CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dainese

pawang diraja

Reply #40 sepaileman's post

oh bukan le..

byk gak tmpt nama syong yek..

Reply #41 budingyun's post

ntah laaa...tak silap aku kat johor ada nama kampung tu sayong...tempat lain aku tak tau laaa selain perak dgn johor

dainese bomoh diraja ni dtg opis ko pagi ke lepas zohor???

byk menda halus ke opis mike??? hehe

salam...
aku ada gak kenal bomoh diraja sorang tp dah arwah ...rasanya x perlu kot sebut utk diraja mana tp aku nak highlight personaliti org ni...

arwah ni pak kiai, dr yg aku dgr arwah ni taraf wali smpi boleh jln atas air....orgnya sgt simple...arwah tak la dok kat istana so sesape pun blh ajer jumpa umahnya pun umah kampung jer...ada bina madrasah n masjid kat sebelah rumahnya.

perwatakan biasa....tutur kata nya lembut aje....tp boleh tahu isi hati n niat org yg dtg....kalau org yg dtg dgn niat buruk..nak kenakan org ke dengki ke arwah x akan keluar dr rumah...kalau time arwah tgh mengubat org then time tu dah masuk waktu...dgr je azan arwah akan serta merta stop apa aje yg tgh buat n ajak sesiapa yg dtg tu berjemaah kt masjid....

Balas #43 shieda\ catat

tu la, biasanya yg tinggi ilmunya mmg sempoi n rileks jea...

Balas #1 dainese\ catat

pawang diraja perak memang poweeeeeeeeeeer oi

Balas #8 dainese\ catat

eh istana iskandariah tu tidak boleh dipulihkan lah.kalau boleh sudah lama sultan perak duduk di ditu .tetapi masih tidak,dia menetap di istana ipoh dan hanya balik kalau ada majlis adat istiadat sahaja

Follow Us

Balas #26 salimrock\ catat

fitnah adalah satu dosa yg paling besar :@

Balas #32 dainese\ catat

sudah tak original lah sekarang kalau boleh org kebanyakan duduk di istana tuuuuuuuuuuu.

Balas #39 budingyun\ catat

sayong adalah bandar diraja yg asli sebelum berpindah ke bukit chandan,di mana istana iskandariahdibina

biasa la.....kerabat sultan ni mewarisi benda2 'alah' ni sejak beratu tahun dulu, cuma dari segi agama, aku musykil, bolehkan mendampingi makhluk2 ni lg sbb kalau nak di ikutkan pengetahuan manusia mengenai agama Islam makin baik berbanding beratus tahun dahulu.

Balas #46 poshbabe01\ catat

itu idak teman tau sedetail mane..tapi Tuanku memang akan gunakan Istana Kinta dan balik ke Istana Iskandariah time ada event..

ok...secara ekslusifnye teman menempek gambor pawang diraja Perak...

tengah jampi ape ntah..

itu le wajahnye..nampak sempoi..tapi ade kain kuning lilit kat leher...
p/s:gambor nih teman amil malam tadi, ada full rehearsal..pawang pun datang jugak..so, malam nih akan ada full event..hopefully semua okay...

muka nampak macam penuh misteri aje tok pawang nih..

Balas #53 dainese\ catat

sempoi... ada event apa?

salam dainese..keje kat situ ker...

aku pun keje sana gak...hehehehe...

tapi bukan satu tempat la....aku kat atas..dekat ngan istana....nanti jemput bulan julai..tempat aku pulak ada buat perasmian....

cite pasal pawang diraja yg terpanggil aku menyain up sebagai forumer ni bukan apa.....aku ingat bapak member aku...sbb pawang diraja gak...

anaknya keje sekali ngan aku...merasalah jugak aku....... teringat hari tu upacara asap mengasap ni di istana.....

byk gambar aku snap...walau ditegur org istana..aku snap gak...semua bilik haku snap.. ...koleksi peribadi...

merasalah aku....member aku dibesarkan dalam istana tu....masa upacara tu..terus terang aku katakan....masa masuk balai rong ke yg tempat org amik anugerah tu...aku dah goyang tau.,....

lain macam tul..sampai member aku kata.,..aku ok ker....bapak dia pawang...pun tanya aku..kalau tak kuat jgn ikut...

aku degil..nak ikut gak...

sampailah mengasap keris t.............tak beranilak aku nak sebut..kang tak pasal2 aku kena pulak...

tapi pengalaman betullah....

pasal ko kata pawang tu biasa jer betul...bapak member aku pun biasa jer.......member aku tu keturunan raja...kalau korang nak tahu byk pasal pawang diraja ni...nanti aku pujuk dia hari isnin suh dia cite lebih kurang..sbb dia pun suka lepak kat cari ni.....

aku tingin gak cite pasal member aku ni...kena pulak pasal bod ni misteri....tapi nanti aku mintak izin dia...kang tak pasal2 aku kena blow....

tempat aku tu pulak horror giler.....tempat buangan istana.....korang paham2 je lah...setakat dok atas bumbung.....dok halau baling garam..dah takde benda dah...

kalau nak cite...nak kena pi benang lain lah pulok...

Reply #1 dainese's post

Tu ko tak tengok pawang diraja 'Sultan Melaka'...full outfit siot!