CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[Merged]All About Kisah Seram Highway/Jalan Plaza Tol

Originally posted by inazlina at 4-1-2006 11:39 AM
korang penah tak dengar cite yg berlaku kat pasangan suami isteri kat hi-way karak tu... tatau benda apa yg makan laki dia tu... eeeeeee

yess..kt ada dgr pasal ni...rasanya dah lama...masa sekolah dulu..
kalo x silap binatang/lembaga hitam besar dan berbulu tebal yg makan hbby dia...
pelik yea..citer camni bole tersebar disana sini..tp betul ke tidak tu wallahualam..

Originally posted by preta_zinty at 4-1-2006 11:49 AM

yess..kt ada dgr pasal ni...rasanya dah lama...masa sekolah dulu..
kalo x silap binatang/lembaga hitam besar dan berbulu tebal yg makan hbby dia...
pelik yea..citer camni bole tersebar disana ...

kalu hantu aku tak percaya hantu leh makan owang..maybe bigfoot kot....

Originally posted by mystiqueen at 4-1-2006 11:53 AM

hahaha..bigfoot!! tu le...tak pun rimua belang kot..mane ade hantu yg penah makan org sampai mati ma...kalu camtu..camner polis nak tulis dalam laporan forensik die ma...hehe

eee... kita pun ada dgr citer nih... mmg seram betul.. kat hiway karak lak tuh...
orang kata bini dia tuh tak betul sampai sekarang ni.. tahla.. WallahuA'lam...

cerita dari mulut ke mulut.. ntah betul ntah tidak..

citer pasal kereta tanpa pemandu di terowong changkat jering pun biasa dgr...

kalau pengalaman sendiri...

masa darjah 4 or 5 dulu.. abah kalau balik kg. kat kedah suka lalu ikut jalan lama... malas nak bayar tol.. mahal sgt...

satu malam.. dalam pukul 12.30 or 1 pagi ... lalu kat kawasan ladang getah nih... tiba2 kat tgh ladang getah tuh nampak cam rumah besarrrrr... cantik betul dgn cahaya lampu kaler kuning... mmg cantik.. saya ngan abang pun terpegun tgk.. tanya kat abang... rumah sapa bang  besar sgt tuh.. dlam utan pulak...

abang cakap, ntah.. lawa sgt... tapi cam tk nampak orang... rumah tu kaler kuning.. ada tangga... mmg besarrr sgt..

so, bila on da way nak balik umah.. lalu jalan yang sama, kitorang dok carila... bila jumpa kawasan tuh.. tgk penuh ngan ladang getah jer... takder rumah pun... saya ngan abang dok tercengan jer...

kalau tak silap nama tpt tuh sungkai... tahla... rasanya kat papan tanda tu mmg sungkai...

[ Last edited by white pearl at 4-1-2006 12:08 PM ]

Originally posted by mystiqueen at 4-1-2006 11:53 AM

logik jgk tu....baru2 ni ada kuar dlm paper pasal bigfoot dijumpai di hutan Kota Tinggi Johor.
so,kerajaan negeri nak pasang bbrp cctv utk mencari bukti spt yg diceritakan oleh org2 ramai yg penah terjumpa bigfoot/org mawas kat situ...cctv ni penah dipasang kat tmn negara.

haaaa!!! baru dpt recall satu cite...

baru je berlaku last year... masa tu naz ikut konvoi pegi sri aman... kami bertolak dr bandar kuching malam... lepas lalu Gedong... memang org dah ckp... kawasan tu agak keras & menyeramkan...

luckily kete naz dok tengah2 antara semua kete... tak le rasa takut sgt...

sampai je kat sri aman... rupanya... kete kawan naz... nomor 2 dr belakang kene tumpang... member yg kete last tanya, "ngaper ko bawak kete terhoyong hayang, bahaya betul, kejap kiri, kejap kanan"

then member tu, M, jawab," kete aku lurus je, korang je nampak macam tu"

Member, "betul, tak lurus", then M senyum sambil ckp

"ada member tumpang kete aku, rasa berat, mula2 aku tak prasan, bini & anak aku tido, kendian ada bau wangi, aku diam lagik, kendian busuk teramat sgt... bini aku terjaga, dia tanya, apsal aku kentut busuk sgt, aku diam jer, then bini aku sambung tido"

"nasib baik dlm kete aku ada kaset yasin, aku on terus, benda tu pun hilang"

nasib baik M tu jenis cool, & dah bersedia dgn benda2 mcm ni...

Follow Us
Originally posted by Informer at 4-1-2006 11:57 AM

hahaha..bigfoot!! tu le...tak pun rimua belang kot..mane ade hantu yg penah makan org sampai mati ma...kalu camtu..camner polis nak tulis dalam laporan forensik die ma...hehe

yess..betul ckp awk tu...
benda ghaib ni hanya bole muncul memperlihatkan dirinya utk mengganggu manusia..gangguan tu bole sebabkan kemalangan dll...tp tak ada bukti sahih manusia mati sebab kena mkn /kena cekik dgn hantu..

kat cyberjaya..org kata jln depan lim kok wing tu berhantu..slalu sape2 yg drive tgh mlm nampak mende2 tuh.....tu yg byk xcden kat jlnn tuh....sape tau ek ttg mende2 nih?..

nak jalan yg seram lagi, pegi la lalu jln kat templer park rawang, kot2 terjumpa mamat bawa motor takde kepala...

sebab cerita ni la naz ketakutan one day tu... kebetulan malam tu lepak umah adik angkat, then nak g selayang... jam 12 midnight... tengah2 drive sorang2 kat templer park, naz tengok kat cermin... makkk!!! ada kepala dlm kete... nak terkencing pun ada... baca la apa2 surah... terabor... main baca je sebab dah takut sgt... sampai je selayang, naz tengok la belakang (mcm berani la pulak)... cissssss... anak patung tweety bird laaaaaaa... apsal la naz gantung kat situ... cite kat mak... mak gelak besar... apa tidaknya... dah masuk 1 Ramadhan, mana ada hantu!... ciskek betul la...

har har harrrunnn betul la ko ni inaliza.....hehehe

jln situ mmg seram...rawang..perghh ( naik lg bulu roma aku...)

Originally posted by ainnymidie at 3-1-2006 02:04 PM
baiklahhhhhhhh...aku start dulu lah........kejadian ni berlaku adelah setahun lebih....ni aku dlm perjalanan dr KL ke Ipoh..ikut highway lah..tpt kejadian aku tak brp pasti exactly maner tp lebih k ...

dia nak numpang kome jer tu sampai kat gua tempurung dia chow laa...tih tih tih

Originally posted by ainnymidie at 4-1-2006 03:35 PM
har har harrrunnn betul la ko ni inaliza.....hehehe

alahai... nama hamba inazlina la...

Originally posted by ainnymidie at 4-1-2006 15:20
kat cyberjaya..org kata jln depan lim kok wing tu berhantu..slalu sape2 yg drive tgh mlm nampak mende2 tuh.....tu yg byk xcden kat jlnn tuh....sape tau ek ttg mende2 nih?..

uiks..biar benor
aku dulu selalu lalu situ blk keja mlm2, masa keja kat cyber..
dgn motor lak tu...kul 11, 12 tu biasa laa..

mujur x keja situ dah...  

aku kalau lalu terowong tak kiralah mana2 terowong pun mesti aku teringat cerita suami isteri tu....tapi byk versi lah cerita ni....ntah betul ke idak...

Preta Zinty..ko nyer avatar tu nampak cam kak pon sedang mendandan rambut jek...huuuu seram gak tgk lame2

Originally posted by huruhara at 4-1-2006 10:57 PM
jln situ mmg seram...rawang..perghh ( naik lg bulu roma aku...)

eh...kau ni buat suspen jerk....kat rawang byk jln berhantu ker?

panzer..org kata 11,12 tu kire ok lagi.....cube try 1,2,3 pagi....kwn aku pon ade nampak mende tu dah...eiiiii..........

Originally posted by inazlina at 4-1-2006 03:27 PM
nak jalan yg seram lagi, pegi la lalu jln kat templer park rawang, kot2 terjumpa mamat bawa motor takde kepala...

sebab cerita ni la naz ketakutan one day tu... kebetulan malam tu lepak umah ad ...

Weh korang ni......... ris hari-hari lalu jalan tu....

Originally posted by Informer at 5-1-2006 12:46 PM
Preta Zinty..ko nyer avatar tu nampak cam kak pon sedang mendandan rambut jek...huuuu seram gak tgk lame2

informer..
awk jgn tenung lama2..takut terbawa dlm mimpi...