CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: trans_007

servis kat perodua

servis kt perodua @ any other servis ctr mmg up to 30% charge....
so far aku tkde masalah....w/pun member2 sajes suh servis kt luar sb dh lepas pun warranty period....tp pada aku lg selamat servis kt perodua sendri sb dia ada tracking sys, leh trace apa yg dh servis or not, n leh servis kt mana2 je branch.....convenient....!!!!!

p/s: sblm habis warranty, complaint abis2......

erm..aku beli myvi se last year
takat ni xpenah lg htr servis kat tmp lain selain perodua
so far, aku puas ati even kena byr mahal sket dr caj wshop luar
cos bila keta ada prob, xnah lak aku kena byr
customer service pun bagus. bbrp minggu pas servis, dia akan call tanya puas ati@x.
sampai ms utk servis, dpt sms reminder dr depa.
so, senang ati juga la rasa amik keta perodua.

skang ni, keta aku ada titik cam karat ngan bunyi-bunyian kat pintu (cam ada skru longgar)
tp mslhnya aku yg tade masa nak htr keta skg
depa laju je wat bila complaint pape

[ Last edited by  comei at 24-5-2009 20:37 ]

Originally posted by trans_007 at 23-5-2009 10:25

aku bukan tak nak servis kat perodua....masa bulan pertama kena pegi servis kat perodua, aku ada pegi tapi derang nak tukar tu nak tukar ni....sampai air cond keta yang baru aku pakai seb ...

Ala... biasa la org meniaga, tentu la diaorg suggest ko tukar itu ini... tp kalo ko x bagi diaorg tukar, x de la ditukar. Aku x de plak tukar2 aircond bagai... just ganti air-filter, minyak itam, gasket, etc... KM keta aku dh masuk 50,000 pun. So far puas ati... x byk problem kecuali power window tu je ada sket slek walopun dh repair 2 kali...tp skrg dh ok. Tp kan.. kalo diaorg betul nk tukar dgn part2 baru tanpa sbrg bayaran (free), bagus pe... Ckp je la dgn org tu... kalo free sy mau la... kalo byr sy x mau!

Satu lg kalo mcm bengkel kawan bapak ko tu... sure ke diaorg x curik genuine part keta ko tu?? Bengkel2 ni pun bkn bleh caya sgt... diam2 nnt diaorg tukar isi perut keta ko dgn part x ori baru tau..dh byk cite mcm ni aku tbaca. Kalo dgn pusat servis keta mcm Perodua ni x penah lg dgr kes2 curi part keta yg ori ni, maybe atas reason nk jaga quality kot.

Bab warranty yg kata percuma tu ekceli dia maksudkan kalo ada part2 yg patutnya x rosak, tetiba rosak.... itu yg diaorg ganti free tu. mcm kes power window aku tu... diaorg x cas apa2 pun. Mcm kes ko cd player rosak, tentu diaorg ganti free of charge punya... ni ko dh g hantar kat tpt lain, jgn la marah2 Perodua plak sbb diri sendiri yg salah. Org lain ok je gi hantar servis kat Perodua..

Originally posted by comei at 24-5-2009 20:34
erm..aku beli myvi se last year
takat ni xpenah lg htr servis kat tmp lain selain perodua
so far, aku puas ati even kena byr mahal sket dr caj wshop luar
cos bila keta ada prob, xnah lak aku k ...

Tang problem pintu bunyik tu... aku pun penah alami gak problem ni... ms g servis aku tlupa nk bgtau diaorg... tau2 pintu tu dh x bunyik lg, aku pun x prasan bila... sampai la aku tpandang minyak gris mcm rupa gam kat celah pintu keta aku tu... huhu... patut la x de bunyik2 lg! bagus gak org Perodua tpt aku servis keta aku ni, sungguh peka!

Ekceli  pd pendpat ak xde byk beze pn antare servis kt perodua ngan woksyop biase.
dulu ak servis kt perodua (kelisa) plg mahal 200(itu pn bkn tiap2 kl servis)
biase caj dlm 150 ke bawah.

kalo ak servis kt kedai mmber ak lebih kurang tu jugak,xbyk beze...
so lu pikir la sdiri..

skarang gen2 ak still servis ngan proton,setakat termampu ak ase baik syat ngan proton.
lg satu,kn byk org komplen proton ni mkn tahun ade je sakit nye so ak ingat teruskan je servis ngan proton untuk pastikan warranty tu ade.

Tp kalo kene tempat servis (perodua or proton) yg cekik darah pn ade.....

Balas #23 leon_mclaren78\ catat

a'ah. aku pun penah ada prob ngan power window ngan air cond
tp mmg tak penah byr sesen pun utk tukar part2 dlm tu
cuma dia akan bgtau jek, harga part ni byk ni etc
so, pd aku, klu beli keta perodua, g htr je servis kat perodua
klu rs malas nak tunggu lama, wat appointment awal2

Follow Us
nina 2mgu lps pun g servis cermin blkg kiri susah nk turun kalu tekan belah driver...
pastu dah ok... skrg mcm nak jd balik.....
yg lom ok lg wiper.... masa dorg test ok jek... motor pun sume ok bila check...
tp yg tensen masa ujan nina guna wiper kdg2 dia berenti sendiri....
risau tul drive kalu ujan.... mana x risau kalu wat hal berenti tgh2 ujan lebat ...
x ke naya x nampak jalan.......

aku nak g service yg ker 40k..korang rase bape ratus aa?dh lame aku x g perodua...cam mahal jer...tp,aku riso aku nyer spark plug...plus,aku nyer power window blkg problem sikit..tu yg nk hntr perodua jer

aku lak nak dekat 70K (~65K) gitu... kancil ex850, agak2 ape yg penting dalam perhatian untuk range km mcm aku tu? aku awal2 warranty anto pero2a dah lame2 anto bengkel tapi uncle tu ok...turun-temurun... cume ingat bile ade yg hal-hal penting melibatkan bende dalaman yg aku tak tau ni aku nk tanye la... mm.. ade ke yg aku kene beringat pasal selama ni ok alhamdulillah...servis pero2a n yg selepas2nye kat bengkel je tu ok... kalau next servis ni korang rase mcm ne?bile agaknye aku kene amik berat hal2 yg bengkel tak secure mesti kene pero2a gak? aku pakai dari 2004 so now 2009 nak dkt 5 thn...still hot babe! i luv my kancil so much!!! yummy yummy

last time ada member aku buat praktikal kat produa serbis centre...lokasi dirahsiakan....ada ker diorg tukar barang mcm bumper dengan 2nd hand..pastu claim baru..member aku ni xley kata apa ler sbb bos yg suruh..ikot jela...mmg die sendiri pon x recommended tok p serbis kete kat perodua..better kalau da abes warranty tuh..g serbis kat kedai yg betol2 kita cayer jer...

lorr... gitu pulakkk... konpius jap.tapi bengkel biase ade ke wat servis untuk timing belt?? mm.. kalau air cond nye dalam kene tukar, ok ke kat luar?? aku ni lak imejin mesti dorang nak jaga kualitinye...mcm tak selamat je kalau kat luar

bengkel kat luar tu xsemesti nya xada quality...kalau nak lagi senang..bawak je buku servis tu g ke bengkel..mintak dia buat sevice seperti check list sebijik yg ada kat dlm buku tue...sbb tu g bengkel yg kita percaya ja..ni kisah family aku..ada proton gen 2..masa dlm warranty..kami mmg hantar g service kat proton..tp bila da abes warranty..g buat kat bengkel member kami ..mmg dia ambek murah dari pusat service..then dia pon ada  connction ramai..so mmg kami xrisau kalau ada problem aircond ker..timing belt pon tukar ngan dia...barang yg dia tukar semua ori.cuma dia murah kat labor ja..tu je..kami pon puas hati sbb dia bgtau satu2 apa prob keta kami..pusat serbis ni kalau dlm warranty mmg ok ..tp bila da abes warranty..mmg xberbaloi sgt..

memang terang-terangan tuan rumah daripada awal dah void warranty. kalau kata kena kencing dengan staff perodua suh tukar itu ini, kenapa tak tunjuk dekat dia buku servis. cakap kat dia tukar mengikut apa yang ada dalam buku servis je. jangan tukar benda2 lain. walaupun perempuan, tapi ko kena banyak membaca le. jangan hanya tahu drive je. tu sebab orang lelaki selalu perlekehkan kita orang perempuan ni. sebab kita tak nak amil tahu. patutnya ko kena baca buku manual & servis masa mula2 amik kete tu. so ko tahu serba sedikit. dalam forum ni pun ada board pasal kereta. ilmu boleh diperolehi di mana-mana.

so bila dalam situasi sekarang, memang ko nak meraung sekalipun dah tak guna. tukar je lah radio baru.

kalau kete baru elok ler guna khidmat servis perodua.terjamin sikit.
masa aku nk memula nk servis kete dulu..salesman aku yg guide mana tmpt servis yg ok..yerla..mesti diaorg tahu mana branch yg cekik darah atau tidak,
aku ada.. dpt voucher masa memula beli kereta dulu..so agak2 lom expired voucher tu..servis sy guna la voucher...2 bln lepas servis kete guna uwang sendiri...pun dpt voucher mesra rm10.ok ler tu.
kalau toyota jgn harap..kedekut,.1 voucher apa..aku x dapat..kedekut.

12
Return to list New