CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aku_komeng

kekerapan baca Al-Quran...

Kalau kita hari hari tak boleh miss baca paper/surf internet, AMATLAH MALUNYA kita kalau tak baca Al-Quran hari2...

bila akhir zaman, Al-Quran akan diangkat dari bumi dalam satu malam sahaja...kemudian tidak ada lagi walau satu ayat sekalipun...

alhamdulillah bc tiap2 hari, kecuali uzur.

dulu sy antara muslim yg x sudi nk bc.

lps kena sihir, ustaz yg ubatkan sy tuh suh sy bc setiaphari smpi khatam.

bermula sbg niat nak wat penawar sihir, akhirnya jd tabiat.

n yes, Al-Quraan adalah penawar.

Originally posted by danna09 at 4-5-2009 22:11
n yes, Al-Quraan adalah penawar.

betul tu...Al-Quran adalah penawar...

anak aku dulu kena sawan tangis masa umo dia 1 bulan...jenuh pegi berubat sana-sini, tapi tak mujarab pun...

pastu...aku search dalam internet, cari cara rawatan untuk sawan tangis...aku jumpa satu website, dia suruh baca surah Al-Baqarah...

aku baca surah tu...alhamdulillah, anak aku dah takde sawan tangis lagi...

anak saya no 2 kalau balik saya selalu nak solat jemaah dgn dia. ayah dia pun nak dia jadi imam sbb bacaan dia syahdu aja saya dengar..infact solat dgn dia lebih khusyuk lagi...alhamdulillah...tapi dia kalau balik kerap ke surau saya pun tak blh halang...ada hari tak sempat ke surau tu minta dia jadi imam...surah yg dibaca panjang2 yang saya sendiri tak hafal..alhamdulillah..dia sekolah agama..bukan nak suruh dia jadi ustad..kalau jadi pun alhamdulillah tapi nakkan anak yang soleh, yang gemilang dan terbilang..

neneknya selalu pesan nanti jadi ustad ya...sbb bila balik kg pun dia lah tarik sepupur2 pi surau..siap pegang rotan kalau sepupu tak solat..tapi dia jawab dgn nenek dia, dia akan jadi doktor ustad...sbb mak dia ni nak dia jadi doktor..neneknya kata boleh ke..boleh nek nanti dia belajar kat mesir jadi doktor dan belajar agama sama...dua2 nenek suka sangat...

dia selalu baca quran dlm bilik bertutup tapi boleh dengar dari luar..saya suka dgr dia baca quran...kalau buka radio ikim tu dia blh baca sama2 dgn qari tu..kalau tanya surah ni makna apa..terus boleh jawab...dia baca ada taranum sikit tu jadi syahdu aja dgr

abang dia no 1 pun boleh jadi imam tapi surah dia biasa2 jer...dan baca laju ...dia pun kalah dgn si adik ni

Balas #23 danna09\ catat

saya pun ubat penyakit dgn ayat al quran or lebih tepat baca zikir mathurat. slepas berubat di ampang puteri selama 5 tahun tak baik..sehingga doktor gave up on me suruh saya pi hukm buat experiment sbb dia orang dah bagi saya ubat yg paling mahal dan paling power wich is radioactive treatment..yang bahan radioactive tu di ambil dari pusat atom negara kat bangi tu..tapi dr pelik stil tak ada tindak balas???
so i seek alternative...then kata perawat islam tu ada jin duduk kat jantung saya tu..cam lawak jer kan..tapi masa kat perawat tu blh rasa dia keluar terasa lah pergerakkan dia ikut arah perawat tu dari dada dia tarik tangan dia ke atas kepala saya ..memang blh rasa ada movement kat muka saya sampai ke ubun2...tapi tu lah bila dgn perawat dia lari lah kejap nanti balik umah dia datang balik?? so lebih baik kita kebalkan diri kita dgn ayat2 al quran..

Follow Us

Balas #25 sunsuria\ catat

memang seronok .. harapannya anak2 jadi insan soleh dan selamat dunia dan akhirat. sekaligus moga menjadi asbab membantu parents kelak disana....

mom pun kalau solat baca surah agak kuat skit utk bagi anak2 yg kecik tuh biasa dengar..
time doa panggil they all and baca doa pendek. Doa yg disarankan oleh baginda Rasulullah saw kepada siti Aishah tatkala bertemu malam=seribu bulan adalah doa pertama yg. saya ajar. 2nd son 2++ yr pun alhamdulillah dah hafal dgn pelat-pelatnya.. tapi commel jek bila dengar dia baca.

my 1st son kami dah expose dengan zikir LA ILAHA ILALLAH, siap pegang tasbih lagik..

sebagai parents, kami usahalaa ditahap kemampuan kami dan cuba sebaik mungkin, dan akhirannya kami pulangkan kepada Rabbul Alamin. semoga dia mengasihani kami dan kita semua.

asasnya, para ulama memang menjadikan belajar hingga pandai membaca Al-Quran itu adalah perkara No. 1.  dalam pendidikan anak2.

alquran pengubat jiwa yang berkecamuk dgn maslh dunia

biasanya 2 kali sehari...slp subuh dan slp magrib...
x tahulah rasa seronok plak....

cuma zaman sekarang nie kesibukan dunia membuatkan manusia jadi bertambah jauh dr quran

Originally posted by yukitada at 5-5-2009 10:18
cuma zaman sekarang nie kesibukan dunia membuatkan manusia jadi bertambah jauh dr quran

nanti bila tiba masa nyer, Al-Quran pula akan pergi meninggalkan kita...

baca quran... ak semestinya baca surah panjang2... baca surah2 ayat lazim pun dikira baca quran jugak... tak payah tengok kitab... anak2 kecik pun pun hafal, malulah kita kalau dh pangkat ayah/mak ni tak hafal... qul  huallah, inna ak-taina, wal-asr.... boleh baca yg ni dah cukuplah utk memenuhi tuntutan baca quran tiap2 hari... sambil2 drive tu kan boleh baca!... ya lah lagi baguihlah kalau kita dapat baca surah2 yg panjang... tp dpd tak baca langsung... yg pendek pun dh pada dah!... tak gitu!

Balas #30 yukitada\ catat

alasan kan kesibukan masa....kalau boleh bergayut kat internet ni kenapa mengaji tak blh...
semalam saya buat 3 in 1, lps magrib mengaji sambil tgk news kat tv sambil tgk anak buat homework..of course mengaji tu kena stop stop bila anak tanya soalan tak faham...but stil boleh carry on mengaji
ada orang nak ketengan masa mengaji..nak tunggu rumah tenang tengah mlm aja lah kesempatannya tapi time tu mata pulak dah layu...sambil tgk homework anak pun boleh juga mengaji..anak2 dgr pun dpt berkat..org dgr orang mengaji pun dpt pahala kan

Saya nak sarankan sape2 yang ada masalah tekanan jiwa akibat kerja/masalah peribadi atau ape2 pun, lebih2 lagi mereka yang mengalami masalah tekanan darah tinggi atau anxiety, mengajilah AlQuran.  Kita sedia maklum betapa PENTINGNYA teknik pernafasan seperti yang diamalkan dalam seni Qigong, begitu juga zikir (chanting) yang dibuat oleh penganut Buddha.  Teknik2 ini semua (malah lebih lagi) sudah sedia ada/diaktifkan semasa kita mengaji e.g. bibir mulut/gusi gigi/lelangit/hujung lidah/pangkal lidah/saluran makan/dengung/buku leher/saluran nafas/gigi/langit-langit keras/anak tekak/tengah lidah/rongga mulut/rongga kerongkok dan pita suara.  

Sememangnyalah Alquran adalah sebaik-baik mukjizat yang diturunkan kepada umat Nabi Muhammad s.a.w.

what is sawan tangis?

Balas #35 mbhcsf\ catat

budak2 kecik yang suka menangis jer kerja nya he he kalau tak silap lah..anak i ada gak urat obvious kat antara dua kening tu orang tua2 kata ni urat sawan tangis ni...tak ada lak dia nangis memanjang...alhamdulillah

Originally posted by mbhcsf at 6-5-2009 18:52
what is sawan tangis?

bila baby bukak mata je, menangis...bukak mata je menangis...waktu tido je dia senyap...

dari umo 1 bulan ke 3 bulan, menangis je dia...tak dapat nak main dengan dia langsung...

Originally posted by mbhcsf at 6-5-2009 18:52
what is sawan tangis?

Same like Ahmad Albab lah....

Asal ku bukanlah seorang islam, tapi alhamdulillah Allah memberihidayah untuk aku masuk islam. Masa mula mula aku menyebutnye hati kutenang dan bersih. Tapi aku tak drastik sangat, hari demi hari keimananku tercalar bahkan masa mula bergelar seorang islam solat aku takpernah tinggalkan tapi disebabkan mengejar duniawi aku lalai....
Padasatu hari musibah datang pada diri ku ini dan aku masih lagi mencarikekuatan untuk menaikan semangat ku...lantas hati ku terbuka, bahkanaku mula mengaji...
Ya Allah betapa tenangnye hati ku, seolah olahaku jatuh cinta lagi dengan nikmat ini dan aku berazam takkan hanyutlagi dengan keizinan Allah.
Sekarang aku pastikan solat kuterjaga, dan setiap lepas solat (kecuali waktu bekerja) aku akanluangkan masa untuk baca Al-Quran dan yang paling nikmat sekali apabilakita membaca terjemahannya......Semoga Allah sentiasa memberi petunjukterhadap ku Amin...

Reply #39 keliru08's post

سلام

keliru08,

Tahniah, sdr sebenarnya dikasihi Allah.
Nasihat aku, jaga lah Hidayah yg Allah Taala berikan ini sebaik mungkin. Dan sdr nampaknya sudah memperbaiki diri utk menjaganya. Hidayah Allah ini tidak boleh dijual beli. Bukan semua org Islam boleh mendapat Hidayah. Hidayah merupakan rahmat khas daripada-Nya (utk hamba-Nya terpilih). Allah akan merasa hairan jika sekira hamba2nya yang telah diberi hidayah, tetapi kemudiannya berpaling. Jika telah diberi hidayah, kemudian berpaling, seksaan Allah amatlah keras...نعوذ بالله من ذلك

Berbalik pd tajuk, Al-Quran adalah sebesar-besar mukjizat nabi SAW yg masih kekal hingga ke hari ini. Al-Quran juga diturunkan sbg as-Shifa'. Ia mengubat hati yg keras, serta penyakit2 berkaitan dgn rohani serta fizikal. Al-Quran itu merupakan penawar bagi mukminin. Jika kita selalu baca quran, tak kira pagi petang, siang atau malam, insya-Allah, aura yg dihasilkan sekitar badan (ubun2 jg) kita begitu kuat dan jitu utk menangkis segala serangan jahat musuh abadi kita, syaitan & kuncu2nya...

والسلام والله اعلم