CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[Merged]All About Kisah Seram Highway/Jalan Plaza Tol

Originally posted by Risma at 5-1-2006 01:27 PM

Weh korang ni......... ris hari-hari lalu jalan tu....

ris..
kite pun byk kali dgr citer pasal jln tu..hati2..

jalan ulu yam mlm2............bes wooo gelap giler...ramai dah jupe kat situ....

Originally posted by preta_zinty at 5-1-2006 03:00 PM

informer..
awk jgn tenung lama2..takut terbawa dlm mimpi...

tu bukan pic maya karin ka??? takpe..kalu dah sampai terbawa dalam mimpi tu,kire petanda bleh ajak kuar dating pi midvalley laa tu....hehe

Originally posted by ainnymidie at 5-1-2006 03:16 PM
jalan ulu yam mlm2............bes wooo gelap giler...ramai dah jupe kat situ....

Jupe gapo tu.....:nyorok:

jupe entiti ler....ade yg drive mlm2 nampak ader mende putih kat tepi jln....kete berat la....eiiiiiiiiiiiiiii...

Originally posted by ainnymidie at 5-1-2006 03:16 PM

ainn...
awk igt tak ada kelaur paper dulu...lama dah...
ada budak nangis2 masa berenti kat tasik ulu yam ..
pastu ayah ke mak dia amik gamba...bila dah siap nampak gamba "benda" tu kat belakang...

eeiii seram...mcm keranda n org pakai telekung putih..

Follow Us
ooo...............yang tu ker..ade ..ade...penah tgk pic tuh....huih....seremmmmmm tengkuk teman....

Originally posted by Informer at 5-1-2006 03:18 PM

tu bukan pic maya karin ka??? takpe..kalu dah sampai terbawa dalam mimpi tu,kire petanda bleh ajak kuar dating pi midvalley laa tu....hehe

heii ya...maya karin la tu..kite pinjam je...pasal dah ada iras2 sket..hihi

try la..kot2 termimpi nanti kasi tau...

Originally posted by ainnymidie at 5-1-2006 03:32 PM
ooo...............yang tu ker..ade ..ade...penah tgk pic tuh....huih....seremmmmmm tengkuk teman....

ahaa...:cak:

harian metro kalo tak silap..lagi satu gamba hantu lilin...pic dorg amik kat dataran bdraya JB..eeeiii..masa tgok gamba tu sampai tercampak2 paper tu...seramm

mane pic tu..teringin sangat nak tgk...kalu ade post laa kat sini ye...

kes pasal kat terowong ipoh nak ke kuala kangsar tu selalu sgt dgr.dania selalu gak bwk moto lalu kat highway tu.nasib baik tak penah jumpe.tp sellau dania lalu kat sini dlm area pkl 11 mlm

Originally posted by Informer at 5-1-2006 03:50 PM
mane pic tu..teringin sangat nak tgk...kalu ade post laa kat sini ye...

takde la former...dah lama citer ni kuar dlm paper ..masa tu kite sekolah lagi..

bojeng This user has been deleted
aku ada satu cerita.....
terjadi kat kawan aku......

kawan aku nih cikgu kat kelantan...... kampung dia kat kedah.... sekampung ngan aku la. jadi dia selalu berulang alik lalu highway timur barat korang penah lalu kan highway tuh..... gajah banyak tuh kat situ.
jadi member aku nih nak balik kampung pada suatu cuti skolah. pada hari kejadian tuh kebetulah kengkawan dia tak jadi balik sebab ada kokurikulum jadi nak tak nak dia kena drive sengsorang..... isk aku citer kat korang aku dah seram sejuk nih sebab aku slalu guna jugak highway nih.

malam tuh dia bertolak..... sampai kat pertengahan highway timur barat nih ada satu kawasan rehat kat tengah-tengah banjaran tuh. jadi dia ingat nak rehat la kat situ. lam pukul 11 lebih. dia pun rehat sambil buang apa yang patut. kat situ pun ramai jugak yang lepak masa tuh.... jadi tak la dia rasa semacam je kan.

lepas lepak sekejap dia pun teruskan perjalanan. dalam perjalanan tuh dia bawak selamber je la kan yela apa nak kejar kang bawak lelaju terbabas lam gaung plak.... ada la lori follow dia dari blakang..... siap bagi lampu beam lagi. member aku nih selamber je la.... lori tu follow rapat sekejap sekejap beam... kejap kejap beam.... member aku nih angin la gak.... apahal mamat nih.... sampai kat petronas kat banding..... member aku berhenti.... mamat lori nih pun berhenti jugak.

member aku cuak jugak .... apahal nih.... dreba lori tuh datang kat dia tanya ko bawak sapa lam kereta tuh reramai.... loh... member aku kata dia sorang jek.... nak balik kampung.... dreba lori tuh kata... tak pa.... ko pegi bukak pintu sumer keter pas tu pegi lepak sekejap.... member aku serta merta rasa nak pitam.... sapa plak lam keter aku nih.... isk..... dreba lori tuh plak yang tulun bukakan pintu..... lepas tu dorang sembang....

dreba lori tu kater dia prasan masa kat kawasan rehat tuh lagi.... ye la member aku nih llepak sensorang pas tu bukak pintu empat empat plak tuh.... pas tu masa member aku blah dari situ dia nampak penuh lam keter member aku.... tapi yang beshnyer member aku tak prasan plak ada orang follow dia....member aku gelabah biawak trus.....

dah lepak n borak borak..... dreba lori tuh kata line clear..... member aku nih cuak gak.... pas tuh dia kata tak pe.... dia follow dari blakang kalau ada apa apa lagi dia bagi beam.... member aku ye kan aje....

alhamdullillah sampai kat kedah tak de apa apa terjadi. nasib baik jumpa mamat lori tuh kalau tak benda tuh dah sampai kampung aku dah.... dorang buat lawatan sambil blajar.

itu la citer aku... tapi aku still guna highway tuh lagi walaupun tengah tengah malam sebab aku suka driving malam. siang ngantuk.

bojeng..ape yg drebar lori tu nampak??apa benda yg ramai2 tu...??

ko ni suke tanye detail2 sangat lee prety..lagipun bojeng tu pun dgr dari citer dr kwn die jek..die dah citer tu kite okay laa tu...hehe

seram gak citer ko bojeng...ni yg takut nak balik kg malam2 ni...aku selalu gak balik taiping dari uitm dungun time diploma dulu....lalu ikut highway jeli-grik tu la..sorang2 je..naik moto..tapi siang lee

siang pun tak ramai org kat highway tu..seram jek..10 minit-20 minit sekali baru selisih ngan kete or lori yg lain...kiri kanan hutan..ade signboard gajah lagi.uuuu....seram ma...aku nak berenti kencing kat tepi jalan tu pun takut...kalu tak tahan sangat baru aku berenti kencing tepi hutan tu....tu pun engin moto tak tutup..kencing 3 meter je dari moto aku..bile selesai..siap berlari lagi mendapatkan moto dan trus chow..hu takut ma......

tapi view mmg lawa....sejuk plak tu.yaa mmg betull..kat tgh2 highway tu ade tempat perhentian tepi tasik banding..ade stesen minyak petronas kat situ n kedai makan...aku selalu pit stopkat situ.bayangkan le..100Km lebih tanpa penempatan awam...ade hutan,gajah,harimau,hantu dan org asli jek(tu pun kadang2 je jumpe org asli)

kat permulaan highway tu..siap ade peringatan lagi...dinasihatkan jalan lalu highway ni time malam dan ketika hujan lebat...iskk takut2..

[ Last edited by Informer at 6-1-2006 11:06 PM ]

nih citer member aku plak

citer 1 : masa tuh housemate aku nih nak blk kedah dari kajang ...mlm laa...mule2 dia ajak aku blk skali...tp aku takleh blk sebab kene buat assignment...pastu dier ajak laa sorang member dier sorang lagi (india)...sampai kat lepas terowong tuh ...tiba2 lampu kete berkelip-kelip...pastu terus padam.....lebih kurang 2-3 saat macam tuh lampu tuh nyala blk...elok2 nyala jer...tgk atas jln dah ader kepala org atas tuh berdarah-darah...ngan skali isi perut yg terburai-burai....

citer 2 : berlaku kat jln gunung jerai...member aku nih jugak kena...mase tgh drive tiba2 ada org sepak dier dari seat blkg....yg member aku lagi sorang yg duduk sebelah driver nih dah nampak dah...siap dah bukak software al-quran dlm henpon lagi....tp malangnya...henpon dier plak 'hang'...

lagik? smbung laa lagik citer korang..

korang perasan tak highway Butterworth-Kulim kat ujung kedah tu... masa kaw. tu dlm pembinaan, ada la mamat sorang tu... dia drive sorang2 tau... malam laks tu...

on d way tu, dia nampak satu kedai makan kat tepi highway tu... dia benti la... dia tengok ramai org tengah makan... so, dia pun order la makanan... rasa sedap... keesokkan arinya, dia bawak la mak pak dia lalu kat hiway tu, sambil ajak singgah kedai tu... dia ulang alik kat tempat tu, tak nampak kedai tu... sampai la dia berenti kat satu tempat... yg dia rasa tempat dia benti smlm... kat situ ada tunggul kayu mati, & ada duit yg dia bayar mlm tadi...

eeeeeeeeeee..... nasib baik la naz & hubby tak penah kena spjg kami lalu lalang kat situ tengah2 malam... simpang malaikat 44...

CERITA ni diceritakan oleh adik aku, diceritakan oleh kawan dia punyer kawan bernama A (bukan nama sebenar)..

cerita ni terjadi kat satu jalan kat Klang...jgn tanya jalan apa sebab aku memang tak tau nama jln tu.  A membonceng motosikal dgn kawannya.  sampai kat satu jalan tu ada satu bus stop.  kat situ dia nampak ada sorang pompuan yg rambutnya sgt panjang duduk kat bus stop tu.  rambut pompuan tu panjang sampai boleh meliintang di tengah2 jalan...
Kawan si A ni pun berhentikan motor dia dan pergi ke arah rambut tu...diangkatnya rambut tu dan diletakkan di tepi jalan....lepas tu dia pun naik motor balik dan teruskan perjalanan.  sampai di destinasi, A pun tanyalah pada kawannya ni kenapa dia angkat rambut tu, apsal tak langgar jer.  kawan dia kata dia kena angkat rambut tu ke tepi sbb kalau dia tak buat gitu, A akan menerima padahnya...

hiway area Gua Tempurung...kan dulu pernah jadik tanah runtuh situ...
memang seram kalau lalu memalam...

pastu bas ekspres memalam...kekdg bila lalu hiway...mesti ada yg
tumpang ... hitchhike...sampai destinasi dia ilang le...

ada satu citer dulu...dua keta konvoi memlm...keta yg belakang heran ngapa
keta depan dok slow jerr...potong...rupa2nya...dpn keta yg first tu ada
org dok bawa keranda...

semua ni hearsay je la...believe it or not...