CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aku_komeng

kekerapan baca Al-Quran...

80# hzln

aku dulu pn cm tu gak...
kuatkan semangat k...
xdpt baca tiap2 hr pn xpe..
ko pn blh dgr ayat Quran..utk permulaan...

gudluck k...

saya nak mencadangkanlah... saya ni tak pandailah bab ICT ni... pada tuan/puan yg pandai ICT, apa kata tiap2 hari tuan/puan post sepotong ayat alquran dan terjemahannya kat forum ni... jadi selain tuan/puan baca, forumer lain pun akan baca jugak... kalau tuan/puan rajin lagi, tuan/puan emel2kan lah sehari sepotong ayat alquran kps rakan taulan emel tuan/puan... dgn demikian, tuan/puan baca, kawan2 tuan/puan pun baca....

saya cadangkan beli kitab tafsir ibni katsir yg ust zahazan selalu mentioned dlm rancangan tafsir kat radio ikim tu...beli di jakarta murah..rm200++ aja sbb memang asal dari sana di sini kawan saya beli seribu lebih tu pun dah discount..tafsir sahih lebih bagus sb di sertakan dgn hadith sahih..tafsir biasa harga di sini pun dah rm700++..blh check dgn website telaga biru..
baru baca jilid satu pun penghuraian tentang surah al fatihah tu punya panjg lebar...

78# always_typo

dont worry saya baca tulisan anda cuma tak dpt nak tambah apa2 memang tak ada ilmu sekarang pulak tgh cuti semester so tak blh nak tanya pensyarah my usuludin class...biasa saya rujuk dgn mereka ...

saya cadangkan beli kitab tafsir ibni katsir yg ust zahazan selalu mentioned dlm rancangan tafsir kat radio ikim tu...beli di jakarta murah..rm200++ aja sbb memang asal dari sana di sini kawan saya be ...
sunsuria3 Post at 12-8-2009 16:06

macamana nak beli yang di jakarta tu?

aku seminggu baca kadang-kadang je. rasa nak baca aku baca. tapi aku akui. abes baca mesti jiwa aku tenang. klu aku rasa sedih aku ngadu kat mak. mak kata g lah baca Quran. mak selalu kata macam tu. mcm perli. tapi betul kata mak. hati aku pulih sediakala balik.

satu lagi, aku ada jumpa seseorang dalam hidup aku. dia x mengenal langsung huruf dalam Quran. tp dia solat. dia menghafal je ayat2 tu. aku kasihan dekat dia. aku ajar dia sikit2. aku bagi dia buku iqra' . tapi dia putus asa. sekejap je dia ikut aku. than dia tinggalkan. aku terharu bila dia cakap, 'bila aku terer nanti, aku nak baca yassin kat arwah ayah...'

skang ni kawan aku dah jauh. aku harap dia masih nak belajar lagi dan lagi.

Follow Us
Alhamdulillah...masih diberikan DIA ruang, masa dan kesempatan untuk mengaji...

saya cadangkan beli kitab tafsir ibni katsir yg ust zahazan selalu mentioned dlm rancangan tafsir kat radio ikim tu...beli di jakarta murah..rm200++ aja sbb memang asal dari sana di sini kawan saya be ...
sunsuria3 Post at 12-8-2009 16:06

sun
Boleh siarkan gambarnya di sini...jika pegi Jln TAR, boleh cari nanti.
Terima kasih.

klu x smpt buka al quran, sy just bc surah al ikhlas byk2 kali.

alquran pengubat jiwa yang berkecamuk dgn maslh dunia
yukitada Post at 5-5-2009 10:12
ha'ah.............

Same like Ahmad Albab lah....
khoirulfatihin Post at 7-5-2009 09:17
sempat lagi melawak tu..........

85# ibnur

pergi je lah kat jakarta kat area senin tu...nak alamat toko bukunya nanti saya bagi...flight AA kan murah aja..quran tafsir ibni katsir ni ada 2 versions satu pustaka syafie...yg di promosikan ust zahazan tu pustaka ibini katsir...sohih tafsir ibni katsir..means selain ada tafsir ayat quran di sokong dgn hadith2 sohih...kawan saya ada beli dah after less 30% pun katanya dia beli seribu lebih gak ..yg pustaka syafie tu harga rm700+

IDB, kitab ni kalau u selak kat internet pun ada gak..telaga biru tu pun ada rasanya..tapi jgn silap beli..beli yg ada tulis SAHIH IBNI KATSIR..

tahun depan saya ke jakarta lagi dpt ticket rm65 return memang niat nak beli kitab2 yg ust zahazan dok canang kat radio ikim tu dan juga persiapan raya tahun depan insyallah...he he baru je habis raya dah plan raya next yr..

baru ni buat umrah saya selak gak quran2 yang ada disitu so far yg saya sempat selak semua quran resam othmani...bila saya beli quran tuk wakaf di masjid nabi dan masjidil haram, pekedai tu akan tunjukkan quran yg boleh diwakafkan...dia akan chop wakaf dan chop authorization..saya tgk quran2 ni pun jenis resam othmani...

baca quran ni mesti dijadikan routine dan habit insyallah sehari tak baca rasa something missing ada benda yang tak lengkap lagi...saya akan chek anak2 saya dah mengaji sampai juz berapa..walau pun mereka duduk asrama bila balik saya tanya dah juz berapa?

Tak nak la sebut kat sini, kot jadi riak, habis terbatal pahala

43# Acong acong ko bukan Islam ka??...
adakah ko sedang mencari .....
mudah mudahan mendapat hidayahNya....amin

43# Acong acong ko bukan Islam ka??...
adakah ko sedang mencari .....
mudah mudahan mendapat hidayahNya....amin
Nape?Tak caye? Post at 27-9-2009 23:25
cari...... kejap jupe, kejap tak jupe..........

Acong, kalo ko non-muslim, cepat2 lah masuk Islam.
Aku bukan apa, tgk cara ko 'mencari' dalam nih dah lama.
Aku pun org lama kat sini, cuma nick aje yg asik bertukau...
Aku risau bukan apa, takut tak sempat jer..sedangkan segala ilmu ko dah dpt kat forum CARI nih...Kat sana ko takleh kata kat Malaikat ko tak pernah dgr tentang ajaran agama Islam...Kami dah berlepas tangan.

Kalo ko tak jumpa, takkan ko nak jadi satu hamba Allah cina kat utara nun, siang malang* takleh tidor sbb tak tau apa punca penyakit yg melanda. Berubat tak jalan juga. Rupanya satu hari Allah bagi hidayah dan peluk Islam, hilang semua masalah hidup dan selepas tu baru
dia boleh tido lena. Sbb dia dah dapat apa yg dia nak.....subhanallah!

*Ralat - malam

95# Acong Tkpa slo slo ,laju sangat nanti tak sempat brek kalo terlajak...
aku pun tgh mencari ..
Ya Allah janganlah Engkau pesongkan hati kami setelah Engkau berikan hidayah ... amin

acong, aku nak bagi tau bab iman takleh tangguh lagi.
Kalo ko rasa jalan yg ko pilih ini batul, jangan bertangguh.
Mengucap syahadah tak susah mana. Pergi jabatan agama Islam,
kat sana ada saksi bagai. Lepas ngucap baru ko boleh belajar agama slow-slow, smpi bijak.
Ingat! Malaikat Izrael tak pernah tangguh kerja dia mencabut nyawa. Andaikata nyawa
dicabut sebelum ko masuk Islam, alangkah ruginya...Jgn dengar propaganda luar yg boleh
menyekat keislaman ko acong. Ni nasihat aku.....kalo ko takmo pakai, aku takleh kata apa lah cong ooii....

cari...... kejap jupe, kejap tak jupe..........
Acong Post at 27-9-2009 23:32

Cuba la pergi kuliyah keimanan kat mana2. Kalau keberatan nak pergi, boleh download kat internet. Mula2, keimanan kena  kemas dulu. Kalau tak, hanya nampak Islam tu dari luar je.

try download kat sini, kuliah fardhu ain. Try dulu dari file nombor 1 - 10.

http://www.mymaktabaty.com/search/label/MP3%3A%20Azhar%20Idrus

Asalamualaikum wbt

sekadar pertanyaan "bagaimana saudara-saudari menyimpan Alquran dirumah"
adakah sekadarnya diletakkan di Atas Almari atau dikhususkan di tempat yang dikhaskan diruang tamu rumah. terima kasih.