksi2..

agaknya dia lg suka bersama org lain yg lg best kot kuikuikui

Originally posted by mama_putri at 29-4-2009 10:23

nape jadi mcm tu ek? stres keja ke? seb bek keja aku tak stres

Originally posted by paulinevoon at 29-4-2009 10:21
hahahaha

sib baik la laki libido rendah

mlm td kat klinik nampak poster pasal ubat 'nebido'
suntikan hormon utk lelaki bagi menambahkan libido

ekekeke

Reply #38 c===8's post

nak baper kerap bersama baru dikira libido normal?

aku kot yg tak normal

Originally posted by paulinevoon at 29-4-2009 10:58
nak baper kerap bersama baru dikira libido normal?

aku kot yg tak normal

3-4 kali seminggu kewt..