CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ahasyraf80

Kucing mengawan

uii....sesi tettttttt...... hahaha

masak aku sok, da le x dek cage tuk kucing ahaha musim mengawan abis le die pancut2 huhu. kene wat cage sendiri la ni gayenye

lucah melampau dah ni.....

Originally posted by lamola at 23-4-2008 01:37 PM
lucah melampau dah ni.....

alaa..lucah sgt ke?? sori le...takde niat tak baik pun masukkan gambo ni kat sini ..just nak share dgn member2..kot2 ade yg tak penah tgk kucing mengawan

tanda2 kucing nk mengawan.

hola all... apakah reaksi si kucing apabila dia nak mengawan..... aKU  CONFUSE NIE... HARAP LEH TLNG K.....

Reply #1 mr.kk's post

topic already exist:

http://eforum.cari.com.my/viewth ... 8467&extra=page%3D3

http://eforum.cari.com.my/viewth ... 8134&extra=page%3D1

please do not simply create new thread as the same topic already exists.
you can check whether the topic is available by clicking on the 'Search' button on the top right of the page
and type the title/topic you want to discuss/post in.

regards,
the moderator.

[ Last edited by  ati1402 at 23-6-2008 09:42 PM ]

Follow Us
Just nak share..tadi jumpe kedai kucing yang sediakan perkhidmatan utk kucing mengawan..tapi idx tak tau laa mahal atau murah rate nie.

Pakej Mengawan : RM 250 (untuk 10 hari bulan madu)
- Tuan kucing boleh pilih nak mengawankan kucing dia dengan mana2 kucing kat kedai tu..aku tengok banyak gak pilihan..ada laa dlm 20 ekor dlm cage mcm2 spesis..ada sekor tu besor kemain mcm anak rimau..pilih je laa mana2 spesis nak buat pakwe..kebanyakannnya DLH laa..
- Tuan kedai cakap lepas 10 ari boleh bwk balik kucing tu..kalau tetek dia mcm dh merah kire dah nak pregnent laa..kalau dia tak pregnent gak..tambah lagi 30 hinggit utk biar depa terus mengawan smpi ngandung tak kira berapa ari pun..
- Tapi hanya bawak kucing ke situ kalau kucing dah mula tunjuk tanda2 nak carik jantan mcm mengiau2 etc..kalau tak...memang tunggu sampai 1 thn pun tak jadi..

Location : Bangi, Seksyen 4 tambahan..lupa laa nama kedai..tapi sebelah Bar&Shield Cafe sebaris Restoran Sri Balang

Kalau nak boarding kat situ..rate dia RM 12 sehari temasuk makanan depa bagi..idx tengok macam OK gak kedai tu jaga kucing sebab pekerja dia ramai..then kucing tu letak dlm ruangn belakang kedia yg agak luas..jadi customer pun takde laa lalul lalang& kaco kucing2 tu..

[ Last edited by  idx at 25-6-2008 09:30 PM ]

huhu kitten aku baru 5 bln da on heat ahaha tertonggeng2 depan aku siot jek. yg jantannye lak dr pagi bawak ke malam ngetest x pandai2 huhu siap ngetest depan akak gan mak aku lai mase dorang tgk tv ekeke.

yg betine ni pemalu selalu nampak muke time lapo jek, tp dr semalam nampak muke and asyik ngadap pintu jek. pastu dtg kat org gesel2 hehe baru aku nampak kegatalannye, tp pelik x mcm kucing jiran aku 4-5 ekor kat luar tu mengiaw cam nak tercabut ****, kitten aku ni senyap jek ahaha pemalu ke ape?

aku dah tak larat nak halang si johny ni usha puteri. dah pukul,lempang..semua dah buat. aku ckp ngan dia; "she's ur sister. if i see u touch her again..tht's it."

waahhh...garangnya aku.

Reply #47 cakpong's post

mcm si johnny tu paham bahasa manusia :re: ....

cara paling efektif - neuter, gerenti dia stop kacau !

Reply #48 boocik04's post

kannnn? itu yg rasa mental layan budak2 ni..haaiihh..

bukan apa boocik..mmg nak neuter kan..tp tgh pikir..nk bg puteri rasa jadik ibu for once..or not at all. for the rest of her life. kang dah neuter, bukan boleh buat ivf ke..apa ke..

tgh dipertimbangkan ........................................... pening kepala aku lyn dorang ni.

Originally posted by ati1402 at 20-3-2008 01:12 AM

susah ke?hmm lau org yg x biasa mmg susah lah kott..
ati,masa the mother cat gave birth lagi dh ley tgk anak2 baru lahir tu jantan ke tina

ati laenlaa.. mama mitshali...tu yg cepat leh tau.... haya paling cepat pown leh tau bila kitten tuh dah umoq 2bln keatas...

aku nk tanya koang laa..kucing aku takde la mengiau2 ala2 gatal cenggitu ...lagipun kucin aku kucin siam &mmg jarang kuar suara dia ala2 pemalu gitu..kalau jln pun terhendap2 jer (rendahkan bdn cm takut2) ala2 keter lowered..

tapi kalau aku usap2 kepala dia jer mesti bontot dia naik ala2 stim gamaknya...itu petanda kucing aku nak mengawan ker?

utk pengetahuan koang..kucing aku ni indoor cat..sebab dok umah tinggi..kire memang x kuar & xde can la tak jumpa laaa kucing jantan kalau aku x bwk turun...

Reply #51 idx's post

tanda2 kucing on heat:
1-bunyi ngiau kuat 'ommm ommmm'
2-lau jantan,die pancut2 (tuk tandakan territory)
3-betina akan injak2kan bontot all the time (x semestinya time org garu2 blkg die)
4-kucing stress

preventive actions:
most importantly,neuter ur cats. or,cari pasangan tuk die
but pls be a responsible owner by not dumping the litter

about ur cat,i think die cuma bermanja...bkn fully on heat.

oo yeke? tq ati

kucen betina aku dulu stat gatal tak smpi setahun...mebi dlm 7 mths gitu...puas aku kurung dlm bilik tak bagi kuar coz muda sgt nak ada laki...tp yer lah terlepas gak...coz miauan jantan tu menggoda sgt...hasil nya kucen aku tu preggy...tp yer la masi muda so aktif sgt bermain smpi lupa dia dah preggy 1 ari tu dia keguguran...kantung baby dia masi gantung kat tut dia pun masi lg berlari sana sini...last2 1st preggy dia tak jd coz gugur...

sambung lagik...dah keguguran dlm beberapa bulan miang dia dtg lg...preggy lg...kali ni berjaya smpi beranak tp tu lah tak tau macm mana nak beranak agaknya, smpi mak dia terpaksa nak calm down kan dia...lama gak dia contraction baru kuar baby dia...huhuhuhu

Reply #54 bobbie80's post

seksanya...kesian kucing tu.msti dia stress sgt...tu dh tahap aniaya dia tau bobbie
pls neuter dia utk elakkan perkara ni sme berlaku..dia x stress,u pun x stress sbb terpaksa kurung dia.
be a responsible owner.fikirkan kebaikan dia,buat tuk kepentingan dia.

Balas #16 leaika\ catat

lawanye...

ekornye mmg cam 2 eh

kucing dari mane 2...

x pnh pn liea nmpk

kucing on heat

kucing aku dora tgh on heat.asik bunyik je.kesian
tau x katne yang murah n bukak ari cuti i.e wiken la kan.nk inject so dat dia settle down.aku xnk kasi sbb penah dgr leh inject every 4 mths
tq