CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aku_edlin

Borong baju murah di Thailand [MERGE]

nak ikut ..hu..hu..hu

Originally posted by sinar_inspirasi at 6-5-2009 04:21 PM
lusa aku ke bangkok.......... jommm

hubby baru balik thailand g bangkok ngan pattaya..keadaan aman..makanan jer susah nak carik yang halal...sekian laporan terkini...

sape supplier pakain2 lelaki dan perempuan dari bangkok?

salam....
kwn nk cari la spe2 y men barang seperti d'atas..
sesiapa y b'kenaan sila pm sy..tq

Reply #1 katak88's post

selalu pegi bangkok... tp tak suply lagi..

[ Last edited by  sinar_inspirasi at 18-5-2009 11:45 ]

aku tengok kat jalan kenanga tu ada satu kedai melayu yang supply tshirt pompuan dari siam... harga pun dalam rm5 sehelai...kualiti pun ok ler...tebal......kedai dia tingkat 1....beli sekali dua ok ler...tapi kalau selalu beli pening jugak sebab tshirt dia amat jarang sekali tukar design dan pattern...nanti client boring....tapi aku suka environment kekluargaan kat sana...diaorang happy ajer....aku nak tergolek2 atas karpet diaorang pun tak kisah

bagus juga..

Follow Us
Originally posted by izzuddin at 18-5-2009 13:49
aku tengok kat jalan kenanga tu ada satu kedai melayu yang supply tshirt pompuan dari siam... harga pun dalam rm5 sehelai...kualiti pun ok ler...tebal......kedai dia tingkat 1....beli sekali dua  ...

kt blah mne tu ek?
ad full address de x?

Balas #5 katak88\ catat

hurmm rasa penah pergi la kedai tu... kedai nama dia RINA something kan... bawah kedai kain2 ela yang plain kala kan?? tapi miss ada beli gak baju dari dia.. ada lah amik dlm 2 dozen... yelah kan murah rm5 boleh jual rm10 tapi masalahnya customer2 miss tak de yang beli pun.. so, baju tu belambak tak laku... rasa kena lelong jual 2 lai rm 15.. dari pada tak laku langsung?? ye kan??

insyallah mungkin dalam bulan julai miss nak ke jakarta, cari pakaian2, tudung, aksesories, tapi masalahnya kalo bawak rm 2-3k dapat berapa byk ek?? ada idea tak modal berapa perlu bawak? miss baru mula meniaga kecil2lan...

yup rina...jual kat mana msstylo? kalau pi sana ambik tshirt yang ada cekak kat lengan sebab itu trend...kalau ambik yang takde cekak memang tak laku sekarang.....tapi yang ada cekak cepat sangat abis kat kedai dia.....saya jual kat giant laku......

sekarang trend laju sangat.....kalau tshirt lengan pendek mesti ada cekak kat lengan....kalau tshirt lengan panjang kena ada belang dan leher V...itulah yang laju kat tempat saya.....baju branded lengan panjang dan pendek pun slow......saya jual baju lengan pendek saya jual inner sekali sebab kawasan saya majority perempuan bertudung.....jubah pun laku....tapi jubah mahal....jubah murah tak laku..sampai saya letak kat clearance

bangkok = ibu negara thailand.. thread dah ada. saya mergekan

Reply #30 izzuddin's post

dulu miss jual kat klang, tapi la ni dah tukar ke pasar malam plak.. cuma baru ada 1 pasar malam jekk... miss tak pandai sgt.. cos baru jek mula meniaga 2-3 bulan.. oo yg bercekak tu ye... ok.. nanti miss cuba baju2 mcm tu... kalo yang bertudung, baju yang macamana ok? hurmm tapi baju thailand ni org kata tak berapa elok ek material nya?? macamana nak tau material elok atau tak elok?? china punya elok ke?? jakarta bandung?? hurmm konpius lah.. thanks izzuddin!!!

thailand ada nipis ada tebal.....yang pakai tudung pakai baju lengan pendek ada cekak...tapi diaorang pakai inner,.....kat kedai rina tu pun ada jual inner

cina ada yang murah...saya ada deal dengan sorang cina tapi orang sungai pelek...dia ada kilang kat cina...dia jual murah tapi kena ambik minimum 500 helai.....

Originally posted by izzuddin at 19-5-2009 12:31
cina ada yang murah...saya ada deal dengan sorang cina tapi orang sungai pelek...dia ada kilang kat cina...dia jual murah tapi kena ambik minimum 500 helai.....

cmne nk nengok brang2 y de jual?
cam menarik je..

yup.. kat rina tu memang murah dari yang kedai lain.. tak silap inner dia pun rm5 kot.. tak ingat.. lama tak pergi.. cam dah lupa plak kedai rina tu kat sebelah mana... selalu miss pergi kedai GATCH kat situ dia bagi amik selai2 tapi minimum 6 lai.. so, dptlah byk pilihan.... kedai AJ apa tah.. baju dia RM4 tapi kena amik sedozen... baju belang2 ramai gak yg suka baju tu.. baju kolar leher V, puan pun boleh pakai..

kedai aj tu kedai banglakan....kedai tu aircond sedap...rasa nak tido

Originally posted by izzuddin at 19-5-2009 16:04
kedai aj tu kedai banglakan....kedai tu aircond sedap...rasa nak tido

hahahaa agaknya la kot... cos hubby yang selalu gi kedai tu.. miss tunggu kat kedai makan depan 7e, penat jalan dari satu kedai ke satu kedai... hahahhaa   kenanga seminggu sekali pergi, chow kit 2 hari sekali gi.. tapi hubby yang gi... hehehehehe

kat bangkok bleh tahan gak design2.. cantik2.. tak mahal sngat

Jaket yang aku pakai ni buatan Bangkok. Blazer tetapi pakai zip. Jaket korporat buatan China tu tak boleh lawan jaket/blazer buatan Thaland. Ramai yang kagum tanya mana aku beli