CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[Merged]All About Kisah Seram Highway/Jalan Plaza Tol

Originally posted by bunga_sakura at 10-9-2006 02:34 PM
Rasanya lom ada topik ni..

korang tau x highway mana lagi yg agak misteri selain Karak?
sape pernah lalu highway Port Dickson? Yg ada tol rm2.90 tuh?
kalo lalu situ cam seriau jek.. nak lalu j ...

baik highway pd or jalan lama nak gi pd.. dua2 jalan tu mmg agak menyeramkan.. sbb kiri kanan jalan ladang kelapa sawit.. pastu highway pd tu pun tak banyak keta yg lalu especially bila malam..

jarang ah jln memalam nie kat highway..ayah x leh bwk kete mlm2..x berapa nampak..
tp kalo ader naik bas blk mlm2 tue..slalu gaks tengok luar..tp setakat nie x de encounter aper2..
bleh x nak rasa jeles laks kat korang2 nie..huhuh..agak teringin laks nak tengok..tp skali cukup ah..x mo byk kali..lemah semangat kang..

Originally posted by kupia at 11-9-2006 02:58 PM
Siapa pernah nampak cik pon dilangit rendah sedang bergurau dan bermain, berlaku di highway KL Johor Baru lepas Tangkak.  Boleh dilihat dengan jelas dari dalam kereta yang sedang dipandu lepas jam  ...

Maksud Kupia sepanjang jalan dari Pagoh, Air Hitam sampailah ke JB ya. Aku pernah lalu kat situ aku cuma nampak kabus tebal aje & nasib baik hubby yang drive kalau aku mahu nya terbabas kereta coz aku bawa memang laju. Seram gak waktu tu.Nasib baik dalam kereta ada My parents, anak & hubby.Sempat gak lah aya aku azan coz memang tak nampak jalan langsung waktu tu kabus tebal sangat. Kalau nak fikir secara logik situ bukannya kawasan sejuk @ tanah tinggi macam jalan nak ke Frasers's Hill. Huh seram aku masa tu mata yang awalnya ngantuk terus celik tak jadi tidur.

Originally posted by kupia at 11-9-2006 02:58 PM
Siapa pernah nampak cik pon dilangit rendah sedang bergurau dan bermain, berlaku di highway KL Johor Baru lepas Tangkak.  Boleh dilihat dengan jelas dari dalam kereta yang sedang dipandu lepas jam  ...

fuyoo ko biau betol...lama scene tuh...takpe nanti kalo gi johor bila lalu pas area tangkak aku try tgk...jgn aku pengsan sudah...

Originally posted by bettyboops at 11-9-2006 03:41 PM

baik highway pd or jalan lama nak gi pd.. dua2 jalan tu mmg agak menyeramkan.. sbb kiri kanan jalan ladang kelapa sawit.. pastu highway pd tu pun tak banyak keta yg lalu especially bila malam..

haa ah kat situ mmg menakutkan...

Originally posted by qisha79 at 11-9-2006 12:42 PM
qisha lak..kat higway grik...dari kelantan nak ke penang...masa tu raye ke 3..dengar org menangis hiba kat betul2 tepi telinga..anak sha la cam syok sgt tgk kat luaq nu...bila dah sampai kat tasik  ...

Ni dkt 2 area lenggong tu ka...aku gi kawen umah member aku kat gerik dulu ikut ctu...mmg takut je raaa lalu kat situ...anyway kawasan dia cantik...

Follow Us
Originally posted by cfu at 10-9-2006 10:38 PM
dua insiden yg berbeza tapi berlaku dekat highway yang hampir sama.....kalu tak silap cfu yg ampunya citer ada bendera angin lintang kiri kanan highway..
1. Insiden ini terjadi pada sekeluarga yg  ...

cerita ni ada org kata kat bukit putus...banyak version la ....ada plak yang kata laki dia putus kepala...tatau mana satu....

Originally posted by bettyboops at 11-9-2006 03:39 PM

kalau dia berdua main lari-lari keluar masuk awan tak mengacau org tak apa.. buat nyer dia main lari-lari keluar masuk awan pastu lari-lari tuju kat cermin depan keta camana..??? :geram::geram: ...

tu la pasal....mau pengsan nak2 kalo sowang2...

Originally posted by Mily at 11-9-2006 03:53 PM
jarang ah jln memalam nie kat highway..ayah x leh bwk kete mlm2..x berapa nampak..
tp kalo ader naik bas blk mlm2 tue..slalu gaks tengok luar..tp setakat nie x de encounter aper2..
bleh x nak ras ...

kalau nak tau kalau highway PLUS dari Pagoh menghala ke Ayer Hitam memang kawsan berbukit dan berkabus...lebih-lebih lagi kalau lepas hujan...macam kat fraser Hill atau Cameron Highlands...rasanya area tu kat Batu Pahat...

dan off course jalan sangat licin dan banyak berlaku kemalangan maut

Originally posted by venom1 at 12-9-2006 08:59 AM

kalau nak tau kalau highway PLUS dari Pagoh menghala ke Ayer Hitam memang kawsan berbukit dan berkabus...lebih-lebih lagi kalau lepas hujan...macam kat fraser Hill atau Cameron Highlands...rasa ...

Aku pasti jalan yang aku lalui semasa berkabus tebal bukan kawasan berbukit tetapi kawasan landai & tak jauh dari R&R Pagoh. Dan aku ada bercerita hal berkabus tu pada my Cousin & family hubby yang berada di Johor. Depa2 berkata kawasan tu memang banyak dah orang alami & bukan itu saja ramai yang pernah terjumpa kejadian accident sedangkan kejadian tu tak berlaku. Selalu orang jumpa waktu tengah malam.

2 tahun lepas kot....

on the way ke seremban kalau tak silap...

tiba2 terdengar bunyi tayar macam terkena benda tajam yang melintang dijalanraya,dan saya rasa tayar dah terbelah dan keluar angin...

saya suruh ayah berhenti,ayah kata tiada apa2....sehingga kereta terasa berat sebab tayar semakin kempis....last2 ayah terpaksa berhenti sebab nak tukar tayar....tapi ayah tak nampak sebarang kebocoran...saya kata yg tayar itu terbelah kena benda tajam yang melayang dijalanraya...ayah tak mor percaya....

semasa hampir nak selesai tukar tayar,saya pandang kat tepi highway sebelah bawah...

ufff....rupanya ada banyak sangat tayar kat bawah highway tempat ayah tukar tayar tu...

maybe...itu "laluan dia"....

bukan kami sahaja yang terkena lah tu...

apa yg ada dalam fikiran saya masa tu?

saya imagine besi panjang melintang,terbang dan membelah....

tau tak...selepas ayah bawak pergi bengkel...tak puashati sebab tak nampak sebarang kesan kenapa tayar tiba2 tiada angin...

rupanya apa yang saya imagine kan tu serupa dengan apa yang tokey bengkel tu cakap....

mungkin kerana ramai yang datang kebengkel selepas melalui jalan itu kot?hahaha...

Originally posted by Akak_Siti at 12-9-2006 01:01 PM
2 tahun lepas kot....

on the way ke seremban kalau tak silap...

tiba2 terdengar bunyi tayar macam terkena benda tajam yang melintang dijalanraya,dan saya rasa tayar dah terbelah dan keluar an ...

Jalan kat mana? Tahun lepas aku & family on the way nak balik KL dari JB ada gak kena macam tu tapi betul berhadapan ngan kilang yang panjang tu kat tepi highway. Kereta yang adik aku bawa rasa berhenjut-henjut macam tayar nak mula kempis. Bila check tayar tak ada apa2 & ok aje. Dan sebelum kejadian adik aku ada nampak benda melintas depan kereta.

best2 teruskan citer :clap:

yaaaa teruskan...janagn biarkan diri anda diselubungi.....MISTERIIIIIII

Originally posted by bettyboops at 11-9-2006 03:41 PM

tul tu bettyboops... bf aku citer member dia otw nak g ilham resort ada course lalu hiqhway pd.. tgh2 jln tu rasa keta berat jek.. dahla dia sorg2. pastu rasa cam org cuit2 tinge dia.. pe lagi meremang ler segala bulu. pastu dia tgk cermin pandang blakang.. nak tau pe dia nampak? (yg ni x tau tul x dia citer) nampak kat seat blakang penuh satu family 'benda' tuh.. nak tumpang la tu kot.. patut dia rasa berat jek.. aku yg dgr tu pun rasa seriau jek.. giler la.. pastu seminggu dia demam dgn ustaz2 yg pulihkan dia sekali demam..

jln lama pun kalo aku lalu cam seriau tau.. nak lalu highway cam x byk keta.. takut gak..

Originally posted by venom1 at 11-9-2006 12:55 PM
kat highway? hmm..macam-macam aku jumpa tapi cuma kekuatan hati dan minda jadi egangan...aku selalu balik muar malam i.e dalam pukul 10pm-12pm dan sampai muar dalam pukul 12-1pagi...kat area Ayer K ...

hiss.. sib baik time aku lalu xde pe2

Originally posted by bunga_sakura at 12-9-2006 05:49 PM

tul tu bettyboops... bf aku citer member dia otw nak g ilham resort ada course lalu hiqhway pd.. tgh2 jln tu rasa keta berat jek.. dahla dia sorg2. pastu rasa cam org cuit2 tinge dia.. pe lag ...

takut plak aku nak balik kg memalam pasni..dah la aku mmg ikut hiway PD tuh...dpd ikut Pedas tu jalan dalm gelap gila...PD ni ok sket spjg jalan pantai PD pas hiway tu terang benderang smp Linggi....waa takut seh

Originally posted by bunga_sakura at 12-9-2006 05:49 PM

tul tu bettyboops... bf aku citer member dia otw nak g ilham resort ada course lalu hiqhway pd.. tgh2 jln tu rasa keta berat jek.. dahla dia sorg2. pastu rasa cam org cuit2 tinge dia.. pe lag ...

cemana rupa menda tuh...cerita laa sket...cam ct ka, cam org biasa ka tau mmg betul2 rupa hantu

Originally posted by kacang^soya at 11-9-2006 11:08 PM

cerita ni ada org kata kat bukit putus...banyak version la ....ada plak yang kata laki dia putus kepala...tatau mana satu....

ctu banyak accident ek.. ada gak dgr2 jln tu cam berantu.. so hati2 bila lau ctu satu sbb struktur jalan tuh.. tuh yg sbb accident...

Originally posted by kacang^soya at 12-9-2006 05:58 PM

cemana rupa menda tuh...cerita laa sket...cam ct ka, cam org biasa ka tau mmg betul2 rupa hantu

haha.. itu yg aku x tau tu.. biasa ler org laki nih bila berciter bkn nak citer detail.. dia takut aku takut nanti bila nak lalu ctu..