CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 29661|Reply: 313

isteri bergaji besar

zara nak tanya pendapat korang semua berkenaan dengan isteri bergaji besar dan bekerja besar dari suami. patut ke tak isteri support suami dari segi perbelanjaan harian (makan minun, pakaian, belanja anak-anak), belanja isi rumah dan patutkah suami memberi nafkah untuk isteri walaupun hanya sedikit. zara nak tahu pendapat forumer semua. maklum la, sekarang ni ramai wanita yang bergaji besar dr suami.

Baguslah tu... itu masing2 punya hal.. janji isteri hormat suami... yang lain2 tu terpulang pada individu k...

Balas #1 zippyzara\ catat

Hi Zara,

Suami mmg patut menyediakan nafkah untuk isteri & anak2 wlwpun isteri mereka bgaji besar..ini kerana ini adalah satu kewajipan yg dituntut dlm islam bg mjalankan tanggungjawab sbg ketua keluarga.

Ttp skiranya tdapat understanding between husband & wife itu semua x menjadi masalah. CUME, bagi suami bila isteri dah take over semua tu jgn la pulak totally lepas tangan dah tu ada yg siap pasang cawangan lagi 1 atas alasan bini x kisah..

Originally posted by Oka at 19-5-2009 21:39
Hi Zara,

Suami mmg patut menyediakan nafkah untuk isteri & anak2 wlwpun isteri mereka bgaji besar..ini kerana ini adalah satu kewajipan yg dituntut dlm islam bg mjalankan tanggungjawab sbg ke ...

Betul tuh!

But Meya takdelah gaji besar dari hubby kalau still keje pun now.

Cuma adik ipar Meya dulu ker nyaris2 nak cerai ..pasalnya dah tak tahan sebab suami dia takde nak hulur sikit pun ..buat tak reti adalah

ye ker..sian kat adik ipar meya....zara pun pelik gk, kenape la lelaki zaman sekarang ni nak lepas tangan je...patutnya dh satu rahmat kalau isteri bley tolong support family

sy rs tak der masalah isteri gaji besar skit dr suami kalau masing2 tahu peranan dan tanggungjawab masing2
suami patut bersyukur bl dapat isteri yg tak kisah nk membantu suami meringankan beban...
mcm sy walaupun gaji sy bsar skit dr hubby tp tiap2 bln mmg hubby bg duit poket... itu wajib...
kalau dia tak bg sy minta
lain2 perbelanjaan kami kuar sama2

Follow Us
isteri bergaji besar ni rsnya xda masalah..boleh tolong ringankan beban kewangan keluarga..
ttp suami kena jugak bagi duit kat isteri..nafkah zahir..
lepas tu,klu isteri nak guna duit tu utk perbelanjaan keluarga..terpulangla kat isteri..
yg penting..suami mmg kena bg duit poket kat isteri..

asalkan isteri menghormati suami ok la. tak kerek, tak mengungkit...

hmm tu la satu manfaat sembahyang jemaah suami isteri ni..

Originally posted by zippyzara at 19-5-2009 21:13
zara nak tanya pendapat korang semua berkenaan dengan isteri bergaji besar dan bekerja besar dari suami. patut ke tak isteri support suami dari segi perbelanjaan harian (makan minun, pakaian, bel ...

dah tahu somi tu gaji kecik..nak jugak kawin..
abis tu support la...buat2 tanya pulak dia...:re::re:

Originally posted by joe7289 at 19-5-2009 03:28 PM
Baguslah tu... itu masing2 punya hal.. janji isteri hormat suami... yang lain2 tu terpulang pada individu k...

betul betul betul

Originally posted by Jejaka#Macho at 20-5-2009 23:58

dah tahu somi tu gaji kecik..nak jugak kawin..
abis tu support la...buat2 tanya pulak dia...:re::re:

SETUJU SGT NGAN AYAT KO NI....

aku dah setkan mind aku... kl aku kawen lelaki gaji lag skit dari aku.. sah sah laa aku kene hulur duit gak utk perbelanjaan rumah... takkn nak nengok laki aku tinggal tulang....

betul tu.tapi kekadang ada gak somi yg jenis x sedar diri dan tak tahu nak bersyukur.......
dah la isteri membantu suami yg susah.pas tu merungut lak.........

membantu boleh, support, no-no.

tanggung jawab suami bagi nafkah kat isteri, walaupun isteri bergaji besar.

jangan sebab isteri bergaji besar, suami pun lepas tangan. boleh lepas tangan, kat dunia lah. kat akhirat kelak, allah takkan lepaskan dia just because isteri dia gaji lebih tinggi. mungkin akan ditanya, kenapa awak tak kerja lebih keras lagi utk support your family?

terpulang pada suami isteri tersebut

klu isteri redha dgn apa yg dilalui, insyaallah Allah akan beri ganjarannya di akhirat kelak

lg satu kita bekerja dgn gaji yg besar pun atas izin suami, cuba kita bayangkan klu suami x izin, x redha dan x restu camna agaknya dgn gaji yg kita terima itu

rasanya x salah saling membantu dan kiranya suami x dpt nk bagi nafkah zahir sebagaimana yg kita nak better cari suami yg berduit aje

sakit aku nak taip...bek takyah taip..

bg aku senang jek..wat ape rumit2kn idup...

persoalan yg wajar dan harus kite ketahui jawapannye....
1) sape somi kite...org kayak ka...org sedang ka...or org susah..
2) cam ner kite nak idup lam umahtangga yg kite bina....

tu jek yg duk ade lam paler aku skang nih...pikir2kn..ntah releben ntah idak...gasak ler

Balas #1 zippyzara\ catat

rasanya dah ada benang2 mcm ni dulu kat FD..

tugas somi adalah beri nafkah, cukup atau tidak bgantung pada penggunaan seisi kuarga.
bila isteri bergaji besar dan tau kemampuan somi takat mana, bolehlah membantu setakat terdaya. tapi mcm mc cakap, jangan take over bulat2 tugas somi menyediakan keperluan rumahtangga..sekadar melengkapi cukuplah...

silap orang pompuan, bila tak cukup itu ini dan rasanya mampu, kuarkan duit sendiri..bila somi dah terbiasa di support isteri, somi lepas tangan...si isteri yg asalnya nak meringankan beban somi, terbeban plak dgn maslah yg dicipta sendiri..tapi kalo niat ikhlas utk berbakti dan berbuat pahala, apa salahnya..

Reply #17 ParinAmat's post

kalo camni lepas ni aku nk tunggu laki aku bg suma lah..hiihihihi..nnti lakiku rasa senang sgt plak jaga aku..kasik susah sket hahah

Balas #18 lonelyme\ catat

anggapla sumbangan ko tu utk famili

ye dah ada dulu..
lenkali newbie2 ni..selak le topik kat belakang dulu sebelum create topik baru..
or carik kat button search tu..