CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Chabad

Perjalanan Mencari Dia....

Close [Copy link]
Originally posted by Chabad at 2-5-2009 20:37
Dan kenapa dakwah-dakwah dalam Islam harus diletakkan unsur yang ngeri? Kalau tak percaya tengok TV, atau risalah? Mengapa harus diremindkan pasal kematian, pasal neraka, pasal hukuman akhirat? K ...

persoalan ni aku rasa aku dah bg jawapan dia kat posting atas tu....

Reply #20 matamata's post

Bolehlah dikatakan sedemikian. Dan memang agak lama. Pembetulan, bukan agak lama. Sangat lama.

That's scary

Reply #18 Chabad's post

utk posting ni agak panjang berjela kalau aku nak jawab, tak larat rasanya kalau aku nak taip....cuma aku harap kalau2 ada forumer yg blh bg jawapan secara ringkas dan berkesan....

Reply #21 matamata's post

Kau berpendapat, yang berdakwah tu guna pendekatan yang salah? Kalau macam tu, boleh tak aku simpulkan, kalau wujudnya orang macam aku di muka bumi ni, salah satu penyebab utamanya adalah dakwah yang salah yang diberikan oleh orang sekeliling?

Contohnya, kafir takkan mencium bau syurga tak kira banyak mana pun kebaikan yang mereka buat?

Reply #7 Chabad's post

Sama2...

kalo tanpa bantuan atau kehendak Dia...aku rasa ko takkan wujud kat dunia nih......

yer...aku setuju ko menganggap ini sebagai mencari Tuhan yang sebenar...dan aku harap ko mencari dan berusaha untuk mendaptkannya...bertanya pada yang arif bukan bertanya pada yang taktau apa2....

bukakan dada ko untuk menerima dan berfikir...mana tahu suatu hari nanti Ilmu dan kepercayaan ko akan lebih menebal dengan pencarian tuh...

Reply #23 matamata's post

Please jangan jawap, kalau ingat kematian, maka akan rasa lebih dekat dengan Tuhan. That's crap. Yang wujud perasaan takut, tapi perasaan sayang takde

Follow Us

Reply #18 Chabad's post

tuh semua nak tunjukkan bahawa idup kat dunia nih sementara dan segala amalan baik buruk  kita akan dihitung....

akhirat sana yang kekal...kalo kita tak mengingati mati...kita sering lupa...

mcm hukum sebatan lah..kenpa kita nak tunjuk dalam video mcmane hukuman sebat di buat...siap ada di pamer2 kan...begitu juga ngn pameran hukuman gantung smpi mati...siap ada demonstarsi lagik...

sbb nak bg manusia takut dan kembali kepada jalan yang betol...

Reply #25 pressor's post

kau rasa?

Tapi aku perlukan lebih dari 'rasa'. Aku perlukan fakta. Atau ayat Quran. Atau apa-apa saja yang boleh meyakinkan aku yang Tuhan bukan sekadar berpeluk tubuh melihat aku dan orang lain dari atas sana, menunggu masa nak hukum aku kalau buat salah, ignore aku bila aku memerlukan, dan hanya ada bila akhirat menjelma

Reply #26 Chabad's post

tuh adalah salah satu cara dakwah...dan diyakini berkesan sebab ketakutan lah manusia akan lebih mengingati Tuhan...

Reply #27 pressor's post

kalau dengan mempamerkan kematian, kita akan takut dan tunduk pada Dia, then salah ke tak kalau aku katakan agama Islam agama yang menakutkan? Sebab ada agama-agama lain, yang menekankan hampir keseluruhan konsep kasih sayang.

Tapi aku masih berharap ingin menjadi muslim

Reply #28 Chabad's post

sebab tuh aku suruh ko mencari ilmu tuh..bertanya pada yang pakar...

Originally posted by Chabad at 2-5-2009 20:41
Bolehlah dikatakan sedemikian. Dan memang agak lama. Pembetulan, bukan agak lama. Sangat lama.

That's scary

Owh....aku dah agak dah......batul jugak telahan aku rupanya.....

Oklah biasalah tu.....bila penderitaan tu terlalu lama diharungi....bila takde makhluk lain yg dpt tolong, atau tiada siapa yg berkenan nak tolong selesaikan....mulalah kita terpikir utk salahkan pencipta, mempersoalkan kenapakah aku diciptakan utk mengharungi derita dan sebagainya.....lepas tu cuba baca buku2 ilmiah/ ugama dgn harapan cari keredaan dan jawapan di sebalik penderitaan yg dihadapi.....ramai jugak yg ada masalah camni, dan kaedah serta metadoligy yg diambil jugak agak typical.....sesetengahnya jumpa jawapan dan ramai jugak yg terpesong...antara tanggapan typical yg terhasil ialah sepertimana yg tgh bermain dlm kotak pemikiran ko sekarang.......

[ Last edited by  matamata at 2-5-2009 21:09 ]

Reply #30 Chabad's post

kerana sayang pada kita lah Allah sering mengingatkan kehidupan selepas kematian...

kalau tak sayang...takde peringatan...dan kita terus lalai mengingatinya...

dalam Islam konsep kasih sayang ada banyak..jangan sempitkan pikiran...cuba bertanya dan cari

tp pendekatan dakwah mengingati Kematian diyakini dapat membantu umat Islam...

Reply #32 matamata's post

Very scary

Pernah berjumpa orang yang alami masalah ni? Bagaimana nak atasi? No matter how hard I try, I still dont believe Him

Originally posted by Chabad at 2-5-2009 20:43
Kau berpendapat, yang berdakwah tu guna pendekatan yang salah? Kalau macam tu, boleh tak aku simpulkan, kalau wujudnya orang macam aku di muka bumi ni, salah satu penyebab utamanya adalah dakwah  ...

seperti yg aku ckp....manusia Maksum terakhir dah wafat ribuan tahun dulu..lepas tu yg ada cuma manusia yg tak maksum...yg tak terlindung dari dosa.....bknnya aku ckp jgn diikut segala kata2 alim ulama....cuma kita perlu paham betul2 dgn apa yg alim ulama sampaikan....kalau tak paham atau tak pasti...tanya sampai betul2 paham...

ttg keindahan Islam...terlalu byk utk diceritakan....cuma satu favor yg aku mintak....bukakan hati ko utk terima keindahan tu...

Balas #16 Chabad\ catat

erm.... hakikat kejadian manusia hnya lah sebuah patunggg..... dan smuanyer adalah patung.....
sebab kiter digerakan... disebab kan di adakan roh pdnyer.... dan asal roh tu adalah dr NYA.... so mcm mner nak dikatakan.. dier x bntuu????

hehe... kamu nak smua bhgiaa?? smua deritaa??? hehhee.... maknanyer tuhan tu bodoh... x reti... dan tiada kuasa....
klo dier benar tuhan.. dia akan menciptakan yg baik dan burukk..... dan bukan buruk shaja... dan sebab itu ader consep dn harus kenal mengenali.....
dan sebab itu kamu ader "rasa" yakni.. perasaan.... sebab.... mcm mner kmu nk rasa bhgia.. klo x rasa derita dhulu..?? dn mcm mner nk rasa derita klo dhulu kamu x bhgia???

dan doa adalah pengharapann.... pegharapan kamu..... sebab itu diadakan berdoa.....

org yg dah hilang kepercayaan kat tuhan ni...ni kalau challenge duduk kubur sorang2 masih takut

tuhan tak percaya tp hantu percaya lak..

Originally posted by Chabad at 2-5-2009 08:41 PM

That's scary

yg ni boleh cerita secara detail ....
A sampai Z .... mungkin triggering factor ko dapat idea macam ni ?

Originally posted by Chabad at 2-5-2009 20:54
Very scary

Pernah berjumpa orang yang alami masalah ni? Bagaimana nak atasi? No matter how hard I try, I still dont believe Him

OK....kalau camtu aku amatlah galakkan agar ko kembali kepada basic.....ttg bacaan ugama tu...adalah pesting utk ko berguru...sbb dia blh huraikan apa yg ko tak paham.....lebih2 lagi kalau ko cuba2 nak baca terjemahan Al Quran...pemahaman manusia ni tak sama....kalau kita baca satu buku.... tak semestinya tak semestinya apa yg kita phm ttg isi kandungan buku tu sama dgn apa yg org lain paham.......sekali lagi aku tegaskan kat sini....sila berguru ttg ugama...lebih2 lagi isu yg kau utarakan ni berkait secara langsung dg Aqidah/ Tauhid....

kat forum yg mcm ni mmg tak sesuai langsung utk membicarakan ttg tauhid...maksud aku mediumnya tak sesuai sgt...lebih2 lagi ttg isu ketuhanan...perlukan kaedah man to man utk dibuat penjelasan dan penghuraian....

apa yg aku blh bantu ialah kaedah/ cara ko nak selesaikan persoalan ko tu....bknya penjelasan ttg persoalan...sbb bg aku medium ni sgtlah tidak sesuai.......harap ko blh paham...

sori atas segala typo....aku dah malas nak edit.....