CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[Merged]All About Kisah Seram Highway/Jalan Plaza Tol

ALDRIN posted on 31-8-2013 06:31 PM
wow bnyk gak stori2 seram2 psl highway ni ye?

aku nk citer psl kwn aku yg kerjanya bwk lori....KL ...

dulu aku selalu lalu jln ni kalau nak balik jb dr kampung.. sbb nak naik highway kan..  
tp kalau bawak kereta sorang2 waktu mlm mmg xberapa nak berani.. rela ku lalu jln yang jauh sikit..
dengan xde lampu jalan.. van2 kilang rasanya selalu kena..

saper tau ada tak jalan2 kat putrajaya yang dikatakan angker? bukan apa sejak dua tiga menjak nih mmg akan selalu berulang ke putrajaya & balik tgh2 mlm ... klu ada bg taulah ek .. blehlah dijadikan pedoman ..

jalan plaza tol baru (bukit tagar) kot yg baru nak siap tu...seram siottttttttttttttttttttttttt...pernah tersesat sekali kat situ akibat nak ikut sangat jalan lama balik kl dari tepen...lalu depan unisel then ikut je signboard lepas tu tembus kat plaza tol apa tah sebab tak de nama...member kata tu plaza tol bukit tagar tah ye ke tak...ada pelajar unisel leh kompemkan?

akies pernah ade pengalaman agak scary la dulu..
waktu kejadian..malam..lebih kurang kul 8 lebih gitu..
mase tu kami baru balik dr ikea then masuk highway duke sebab nak gi singgah satu kedai makan
sampai kedai makan..kami orderla nasi ayam faberet kami sekeluarga

tetiba tak lama kemudian..anak kami cakap "mama..ada kawan la kat situ"
(tempat yang ditunjuk tu..belakang akies)
bile akies toleh ke belakang..mana ada..just ada meja dan dinding kedai je
pastu hati ni dah terdetik semacam kan..dalam otak dah pikir macam2
tapi sebagai seorang ibu..harruss kena cool..rilekss depan anak
terus akies ckp pada anak .."isshh..mana ada kawan..bukanlah..dah jom makan!"
si anak masih tersenyum2 pandang belakang..
omg!

lepas je settle makan..kami pun beredar balik..menuju ke kete
pastu bila kuar dari kedai, kete kami akan berpusing masuk ke jalan utama..
dari jalan utama..kedai makan tu akan nampakla dari sebelah kiri kami..
tetiba..kami laki bini terkejut badak
sebab si anak terjerit2 dan meraung2 sambil tunjuk arah kedai makan yang kami pergi tadi
aduhhh..puas aku tanya pasal ape dia melalak gitu
tadi ok je akies tengok dia senyum2..
umur dia masa tu baru 1 tahun lebih..nk cakap pun tk berapa lancar
terus peluk dan pujuk dia sambil mulut terkumat kamit baca ayat suci Al-Quran
then si suami pecut terus balik rumah..

sampai sekarang..akies rasa 'kawan' yang dikatakan oleh anak tu
dah menjelmakan bentuk dirinya yang asal
sebab tu anak akies ketakutan bila nampak 'kawan' tu

lepas kejadian..baru kami dengar ramai orang cakap highway Duke agak seram bila lalu malam2
yang kami laki bini memang tak tau..
lalu Duke lepas maghrib..pastu kami bawak anak kecil lagi
agaknya entiti itu ikut kami sampai kedai makan ..dan kacau anak kami
huhuhu..

nasihat akies..berhati2 la yek..kalau lalu highway malam2..
terutama kalau korang ada bawa sekali anak2 kecil
kalau bole jangan terus balik rumah...
singgahla mane2 dulu..stesen minyak ke..kedai makan ke
bimbang kalau2 entiti tu ikut kita sampai ke rumah..

kalau ada sesape ada pengalaman mistik lalu Highway Duke..sila share ye
nak tau gak ape pengalaman korang..

ok bye!

Rate

1

kisah kat yongpeng
lebuh raya plus..

Setiap kali lalu highway kat yong peng hala ke utara.. mesti ada terbau busuk..
kakak aku kalau dia nak ke melaka ke kl ke
tiap kali lalu highway tu mesti terbau busuk macam bangkai..

bila dah terbau busuk tu, anak akak aku tanya la 'apa yg bau busuk ni.. mak kentut eik'
'ishh mana ada.. syyy diam.. diam jgn byk bunyik' kakak aku jawab camtu sebab akak aku rasa semacam
pastu laki kakak aku nyampuk lak 'ni bukan bau kentut mak ko ni, ayah kenal bau kentut mak ko camne'
'ishhh diam laaahhhh'

tp betul setiap kali aku balik dr jb, memang ada bau busuk
sekejap je baunya.. lepas area tu je dah ilang dah

Rate

1

Ni ice nak kongsi satu citer dr member ice. Kitorg mmg rapat la.

Satu hari jumaat malam, member ice ni nk balik balik kg die kt bahau, dr putrajaya due beranak je ngn anak pompuan die umo 3 taun. Guna hiway LEKAS. Die kuar dr LEKAS tu dlm pukul 10 mlm. Die benti kat satu kedai makan dekat stesen minyak BHP lapar katenye. lgpun sementara nak tggu adik die  dr PD. Kira nk konvoi laa ni.

Kat kedai makan yg mmbelakangkan hutan ni, die tgk makanan lauk pauk utk nasik campo seme dh tak meriah so die pon nak oder la masakan panas.

Sambil die belek2 menu, tiba2 anak die bersuara, "eh.. shape main layang2 tu mama?" Die pon toleh la belakang, terkejut yahamat laa. Mane taknye, die pusing tgk belakang nampak hutan gelap gelemat je. Mane datangnye org main layang2?? Ah sudah. Die pon tak jadi nak tggu lagi. Bangun, masuk kete, dh terketar2.
Anaknya tgk lagi kat tmpt tu. Cepat2 die sapu muka anak die tu.  Terus start enjin, jalan... sempat lagi anak die tanye." Mama, sape yg main layang2 malam2 mcm ni? Tak takut ke?" Hehe... member aku ni cume tak jawab ape, sbb sebok baca ayat kursi.

Pastu mamanya capai hp, terus call adik. sembang sampai ilang rs takut. Anaknya pon tertido sebab keboringan.

Lps kes tu, die dh tak singgah dh kedai makan malam2 bila balik kg.

Tp, apakah yg nmpk macam layang2 tu?? Wallahualam... Last edited by ice98 on 21-9-2013 08:52 AM

Rate

1

Follow Us
Salam,

Jika dilihat dan dibaca suratkhabar hari-hari mesti ada kemalangan maut di Melaka. ada beberapa jalan utama aku selalu tengok selalu ada kemalangan maut.

Ikut dalam suratkhabar jalan tu lurus je tapi ada je kemalangan. So ini sebab human error atau ada perkara mistik. Apa-apa pun Maut di tangan Allah.

ni bukan cerita hantu ke apa tapi just nak share pengalaman aku guna jalan dalam masa balik holiday dari penang ke seremban haritu. sepanjang perjalanan memang aku 100% guna jalan dalam sampai ke gombak dan dari situ aku masuk mrr2 dan barulah terus ke seremban ikut highway plus.

masa tu aku keluar dari butterworth lebih kurang pukul 11 suku, dalam kereta aku berdua je dgn member. memandangkan aku nak singgah tempat belajar aku dulu dekat mrsm lenggong so aku pun ikut dari kulim ke selama, kubu gajah dan terus ke lenggong. dalam semua laluan tu, jalan dari kubu gajah ke lenggong tu paling horror bagi aku, kalau tgk map atau gps code dia A6. jalan dia berbukit, sempit dgn hutan tebal kiri kanan. serious memang tebal gila, mcm hutan simpan, kena pulak masa tu dah pukul 1 lebih. sepanjang perjalanan tu memang kereta aku sebijik je dekat situ, dahlah bwk viva so masa mendaki cerun tu boleh rasa kereta mcm berat je. aku dah risau kalau ada pontianak ke apa lepak atas bumbung kekeke

keluar dari situ aku ikut highway baling-kuala kangsar tu. walaupun highway tapi still amat gelap dekat situ cuma taklah sehorror jalan kubu gajah-lenggong tu sebab situ kawasan dia lapang, bukan tengah-tengah hutan. alhamdulillah takda pengalaman ngeri bertembung dengan hantu ke apa tapi feeling sepanjang perjalanan ikut jalan dalam tu memang thrilling. dan of course jimat duit tol tambah pulak dgn scenery highway yg boring haha

siapa yg jarang guna jalan dalam masa travel jauh aku suggest try lah, bagi aku best dan tak boring. cuma kena drive hati-hati, ada gps, dan at least ada teman lah. tapi kalau korang jenis hati kering drive sorang pun takda hal.

Rate

1

nk share.....saya dan adik dlm perjalanan balik ke Ipoh dari Kuala Kangsar....masa tu dh senja. Sampai ke penghujung terowong menora kami tercium bau yg amat busuk mcm bangkai sedangkan tingkap kereta tertutup.

ALDRIN posted on 31-8-2013 06:31 PM
wow bnyk gak stori2 seram2 psl highway ni ye?

aku nk citer psl kwn aku yg kerjanya bwk lori....KL ...

Iskkk....seramnya citer ni....

ice98 posted on 20-9-2013 10:54 PM
Ni ice nak kongsi satu citer dr member ice. Kitorg mmg rapat la.

Satu hari jumaat malam, member  ...

X tanya ke dekat tuan punya kedai tu.saper yg ,en layang2?

sofea_jenab posted on 5-1-2014 02:11 PM
nk share.....saya dan adik dlm perjalanan balik ke Ipoh dari Kuala Kangsar....masa tu dh senja. Samp ...

area menora tunnel memang dah banyak kali jgk orang kena. dengar cerita hujung tunnel tu kalau kena luck nampak ponti lepak dekat tepi hehe

kodokbawang posted on 5-1-2014 06:59 PM
X tanya ke dekat tuan punya kedai tu.saper yg ,en layang2?

Ish dh cemas mane sempat nak tanye dah. Kang silap2 dgn tokey kedai lari lintang pukang... hahaa..

so far alhamdulillah x penah nampak apa2 masa drive malam2 nie...........

try la lalu highway lekas tu mlm mlm...hehe. mesti jumpa punyalah cik kak lang n en gula2 tepi jln.

Teringat kisah dua tahum lepas sampai masuk paper pasal kak pon bertenggek atas satu keta di highway karak area Lentang....

ramai tau kot kisah ni... aku x de mood nak citer... hehe

sape tau boleh la tolong citer

Syumaimah posted on 22-1-2014 01:00 PM
Teringat kisah dua tahum lepas sampai masuk paper pasal kak pon bertenggek atas satu keta di highway ...

kau ni, janganlah mintak kena marah kat sini

kau dah TERtulis, baik kau citer abes

nanti dapat tacangggggggggggg

cik.panda posted on 22-1-2014 03:42 PM
kau ni, janganlah mintak kena marah kat sini

kau dah TERtulis, baik kau citer abes

Hehe... ok ok la nanti aku cerita.... jangan la marah aku...

Nih cerita dia...

Masa tu lewat malam... ada satu keta ni, dalam keta tu ada 4 lelaki dalam perjalanan menghala ke kuantan... kejadian ni berlaku di area Lentang....

tengah syok layan drive tu, driver keta tu perasan setiap kali kenderaan arah bertentangan lalu je mesti bagi lampu kat depa.. dia buat tak tau je le

Pastu ada lori kat belakang dia duk bagi lampu berkali kali... dia dah rasa pelik.. nak nak masa lalu kat lentang tu bumbung dia bunyi kuat macam kena hempap benda tapi depa speku kayu ke ranting ke...

last sekali yg duk sebelah pemandu cuba intai atas bumbung.... rupanya kak pon bertenggek atas keta depa...

aku sempat baca la berita tu kat paper

Rate

1

dulu dulu jalan dengkil ke klia tu selamba jah ciklang terbang melintas.. kata drebar teksi  masa akak naik teksi  lalu jalan tu, seram sejuk akak dengar