CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lastchaos

korang ase aku jahat ke ckp camtu?

hurmm die call laie ke x skrg.. kalu die sememangnyer nak kawen ngn tuan rumah.. sure die akan rujuk, kalu xde tuh.. xsungguh2 la pn...

Reply #4 hainina's post

aku pon rasa mcm buang masa....

takde planning utk masa depan.. walaupon duit takde tp masih bole wat planning kan....

sendiri tak nak usaha nk wat camne kan.....

Balas #1 lastchaos\ catat

kalo betul dia nak kawin ngan ko, opkos dia dah bentangkan plan idup ngan ko..kurang2 ada matlamat gitu..

kalo dia fail utk present matlamat idup dia then, ko just walk away dari idupnya,..

selama mana ko nak bercinta dek..orang lain dah branak pinak..nak ke ko tunggu buah yg tak jatuh2..

Balas #1 lastchaos\ catat

you did the right thing
7 tahun, bukannya sekejap tau
dia kalau betul nak jalinkan ikatan sah dengan ngko, tak ada la makan gitu punya lama
bukannya masih sekolah lagi, ni dah 30 lebih dah

you got to move on
its for your own good

remember, perempuan pun ada hak menentukan

gud jgak, atleast leh tgk kesungguhan dia lepas ni, tp jgn tolak kemungkinan second chance ek

Originally posted by itik_magic at 18-5-2009 10:16
yup aku stuju dgn limau.............

bincang2 elok..............

kalu tul dia  xmampu....ko ajak ler kongsi.............

kalu dia x nak gak............ko dan dia letak satu tempoh....... ...

aku dah try byk kali ajak bincang..dia akan pendekkan criter dgn cakap " aku nak kawen..jangan risau.." (erkk kitorg ni ber aku kau jerk..sb start as member..pastu br kapel..)

pastu, last year aku actually dh bg dia tempoh.bulan 6 2009 nih aku dia dtg merisik at least..bukan aku suh dia kawen pun..at least aku nampak tanda2 pun dah cukup..aku bukn mintk tunang pun..

now, dah bulan 5 n dia still camtu..takde langsung berpikir nk memajukn diri dia..letih la aku kalo aku jerk asik pikir mase depan..dia lelaki..dia la yg patut pikir byk..

Follow Us

Reply #16 leeya's post

jahat ko..

Originally posted by enchantedlurve at 18-5-2009 14:22
hurmm die call laie ke x skrg.. kalu die sememangnyer nak kawen ngn tuan rumah.. sure die akan rujuk, kalu xde tuh.. xsungguh2 la pn...

dia ade call..langsung x sentuh citer psl aku ckp aku nak kapel ngn mamat sorang ni..mcm biase, dia tnya kabo..aduiiihhhhh..panasss ati betuul..kadang2 aku ni ase menyesal pun ada angkat tepon..:@:@
aku actually malas nk buat jahat lagi xnak angkat tepon, tapi aku berslh plak buat camtu..tu yg aku angkat..ingat nak setel cara baik..ruupanya mamat ni x pernah berubah..dia buat mcm xde apa jer..

eh nak tnya kaum adam la kan..korang ni mmg sengaja buat takde apa2 ke kalo pas gaduh??

Originally posted by tokmanting at 18-5-2009 16:18
you did the right thing
7 tahun, bukannya sekejap tau
dia kalau betul nak jalinkan ikatan sah dengan ngko, tak ada la makan gitu punya lama
bukannya masih sekolah lagi, ni dah 30 lebih dah

...

sb aku pikir camni la yg aku nak move on life aku..lg pun aku ni cun bergetah lagi..
mesti ada mamat2 yg ikhlas nak kat aku kan..muaahhaaa

Balas #28 lastchaos\ catat

bukan mmg sengaja..tp laki mmg mcm tu...
emosi diorg cm getah... kejap jek dh ok balik...
kkdg tak nak panjangkan pergaduhan...

ko bg tempoh kat dia la... kalo dia tak masuk merisik gak bye2...

Balas #26 lastchaos\ catat

cam tu ko tinggalkn jer dia kat belakang.................

jgn pk bnyak..................

Reply #1 lastchaos's post

fikirkan masa dpn. jgn sbb bf tu. ko lmbt dpt jodoh. kapel2 x semestinya konfem kawin pun. be realistik

meh la aku ngorat ko nak x?
bln depan merisik depannyer lg betunang lagi depan kite nikah haaa...amcam...

haha. tunggu duit cukup lu.

if i were u i wud let go of him. jgn buang masa. 7 thn pon masa bagi alasan yg sama? so sampai berapa tahun lagi utk awak tunggu dia n he wud say that 'now i hv money'! duhh...

ko ada tolong dia tak dari segi kewangan? kalu tak leh jalan gak baik blah cari yang baru..

Originally posted by lastchaos at 17-5-2009 18:32
salam..selama ni aku nih jenis silent forumers jer..byk kisah2 korang aku jadikan sempadan dan tauladan..tapi nak menulis tu liat giler..tapi skang ni nak taknak aku terpaksa luahkan jugak jiwa k ...

ahat tak jahat tu terletak pada dr sndr....

ada org mgkn xrs ht ada org mgkn rs jht

erm...............btl2. pmpn bila umur dah bnyk kita sakit bnyk benda..lagi2 telingalah kut

xtry bncg ke?

sabar dan bertabahlah

kdg2 pelik skjp dgn manusia

yang ada calon xnak kahwin yang xada calon gatal nak kahwin(berkata ttg dr sndr)

hi korang..thanks pd2 yg bg komen..aku saje nk jenguk umah aku ari ni..nak kasik update kat korang ..ari nih sbenanya ade makne kat aku so thats why aku carik blk thread aku nih..

utk pengetahuan korang, ari nih genapla 2 bulan aku single secara rasminya....kalo korang baca page 1 tu korang mesti tau yg aku dh bg mase sampai buln 6 je utk dia buktikan yg dia nak kawen dgn aku..kalo idak, aku nak tarik diri n xnak ada anything relationship dgn org yg xnak komitmen nih..bercinta nak, kawen xnak..ape jenis makhluk la ni..:@

so tepat tarikh 1.07. 09 ari tu, aku mtk putus dgn dia (ex bf)..tp x face to face, cuma dalam tepon jer..( kitorg nih LDR - aku KL dia png). ex bf aku nih mmg xnak terima yg aku nk putus, siap nangis2 lg ( poyo) yg kononnya syg bangat la..ceh aku mmg ati kering dah, satu benda ayat dia pn aku x cair dah..maklumla, mkn dalam lama dahh..

mase tu aku dah nekad, apa nk jd jdla..syg mmg syg (7 thn beb..) tp aku kena pikir utk diri aku jugak kan..kita ni makin berumo, kalo makin muda tu takpe gak..mase tu mmg sedih, canerla aku nk idup without him..sb dia suka buat lawak..kirenya mmg serasi ngn aku yg perangai ngok ngek gak nih..aku suka mamat yg pandai buat aku gelak ( ade calon x kat sini?? ). pas aku letak tepon tu, aku terus off hset takut dia call n aku pn takut aku cair blk sbenonya..mase tu blurrr sat..mmmm life must goes on..

pendek citer, idup aku skang dipenuhi dgn gals aktiviti2..bukan shopping2 arr..aku x suka shopping..buang mase je bg aku kecuali betul2 ade brg yg nak beli..hehe..sori bg garls yg addicted to shopping. garls activiti aku skang ni, mcm penuhi dgn main futsal ke, tennis ke..camping, travel..sb aku suka outdoor activities..not much involve ngn guys / boys sb kadang2 aku pikir diaorg nih suka amik kesempatan kat org single cam aku...ceewaahh perasan... nih sumer strategi aku utk lupakn ex bf aku ni..so far ..Alhamdulillah..sikit sikit aku asee boleh dah..mayb a little bit more time would be fine..

okla..nih je yg aku nk update..penatla taip2 pjg..

bagus bagus...

ko jgn bagi peluang lg kat ex ko yek..igt pesan nasihat aku ni tau! huhuhu...

ko ingat satu je, kalau dah tuhan tetap jodoh ko dengan ex yg ko syg sangat tu, ko pusing satu dunia nak menyorok dr dia pon, korang kawin jugak nti...

so rite now, enjoy ur life...

you goooooooooooo girllllll!:pompom::pompom::pompom:

:pompom::pompom::pompom: sesungguhnya aku kagum dgn keberanian anda!!