CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[Merged]All About Kisah Seram Highway/Jalan Plaza Tol

kakiputaralam posted on 18-11-2012 09:11 AM
utk dapatkan banyak tacang

Untuk pengetahuan anda... Kredit yang diberi adalah untuk 1 cerita sahaja... cerita bersambung tidak diberikan kredit setelah sambungan di buat... Cuma tertera kredit disitu hanyalah untuk mark sambungan telah dibuat...

tumpang tanya, batu tinggalan sejarah tu aper? saya ni kureng sikit lah

Ini salah satu batunyer....
ada banyak lagi....

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

cmf_eddie_world posted on 17-11-2012 01:27 PM
oohh yer ker... lanjut resort tak jauh dari rumah aku...
Dari mane?

kami semua dari KL
sewa challet kat tepi jeti blakang/tepi lanjut yg depan dia ada pangkin lepak

Pernah konvoi ke Teluk Gurik Mersing. Tiba pn dh midnite. Geng Johor bg laluan pd kitaorg yg dtg dr seluruh semenanjung Msia ni.. Tp last 2 sampai thp 2 org isteri budkclub kitaorg kne histeria psl nmpk lembaga kt psmpgn luar tu. .. Seb baik diorg citer lps abis konvoi.

Mana xnya.. Aku dgn geng2 awex boleh plak kuar 1 keta p cari kdai minum.. Ngeri..seb baik smua ada ala2 hantu perangai.ya...mukin tu selamat kot..heee

1 lg...kes kemalangan yg blaku pd slh sorg student kolej aku. Budk perak..Dia nek gen 2 senior kumpuln pendakwah dia...then keretanya btembung dgn lori cld storagge tu...Kat jln Mersing.

Senior dia meninggal..tp dia koma. Dr bdn sihat n tough... Skang seluruh tubuh bdn dia shrink.. Dia skang ni lumpuh sepjg hyt... X boleh bckp...x boleh urus diri.. Sedih tgk keadaan dia.

Aku tau kes dia pn psl time tu aku jg kbjikn student dan uruskn insurans dia...

Dgrnya Jalan Mersing tu mmg kerap blaku lintasan hingga mengganggu pndgn pemandu... Wallahualam.

Follow Us
mmg jln mersing endau tu dah byk mkn nyawa
klu sapa2 tau selekoh maut kat batu pecah endau tu
situ selalu org ingat jalan tu lurus
sebenarnya jln tu selekoh

Oh begitu..leh tau x..sapa yg dduk or familiar kt kwsn Telok Sari... Endau mersibg2...

Selain dr pkampungn tepi laut - ada surau n rumah putihkt situ...ada lg kampung. X dlm2 tu.. Ada bukit yg penuh dgn kubur kristian...then. Dpnsket lg adabeberapa buah rumah sblm kebun getah.

Perlu pengesahan ujudnya semua ni..sapa ble tlg sahkn.  

sebagai org mersing, laluan2 yg dilalui tu mmg ssh nak dpt siaran radio n biasernye mmg xde sbb hutn tebal...

wani_ta posted on 21-11-2012 04:35 PM
sebagai org mersing, laluan2 yg dilalui tu mmg ssh nak dpt siaran radio n biasernye mmg xde sbb hutn ...

yep i know... Radio x de kene mengena dengan compact dics kan...

ThousandSwords posted on 21-11-2012 03:40 PM
Oh begitu..leh tau x..sapa yg dduk or familiar kt kwsn Telok Sari... Endau mersibg2...

Selain dr ...

endau mersing tu  kg aku
telok sari tu tepi pantai lah kan
tak tau lah plak ada kubur kristian tu

tp mmg situ byk hutan
kawasan belum membangun dulu
selalu masa sekolah2 dulu dok merempit ke sana p umah kwn
jalan pun pakai batu kerikil jek
jambatan kayu waktu tu

rina79 posted on 21-11-2012 05:18 PM
endau mersing tu  kg aku
telok sari tu tepi pantai lah kan
tak tau lah plak ada kubur kristian t ...

Sebab msa tahun 1994 aku kne p camping kt situ. Dgn gabungn pengakap masjid tanah melaka.

Msa pogrm walk alone... Ntah cenna masa grk rmai2. .. Aku nk lwn takot.. So aku usik la kwn2. .. Last2 time aku... Aku sh confius jln balik kem. Tu yg tersesat jumpa memacam tuh.. Huuu

ThousandSwords posted on 21-11-2012 08:26 PM
Sebab msa tahun 1994 aku kne p camping kt situ. Dgn gabungn pengakap masjid tanah melaka.

Msa  ...

tahun 94 tu mmg kawasan sana agak menyeramkan lah kan
tak ramai pun penduduk kat sana
rumah jauh2
kwn sekolah aku ramai gak dok sana
nak tanya dorg skrg pasal kisah2 kat sana
jarang plak jumpa dorg, almaklum semua dah merantau

tp mmg ada lah dgr2 gak
tahun 92 aku penah camping kat tepi pantai tu
badan beruniform
Alhamdulillah takde kejadian yg tak diingini
mlm tu kononnya nak buat burung hantu tp hujan yg amat lebat
so cancel
selamat agaknya dr gangguan hehehhe....

kisah ni diceritakan oleh bapa saudara saya seorang anggota polis..takla seram sgt cerita ni sebab tak nampak hantu...kisah ni dah lama berlaku...20 tahun yang lalu..bapa saudara saya pada waktu tu baru sahaja ditukarkan ke balai polis Bachok kelantan...maka masih belum biasa dengan jalan hutan bukit Grik untuk ke kelantan...bapa saudara orang Kedah dan sebelum tu bertugas di Sungai Petani...disebabkan tidak biasa dengan jalan ke Kelantan dan keadaaan 20 tahun lalu yg masih agak sunyi berbanding sekarang,bapa saudara dan isteri serta dua orang anak kecil mereka tidak pernah melalui kawasan Grik pada waktu malam...

Jika mereka dari Kedah hendak pulang ke Kelantan,mereka akan bertolak pada awal pagi untuk tiba di Kelantan pada waktu petang..begitu juga sebaliknya jika mahu pulang ke Kedah dari Kelantan mereka akan bertolak pada waktu pagi...bak kata orang,cerah mata memandang..namun...satu panggilan telefon merubah rutin perjalanan mereka....bapa saudara menerima panggilan dari kedah bahawa ayahnya sakit tenat...panggilan diterima pada waktu petang...maka dia tiada pilihan dan terpaksa pulang ke kedah pada malam itu juga...bapa saudara memberitahu,pada hari itu dia sangat letih kerana mereka baru sahaja menjalankan operasi..operasi apa saya tak tahu...

Selepas Isyak,mereka sekeluarga bersama anak yg kecil bertolak pulang...perjalanan sunyi kerana pada hari biasa tidak banyak kenderaan yg lalu..sesekali ada bertembung dengan lori dan beberapa biji kereta...sedang memandu,bapa saudara terasa matanya sangat berat dan mengantuk..beberapa kali dia menguap...ibu saudara yg berada di sebelah telah lama tidur bersama anak2 kecil mereka...bapa saudara tidak mampu lagi untuk memandu kerana terlalu mengantuk..menurut beliau pada waktu itu mereka berada di puncak bukit...disebabkan dia tidak pernah melalui kawasan tersebut pada waktu malam,maka dia tidak tahu lokasi tepat mereka berada sekarang...sedang memandu dia ternampak di kiri kanan jalan sangat cerah seperti cahaya lampu jalanraya...dia yg sangat mengantuk terus memberhentikan kereta di tepi jalan dan tertidur.....

Setelah beberapa jam tertidur,bapa saudara tersedar apabila ibu saudara saya menggoncangkan badannya...apabila membuka mata......jenggg.....dia melihat suasana di sekeliling kelam gelita dan hutan tebal...tiada sedikit cahaya pun dan mereka berada di puncak bukit....dia kata,meremang bulu roma dan terasa seperti nadi terhenti..ibu saudara pula yg baru terjaga dari tidur pun hampir menangis..mujur anak2nya masih lena...mereka cepat2 beredar dari situ....mujurlah enjin kereta tak buat hal.....

Akhirnya selamat sampai ke kg...tamat...erm,kenapa bapa saudara nampak kawasan tu cerah ya...

Rate

1

macam cara hantu jalanan ye. very scary

cmf_eddie_world posted on 20-11-2012 05:15 PM
Untuk pengetahuan anda... Kredit yang diberi adalah untuk 1 cerita sahaja... cerita bersambung t ...

kredit anda diberi pada 4 posts, bukan 1 je.

rina79 posted on 22-11-2012 06:59 AM
tahun 94 tu mmg kawasan sana agak menyeramkan lah kan
tak ramai pun penduduk kat sana
rumah jauh ...

Oleh krn pd tahun 1994 tu x byk penduduk lagi..maka pyh gk nk sohihkn ceritanya ye.. huu...

Cenggini....pd awal mlm yg dirancg utk program mid nite walking ni..ak mmg dh rasa takot sebaik shj dibw beramai2 ke satu lokasi dan kita dikehendaki balik ke kem sessorg. Setiap org diberi no giliran..Even di beri tahu ada urusetia akan 'test' dan bg amaran x boleh tunggu2 kwn dan jalan berdua2..... tu lg menakutkan rasanya...dgn gelap..sunyi...

Sepeerti yg aku bgtau sblm n...aku mengganggu kwn2 aku supaya dpt menghiburkan hati...taapi mlgnya apa yg aku buat tu memakan diri. ..aku confident dgr ada budk lelaki kata ' kem kita ni hujung jalan tar' ... aku pndg sekilas arah kem..ada lampu dr surau.. okeh..done.. dh cam kem aku kt mana...

Ok..di lepaskan sorg demi sorg.. awan mlm tu agak gelap.. dlm hati aku harap sgt biar semua org slmt tiba sblm hujan..rasanya ada 40 org kot peserta..aku yg ke belas2 kot.. kwn rpt aku, Liz giliran slps aku. Aku kesian kwn aku tu psl dia lembut sket.. tp dh x boleh jln berdua kan..so struggle la jln ler sensorg...

Memula ada tebing belah knn dr semak2 ada org suwit2...then baling batu kecil..time tu..ooo..x pyh risau la.. diorg akan ada spjg perjalanan..then aku pon dh x takot...jalan je mcm biasa... tiba 1 kwsn semak n tepi hutan di kiri jln pula...ada sepasang org berpakaian mcm org bulan...yg lucu kepala diorg berkotak n kaler silver 1 suit tu...salah sorg tu pegang 1 dahan pokok yg rendang tu...dan tarik dahan tu ke bawah perlahan2 ..then trus lpskan dahan tu... dan sorg lg tgk je..
"dalam hati rasa nk gelak la..psl pe diorg pakai suit tu dlm utan..lg pon apa point tarik dahan tu..kalo nk tarik pon..p la nyuruk dulu.."

Aku pn layan je le..jalan lagi... sambil bersandarkan "kem kita hujung jln tar nih' .. jalan punya jln sampai ada persimpngn yg ada cahaya tp berbalam belah kiri. side knn ada bunglow putih yg ditinggalkan. ..aku dh bingung..eh...tpt apa ni...td x da plak perasan. Pelik je...so..aku pon truskan la berjalan...

Sambil jln tu..aku mcm leka mencari penghujung tar tuh. aku tgk belah kiri...dr jauh nampak pokok kelapa... ada cahaya suram berbalam... hu...cantik dan seram rupa pemandangan tuh..tp yg pelik aku masih mencari penghujung tar tu...

Disebelah knn ada mcm pdg..jalan yg aku lalu tu di pisahkan dgn 1 deret longkang besar ..dan kelihatan baru...depan sikit ada bukit belah kiri..yg x best nya byk giller kubur kristian  atas bukit tu- berdasarkan batu cross yg byk tercacak kt situ la.

Aku dh heran..eh ... ye ke... erm.. teruskan lg perjalanan.... langit  hitam mcmc dh byk je.. taaapi... penghujung jln tar ni manaaaaa.. aku decide utk teruskan perjalanan hingga aku jumpa ada bukit plak belah knn...ada 1 pokok lebat n besar ditepi jalan  di kaki bukit tuh... aku jalan je le.. walaupon cuak psl cahaya bulan masih terang, aku redah je.

Sampai je bwh pokok tu.. tetiba ada daun2 kering jatuh sebaik shj aku lalu bwh pokok tu..aku tgk atas jap..ada tnampak 1 lembaga hitam mcm baru landing atas pucuk pokok tu... aduhaii... menatang tu.. aku buat2 keras.. trus je jalan..mencari penghujung jln tar itu...

Last edited by ThousandSwords on 23-11-2012 11:06 AM

Rate

1

Ok sambung..

Aku pon meneruskan perjalanan....dlm anggaran stgh jam lps tu..aku terlihat 1 kwsn yg ada rumah2..walaupon jarang2 kedudukannya.. rumah pertama yg aku jumpa ada van dan ada 1 blok mcm kedai runcit dpn rumah dia..aku rasa gembira psl ingtkan kedai runcit.. taaapi lampu je terpasang... x da org ... huuuh... dh awal pg kan.. aku pon satu.

Jalan lg ada rumah2 buah  belah kiri dan aku temui apa yg aku cari...PENGHUJUNG JALAN TAR .... ye betoll.. penghujung jalan tar... taaapi mslhnya.. di penghujung jln tar itu juga merupakan gerbang untuk masuk ke kebun getah..

Alahmakkkkkkkk... mana ada kebun getah tadi..lg pon td mcm keluar simpang... bukn jln lurus trus masuk kebun getah..time tu baru aku rasa cemas ... sah aku dh sesat.. mana plak kem aku nih...

So aku tgk balik rumah yg paling hujung..dh la x da apa2 kenderaan.. tgk semua selipar lelaki je.. isk..naya ni... tgk rumah kedua pon sama... so aku decide p tgk rumah yg memula tu.. masuk kwsn rumah tu then tgk ada selipar budak dan dewasa.. ok...lege sket..

Aku bg salam n ketuk pintu... syukur.. ada perempuan umur lingkungan 30an buka pintu. Aku bgtau ler aku tersesat... time tu elok tune aku terasa nk buang air. Akak tu pon tunjukkan 'kedai' tu.. rupanya bilik air dia depan rumah.. laaa.. ingtkan kedai.. sambil tersengih2 aku masuk ler toilet tuh..

Pelik sket la tgk toilet dia... di hujung bilik tu ada 2 ketul batu bata utk letak kaki. ait... unik.. Slps aku buang air.,..aku jumpa akak tu balik..minta segelas air  psl dahaga, Dia ajak masuk dan panggil laki dia yg tido dpn tv dgn anak diorg. Mcm  anak pempuan dlm umur 3 tahun kot. Aku bgtau ler yg aku tersesat. Diorg tya aku ber kemah kt mana..aku betol2 x ingt, yg aku tau endau mersing. Mslh nye kwsn1  tu mmg endau Mersing.

Aku dh x tau nk kata apa..last2 abg tu sebut la satu2 tpt camping yg paling biasa org kerkemah.. LAst2 dia sebut Telok Sari.. Ha.. seb baik aku smpt baca banner program.. fuh...

Abg tu ckp la.. wush dh jauh aku tersesat nih.. aku termenung...teringt kesilapan aku yg x cam jln betol2... then brader tu offer aku utk hantar aku ke kem....bila tgk family tu..diorg ber 3 je..kesian plak.. x sampai hati aku nyusahkan org psl kesilapan aku sendri. LAst2 aku ckp "xpa  bang..dh tumpang buang air dan minum air ni pon dh cukup syukur.. ni kesilapan saya. Biar saya habiskan sendiri."

So lps brader tu briefing...aku menghela nafas yggg panjang..seeepanjang perjalanan yg aku kene tempuh sekejap lg.. huuuu... so ..dgn ucapan terima kasih dan Bissmillah..aku mulakan ler langkah..langkah  kali ni lke besar la psl dh tau tersesat, kan.. heee

So keseraman aku bermula semasa toleh pada Penghujung Jalan tar itu...aduh..jalan tar la punya psl nih.. heee....  .. jalan je le... nk kejarkan cahaya bulan yg semakin kelam dek awan2 hitam.. huu...scarry dowh... dr jauh nampak pokok rendang di kaki bukit tuh... argh... jalan jer le.. so..as aku wish...lembaga tu landing lg atas pucuk pokok tuh.. mampuih la ko..aku zikir jer le..then

aku masih terjumpa bukit yg penuh dgn kubur kristian tu... jalan..jalan...then jumpa lah pdg dgn longkang baru tuh... aku tgk ler belah knn...pantai yg kelam... tiba2 aku terpandang belah kiri dkt longkang baru tu ada bayang2 kepala aku..dan...di belakang byg kepala aku ada lg 3 byg kepala yg sederet susunannya...

Alamak  apa yg ikut aku ni... aku cpt2 pandang depan... rilex jap..then aku berjongging2 anak...kalo nk pecut mesti aku x lrt psl perjalanan jauh lg... rumah banglow putih yg brader tu sebut pon ntah kt mana aku x perasan...

Dlm ketakutan dek 3 benda yg mengikut tu... aku tergelak pulak.. ape kejadah aku jogging awal pg dlm 3-4 pg nih.. aduh... buat lwk sensorg plak aku...Syukur.. Alhamdulillah... dlm rintik hujan yg semakin kasar... aku dh nampak banglow tu... yess.. aku dh selamat... aku pon berhenti la joggging.. lantak ler.. x peduli pon apa yg ikut tu..aku pon jalan rilex2 dlm hujan yg lebat tuh..

Masuk simpang ke knn pd cahaya lampu surau tuh...haa.. betollah ni kem aku...tp psl apa aku x cam sebelum nih... ha ha ha... aku pon pergila la ke kemah aku..tgk2 seteru aku tgh duk cedok air dlm kemah... aku dh tergelak2 dpn kemah tu..

Ni antara perbualan aku dgn minah tu:-
Aku: wei.... perahu bocor ke beb (tergelak2)
MS : (tgk aku lama2)
Aku: Weh ...apesal ko?
MS : Weh ko pergi mana td?
Aku: Aku sesat ler
MS: Gilla ko..Urusetia semua carik ko. Diaorg tuduh ko pakat dgn Liz nk jln sama2..
Aku: Aik..kalo aku pakat dgn Liz mestila aku dh balik dgn Liz td.. giller..Dah.. mana diorg?
MS: tu..kat rumah lama dpn tu.. diorg nye center kt area dapur
Aku: ..ha.. kayuh laju sikit..nti aku kene berenang dgn ko plak. kih kihk ih...

Sambung jp.. Last edited by ThousandSwords on 23-11-2012 11:15 AM

ThousandSwords posted on 23-11-2012 09:42 AM
Oleh krn pd tahun 1994 tu x byk penduduk lagi..maka pyh gk nk sohihkn ceritanya ye.. huu...

Cen ...

sambung la lg,cam tergantung je....

ThousandSwords posted on 23-11-2012 10:29 AM
Ok sambung..

Aku pon meneruskan perjalanan....dlm anggaran stgh jam lps tu..aku terlihat 1 kwsn y ...

ooooo,da sambung rupernya..hehe
tp sambung la lg