CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jofizo

(MERGED) SEMUA MENGENAI PDRM

pernh berlaku kot..heehhe

kalu aku pon tak rela uuuuuu..................

Auwww tak rela you!

Aku tertarik dengan ayat ni ..."Jadi adalah tidak wajar meletakkan anggota polis wanita di barisan itu, yang diketahui mereka mempunyai kelemahan tertentu."

Apa dia kelemahan tertentu sampai takleh jadi frontliner? Melatah?

Payah juga kalau polis wanita perlu diberikan layanan khas supaya tidak diletakkan di barisan hadapan sedangkan menerima imolumen dan elaun yg sama dengan anggota lelaki...

Aku rasa mamat yang tulis surat ni mesti bini dia baru beranak...tensen le kawan, dah lai hutang 2 bulan belum tunai lagi...nak kena jaga anak pulak....

Bukan masalah konstabel wanita tergoda ke tak.....

[ Last edited by  alphawolf at 21-4-2009 14:36 ]

ntah poyo je lah mamat ni kan?

Follow Us
kebimbangan beliau berasas....sekiranya boleh dielak , elakkan....

laki pompuan kalu dah duk berdua duaan akan ada menatang ketiga yang menghasut especially kalau dah selalu keluar bersama....malam plak tuh......

Balas #8 bravotwozero\ catat

couldn't agree more beb

Reply #8 bravotwozero's post

aku tak tauler MPV macamana, tak nampaklah lelaki pompuan berdua..tapi kalau patrol berjalan samada dua2 pompuan atau 2 pompuan 1 lelaki aku ada nampak gak...tak tauler kalau yang last tu takut kalau pompuan aja ada benda tak leh handle ke apa..

Balas #10 mmc\ catat

i think depa ni concern about sexual harrasment punye charge later....that why die buh pompuan untuk patrol sekali....so kalau ade suspect pompuan boleh lah suh polis pompuan handle...for me kalau nak jugak pompuan ronda sekali baguih la kalau dapat MPV yg besar 7 seater for example 2 lelaki 2 pompuan.....

Reply #11 bravotwozero's post

possible...tapi mpv sekarang dah macam2 aku tengok..myvy dengan badge sheriff pun dah ada..tak sempat snap fasal driving masa tu..

Ronda malam memang bahaya... sesama 'anggota' lelaki pun bahaya sekarang ni... Kalau 'anggota' lelaki 'anggota' perempuan memang tak sesuai langsung lah meronda... susah kawal anggota sekarang ni...

Polis wanita hanya ronda waktu siang

SEREMBAN 21 April - Polis Seremban tidak pernah mengabaikan kebajikan anggota wanitanya termasuk mengeluarkan arahan supaya tugas rondaan pada waktu malam hanya dilakukan oleh anggota polis lelaki.

Ketua Polis Daerah Seremban, Asisten Komisioner Saiful Azly Kamaruddin (gambar) berkata, arahan itu dikeluarkan baru-baru ini supaya anggota wanita tidak lagi keluar meronda bersama rakan setugas lelaki pada waktu malam.

Menurutnya, Ibu Pejabat Polis Daerah (IPD) Seremban telah menyediakan jadual tugasan harian yang menetapkan anggota polis wanita hanya melakukan rondaan pada waktu siang.

Selain itu, katanya, tugas rondaan pada waktu malam hanya akan melibatkan anggota polis lelaki.

"Anggota polis wanita hanya akan bekerja pada waktu pagi sehingga petang bagi membolehkan pelaksanaan tugas rondaan pada waktu malam dilakukan oleh anggota polis lelaki," katanya ketika dihubungi Utusan Malaysia di sini hari ini.

Beliau mengulas dua laporan yang dibuat oleh pembaca dalam ruangan Forum Utusan Malaysia bertarikh 17 April dan hari ini.

Dalam ruangan forum bertarikh 17 April lalu, seorang pengirim Warga PDRM, Seremban melahirkan kebimbangan dalam tulisannya bertajuk Polis wanita risau 'tergoda' dalam kereta peronda.

Pengirim terbabit mencadangkan supaya PDRM khususnya di Seremban tidak menempatkan anggota polis wanita dalam kereta peronda polis bersama-sama anggota lelaki semasa bertugas kerana ini akan banyak menimbulkan perkara yang tidak baik.

Dalam ruangan yang sama hari ini, seorang pengirim, Suami tak rela, Seremban, tidak bersetuju isterinya melakukan kerja rondaan bit dan kereta peronda.

sumber utusan

Reply #1 jofizo's post

kalo xnak isteri dok btugas malam, xyah la kawen ngan polis... badigol sungguh...

hahaha...aiyakkk...mcm 2 ka?
tmpt aku lom ade wpc buat rondaan bit dgn pc.

kalo dgn wpc mude mgkin aku tergoda
kalo ahkak2 wpc  yg da kawen xdela.

Originally posted by yaminz at 22-4-2009 09:52
kalo xnak isteri dok btugas malam, xyah la kawen ngan polis... badigol sungguh...

wa xsetuju la.
bini menjalankan tugas yg d amanahkan.
lain lak d pikir.
soh bini dia dok umah jelah kalo tugas polis nak d double standard kan.

once seorg pompuan melangkah masok ke alm pdrm nie bermakna kaum wanita ini perlu melakukan 2 kali ganda hasil tgas lebih
hebat dari anggota lelaki.

Reply #17 ncsha's post

xla mlakukan tugas dua kali ganda drpd lelaki, nanti xfair la plak...

mmg tugas polis, so kenala laksanakan sscara adil dan saksama xkira lelaki atau pompuan... da masuk pdrm, kenala bsedia...

bagi wa..kalo nak keje malam tu keje la..tapi tang ronda berdua dengan polis lelaki dalam mpv memalam..wa agak kureng la..kalo bertiga ..2 pompuan sorang laki wa rasa ok..

Aku rasa benda ni dah terang lagi bersuluh..kalo berkumpulan tak apela..memangla tu tggjwb sbg polis..aku rasa sape yg berckp kat sini psl tggjwb tp bini pegi mlm2 buta tiap ari pagi br blk resah jugak..resah sb pk dia kat mana atau resah sebab lama tak sekatil pun mungkin gak .

Tapi pokok pangkalnya, walupun tggjwb tp batas dlm agama tak boleh diubah..nak kata aku alim tak tapi memang fitrah manusia kalo dah berdua phm jela..mlm2 pulak tu..polis pun manusia..boleh tersangkut jugak walau dah kawin skali pun

Originally posted by nizam_syah82 at 22-4-2009 12:58
bagi wa..kalo nak keje malam tu keje la..tapi tang ronda berdua dengan polis lelaki dalam mpv memalam..wa agak kureng la..kalo bertiga ..2 pompuan sorang laki wa rasa ok..

uish...yang ni kalau jadi apa2 lagi dashyat ni