CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Chabad

Perjalanan Mencari Dia....

Close [Copy link]
tergamam ak kejap, walaupun ak tahu ini bukannye mende baru, dah berlambak dah berlaku pon

nasihat ak, jgn le beribadat sebab terpaksa, ak rase ini satu transition stage untuk membuat ko menghargai Allah dengan lebih dalam dalam lagi.

so bile ko dah rase mcm tu, toksah le dok diam je mengharapkan something's gonna happen, yes, it's true that Allah's calling sometimes come n go unnoticed, unexpected, tapi x bermakna kau harus tunggu je hidayah tu datang.

rajin2 lah berusaha cari org lebey berilmu, kat Jakim ke tempat saudara2 baru ke, just do something. jangan dok tercegat je, kalau ko sayang kan diri ko la pasal bagi ak, org Atiest ni sgt pathetic, sgt kesian...Jauh menyimpang dari kebenaran.

U have to do something if u want to stay in the right path cuz Islam is always right, again, ALWAYS right....

aku takut la org mcm ko ni.. aku dulu hampir2 mcm ni.. tp aku cepat2 dekatkan diri pada allah.. dah seleps itu, ape doa aku dimakbulkan.. aku rase miracle kuasa allah.. tp kene rajin sket la, berzikir,solat hajat,solat tahajud..

Aku ucapkan terima kasih pada yang suggest aku untuk berjumpa alim ulama atau mualaf tu. Will do. Tapi at the time being, aku nak dengar pendapat korang tentang apa yang aku rasa. Mana tau, ada antara korang yang boleh trigger balik kepercayaan aku tu ke?

Reply #35 matamata's post

aku memang berharap aku menjadi Muslim semula bro. Sebab tu aku fokuskan pada Islam, sebab aku nak faham dan jelaskan apa yang aku ragui selama ini.

Dan please, jangan tuduh aku buat propaganda nak sesatkan korang ke apa. Aku betul-betul nak mintak tolong

Originally posted by Chabad at 2-5-2009 19:41
Salam sejahtera,

Terlebih dahulu, aku nak bagitau, aku dah bersedia dengan tohmahan dan kejian korang. Aku bukak thread ni di board Personal Problem ni sebab aku nak dapatkan pandangan tulus i ...

Chabad!

For your info, Tuhan tolong kita dalam cara yang kita tahu, tapi kita tak terfikir secara automatik...

kalo Tuhan tak tolong kita... nanti kita kena bayar dok kat bumi ni... oksigen gak dia bagi...

Tuhan bagi kita akal... tangan... mata... dan semua yang kita ada...

semua orang pun berdoa... tapi tak semua doa kita dikabulkan...

aku penah dengo khutbah Jumaat... setiap manusia akan diuji... tahap ujian adalah tahap ujian yang mampu diharungi manusia tersebut masing2...

aku pon penah diuji... sampai penah terpikir nak bunuh diri... tapi aku sedar.. apa aku dapat kalo wat camtu...

so, aku makin memperbaiki diri... sebenonya... tanggungjawab kita di dunia adalah untuk beribadat pada Tuhan...

kerja, buang air besar, cari rezeki, solat, puasa.. adalah ibadat...

TARGET KITA NUN KAT SANA YANG ABADI IAITU AKHIRAT

katalah umo ko la ni 25 tahun... besenya umo umat Muhammad dlm 60 jer... lebih tu kira bonus...

pejam celik pejam celik.... kejap jer ko akan sampai ke umur 60 tahun tu...

LEPAS TU MATI! LEPAS TU APA?!

Islam adalah agama yang benar!

Nasihat aku, ucaplah 2 kalimah syahadah tu sekarang jugak. Jangan tunggu.

Maut tak akan bertangguh walau sesaat.

TENANGKAN fikiran Bro... jangan benarkan iblis menang. OkaY! oKAy!

Assalamualaikum Sahabat ku Saudara ku!

Reply #36 anonymous's post

make sense, make sense. Sebab tu aku tanya korang kat sini. At least penerangan korang senang aku nak faham

Thanks anonymous

Follow Us

Reply #37 demonicboy's post

Salah. Bukan tak percaya pada Tuhan, percaya Tuhan tu wujud, tapi tak berbuat apa-apa, hanya berpeluk tubuh menyaksikan segala yang berlaku di muka bumi ini

Reply #41 nameloo's post

ye, aku tau Islam is always right seperti kata-kata orang sekeliling aku.

Tapi bagaimana harus ku yakini diri aku yang Islam is right? Sedangkan, segala yang disebutkan dalam kitab, atau dalam dakwah, tak menampakkan apa yang aku faham tentang konsep berTuhan dan beragama

supposed agama adalah satu bentuk kasih sayang antara Tuhan dan umatnya. Tapi where is God when you need Him the most? Does he really care?

Aku tau Tuhan wujud, sebab secara scientific, ko takkan dapat memperjelaskan wujudnya alam semesta. Persoalan aku sekarang, Tuhan tak membantu. Itu je.

Ada seorang lelaki pergi ke kedai gunting rambut utk menggunting rambut dan janggutnya. Apabila barber itu memulakan tugasnya, mereka pun berborak dan bercakap mengenai byk perkara.tapi bila mereka mula berbicara mengenai Allah,barber itu pun berkata,'' saya tak percaya Allah itu wujud.''''kenapa kamu kata begitu?'' tanya si lelaki tadi.

'' Cuba kamu keluar di tgh jln itu dan tunjukkan pd saya bahawa allah itu wujud. Kalau betul allah wujud,kenapa ramai sgt org sakit kat luar tu? Kenapa masih ada kanak2 yg terbiar? Kalau betul allah wujud,dah tentu tiada kesakitan dan keperitan hidup dlm dunia ni. Saya x dpt bayangkan allah yg maha penyayang boleh membenarkan semua ini berlaku''.

Si lelaki itu pun berfikir sejenak. Tapi dia tidak memberi sebarang jawapan kerana tidak mahu memulakan pertengkaran. Selepas barber itu menghabiskan tugasnya, si lelaki tadi pun pergi.selepas beberapa langkah,si lelaki tadi ternampak seorg lelaki berambut panjang,selekeh,kotor dan janggut tidak terurus.

Si lelaki tadi pun berpatah balik dan pergi semula ke kedai gunting rambut tadi dan berkata,'' kamu tahu tak yg sebenarnye barber jgk tidak wujud?'' ''kenapa kamu kata mcm tu? Sedangkan saya baru saje gunting rambut kamu tadi''.kata barber.

''tidak!'' kata si lelaki tadi.''kalau barber wujud, dah tentu tidak ada org yg berambut panjang tidak terurus dan kotor serta janggut yg panjang dan kotor mcm lelaki di tepi jalan itu''.''ah! Barber mmg wujud! Lelaki tu jadi mcm tu sbb dia tidak dtg pada saya utk menggunting rambutnye!''.kata barber.

''tepat sekali!''. Kata si lelaki tadi.''that's the point!. Allah jgk wujud. Itulah yg terjadi (keperitan&penderitaan) jika manusia tidak mengingatinya dan kembali padanya utk memohon pertolongan.''

Reply #45 pengecatbintang's post

that's it? hidup untuk beribadat dan lepas tu mati?

wonder nape Tuhan tak buat je akhirat terus?

Reply #49 wekwek1's post

Good one. Will think it over

Kenapa macam tu sekali prasangka kamu terhadap ALLAH..
Tuhan tetap tahu setiap apa yang hambanya buat..walaupun sudah tertulis ada 2 malaikat dikiri dan kanan yang mencatat setiap amalan kita,satu pun tak akan terlepas dari pandangan-NYA.Allah tidak menciptakan Hamba-Nya sia-sia.

Bayangkan kalau semua orang menadah tangan untuk dijadikan kaya and mewah,jadi siapa pula yang hendak menjadi perkerja bawahan seperti tukang sapu sampah dan sebagainya.Kan huru hara jadinya kalau semua orang sudah kaya,konsepnya cukup mudah..setiap benda yang yg di jadikan di atas muka bumi ini ada hikmahnya bukan sia-sia.

Allah tahu apa yang terbaik untuk hamba-Nya yang bersyukur..Andai kata kamu usaha siang dan malam mencari rezeki,tetapi tidak kaya-kaya..itu menunjukan tuhan masih prihatin kepada kita,biasanya orang yang sudah hidup mewah sudah lupa akan tuhan-Nya.

Kan kita sudah diyakinkan didalam Al-quran bahawa kita wajib percaya perkara yang ghaib,contohnya beriman kepada Allah,bahawa kita tidak pernah melihat-Nya,tetapi itulah namanya IMAN.

Bila kamu solat,solat lah dengan penuh yakin bahwa tuhan ada dihadapan kita.Kalau solat sekadar hanya 'melepaskan batuk ditangga' itu lah yang terjadi..selepas solat terus buat benda maksiat and lagha.

Pergilah jumpa dengan pakar agama,selamatkan lah akidah kamu..
Jangan lah ada terlintas didalam hati kamu perasaan bahwa ALLAH hanya 'duduk diam' atau manager shaja sebagai mana yang mana cakapkan tadi.

Cikgu: Murid-murid, nampak tak kertas ini? (sambil menunjukkan kertas di tangan)

Murid-murid: Nampak, cikgu.

Cikgu: Sekarang, nampak tak lagi kertas tadi? (selepas kertas itu disorokkan)

Murid-murid: Tidak, cikgu

Cikgu: Kertas ada atau tidak?

Murid-murid: Tak ada, cikgu

Cikgu: Murid-murid nampak tak Tuhan?

Murid-murid: Tidak, cikgu.

Cikgu: Tuhan ada atau tidak?

Murid-murid: Tak ada, cikgu

Cikgu tadi tersenyum puas kerana misinya tercapai, mahu menghilangkan kepercayaan wujudnya Tuhan daripada pemikiran murid-muridnya Ada seorang murid pintar yang tidak berpuas hati dengan ajaran cikgunya, lalu berkata,

Murid pintar: Kawan-kawan, nampak tak otak cikgu?

Murid-murid: Tak nampak.

Budak pintar: Cikgu ada otak tak?

Murid-murid: Tak ada.

shbatt..... consep ketuhanan dan kewujudan... bukan apa yg kiter sangka kan.. malah more beyonce dr apa yg kiter emagine kann......

tp apa pun anon hope.. apa yg anon jelaskan dan membantu kamu serba sdkit........

Reply #52 afezal's post

Thanks afezal.

Aku nak komen dua perkara. Perkara pertama, tentang pendapat aku yang Islam ni agama yang menakutkan. Even kat kiri kanan pun ada malaikat jaga, tulis apa yang kita nak buat. Tak tau di mana nilai kasih sayang dalam semua itu. Macam girlfriend atau boyfriend yang mengongkong je last-last fed up kena tinggal atau meninggalkan

Perkara kedua, tentang solat dan berimagine bahawa Dia ada di depan. Tapi kalau kita rasa, Dia tak kisah pun kau semayang ke tak, kau doa ke tak, camne? Kau merintih merayu pun, Dia tetap takkan makbulkan apa yang kau nak, camana? What's the point?

Tentang perkara lain. Yup, maybe true. Tapi cuba ko fikir. Kalau orang yang berusaha bagai nak gila jadi kaya, berdoa siang malam dan berusaha, tapi tak kaya-kaya sebab Tuhan tak nak dia lupa. Baik Tuhan mansuhkan terus konsep doa tu. Sebab afterall, Dia jugak yang tentukan lulus ke tak lulus doa tu kan? Tetapkan je terus sapa kaya, sapa tak kaya. Senang.

So in short, aku rasa, yang tak kaya-kaya tu tak dapat sebab cara nak jadi kaya tu tak betul. Bukan sebab Tuhan nak dia tak lupa daratan atau sebagainya.

Apa yg ko nak dari Dia sebenarnye? ko nak doa ko dimakbulkan macam bulan jatuh ke riba??
Ko marah sebenarnye pasal doa2 ko tu tak dimakbulkan mudah2 macam tu je?
Ko taknak dapat automated robot reply dari segi agama pasal ko boleh baca sume tu dr web2 agama... tapi masalah ni sebenarnye berkaitan agama, tauhid...dan memang patut segala reply nasihat2 yg ko bole dapat daripd segi agama jugak..
ko nak separate kan nasihat manusia dgn nasihat agama je dah menampakkan tahap ilmu ko yg sangat rendah lagi.. penghayatan agama ko pun mmg masih rendah..
Agama Islam tu kedudukan die lebih tinggi dari manusia and Life is Islam and Islam is Life..
tak payah la ko nak mempersoalkan benda2 remeh temeh mcm ni.. ni semua mainan hasutan syaitan je.. Syaitan memang menghasut ke dalam hati2 manusia dgn cara macam ni.. hasutan agar kite ni tak sayang, kurang yakin, ragu2 terhadap kekuasaan Allah Taala..
Ko banyak2 la baca ayat Kursi sebelum tido, bangun tido agar Syaitan2 peringkat Senior yg dok sebelah sentiasa jaga ko tu lari terbakar.. Sebelum sembayang tu baca la Auzubillahiminasyaitan nirrajim.. Ya Allah lindungilah kami dari Syaitan yg di rejam..

Balas #53 wekwek1\ catat

sempatt pekene kan cikguuu....

Balas #53 wekwek1\ catat

sempatt pekene kan cikguuu....

Reply #53 wekwek1's post

Very funny

Tapi salah, otak tu bukan tak nampak. Tapi perlu dioperate terlebih dahulu kalau nak tengok. Sama tak dengan konsep aku, ko kena berusaha sendiri nak dapat apa-apa. Kalau setakat berdoa, memang tak dapat punya

Thanks

Originally posted by Chabad at 2-5-2009 21:38
ye, aku tau Islam is always right seperti kata-kata orang sekeliling aku.

Tapi bagaimana harus ku yakini diri aku yang Islam is right? Sedangkan,segala yang disebutkan dalam kitab, atau dalam dakwah, tak menampakkanapa yang aku faham tentang konsep berTuhan dan beragama

supposed agama adalah satu bentuk kasih sayang antara Tuhan danumatnya. Tapi where is God when you need Him the most? Does he reallycare?

Aku tau Tuhan wujud, sebab secara scientific, ko takkan dapatmemperjelaskan wujudnya alam semesta. Persoalan aku sekarang, Tuhan takmembantu. Itu je.

btw, nk tanya ek, jawab ikhlas ek, ko ada ke khatam Al-Quran siap ngan tafsir2nye skali? dah? ak dapat rasekan jwpnye belum. so jgn la memandai kata ko x nampak,sedangkan ko x mencari pon, mana nak nampak. if i'm wron i'm sorry for the accusation.

so that's why i ask u to do something. find someone. khatamkan Al-Quran ngan tafsir2nye skali, baru la bole ckp ko x nmpk amendenye...