CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: medangmru

SEGAN KE KORANG KALAU PAKAI HP X CANGGIH??

aku start pakai enset mase umur aku 19...tu pung aku pakai enset abang aku yang pesen lame... jenis motorola.. screen punye la kecik..boleh call ngn sms jek.. ingat lagi.. senang cite enset ni lebey kodi dari 3310 yang bagi aku , time tu dah kurang canggih ... nak dapat enset punye la susah dulu aku.. teringat lgi..misekin sangatt ..time tu enset yang nokia sabun tu dah kire panling mahal kot... teringin sangat nak beli..penah sekali kawan aku kutuk aku nye enset... aku kutuk balik.. enset besar2 gedabak sesuai baling anjing je nyah!!! hamekk ko.. sekarang .. enset aku ade 3.. 3-3 gedabak..mmg sangat sesuai baling anjing ..kene balik pada aku

[ Last edited by  sayang_mulut at 27-5-2009 10:45 ]

Originally posted by medangmru at 27-5-2009 09:36
Cissssssssssssssss 100juta x...........

Samuri Medan Mara 100juta x cucuk ??

bakpe nk segan bkn nyer hp curikk...
then x dpt dose pun pakai hp x canggih...

biasa jek bg aku..kalo hp canggih pun xde krdt (utk yg guna prepaid) buat apa hehe

takde apa nk segan..biar pun hp aku dah terkopak kaler asal janji krdt ada

Reply #105 mykiwi's post

s sumer yg camtu...sesetengah org yg dah biasa guna HP canggih...tetiba tkr HP tak canggiih....akan terasa segannya...

Follow Us

Reply #106 medangmru's post

lg2 bila org sebelah pakai anset canggih..

henset canggih sangat berguna kalo ko ada unlimited data package (internet) ataupon hp tu bleh ada wifi...
kalo hp tu canggih tapi takat pakai prepaid...agak kureenggg sket keberkesanannya....hahah

entahlah

most of the time xkisah

sebenarnya xksh

janji cukup iifat hp 2

klu nak canggih pown bkn sebab nak tnjk cuma suka dgn design hp yang canggih 2

tapi yang canggih 2 selalu kasi migraine~

Reply #108 no_identity4's post

aku mcm nak setuju je ngan cakap ko ni...

canggih dr segi kamera @ gps  xmemerlukan kerabakan poket..

Ada malam hari tu aku tengah makan ramai dengan member sekampung. ada lah sorg kawan aku tunjuk hanset canggih dia kat kami orang. Mula-mula aku sendiri pun tersirap darah tengok dia kuarkan henset N95 8GB sedangkan kawan aku ni kijer security sekolah jer. Last-last bila aku godek-godek rupanya China mali. Kawan aku tak tahu rupanya. dia dok berlagak sebab boleh simpan banyak lagu dan tengok video. Memori besar gak.
          Lepas tu dia tangkap gambar ramai2 dengan hansetnya wat kenangan katanya. Sbb kami meja kami dok tempat agak gelap. maka gambar yang terhasil nampak tak nampak lah. pudar dan buruk. Dia pun dok kata malam tak jelas sgt. siang baru clear habis. Aku pun apa lagi dengan berlagaknya kuarkan hanset aku untuk tangkap gambar ramai. Sekali snap silau mata diorang kena flash N82 aku. Bila diorg dok tanya-tanya hanset apa. aku cakap acuh tak acuh jer. kira nak berlagak gak lah.

[ Last edited by  thexboy82 at 1-6-2009 20:51 ]

anset cina mesti xsmpai vga pon kameranya..

tp yg best sesetengah anset cina ada receiver vhf/uhf...nokia mana ada..

[ Last edited by  budingyun at 2-6-2009 00:23 ]

aku pakai hanset nokia 1208 je. tp pakai postpaid celcom exec n ade 5 subline (5+1 plan).. no camera, no mp3, no 3g n no everything yg canggih manggih tu. tp kwn2 haku jeles je tgk hset murah tapi bley call lama2 smpai xingt dunia (tp kt 5 subline tu je laaa)... huhuhuhu

Reply #114 bapaxx's post

aku pon ada...leh pakai seminggu xyah cas..kalo pakai..

kalo xpakai 2 minggu gak la..

Berlagak ya!

Originally posted by thexboy82 at 1-6-2009 20:48

Ada malam hari tu aku tengah makan ramai dengan member sekampung. ada lah sorg kawan aku tunjuk hanset canggih dia kat kami orang. Mula-mula aku sendiri pun tersirap darah tengok dia kuarkan hens ...

Originally posted by thexboy82 at 1-6-2009 08:48 PM
Ada malam hari tu aku tengah makan ramai dengan member sekampung. ada lah sorg kawan aku tunjuk hanset canggih dia kat kami orang. Mula-mula aku sendiri pun tersirap darah tengok dia kuarkan hens ...Aku pun apa lagi dengan berlagaknya kuarkan hanset aku untuk tangkapgambar ramai. Sekali snap silau mata diorang kena flash N82 aku. Biladiorg dok tanya-tanya hanset apa. aku cakap acuh tak acuh jer. kira nakberlagak gak lah.

sempat lagi ko yek....

Reply #113 budingyun's post

Nokia takmo buat...nanti ramai org ingat HP China...miahhaha,,,

Ikut cara kepenggunaan orang pakai phone , dulu sy pakai post paid , monthly dlm rm200 ke bawah , kemudian bertukar kepada prepaid rm30 sebulan , paling kuat pun rm50 sebulan . Klu nak borak sesaja sy ajak kawan2 sy gi minum/makan , boraklah sampai lebam pastu , klu guna call paling lama pun dlm 5 mnt cenggiteww .

Phone canggih ke tak canggih ni subjective , sy lebih kepada media oriented , function yg penting dlm phone ialah Media Player , Calender , Calculator , Excel/Word , Games , Browser , Email , Theme dsgnya . Sebagai alternative sy gunakan WiFi Phone untuk akses internet & email melalui streamyx/router kat rumah or pejabat . GPS sy tak pakai kerana cukup bagi sy berpandukan dgn cara konvensional seperti draf-paper , map or tanya orang .

Sy akan pastikan lebey byk sy bercakap dlm phone , maka lebey byk u-wang besar yg masuk ke poket , klu sebaliknya , rentikanlah..

phone canggih     .. habiskan duit tuk borak.. or sebab business.... its subjective the way people spending thier money ..

Rate

1

Reply #118 medangmru's post

kalo ada mahal pon aku snggup beli..