CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9035|Reply: 57

Nak tanya pendapat korang?

Apa pandangan korang kalau suami menjalinkan hubungan dengan pelajar ipt yg berumur dlm linkungan 20 han...selalu berbalas2 sms sampai ke pagi & kuar mlm x kira masa..bila ditanya pada si suami alasannya"sekadar suka2 jea napa betina tu layan.."tu lah jawapannya bila ditanya...yg betina tu pulak jenis muka tebal mcm kulit babi...bila di sound x mengaku pulak banyak dolak dalihnya.
Betina tu skrg baru abis buat praktikal kat ktm bangsar...mak bapak this girl pun 1 jenis x kisah apa2 anak dia nk buat semuanya percaya ckp anak 100%

suami akak ke?mmm memang lelaki tak puas dgn satu..nasib baik dia ada scandal dgn perempuan..kalau ada scandal dgn gay atau nyah mcm mana?

budak2 skang rasa bangga bila dpt bf status suami org..mcm hebat g2:@ :@
lelaki ni kdg2 saje nak test power..dah sangkut ape lg layan jerla

alahaiiii...
ko dh maki2 dh betina tu?
ko dh marah2 dh laki ko sbb ngabiskan krdt / bil semata2 nk puaskan napsu ngn pucuk muda tu?
bbudak zaman skang nih dh makin advance...pandang laki org..agaknye laki ko pun layan dia baikkkk punye..ayat lebih smpi cair jiwe minah tuuu..sbb, laki umo pertengahan nih, ayatnye makin lemak manis taww..

ko confront la ngn laki ko..
ckp kat dia, suruh dia pilih..wife atau bf...
wish u all the best..
pegi ngadu kat FD...kat sana otai2 bleh bagi pendapat

Originally posted by fatimz at 1-6-2009 11:55
yg betina tu pulak jenis muka tebal mcm kulit babi..

pernah sentuh kulit babi ke?mana tau kulit babi tebal
kenapa suka pegang mende najis?

memula aku x salahkn betina tuh....salahkn laki sendiri la...dah tau ade anak bini nape nak layan...x kire la pempuan tuh nak kangkang pun kalo laki x layan mane jd.....

wat ape duk maki budak hingusan tuh sah2 laki ko yg miang....yg patut ko tego laki ko ler...yg patut ko amuk laki ko jugek....budak tuh kalo ko nak amuk bila laki ko dah x layan dia tp dia terhengeh2 sua kat laki ko...ms tuh br la ko perlu naik hantu....skang nih ko kene sedarkn laki ko yg duk kemaruk tuh dr hakikat yg dia tuh laki dan bapak org....

seorg suami yg baik dia x kn jdkn alasan"budak tuh layan" sbg peluang tuk dia pun melayan skali..dia perlua sedar hakikat diri dia yg punya tanggungjwb terhdp kuarga....x kire ape jua kate budak tuh laki ko perlu setkn limit tuk diri dia sdiri... ko nak salahkn pihak lain x leh jugak sbb dah terang2 laki ko pun same naik minyak melayan.....

ko kene bijak lam hal nih....mmg la panas sbb laki buat hal...tp kite yg punya hak atas diri dia...kite lebih berhak tuk bercakap dan meminta banding org yg x der kaitan ngan dia....ko ade anak2 kalo ko rs laki ko dah kemaruk sgt....cube ko semuka ngan dia dan bincang abeh2...kalo dia duk gila bayang lg ko ajak bincang 3 muka....ada brannnniii..... cube ko buat cam tuh...

Follow Us
aku pn rs laki ko yg gatey... Aku ade kwn laki yg cmtu, dah ade bini,anak sorg tp stil nk gatey ngn pmpn..pastu bangga je cite kt kwn2 dia kenal pmpn tu la,pmpn ni la..Penah skali kantoi ngn bini,dia tuduh pmpn2 tu yg gatey,msg2 dia la padahal dia yg lebih..aku dgr pn bengang giler...
kesimpulannye, jgn salahkn org luar dulu, siasat betol2...takut nnt makan diri ko plak...
no offense opinion aku yer...:eek:

Balas #1 fatimz\ catat

lupe lak aku nak kemuka soklan tuk ko nih

1) brape taun kawin...
2) anak brape....
3) umur laki brape....beza byk x umur ngan ko...

kalo mo jwb la kalo x mo x yah...aku mmg suke nyebok....wakil dr ahkak2 FD

Originally posted by mammavoque at 1-6-2009 13:10
memula aku x salahkn betina tuh....salahkn laki sendiri la...dah tau ade anak bini nape nak layan...x kire la pempuan tuh nak kangkang pun kalo laki x layan mane jd.....

wat ape duk maki budak ...

mama...neh kalau dia posting kat fd td mau kena sembur...
errr..mama sihat??

tuan umah....
it takes 2 to tango ok...
so jgn nak salahkan sebelah pihak jer...
aku malas nak bebel banyak2..biar mama yg jd wakil fd basuh ko cukup2

Laki mana yg mengaku salah...wlaupun terang2 kantoi tp betina tu pun x tau takut still nk teruskan.Yg hairannya mak dia still nk menangkan anak dia.Betina tu bole bg sms"Kelakarnya berani tulis mcm2 je pasal laki sendiri cite kat semua org x malu ke..mengaibkan suami sendiri apa nk jd kau ni x malu btullah:}:}"

Rasanya klau nk siasat pasal betina tu dah lebih pd siasat mmg terang2 betina tu mencabar kesabaran seorang isteri...dia mmg sengaja nk musnahkan rmhtangga org bukan sekali kena sound tp selalu tp buat mcm org x salah je...sampai ramai yg suruh pegi tmpat betina tu belajar buat aduan tentang kelakuan dia...korang rasa perlu ke?sbb betina tu baru abis buat praktikal...

Originally posted by MKtissot at 1-6-2009 02:12 PM

mama...neh kalau dia posting kat fd td mau kena sembur...
errr..mama sihat??

huihhhh...sihat la sbb duk syok jek porum ....
tgk dulu respon kat cnih...
kalo ati kental leh la minta pandangan ahkak2 FD....
kalo x brape nak kental....lepak jek la kat cni....
redho jek

dr aku isteri yg x brape nak redho bab2 gatal merenyam nih ....

Balas #10 MKtissot\ catat

sapa yg menyalahkan sebelah pihak dah terang2 kantoi,bertepuk sebelah tangan xkan berbunyi kalau kedua2nya melayan sama...

Originally posted by fatimz at 1-6-2009 02:26 PM
Laki mana yg mengaku salah...wlaupun terang2 kantoi tp betina tu pun x tau takut still nk teruskan.Yg hairannya mak dia still nk menangkan anak dia.Betina tu bole bg sms"Kelakarnya berani tulis m ...

laki aku ngaku walau pun dia duk reka mcm2 cerita...aku x kesah oooo sbb dah sah2 kantoi.... budak tuh mmg nak bg ko marah...bila ko marah laki ko pun meroyan...pehtuh lentok la kat budak nih mengadu nasib...sape yg untung laki ko ngan budak tuh jugek...ko duk hangen kat umah sape yg dulik....siap2 anak2 ko jd mangsa dek panas ati ko....sbb x leh lepaskn kat sesape...anak2 silap ckit berkoyan dpt syarahan dan hukuman...not fair ko semakkn paler otak ko ngan mende nih....

sbb tuh aku kate ko kene bijak...x yah duk amuk budak tuh...ko setelkn laki ko jek....ko tau kelemahan laki ko kat mane...gunekan lah kelemaham dia sbg kekuatan ko tuk deal ngan mende nih....isteri jek tau kelemahan dan kelebihan somi...bukan budak yg baru kenal setengah hari tuh....

bg aku budak tuh x penting langsung....ishhh kalo dah laki ko duk ayat budak tuh separuh mati...mana mak budak tuh nak marah...dah anak dia diburu laki yg berkerjaya...dulik ape ade binik ka ape...janji bahgia kekdahnye....x tau hazab bini duk ade pun happp....happp...happ....nak kasi makan... pun mau jual minyak maharaja ka.....

[ Last edited by  mammavoque at 1-6-2009 14:48 ]

Originally posted by fatimz at 1-6-2009 02:35 PM
sapa yg menyalahkan sebelah pihak dah terang2 kantoi,bertepuk sebelah tangan xkan berbunyi kalau kedua2nya melayan sama...

aku x suke tul stetmen cam nih la....tepuk seblah tgn mmg x bunyi....jgn dulik tgn yg seblah lg tuh....yg penting tgn laki kite x bertepuk same...tuh yg penting....aku cakap base on ape yg dah jd...tp x yah la aku nak stori mori panjang lebar x penting pun...cume aku x etek org lain...aku etek somi aku sajek....x kire la puan tuh tepuk ka,  gelek ka...wa tarak kesah ooo...wa kesah somi gue sajek....

org yg salah nih nak elak cam ner skali pun akan ttp kantoi....x pyh ngaku pun x pe..kalo udah ade bukti ape yg dia buat tuh mmg sah2 salah dan menyimpang....who cares....aku la yg cares ...

FIKIRAN DAH BUNTU MEMIKIRKAN MSALAH NIE...NAPA BUDAK2 IPT YG BERKONSEPKAN ISLAM BERKELAKUAN SEPERTI NIE....

Reply #16 fatimz's post

bagi jek dia tambah lg 1..setel..

..tp laki tu kena adil dan mampu..

~mcm kes akil--waheeda lak..

Originally posted by mammavoque at 1-6-2009 14:45

aku x suke tul stetmen cam nih la....tepuk seblah tgn mmg x bunyi....jgn dulik tgn yg seblah lg tuh....yg penting tgn laki kite x bertepuk same...tuh yg penting....aku cakap base on ape yg  ...

yerla mama..
sape nak ngaku kalau bab2 scandalicous ni kan..
masing nak kaber line kalau bleh...
tapi kalau dah kantoi 2 x pyh nak mintak ngaku lg..
setelkan masalah yg sedia ade..x pyh nak korek2 ape yg jd antara diorg ker..menambahkan sakit ati jer nanti..
silap2 dr nak maafkan husband..terus minta cerai lak
yg penting husband sedar kesilapan dan berusaha utk baiki sesebuah hubungan itu..kdg2 diorg pun tleka juga..yela mcm mula2 bcinta la kan..sumernyer indah belaka...x sedar anak bini dok tunggu kat umah:@ :@
dan sebagai isteri x salah jika memaafkan dan menerima kembali suami yg telah sedar akan kesilapan lalu
ingatlah bahawa kta manusia x lari dr melakukan kesilapan..itu sumer ujian dr ALLAH..hanya DIA yg maha mengetahui ape yg tsirat

Balas #16 fatimz\ catat

Bukanlah semua budak IPT yang macam tu... cuma segelintir je

apa2pun klu laki hang x menggatai xdelah benda ni akan berpanjangan. Dah namapun lelaki depa mmg suka test power samada depa ni masih laku ke x so klu takat berbalas sms dan kuar mlm2 tu kira oklah dari laki hang x balik langsung, lagilah hang meroyan nanti.

klu x puas hati hang ajak laki hang dengan budak tu sekali duduk satu meja, berconfronted depan2 so blh dapat jawapan yang jitu. Xdelah yang sorang cakap camni dan si sinun ckp camtu lak, klu dah berdepan hang blh menilai dgn cara pertuturan diaorg, tgk anak mata diaorg camna bila berbicara, namun itu semua perlu kekutan. hang dah betul2 kuat dan bersedia ke untuk menghadapinya

Balas #1 fatimz\ catat

ni yg bt aku tkut nk kwen nih,. mcm2 masalah..