CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2087|Reply: 12

pendapat tentang MIHAS 2009

Salam,

Just nak kongsi pendapat tentang MIHAS 2009....Semalam pi dengan wife dan anak2....Sebelum pi dah check website samada ada restriction tak tentang membawa anak2....SO dalam website takde restriction jadi decide nak bawak anak2 untuk memberi pendedahan anak2 kepada dunia perniagaan.....sampai sana:

1. parking tahap sampah dah (polis traffic kat sana tak saman pun sebab dia paham kesampahan tempat meletakkan kenderaan)
2. sampai sana anak tak boleh bawak masuk...aku argue dengan orang tu sampai aku mintak jumpa boss dan clarify sebab aku dah baca website...dia mengaku dalam website takde tulis pasal restriction tapi dia kata dah memang norms trade fair tokleh bawak anak....aku cakap norm siapa? orang kapir? bila kita nak buat norm trade fair malaysia....????budayakan perniagaan kepada anak2 dari usia muda.....

secara kesimpulannya...sejak mihas dibuat di bangunan MATRADE, dia dah jadi sampah.....aku pengikut MIHAS dari zaman mula2 dia dicipta...dari mines, KLCC....aku paling suka buat kat mines sebab parking banyak dan lepas pi expo boleh pi shopping center kat sebelah...KLCC pun two years ago not bad.....
aku tau ler dia nak gunakan bangunan MATRADE yang sampah tu tapi apa gunanya kalau buat kat parking lot sedangkan bangunan MATRADE tu besar2 tulis convention center....tapi guna parking lot.....badigolsoud...dah ler aku sakit gigi semalam....malas ajer nak guna kabel untuk masuk.....

nak komplen gak sket..dalam web ke kat banner ke tak btau pon 6-8may tu public tak bleh datang..semalam kol sekretart..open to public 9-10may je..

esk nk gi sana.. so far yg tahun lepas yg aku nampak masalahnya hanyalah pasal parking je... harap2 tahun ni dapat aprking dekat sikit.

ade sape? pegi mihas hari ni?

aku baca dalam paper, ada jual bir tanpa alkohol...

korang yang dah pegi MIHAS, ada cuba ke bir tu...?

itulah masalah orang arab...nampak sangat diaorang terliur nak minum bir...so diaorang create bir tanpa alcohol...lepas ni tak apa pulak...

Follow Us
aku xpaham nape mesti cipta bir halal tu..
konpiuskan org je..klu dah halal,bg aku bukan bir la patutnyaa...

btw,aku minat nak gi MIHAS,tp sbb kedudukan mcm xstrategik,sampai skang aku xpegi..

aku rasa mihas best kalau buat kat mines macam dulu2.....sekarang ni dia terpaksa gunakan parking bangunan gajah putih matrade tu...kalau tak jangan harap ada orang nak guna tempat tu...dia nak tunjukkan bahawa tempat tu bukan gajah putih.....tak tercapai akalku punya orang.....orang datang nak senang....haritu time aku pergi banyak kereta kena pecah cermin tepi...orang mencuri barang.....

Reply #1 izzuddin's post

Addeehh ...

Originally posted by aku_komeng at 10-5-2009 15:51
aku baca dalam paper, ada jual bir tanpa alkohol...

korang yang dah pegi MIHAS, ada cuba ke bir tu...?

takde yg nak buat Bak Kut Teh HALAL pulak ke lepas ni?

Originally posted by RedDevils at 11-5-2009 21:00

takde yg nak buat Bak Kut Teh HALAL pulak ke lepas ni?

huhu...loyo...

Komen aku:

1. parking 1 hal
2. masuk2, suruh register.. semua cina yg jaga kaunter depan tu...
3. masuk dalam.... company2 cina tu pun boleh masuk mihas jugak ke? munchys la.. hwa tai la..dan macam2 lagi... dha lari konsep dah mihas ni...

tapi nasib baik la, aku tengok booth diorang tu tak ramai yg menyinggah... kecuali booth dim sum halal tu je ramai menyinggah... sebab dia kasi makan free...

Originally posted by UnicornBerapi at 18-5-2009 16:06
Komen aku:

1. parking 1 hal
2. masuk2, suruh register.. semua cina yg jaga kaunter depan tu...
3. masuk dalam.... company2 cina tu pun boleh masuk mihas jugak ke? munchys la.. hwa tai la..da ...

Overall aku rasa.... bolehhh laa... Yg best pegi lapar sbb tak sarapan, balik kekenyangan sebab dapat makan sample free hehehe. Yg ketara, nama je Halal Exhibition tapi promoter2 dia ramai yg seksi hehehe....Halal tu cuma dimanipulasi secara komersil je, bukan utk diambil semangat keimanan.

Member aku yg bukak booth kat sana kata Mihas kali ni memang terasa kurang pengunjung. Faktor ekonomi dunia kot.