CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Chabad

Perjalanan Mencari Dia....

Close [Copy link]

Balas #138 Chabad\ catat

I see.. Padan la thread ni dekat Personal Problem.. bukan masalah agama, tapi masalah kendiri..
I will stop reply because this is getting less interesting for me..
Istighfar lah, sabar itu separuh daripada iman..
bila kita gagal, dan terus menyalahkan Tuhan, itu saja dah menampakkan kekurangan iman kita di dada.
Doa apa yg tidak dimakbulkan itu? sampai merintih memanggil2 Tuhan untuk segera diselamatkan?
Dari kita meraung tak tentu hala, kita muhasabahlah diri kita..
Satu hari aku terjumpa seorang makcik Cleaner dari Indonesia yg tercari2 tin2 kosong untuk dijual hanya utk sesuap nasi, aku mendekati dia dan bertanya jika dia perlukan pertolongan, lalu makcik Cleaner itu pun berkata, "tak apalah Dik, kalau ada rezeki Allah nak bagi, adalah"..
Lihatlah betapa tinggi iman didada makcik Cleaner itu walaupun dia hidup dalam kemiskinan dan kesusahan dan masalah paling besar dalam dunia ni berbanding manusia lain..
Itulah keindahan agama Islam berbanding agama2 lain yg tidak diiktiraf Allah SWT..

p/s: kepada makcik, saya doakan berbahagialah makcik di Syurga.. Amin.

[ Last edited by  orghijau at 3-5-2009 16:03 ]

Rate

1

God's delay is not God's denial

Reply #141 orghijau's post

kinda agree with u...

beliau katakan nak mencari tapi tak membuka hati dan minda dalam pencarian tuh...

Reply #142 juz_a_gurl's post

Yes..keep praying..The prayers that are fated to be prayed, will at last answered

Balas #137 ajinomotonosuga\ catat

oi oi... PS3 jangan aaaa... sensitip....

....
.....

pasal aku belum beli lagi.. aku pegi beli xbox 360 pulak muahahahaha...

ok2 tukar topic balik...

relax je... aku memang suka cadangan supaya jumpe orang lagi pakar.. biar orang tuh jawab depan2, senang....

Originally posted by Chabad at 3-5-2009 11:32
Tapi kenapa? Biarlah takde RA pun

Kenapa, ada orang nak report pihak berwajip ke? Salahke menyatakan pendirian hidup sendiri di muka bumi ni?

Sebenarnya aku yg mohon agar RA thread ni dinaikkan....takde niat buruk...niat aku baik, jauh sekali utk lihat thread ni ditutup......
beliave me ...I know what I am doing.....

aku cuma harap poster tak buat posting yg berbau peovoke, ugut dan maki hamun...yang mana ianya mampu menyimpangkan ko lebih jauh, bkn nak jadikan iman ko lebih kukuh...cara dakwah ada mcm2...lain org, lain aplikasinya....namun objektifnya adalah sama...

penekanan aku hanyalah satu, ko blh baca apa2 jugak yg forumer post kat sini, aku tetep yakin belajar berguru dan lihat contoh secara life jugalah yg paling efective.....

aku doakan ko agar di berikan Nur dan terbuka hati ko utk menerima iman dengan sepenuh hati....Amiiin....

Follow Us
taken from www.Allah.org

Some non-Muslims allege that God in Islam is a STERN and CRUEL God who demands to be obeyed fully. He is not loving and kind. Nothing can be farther from truth than this allegation. It is enough to know that, with the exception of one, each of the 114 chapters of the Quran begins with the verse: "In the name of God, the Merciful, the Compassionate." In one of the sayings of Prophet Muhammad (PBUH) we are told that "God is more loving and kinder than a mother to her dear child."

But God is also JUST. Hence evildoers and sinners must have their share of punishment and the virtuous, His bounties and favors. Actually God's attribute of Mercy has full manifestation in His attribute of Justice. People suffering throughout their lives for His sake and people oppressing and exploiting other people all their lives should not receive similar treatment from their Lord. Expecting similar treatment for them will amount to negating the very belief in the accountability of man in the Hereafter and thereby negating all the incentives for a moral and virtuous life in this world. The following Quranic verses are very clear and straightforward in this respect:

"Verily, for the Righteous are gardens of Delight, in the Presence of their Lord. Shall We then treat the people of Faith like the people of Sin? What is the matter with you? How judge you?" (68:34-36)

Reply #147 juz_a_gurl's post

On the other hand, to please oneself, God sacrificed the others. And for me the tuan rumah is the sacrificed one..

Reply #144 hashimsamsul's post

indeed

When God closes one door, He opens up another one; but we often look so long and so regretfully upon the closed door that we do not see the one which has opened for us

Reply #146 matamata's post

jgnla letak tinggi sgt... nanti kite dh tabley masuk
huhuhu...

Reply #149 juz_a_gurl's post

so the door closed will be opened at last, he meant?

Reply #151 eastrun's post

sometimes it wud be, sometimes it wudn't
if it wud, it means that God has fated that it's the best door for us
on the contrary, if it wudn't, it means that the other opened doors are the better ones for us

to have the best door, this is y we need to pray for one
keep praying n have faith... God's delay, is not God's denial

juz my 2 cents

[ Last edited by  juz_a_gurl at 3-5-2009 17:22 ]

Originally posted by Chabad at 3-5-2009 14:51
Memang aku jadi macam ni sebab aku rasa Tuhan tak de bersama aku pun. Aku rajin jugak masa-masa dulu, dengar ceramah agama, kat TV, kat surau. But none of it can console my heart. Aku akan sentiasa berasa skeptik dan mempersoalkan "Ye ke? Betul ke?" dan at times keluar pulak perkataan "Yeah, right..(sinikal)" bila aku dengar pasal balasan syurga, balasan neraka, kasih sayang Tuhan dan sebagainya.

SEBAB I DONT FEEL IT. WHERE THE HELL IS GOD WHEN I NEED HIM THE MOST?

Takkan selama aku hidup ni, bila aku memerlukan Dia, Dia tak ada atas alasan nak beri sesuatu yang lebih baik kat aku. TAPI MANANYA? Mana kebaikan yang dikatakan tu? Kenapa aku rasa I am doing it all alone?

Dan tahap kronik sakit aku ni, bila aku mula berkira-kira nak tukar ke agama lain. Tapi I still hope that I can be a Muslim, a true one I mean. Aku juga pernah nak rekindle the relationship dengan bawak-bawak sembahyang dengan kusyuk. Pernah sekali di bulan ramadhan, aku yang tak sembahyang (pura-pura di hadapan parents sembahyang) dan dengan ikhlas hati sembahyang Maghrib, but I stopped in the middle sebab I thought, what the hell am I doing when my heart is not even there to perform the prayer, and I truly believe that Tuhan pun takde kat situ nak dengar rintihan hati aku ni. He does not care what I think or what I want or what I hope.

Hah. Setakat itu je dulu. Aku nak sambung apa yang patut aku sambung sebelum aku beralih arah. Btw, ini bukan hujah lawan, sekadar luahan perasaan.
...

What..?
My dear, i rase u ni ade masalah atau konflik dgn diri sendiri...nih bukan takde kepercayaan pd Allah jer..
tapi u ni mmg dlm diri takde konsep redha lngsung...
u tau tk redha tu aper?

Bile yg u kate Allah tkde pd mase u amat2 memerlukan tu? Bila?
Bila u dlm kesusahan?Bila u benar2 ditimpa malang?Mase tu la baru u nk cari tikar sembahyang nak berdoa pd Dia kan.
Masa senang u ada ingat kt Allah tak?

Kita ni buat sesuatu biar ade kesungguhan hati...u pegi cari guru agama, ambil ilmu makrifatullah..
ape maksud u Dia takde kat situ? zatullah tu tak akan dapat dicapai dek akal manusia yg terbatas ni..

pegi bukak hati u..pegi dalami ilmu tu baru dtg cni nak tanya bnyak2...belajar tak nak..
nak khusyu' tu dr hati...yg buat u stop tgh2 jalan tu sbb hati u sekarang ni dah penuh sgt dgn titik2 itam sampai dah tertutup...sampai syaitonirojim pn bule masuk dgn mudah jer...jentik skit dah terpesong...sbb u mmg takde hati utk yakin pd Allah pn...u dh seal hati u tu...so susah lah nak terima apa pun org keliling ni beritahu ttg kebesaran Allah..

bawak2lah mengucap...sekarang ni one step at a time...pegi balik dalami tentang Rukun Iman...as simple as that..
faham dulu dgn keterbukaan hati...kalau setakat nak faham separuh hati, tiba2 in da middle nak tutup minda nak dalami rukun iman, istighfar byk2, bace a'uzubillah himinashsyaiton nirrojim...mase tu sebenarnya syaitonirojim tu tgh berasak nak sesatkan u...

Reply #153 MsQuerida's post

Orang dalam masalah tak ada rasa redha..tapi as time goes, benda tu akan datang sendiri...tapi redha, doesnt meant dia lupa..kira macam you bercinta, then you broke up, you akan benci dengan your ex-mate, but then, you realized yang dah you dengan dia dah berputus..

Tapi, you will never forget what he / she has done to you. Never. Even though you try to redha, the same story will keep haunting your mind no matter how hard you try to brush it off.

I rasa dia memerlukan Allah each time. But he feels that Allah is not there because the help is invisible. I pun pernah rasa macam tu, waktu I nak sangat Dia responds, but then Dia senyap je...then, the last method is to be patient. Because the prayers will be answered, it is just that God is waiting the right time to create a reason, to make the prayers answered. Do you believe that God needs reason to make something happen?

Originally posted by pengecatbintang at 2-5-2009 23:51
aku penah baca...

antara strategi kristian dan Yahudi untuk menyesatkan umat Islam adalah melalui penyebaran buku2 yang bleh membuatkan umat islam itu was was dengan ajaran Islam.

kalo tak silap aku... dalam ajaran Islam ada beberapa perkara yang kita tak boleh fikirkan..

antaranya... sifat Allah (sesiapa forumer boleh check kan)...

kita tak bleh fikir dari mana atau camner Tuhan datang atau wujud..

ko check ngan orang pandai agama... kalo boleh... gi jumpa mufti kat negeri ko...

kalo aku salah ko bagtau kat forum ni ok... aku x mau dituduh bawa ajaran sesat lak...

Good Luck

1. Aku baca buku agama yang orang Islam tulis. Tapi at the same time, aku baca jugak buku-buku agama lain. I cant compare sebab kalau ko tanya aku, all books are crap. Semua penuh dengan dreamy words Cuma bezanya agama lain menekankan kasih sayang, while in Islam its a lil bit scary
2. Kalau aku nak kenal Tuhan, tapi aku tak boleh tanya, camne? Macam orang berkenalan jugakla, kenal macam tu je. Tanya tak boleh, tak ke pelik? So I so disagree. Untuk mengenal Tuhan, kita harus bertanya. I dont think, Dia (if exist) kisah kalau ko tanya. Dia lagi suka kot sebab ko interested nak tau
3. Kalau aku tak boleh tanya camne Tuhan datang atau wujud, then aku rasa Tuhan tak perlulah kurniakan otak untuk aku atau korang. Baik letak satu mikrocip dalam kepala untuk just know apa benda yang tak boleh dan boleh tau.

Originally posted by sunsuria at 3-5-2009 01:03
saya cadangkan baca buku 'what is it mean to be a moslem' tak pun baca kisah yusof islam conveted to islam...baca perjalanan hidupnya utk mencariagama yg tauhid..

obviously memang tuan tanah tak cukup ilmu agama...pergi lah menuntut ilmu agama lagi..ada byk bersepah2 sekarang ni ceramah2 agama pun free aja tak perlu bayar...

nak join kelas usuludin saya pegi lah ke mana2 masjid di negeri selangor yg take part dlm persijilian usuludin..fee pun murah satu semester rm120 only

utk sem 2 ni kami akan belaajr
-asas dakwah
-penghayatan islam ( best ni walau pun baru start)
-seni bina islam
-bahasa arab
-satu lagi  saya lupa

last sem, belajar pasal aqidah lagi best..ada banyk cara kita boleh melakukan syirik dan terpesong dari agama...

dlm kelas penghayatan islam tu akan belajar detail tentang peradaban dlm islam, konsep hidup islam etc etc..

saya cuma nak anda renungkan...setiap kita setiap hari menikmati nikmat kurniaan Ilahi tanpa ktia sdari
- udara yang kita hirup..bukan kah ini nikmat yang tak terhingga
- kaki utk berjalan mencari rezeki atau kemana2 jua
-mata utk melihat alam ciptaan tuhan
- mulut utk berkata2 dan berzikir memuji Allah
dan byk lagi..apa kata satu hari nanti..mata anda buta? kaki patah ke...

belajar lah bersyukur..sesungguhnya nikmat Allah itu teramat luas..kadangkala doa kita tidak di makbulkan kerana
- Allah akan makbulkan di akhirat kelak
- Allah telah menghindari kita dari kecelakaan/ musibah yang lebih berat

thanks. Aku pernah baca buku "Mengapa saya seorang Islam" tapi kat dalam buku tu langsung takde fakta. Umpama baca karangan copy paste yang dari Quran ke buku then tambah ayat cantik sikit pastu jual dari buku. Maybe korang boleh suggest buku lain yang boleh bom hati aku untuk percaya Allah tu actually..... there?

RM120 agak mahal imho Agama lain preaching free je. Ko lapar, ko akan ditolong. Tapi sebab aku still hope in Islam, then I will not touch on that issue kalau boleh, kalau nak berdakwah, biarlah ikhlas

As a God, memang kewajipan Dia untuk bagi ko udara, bagi ko mata semua untuk jadi manusia. Kalau tak, baik Dia tak payah wujudkan ko dan aku. Macam jugak seorang bapa. Memang tugas bapa untuk make sure ko lahir ke dunia bagi ko makan minum pakai sebagainya. Tapi beyond that? Kalau takde kasih sayang ko ingat anak tu bahagia ke? Kalau takde kasih sayang, ingat anak tu nanti akan balas jasa bapa ke?

834 PM, still searching for the love of God, whatever His name is

Originally posted by narif at 3-5-2009 06:13

bagi aku, takdir tu benda terakhir la kau kena accept. bukan la aku cakap tolak qadaq dan qadar, tapi kau boleh tentukan benda2 ni. it's all in your heart and mind.

usually we will be wha ...

Boleh ditentukan atau tak boleh? kalau boleh ditentukan, kenapa bila kita berusaha dan berdoa, tak dapat, orang cakap ada hikmah disebaliknya? Means benda tu ditentukanla kan?

Fate is world greatest lie You have to work on what you want, if you really want it, by hook or by crook

Reply #111 bacteria82's post

thanks

Boleh post banyak lagi yang macam ni

chabad aku rasa ko takut ngn seksaan api neraka...takut balasan selepas mati...sbb tuh ko taknk baca buku yang selalu mengingatkan kita tentang azabnya mati..