CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kenari7117

My Notti Furry Kids - New kids

Balas #97 kenari7117\ catat

taik idung! dapat kat aku ni akan kukorek sampai bersih

Balas #100 FiRe_Fly\ catat

si abang ni umur 9 tahun..tapi sejakkecik lagi suker binatang..termasukla serangga.. anak katak pun dia pernah kutip bawak balik.

antara binatang yg dia pernah  bela..ulat bulu dan macam-macam jenis ulat, cicak nak bertelur (end up mati kejung tak sempat bertelur), telur cicak sampai menetas, berudu (dia cakap anak ikan), cacing sampai beranak pinak la, belalang (mati kejung gak)...ikan puyu dua ekor bagi nama brad pitt & angelina jolie.. , labah-labah..dan macam-macam lagi la

bila besar suruh jadi vet tak nak pulak..cita-cita nak jadi saintis

hobi dia sekarang buang taik mata , taik telinga dan taik hidung kucing...naik rimas kucing-kucing kat umah

kalau pegi petshop kat d'sara uptown ngamuk nak spider africa rege 300..kalau pegi midvalley nak kumbang badak..ishk..ishk..pening la

Balas #101 FiRe_Fly\ catat

time ni version comot lagi...

Balas #102 kenari7117\ catat

sama umuq ngan anak fly yang sulung lah...

saintis ... bagus 2... support dia kenari kalau minat dia ke c 2... anak fly ni penggeli.. lipas cicak pon takut... lelaki tapi pengeli ... kalau dia jumpe lipas terjerit2 panggil fly

bagus betul anak hang ni... tak payah disuruh dah buat dah

ini..."my name si RAIN.."....rescue dari longkang depan rumah...tapi sayang sempat jaga seminggu je..pas tu missing in action...tak tau gi mane..

guess what???? Rain telah dijumpai..

semalam anak jiran pi ronda-ronda naik moto..sekali dia bawak balik si Rain..badan dah berisi sikit..agaknye ada yg bagi makan....tapi kotor ya rabbi..mana la dia tido agaknye..

so now kat rumah dah ada 9 ekor budak nakal.. ...2 dara...4 romeo..dan 3 kenit...

9 eko.. makkaiiiii............. nak celen akak nih..
masa dok umah kakak kat ampang ni, ada la seko dua kucing stray asik lepak blakang dapo umah dia... dlm hati mmg nak catnap nnt..... itu pon kalau wujud lg bila k leo dah sihat nnt...

Follow Us

Balas #106 leotazz818\ catat

tu la kak...dalam hati ni berbelah bagi nak ambik tak nak...tapi dah ada depan mata tak sampai hati nak biar camtu je...tambah-tambah kalau yang baby...kesian..bayangkan kalau anak kite camtu mesti sedehkan...

ada gak berangan..kalau dapat duit terpijak ke..company offer vss ke...ingat nak sewa kedai buat hotel kucing..macam yus nak buat tu...pastu jual la sikit-sikit barang2 kucing ala-ala mini petshop...tapi setakat berangan je la..

Originally posted by kenari7117 at 11-6-2009 09:41
tu la kak...dalam hati ni berbelah bagi nak ambik tak nak...tapi dah ada depan mata tak sampai hati nak biar camtu je...tambah-tambah kalau yang baby...kesian..bayangkan kalau anak kite camtu mes ...

hehehee.. kita semua mcm tu....
tobat tak mo tambah.. tp tobat tau buat pulak lepas tu....
itu ler.. kalau ada duit tersepak mane2.. nak buat mcm2 kan... tp tu la.. kalauuuuuulah...

dah 2 minggu observe si kitty punye habit....lepas makan mesti gelisah nak kuar...kadang-kadang terlepas gak ikut tingkap dapur. tapi lepas 5 minit dia akan masuk balik...bersama lipas. bila dia lepas lipas semua dok kejar-kejar..tapi dia tengok je. bile lipas tu mati dia kuar lagi..dan bawak balik lagi sekor lipas..pas mati kuar lagi..ambik lagi lipas.. isshhkkk...dah la aku ni penakut lipas...

ada sekali dia bawak balik lipas hubby aku buang..dia jeling je..pastu buat muka tak puas hati..

pernah sekali aku tengah basuh pinggan dia pegi letak lipas baik punyer kat kaki aku..apa lagi histeria la satu rumah..

Balas #109 kenari7117\ catat

erk lipeh?

pagi tadik si milo duk cekup something kat tangan..pastu dia grr grr..yg lain2 tu pakat tenung jek tapi ramai2 keliling dia..aku bukak lampu bilik dorang ..nampak sesungut lipeh tuh begerak2...tetibe teros naik geli...hamek paper gulung2 ..aku kuis si milo..nampak lipeh dah lemah tapi cam nak gerak2...cepat2 bismillah sambel cepok..dgn paper2 tu aku buang tong sampah..aku geli...eiii..pahtu aku amek milo p paip..coci coci mulot muka idong..sambel aku jentik2 tinger...pahtu aku tapok bedak...muke milo amat tak pueh hati ngan aku...

Balas #110 hatemetoday\ catat

...kelakor tul la...aku dapat bayangkan roper si milo time ko tapok2 bedak kat muke dier........

kenari,
sonok aku baca tread anak bulu hang nih...jatuh chenta kat simba ngan zoey hang nih...ala siannyer baca pasal kucing nangis tuh aku pon cam hang gak, pantang bunyi kucing kelam kabut bukak pintu, la nih dah makin ramai plak rakyat kucing mai mintak makan kat umah aku nih , selain ibu ngandung tuh ada lagi 2 ekor kucing lain yg mai mintak makan kat luaq umah kami nih, selagi termampu aku huluq jer la makanan ngan air masak bagi depa makan, selalu pengunjung tetap si ibu ngandung tuh la...ada sekor kucing jantar baya2 remaja gituh tapi comot mai gak mintak makan, bulu sama cam omel yg aku bagi kat jian tkt.3 tuh, suara ala2 pondan, bagusnyer tak gaduh pon ngan anak2 bulu aku, pandai behave sbb kita bagi makan kots...ibu ngandung pon dah tak cekau budak2 nh lagi dah, siap leh lepak2 jilat bulu lagi kat depan pintu...

aktiviti di petang minggu...

kalau lepaskan arnab mesti ada bodyguard 2 ekor nih (Zorro & zoey)..ngekor jek arnab nih.. tapi lepa mata kita....tengok gambar kat bawah nanti

Rate

1

haaa...macam ni la jadinye

Rate

1

Balas #114 kenari7117\ catat

bwakakkakaka..tu oang kata...alim2 kucinggg....amboiii pagot tak hengat nampakk....

aku tingat bulan lps kucing acik seblah umah tuh geget yebit adik aku...sedey sey...mcm bunyik budak kecik dia menggelepar mase nak mati tuh...alahaiii...adek bujang aku tuan punya yebit tu pon nangeh nengok yebit dia...

2 gigit nak romen ke?... hamboi tak agak agak ko ye.... babat montot kang

hmm si zoey ni memang selalu kena babap...notti tak hengat. lagi satu bile kite baring..mule la nyebok sondol-sondol muke dia kat muke aku sambil ngeow ngeow..tengok tv pun takleh concentrate..nak kata lapar..peyut tu dah labuh dah...yg tak leh tahan tu siap geget geget lagi tu...ishkkk..

malam ni ada kawan hubby nak adopt pingu......  sedeynyeee... sejak pingu datang rumah tak sempat lagi aku nak manje-manje ngan dier..takat gosok-gosok gitu je...tak sempat weiii 9 ekor aku nak layan...

kawan hubby tu baru kematian kucing ..anak dier sedih sangat ..tu nak carik ganti...hubby offer la kat rumah ada 3 kenit klau nak boleh la..pastu dia tanye aku nak bagi yg mana...aku cakap pingu la..tanye abang & adik pun diaorg setuju bagi pingu...

tapi tadi hubby sms cakap kawan dia tu nak ambik malam ni..sebak lak rase nak berpisah...ye la biasenya 3 kenit tu main sama-sama....sian pingu ....... ....

teringat first time  bagi makan...siap meleleh air mata dapat makan....

Balas #117 kenari7117\ catat

hamboi...siap kapok tengkuk yebit tuh noh...aku pon kalo lepas guinea pig kena tgk2 gak, depan kita bukan main alim, blkg kita tak tau, tapi setakat nih mmg aku takleh percaya pak itam si sinchan tu lr. smlm si zorro ngendeng muka kat GP tuh dok manja2...

kutty, kitty, zoey...beyak cair+muntah... start with simba tapi simba dah ok selepas bawak gi vet dan makan antibiotik.

boleh tak antibiotik simba bagi kat kucing lain....nak gi vet tengah bulan ni weh..dah la 3 ekor sekali kena...adushhh

alah ciannyer...leh kot. kalo simptom sama. aduhai nak2 tgh bulan niih...serentak 3 plak