CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 25267|Reply: 33

servis kat perodua

a'kum...

aku nak mintak pendapat korang semua....tadi aku ada call perodua sbb aku ada masalah gan radio cd kereta aku....dia kejap boleh functioning kejap dia tak... kejap di on sendiri kejap dia hilang....so aku call la perodua sbb keta aku ni baru lagi....aku pakai dalam 1 tahun lebih...waranty mesti ada lagi....

bila aku call derang...derang cakap tak nak servis....memang la sebelum ni aku tak pernah service kat perodua  so sbb tu derang tak nak buat service kat aku...ada ke mcm tu pulak....aku pon benggang la memang selama ni aku tak pernah service kat perodua....aku servis kat kawan bapak aku....dia tak charge aku tinggi kadang2 dia bagi free je....

then satu lagi aku dengar charge service perodua mahal.... ye ke mahal....mcm mana ek nak buat gan radio keta aku ni....

Rate

1

Bkn ke kalau kete baru die bg 5 kali servis percuma ke???

Originally posted by leeya at 22-5-2009 16:40
Bkn ke kalau kete baru die bg 5 kali servis percuma ke???

tak....kena bayar..cakap je percuma...tapi kena bayar..

sbb tu i pegi servis luar

yg servis percuma tu..untuk labor charges je....free of charge..
yg lenlain kena bayar ikut harga dia...

aku mmg servis kat produa ... selalunya dlm 150 spent ... kalo premium servis dlm 300 spent

psl refuse servicing tu aku x sure ... tp kalo servis bkn dkt perodua then hilang kot warranty ... but then ni pon aku x sure jugak ... huhu

Balas #1 trans_007\ catat

Kalau cmtu,ko tanye la servis perodua lain plak.Kalau dia xnk jugak, ko pegi la baiki kedai aksesori biase...

Follow Us
ape la yg ko susah hati sgt..
tu dia suruh tukar radio baru ler tu..
btw,keta ape yg ko pakai??

kalo beli kete baru... proton atau perodua... yg first servis tu pegi kat proton atau perodua.. kalo tak pe-pe jadik dorang tak nak tanggungjawab.. atas alasan... servis bukan dr pihak dorang..
so bile first time servis kat dorang.. itu akan mengesahkan yg dorang orang pertame cuit kete ko lepas kuor dr kilang.. so dorang kene tanggungjawab..

Originally posted by trans_007 at 22-5-2009 16:27
a'kum...

aku nak mintak pendapat korang semua....tadi aku ada call perodua sbb aku ada masalah gan radio cd kereta aku....dia kejap boleh functioning kejap dia tak... kejap di on sendiri keja ...

Tu la... siapa suruh ko g servis sendiri2... Pd pdpt aku ni mmg salah ko sendiri, bknnya Perodua. Mana tau kan kot2 masa ko hantar servis kat bengkel kwn bapak ko tu, pekerja dia ada terusik apa2 sistem yg menjejaskan cd player keta ko tu... So ikut perjanjian memana syarikat keta sekalipun, kalo ko mmg x penah servis dgn diaorg, then tetiba ada masalah mcm ni baru ko nak menagih bantuan diaorg, sorry to say... mmg diaorg berhak x layan ko sbb warranty ko dh void!! Ye la... org lain yg dok kacau sistem tu, org lain plak yg kena tanggung kos baiki... apa kes wei....

Mcm aku beli keta Perodua Myvi... since 1000km mmg aku svs dgn Perodua... so bila ada problem power window (dh 3 kali ada problem), aku bgtau kat org tu, then setiap kali tu dia betulkan. Warranty keta aku dgn Perodua sampai 100,000km... nnt pastu baru la bleh servis kat bengkel memana... tp aku lebih percaya dgn Perodua gak la. Lgpun setiap kali svs slalunya kos dlm RM90 ke RM120 je. Ms yg tukar air-filter, etc tu yg mahal sket... dlm RM200++. So far alhamdulillah, keta aku sihat2 je... Paling best bila Perodua bagi souvenir (kalo ada) lepas kita servis keta!

Btw... kalo ko tetap nk Perodua baiki, ko kena tanggung la kos dia 100%. Tp alang2 ko dh servis kat bengkel lain, apa kata ko beli je cd player baru pastu pasang la kat bengkel kawan bapak ko tu... selesai!

Kesimpulannya, warranty ko dgn Peroda mmg dh VOID since ko hantar keta ko kat bengkel lain!

servis kat perodua mmg mahal... ecelli dia takleh cakap servis percuma, patut dia kena cakap, servis bayar tapi labour tak caj.... dan ecelli once kalau kita dah break service tu mmg warranty void... even kalau miss 1 service according to jadual yg dia bagi tu... dah breach contract

aku dulu 4 taun pertama mmg menten servis kat perodua... setiap kali servis kena standby 200.. plg murah pun rm 150... huuhuhuhu... patutla sapa2 keje perodua leh dapat bonus 9 bulan... huwaaaaaaaa

pastu aku dah bengang dgn perodua sbb driveshaft aku pakai 3 taun dah patah (salah aku pun ada gak) sekali dia caj dekat 3ribu... aku bayar jer ler... lepas dari insiden tu terus aku servis sendiri jer.... spend tak sampai rm60 dapat barang kualiti gak tapi idakler ikut standard perodua pun.... so far tak penah la masalah servis sendiri nih... jimat pun jimat...

Reply #1 trans_007's post

noksss, sah2 uolsss hilang warranty hoccay

nak jaga warranty haruslah hantar peroduo hoccay

so x boleyyy salahkan produo, lain kali baca dulu buku manual bagai baru meroyan

Reply #10 tuna_sandwic's post

iolssss kat proton 120 hengget jah, labour free katanya

tapi still under warranty selama 3 tahun kalau iolssss hantar service kat deyolsss

Reply #9 leon_mclaren78's post

kahnnnnnnnnnn, sah2 nak salahkan peruduo kataya noksss padahal deyolsss x berhengat kahnnn

sah2 hantar pomen bawah pokok haruslah habis dikerjakannya kereta deyolss ittew

rosak sikit salahkan peruduo plekkkkk, hausssssssssssssssssssss

Originally posted by tuna_sandwic at 22-5-2009 17:29
servis kat perodua mmg mahal... ecelli dia takleh cakap servis percuma, patut dia kena cakap, servis bayar tapi labour tak caj.... dan ecelli once kalau kita dah break service tu mmg warranty voi ...

Leh... mana la ada benda free kat donia ni...

Kat umah aku semua pakai keta Perodua... Kancil ada 2, Myvi pun ada 2... dulu penah pakai Kenari... Tp yg Kenari tu bapak aku punya... memula dia hanto Perodua gak... tp sbb berkira sgt kengkonon caj mahal, dia gi hanto kat bengkel member Cina dia... and also kat tpt2 lain... last2 Kenari tu bergegar stereng dia, x bleh repair dah... ntah hape yg pomen2 bengkel tu buat... then bapak aku terus jual Kenari tu.

Kancil aku yg first edition tu pun sama nasib, penah sampai tayar depan tercabut sbb x ketat skru (masa hantar pomen bengkel mana ntah)... ekceli Kancil yg tu family aku x penah hantar ke Perodua sbb beli seken. Tp maybe 1st edition punya Kancil tahan lasak... sampai skrg enjin dia elok...syg nk jual, kitaorg still pakai la walopun dh 13 tahun pakai.

Bila beli Kancil mata bulat & Myvi ni kitaorg malas nk pikir byk2... bg Perodua je servis... apa2 hal nnt ada warranty, so aku x payah la nk meroyan bagai. Mahal sket x kisah... asalkan menang memakai. Kalo nk kira mahal, pikir gak la jangka panjang, adakah berbaloi dgn jangka hayat keta kita tu. Elok2 ada warranty sampai 100,00km..ni x sampai 30,000km pun keta dh kiok dipomen oleh mereka2 yg menawarkan harga alat ganti murah atau mungkin x ori...last2 yg azab keta kita dgn poket kita gak.

Nak tanya aje laa...berapa banyak buleh save kalau hantar selain Perodua?

Member aku yang keje kat P2 cakap..sorry..warranty dah VOID. Anyway problem ko radio CD tu kan..?? Apa kata ko rembat cap lain yang lagi besh dari yang stendet tu..lagi senang..

Reply #1 trans_007's post

kete apa, myvi? kalo cd player myvi mmg byk problem.
adik aku punya pun dah weng. kadang2 kalo problem, kena off enjin pastu on balik baru ok.

tak pernah miss servis kat perodua. bulan ni dah kena servis, tapi ada sikit maslah kewagan, so tangguh dulu. aku sound la adik aku, stakat nk tukar minyak itam, filter, cek brek smua tu gi kedai depan umah pun bleh. aku slalu antar kete kat situ je.

takpun beli apa minyak, filter brand yg berkenan, suh aje member aku pasang/gantikan, bayar upah je.  

follow cadangan orglain, ganti cdplayer lain pun elok gak. lagi2 yg leh main mp3.

mmgla kalu x penah servis dia x layan dah.....
kalu lmbt utk yg 1-3 kali tu pon dh x kira free apatah... kena denda bayar sket....

Originally posted by leon_mclaren78 at 22-5-2009 17:28

Tu la... siapa suruh ko g servis sendiri2... Pd pdpt aku ni mmg salah ko sendiri, bknnya Perodua. Mana tau kan kot2 masa ko hantar servis kat bengkel kwn bapak ko tu, pekerja dia ada terusi ...

aku bukan tak nak servis kat perodua....masa bulan pertama kena pegi servis kat perodua, aku ada pegi tapi derang nak tukar tu nak tukar ni....sampai air cond keta yang baru aku pakai sebulan pon nak tukar.. total semua servis yang derang akan buat sampai mencecah rm3++....mana aku tak angin...aku siap gaduh gan mamat cina perodua tu....mentang2 lah aku perempuan, tak tahu pasal kereta nak tekan2 aku lak......aku baru je pakai keta tu takkan nak tukar tu semua....so aku tak  servislah sbb aku cakap kat derang aku tak da duit nak buat tu semua...tu yang aku pegi kat kawan ayah aku....

akhir kata perodua memang tak patut....memang c****a

Originally posted by z3t_ex at 22-5-2009 16:59
ape la yg ko susah hati sgt..
tu dia suruh tukar radio baru ler tu..
btw,keta ape yg ko pakai??

kereta viva 1.0 EZi

Originally posted by bzzts at 22-5-2009 19:55
kete apa, myvi? kalo cd player myvi mmg byk problem.
adik aku punya pun dah weng. kadang2 kalo problem, kena off enjin pastu on balik baru ok.

tak pernah miss servis kat perodua. bulan ni dah ...

ha'ah problem sama gan radio keta aku...sampai kena tutup enjin....then pernha sekali tu aku nak lower volume dia jadi kuat sampai tahap maximum...sampai orang kat luar keta tgk aku mesti derang ingat minah ni gila apa dengar lagu kuat2, sebenarnya derang tak tahu betapa azabnya aku kat dalam ni macam nak pecah telinga....huhuhuhuh

[ Last edited by  trans_007 at 23-5-2009 10:36 ]

12Next
Return to list New